Šprti a záškoláci. Hlasovací zařízení odhalilo docházku zastupitelů

Jihomoravský hejtman Michal Hašek byl v uplynulém roce největším absentérem mezi členy dolní parlamentní komory: v období od ledna do května se zúčastnil pouhých 3 % hlasování, ve druhé části roku pak svou účast vylepšil na 32 %. Pořízení hlasovacího zařízení na počátku právě končícího roku 2012 nám umožňuje nahlédnout, jak na tom byli v období od března, kdy zařízení bylo pořízeno, s účastí na hlasováních i členové kroměřížského zastupitelstva (celkem se za tu dobu konalo osm schůzí a 210 hlasování).
U devíti zastupitelů, konkrétně Jaroslava Adamíka (KSČM), Jarmily Číhalové (Volba pro Kroměříž), Vladimíra Kenši (KSČM), Daniely Hebnarové (ODS), Karla Holíka (ČSSD), Miloše Malého (ČSSD), Pavla Motyčky (KDU-ČSL), Blanky Šimůnkové (ODS) a Marka Šindlera (ČSSD), neobsahuje protokol z hlasování ani v jediném případě slůvko NEPŘÍTOMEN či NEPŘÍTOMNA, což znamená, že by měli mít stoprocentní účast. Podmiňovací způsob je na místě, jelikož u radního Marka Šindlera se u hlasování ze srpnového zasedání objevuje u posledních šesti bodů NEHLASOVAL. Občas se stane, že některý zastupitel u některého z bodů záměrně nehlasuje, i když je přihlášen, ale v tomto případě dotyčný radní odešel po schválení bodu týkajícího se transformace Správy majetku města Kroměříže (SMMK) z jednacího sálu do zákulisí s ředitelem technických služeb Pavlem Suchánkem a vrátil se až po skončení zasedání. Velmi vysokou účast, dosahující minimálně 90 %, měli i Vladimír Křemeček (KSČM), který chyběl pouze na části červnového zasedání, kdy zmizel po pauze, během níž ho jeden ze sociálnědemokratických zastupitelů důrazněji přesvědčoval, že následně projednávaný bod týkající se transformace SMMK prostě musí projít, Karel Smíšek (KDU-ČSL), Věra Knapková (ODS) a Jan Žárský (Volba pro Kroměříž).
Mezi Bruselem, Štrasburkem a Kroměříží pendlující europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) byla přítomna u takřka 82 % hlasování, což je více než třeba její dvě nedávné kolegyně z rady Šárka Kašpárková (Volba pro Kroměříž) a Lenka Mergenthalová (TOP 09), jež byly účastny 76 %, resp. 73 % všech hlasování.
Nižší účast než Mergenthalová měli pak již jen Ondřej Debef (KDU-ČSL), Věra Nováková (ČSSD), Arnošt Škrabal (SZ), Zdeňka Dokoupilová (SZ) a kroměřížským „Haškem“ se stala komunistka Esma Opravilová. U jejího jména protokol z hlasování neobsahoval slůvko NEPŘÍTOMNA pouze ve 44 % případů, přičemž procento by bylo ještě nižší, kdyby, obdobně jako již zmíněný Marek Šindler o několik měsíců dříve, na poslední prosincové schůzi při svém odchodu vytáhla kartu z hlasovacího zařízení a odhlásila se. Takhle se zhruba v polovině z 25 prosincových hlasování u jejího jména objevuje NEHLASOVALA, i když se v budově radnice již nevyskytovala (u žádného dalšího ze zastupitelů se v protokolech z hlasování slůvko NEHLASOVAL či NEHLASOVALA ve zvýšené míře již nevyskytovalo).
Celkově se dá konstatovat, že kroměřížští zastupitelé mají většinově dobrou „docházku“ na jednáních zastupitelstva. Na stránkách tohoto blogu se budete moci v brzké době dozvědět i o tom v jaké shodě mezi sebou jednotliví zastupitelé hlasují.
(graf zvětšíte kliknutím na obrázek)

<img src="https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AuepRSh34RmIdDVySVRBaFZPaEZZalNPYXdKdlY2UkE&oid=4&zx=s3qexbfnui29" />


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

09. 01. 2013 11:34 | rozumbrada

Když už někde jsem, tak se mám snažit abych tam byl. Fakticky je to ale asi úplně jedno, poněvadž vůbec nepozoruji, že by zastupitelé svými myškenkami nějak přispívali k rozvoji města, i když to všichni měli ve svých volebních programech. Nebo snad vlastní myšlení nevlastní a je to tudíž principiální podmínkou kandidovat do MZK ?!
05. 01. 2013 14:00 | trollhunter

Já se obávám, že někteří tu furt sedají jako mouchy na lep značky A.c.
04. 01. 2013 00:55 | Sandokan

A.c.: Korzár Vám to myslím předestřel čitelně a střízlivě. Jen bych Vám, milý A.c., pro úplnost připomněl, že před závorkou se zpravidla dělá mezera, za větou tečka, po tečce mezera a čárka se píše za slovem, nikoliv před ním. Spoustu překlepů měl v rukopisech třeba také B. Hrabal, nicméně nemyslím ani v nejmenším, že by existoval příklad, jenž je mu intelektuálně více vzdálen. Přičemž rozdíl bezpochyby nespočívá v množství požitého alkoholu.
03. 01. 2013 17:23 | Korzár

A.c.: Chyběl jste nám tu. Pokud se nepletu, pan Navrátil ve svém textu a obrázku udělal přesně to, co po něm žádáte..
03. 01. 2013 16:29 | A.c.

K pan Navrátil : Hlasování zastupitelů, Váš článek není objektivní. Vy jste nikdy nebyl nemocen, nebo na služební cestě, Na dvou židlích nelze sedět(i když jsou výjimky-senátor, krajská zastupitelka, europoslankyně). Kolik procent je jedna nebo dvě nepřítomnosti ,nebo nehlasování za rok z celkového počtu-počítejte procenta a sestavujte statistické tabulky.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...