Starostka Hebnarová očekávání nenaplnila

Často se stává, že se naplní scénář českého klasika. Že totiž prvek očekávání je střídán prvkem zklamání. Tak je to bohužel i v případě kroměřížské starostky Daniely Hebnarové. Když bylo jasné, že město povede, mnoho lidí si od toho slibovalo zlepšení poměrů, hlavně jeho jakési zkulturnění. Nejen proto, že je to žena, ale i proto, že měla ke kultuře vždy blízko, jako by do dnešní ODS ani nepatřila.
Bohužel, už do základů se však dostal podezřelý prvek v podobě velké koalice. A taky se hned začala projevovat starostčina nezkušenost, zejména v technických záležitostech. Na schůzích zastupitelstva bylo vidět, že se v mnoha věcech neorientuje, čehož obratně využíval místostarosta a její předchůdce ve funkci Miloš Malý z koaliční ČSSD. Úspěšně se mu dařilo vytvářet dojem, že je to on, kdo vede radnici i nadále. Kdo čekal, že Hebnarová rázně otočí radničním kormidlem, tak musel být zklamán.
Ještě větší zklamání jej však čekalo při sérii výběrových řízení. První důležité proběhlo na post ředitele Domu kultury. Už tehdy se po městě říkalo, že vítěz je známý předem. Stal se jím Jiří Králík, na jedné straně výrazná osobnost, na druhé straně člověk, jehož doprovází finanční stíny z minulosti. A skutečně: nabídka Domu kultury se výrazně zlepšila, o jeho hospodaření však panují silné pochybnosti. A teď už se stále hlasitěji mluví o tom, že jeho dny jsou sečteny. A pak už to bylo jen horší a horší. Je to krásně vidět na postu tajemníka městského úřadu.
Daniela Hebnarová se rozhodla této funkce zprostit Josefa Menčla. Na tomto místě měl podle ní být mladý, energický, moderní a jazykově vybavený manažer. Tyto předpoklady Menčl opravdu nesplňoval, všechno avšak vyvinulo tak, že se to nebezpečně podobá frašce.
Menčl opravdu jako tajemník skončil, jakousi zvláštní shodou okolností však na radnici vznikl nový odbor informatiky a na místo jeho vedoucího bylo vypsáno výběrové řízení. Přihlásil se jediný uchazeč – Josef Menčl. Pochopitelně vyhrál. A i sama starostka tehdy poznamenala, že toto výběrové řízení bylo podivné. Neměl jim však být konec.
Samozřejmě se po městě mluvilo o tom, že všechno bylo domluveno předem. A mluvilo se stejně, když byl vypsán konkurs na místo tajemníka. Na radnici šel hlas, že celé divadlo je součástí vyššího plánu, totiž dostat na tento post bývalého okresního policejního ředitele Františka Dočekala. Mnozí, kteří by o toto místo jistě stáli, se tak do konkursu nepřihlásili. Zůstalo v něm jen pár outsiderů a Dočekal mohl slavně zvítězit a pokračovat tak v raketové kariéře, kterou pár měsíců předtím odstartoval tím, že vyhrál další konkurs – na vedoucího odboru dopravy. A už tehdy kolovalo městem silné podezření, že konkurs byl ušit na míru právě jemu.
Starostka přitom musela vědět, že jde o bývalého komunistu. Zřejmě jí to nevadilo, což by se snad u šéfa dopravy dalo pochopit, u tajemníka, který je vlastně ředitelem celého úřadu a rozhoduje o personálních otázkách, je to však přinejmenším zarážející. Kromě toho kde kdo na radnici ví, že nový tajemník má ve skříni kostlivce v podobě podezření, že ještě jako policejní ředitel zavinil dopravní nehodu s alkoholem v krvi. Nic z toho však starostce nevadilo.
Ale i kdybychom tyto věci nebrali v potaz, podívejme se, jak jsou naplněna kritéria, kvůli nimž musel jeho předchůdce skončit. Splňuje z nich snad jediné – energičnost. Možná bude dobrým drábem, kdo jej však slyšel se vyjadřovat, nemůže si dělat iluze. Jeho ptydepe pochází evidentně z dob reálného socialismu a je obohaceno jen o několik málo nových pracně osvojených výrazů. Jako osobnost rozhodně nepůsobí důvěryhodným dojmem, právě naopak.
Za této situace však jeho vliv na radnici sílí. Vzniká jakýsi nový odbor a říká se, že Dočekal se tam chce obklopit svými lidmi. A připravuje se další konkurs, tentokrát na ředitele městské policie. Jistě nepřekvapí, že i tentokrát se mluví o tom, že vítěz je znám dopředu. Má to být Dočekalův bývalý spolupracovník od policie, muž, jenž jezdí v autě s VIP poznávací značkou. Tentokrát se starostka prý dala slyšet, že on to nebude. Výborně, super. Je jen zajímavé, jak to u všech všudy ví?

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

10. 02. 2012 12:11 | Jaroslav Zavadil JUDr.
Pane Jakub, jste stejný zbabělec jako pan Nikl. Schováváte se za psedudo jména a pouze se snažíte špinit. Nevím jak jste na tom s bohem a jeho mlýny, ale v tomto případě, ke kterému jsem se pod svým jménem vyjadřoval, zřejmě dolmely. Když pojedete z pálenice a vybouráte se, budete stejně tak zapáchat, jako pan Dočekal v době nehody. Pokud jste si dobře přečet můj příspěvěk, je tam napsáno, že se podrobil dechové zkoušce na alkoho a následně mu byly ještě na pokyn inspekce a za její přítomnosti odebrána krev. Zřejmě, stejně jako někteří novináři si vybíráte jen to, co se Vám hodí. Já již na toto téma se nebudu vyjadřovat, zejména ne k osobám zbabělců, kteří se kryjí, zřejmě ze zkušenosti se spolupráce s některými složkami bývalé SNB, krycími jmény.
03. 02. 2012 23:07 | Jakub
Pane Zavadil nevím co jste vyšetřoval. Když pojedu z palenice a vyliji na sebe slivovici tak mě hned pošlete na odběr krve? Napřed má být provedena zkoužka na dýchání do přístroje. Což pan Dočekal nebyl asi schopen.Nevím proč ho tak bráníte. Pravda asi bude někde jinde.Boží mlýny melou pomalu ale jistě!
31. 01. 2012 22:23 | Jaroslav Zavadil JUDr.
Velmi by mě zajímalo, kde pisatel bere tu drzost a veřejně prohlašuje, že František Dočekal má ve skříni nějakého kostlivce v podobě PODEZŘENÍ, že zavinil dopravní nehodu a měl v krvi alkohol? Vážený pane Leopolde NIKLE, nebo se jmenujete jinak? Já jsem byl u vyšetřování nehody tehdejšího ředitele policie od začátku a já jsem celý případ předával bez jakéhokoliv zasahování nezávislým vyšetřovatelům z odboru stížností a kontroly Krajského ředitelství Policie Brno a Inspekce ministra vntra, která po necelé hodině dorazila na místo nehody. Bylo to ještě v době, kdy se pan Dočekal podroboval lékařským vyšetřením. Pokud vím, u JUDr.Dočekala byla nejen provedena dechová zkouška na alkohol, ale byla mu v nemocnici Km odebrána krev na alkohol a to 2x po 1/2 hodině v přítomnosti nejméně 3 nezúčastněných osob. Veškeré testy byly negativní. Je pravda, že oblečení pana Dočekala bylo cítit vínem. V autě se kterým havaroval si vezl domů nejméně 24 lahví vína, které se z převážné části rozbily. Velmi mě mrzí, že kroměřížský novináž pan Toman byl v té době hospitalizován v nemocnici. Jak ho osobně znám, určitě by byl mezi prvními na místě a sám by mohl posoudit, zda byl pan Dočekal pod vlivem alkoholu. Je to stará záležitost a pan Dočekal ať byl ředitel Policie by v případě zjištěného alkoholu byl ihned z funkce Krajským ředitelem odvolán, tak jako několik jiných prokázaných opilců za volantem. Mimochodem-nikdy před tím jsem neměl ambice být ředitelem Policie v Kroměřži, ale je téměř jisté, že v případě zjištění alkoholu u pana Dočekala a jeho odvolání bych se o toto místo ucházel. Divím se, že pan Dočekal dosud nepodal na pisatele trestní oznámení pro pomluvu. Myslím si, že by uspěl, je to však zřejmě pod jeho úroveň.
31. 01. 2012 12:52 | Rudolf Houser
Vážený pane Nikl, po přečtení Vašeho "článku" jsem dospěl k názoru, že vše co se událo na radnici je pouze negativní. Opíráte se o informace, které nemají nic společného s realitou. Ale rozumím, Váš kabát má pouze líc a kabát radnice poze rub.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...