Schopný manažer? Tajemník Dočekal zatím prokazuje spíš opak

Už v roce 2011, když se stal tajemníkem Městského úřadu v Kroměříži František Dočekal, objevila se kolem něj řada otázek. Dodnes nejsou uspokojivě vysvětleny, naopak, některé další přibývají.
Připomeňme si, jak se bývalý komunistický policajt na toto místo dostal. Tajemník městského úřadu, to není nějaká šedivá myš, je to vlastně ředitel úřadu. To měl být také důvod změny. Starostka Daniela Hebnarová chtěla mít na tomto postu mladého, energického, moderního a jazykově vybaveného manažera. Tyto předpoklady tehdejší tajemník Josef Menčl opravdu nesplňoval. Avšak Dočekal je nenaplňuje také. Ovšem vyhrál výběrové řízení. Přihlásilo se do něj kromě něj jen pár outsiderů a jednooký se tak stál králem. Nikdo nevysvětlil, proč byl o tak lukrativní místo minimální zájem. Ale ovšem, jedno vysvětlení tady je a bylo už tehdy: o konkurs nebyl zájem, protože bylo jasné, jak dopadne.
Zároveň byla zahájena jakási nová tradice. Od té doby jsou totiž na kroměřížské radnici všechna výběrová řízení (s nimiž už má co do činění nový tajemník), jaksi podivná a podobná tomu prvnímu. Prozatímního vrcholu jsme se dočkali na podzim, kdy šéfem městských strážníků komise vybrala muže vyhozeného z téhož místa v Uherském Brodu a ředitelem sportovišť zastupitel Karel Holík, který se až do té doby zapřísahal, že jím nebude. To sice asi nepadá na vrub páně tajemníka, je to však obraz personální politiky radnice. Ten měl Dočekal zlepšovat, děje se však opak. Začalo se propouštět, a to dost bezohledně. Na druhé straně však i přijímat, v některých případech se dostali na úřad lidé, u nichž se ukázalo, že na to nemají. A mluví se o protekci.
Personální zemětřesení na radnici vyvolalo nevoli. Ta se dala čekat, ale ne v takové míře. Je totiž téměř absolutní. Mnoho úředníků v Dočekalovi vidí zkázu a tvrdí, že chod úřadu svými nekompetentními kroky paralyzoval. A někteří policisté říkají, že totéž se stalo na policejním ředitelství ve Zlíně, kde se také snažil o reformu a dodnes to tam prý po něm dávají dohromady. Spekulace? Samozřejmě Těžko vám nějaký šéf odboru do médií něco takového pod svým jménem potvrdí, mimo záznam vám to však řekne skoro každý. A pokud jde o ta výběrová řízení, jedno z nich popsal skvěle na tomto blogu Josef Hanák.
Původní idea o mladém, schopném a moderním manažerovi se nám zvrhává do absurdní frašky. Tento obrázek nám ještě dokreslí VIP značka na Dočekalově autě, ale zejména jeho verbální projev. Kdo slyšel například na schůzi zastupitelstva jeho zdůvodňování, proč by si měla radnice objednat nový informační systém, ten asi nevyšel z údivu dodnes. Z jeho slov se nedalo vyvodit naprosto nic, byly to jen jakési akustické klikyháky. A podobně hodnotí úředníci na radnici i o jeho pokyny.
Nezodpovězenou otázkou je i Dočekalova minulost. Ponechme stranou, že si vedení města vybralo na místo, kde se rozhoduje o personálních otázkách bývalého komunistu, patrně podivnější je, že nechce slyšet o podezření z minula, které je po Kroměříži rozšířeno už řadu let. Říká se, že ještě jako okresní policejní ředitel zavinil v opilosti dopravní nehodu, kterou však potom jeho kolegové šikovně vyretušovali a zametli. Pan Dočekal tvrdí, že nepil, což vyšetřování jak policie, tak i inspekce, potvrdilo. Nedělejme soudce, všimněme si něčeho jiného. Vedení města tvrdí, že o žádné nehodě nic neví. Logické by bylo, kdyby zvolilo jiný postoj a tvrdilo totéž, co sám Dočekal. Ale hrát hru na nevědomost je krajně nevěrohodné. Kroměříž je malé město a o té nehodě ví kde kdo.
Tím jsme zároveň u klíčové otázky, na niž také chybí odpověď: kdo a proč Františka Dočekala do té funkce dotlačil? Jeho schopnosti to nebyly, to prokázal čas i on sám. Možná se ten údajný škraloup z minulosti dobře hodil, jaksi dopředu zavazuje. S člověkem, na kterého se něco ví, se snadno manipuluje. To nás však zákonitě dovede k otázce, kdo je tím manipulátorem? Víme, že na radnici vládne velká koalice. Teoreticky. V praxi jsou patrně za touto fasádou další hybatelé. Ve městě, kde po volbách parkují auta některých místních podnikatelů poblíž vyjednávacích místností a kde mocní, kteří nekandidovali a nebyli zvoleni, obcházejí ty zvolené a nabízejí jim místo tu v městské radě, tu v nějaké komisi či výboru, zřejmě takové síly existují. Důkazy však zatím ne. To by museli promluvit ti, jimž bylo něco takového nabízeno. Ale to neudělají, protože na to nemají svědky.


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

03. 04. 2013 19:55 | pavel

Zlínská trojka policajtů z pravěku,
Nebudu se obtěžovat velkým psaním, ale dost lidí tu ví a hlavně zná ve Zlínském okrese tři zajímavá věčně propíraná jména: Koutný, Dočekal Vaněk,....možná dále je na konci tubusu i nějaký ministr? Otázkou je jak je zde nastavena ona" hierarchie.Dost se tu ve městě o tom povídá, např. o jeho nedstandartních aktivitách" u jednoho vlivného podnikatele s podivnou minulostí a majetkem...atd. Na tohle je přece třeba, aby hoši" věděli, co se ve městě šustne a oni mají na to dokonce policejní školy z komunistické éry v pohotovostním pluku a VUMLU...jsou vzdělaní, chytří a mazaní....já jim ale nevěřím a pan Dočekal pro mě není záruka kvalitního, bezpečného úředníka, navíc důchodce, který blokuje místo člověku vzdělanému a lojaálnímu se současností a hlavně myšlením!
14. 01. 2013 11:13 | Korzár

Pavle, tyhle stránky jsou otevřený blog, a text vyjadřuje názor autora. Zkuste mu ho vzít. Většina manažerských lemplů ve veřejné správě vydrží ve funkci nekonečně dlouho právě proto, že narozdíl od instalatéra nebo astrofyzika se jim těmi vašimi "věcnými argumenty" jen obtížně prokazuje, že ve skutečnosti své práci vůec nerozumí. Já si tipuju,že to je i důvod, proč o věcných argumentech furt plácáte. Není ale pravda, že tu nejsou, přečtěte si na těchto stránká třeba ten tragikomický kus o soutěži na nákup džípu. Za tohle ho tam platíme. A to šlo o banální nákup, jak asi vypadají ty skutečně důležité věci, jako jsou personální výběrová řízení. Obvykle tihle lemplové mívají daleko víc vlivných známých a jejich neschopnost pak vede k vyhazovu vzhůru, což je zjevně i tento případ. Autor není sám, kdo má na tajemníka podobný názor, a je proto dobře, že tady zazněl. Vy si dál pište o tom, jaký je Dočekal manažerský titán. Nikdo vám to nežere, protože ani vy ve skutečnosti nemáte věcný ani jiný argument, kterým by jste to podpořil.
13. 01. 2013 11:01 | Pavel

for KM.... pokud je moje argumentace úsměvná či naivní, tak si přečtěte pouhý nadpis článku, o kterém tu diskutujeme a samozřejmě ve stejném duchu je pak celý článek, a zamyslete se nad tím, co jste napsal Vy o tom, že nehodnotíte práci pana Dočekala..... vždyť Vy jedním příspěvkem popíráte svá předchozí tvrzení i obsah článku pana Nikla.... zřejmě došly relevantní argumenty:-(
12. 01. 2013 21:20 | Matrix

....ano, vy některé označujete příspěvky označujete za účelové příznivců kritizovaného, zato Vaše jsou plné objektivního nadhledu a dostatku relevantních argumentů a ověřených a podložených informací....... ale spíš bych to označil za účelový příspěvek označil i ten Váš a to v přesně opačném pólu, tedy štváče proti kritizovanému.... Pokud probíhalo výběrové řízení na tajemníka, zřejmě každý s adekvátním vzdělání se mohl přihlásit a jistě tak učinil..... nějaká výběrová komise ho z přihlášených kandidátů vybrala, takže odpovědnost je zřejmá nebo zase odpovědnost Dočekala? Koneckonců jistě můžete jmenovat ty jména kandidátů, kteří nebyli vybráni a vybráni být měli.... ale ani spíš žádní nebyli, že. Nebo jste jeden z nich..... ?
12. 01. 2013 11:37 | KM

To Pavel - vaše argumentace je úsměvná a naivní.. ale chápu ji, jelikož se jedná o zcela účelový příspěvek stoupence kritizovaného..
To úřednice - nevím z jakého důvodu čekáte ukamenování - primárně nehodnotím práci pana Dočekala a dokonce jsem schopen přijat trvzení, že není špatný manažer.. O co tady jde je ale to, jakým způsobem se dostal na toto lukrativní místo a jak jsou mu všude otevírány dveře.. Normální člověk s adekvátním vzděláním a zkušenostmi by se na místo tajemníka nikdy nedostal a už vůbec ne způsobem, jak to bylo umožněno panu Dočekalovi.. Prostě nejsou zde nastoleny rovné podmínky pro všechny a to je problém, protože tak nelze dosadit na tato významná místa pro KM opravdu ty nejlepší. A v této souvislosti jsem zcela přesvědčen, že za tím stojí korupce..
11. 01. 2013 07:18 | úřednice

Přečetla jsem si článek pana Nikla i níže uvedené komentáře a musím se pana Dočekala zastat. Pracuji již několik let na městě a můžu porovnávat. I když mám jisté výhrady k některým jeho krokům, nelze mu upřít snahu o zefektivnění chodu úřadu a dle mého názoru je jistě přínosem pro město a svou funkci a s ní spojené povinnosti zvládá s přehledem. Jeho minulost neznám, ale jeho působení u policie je dle mých informací hodnoceno velmi pozitivně. A nechť hodí kamenem, kdo je bez viny. A jak sleduji tuto diskuzi, očekávám za svůj názor ukamenování, tak do toho....
10. 01. 2013 22:59 | 600

To Pavel: Clovece co to melete??? Jake napadeni v mediich, bez dukazu??? Na co si tady hrajete???
10. 01. 2013 20:55 | Hugo

Pavle, mě veřejně v médiích nikdo nenapadne, já jsem po sobě žádnou bouračku v opilosti nežehlil a žádný úřad svým diletantstvím nerozvracím. A nepříjemné mi ty vaše fízlovské tlachy taky nejsou, už jsem psal,že se jsou docela zábavné..
10. 01. 2013 18:57 | Pavel

Vaše podrážděné reakce jednoznačně potvrdily můj primární záměr a cíl.... těď víte, jak je nepříjemné, když Vás někdo veřejně napadne v médiích, bez důkazů, za použití polopravd, dezinformací a lží.... a to šlo jen o anonymní diskuzi k článku, který je uveden výše a dehonestuje pana Dočekala....
10. 01. 2013 18:09 | KM

Vždy když zabrousím na Kroměřížana, tak mě zaujme nějaké zajímavé téma, které se ale časem vždy stočí někam, kam rozhodně původně nesměřovalo..a začně si zde někdo s někým něco vyřizovat.. To je ale začátek konce.. Článek byl primárně namířen na podezřelou minulost pana Dočekala u PČR (od jeho soukromé cesty z vinného sklípku při které havaroval a krev brali jemu podřízenému kolegovi, po jeho neslavné učinkování ve Zlíně), jeho bleskovou kariéru na radnici (kdy záhadně vyhrál post vedoucího odboru dopravy a poté ještě záhadněji post tajemníka) až po záhadné ale veřejnosti známé místní podnikatele, kteří za ním a zcela jistě i za jeho kariérou jak u PČR, tak i nyní na radnici, stáli a stojí.. Z výše uvedeného je více než jasné, že ten, kdo pana Dočekala dostal do povědomí města a nastartoval zde jeho raketovou kariéru od tohoto něco očekával a to je odpověď pro některé pisatele, že za vším nemůže stát pan tajemník. Souhlasím, že za úplně vším ne, ale rozhodně stojí za tím, co může přinést nějaký prospěch tomu, kdo ho na radnici dostal. Takže jde o dosazení těch "správných lidí" na lukrativní místa, ze kterých se dá ovlivňovat budoucí politika městského vedení. Proto je pan Dočekal šedá eminence, která účelově pracuje na zadání či not někoho jiného. A vedení města má na výběr a to buď stát za ním resp. za hýbatelem (kterého samozřejmě znají) a být relativně v pohodě a nebo být proti němu s vědomím toho, že může být (pokud mu to nedojde) sestřelen. Chod města nejenom v KM, ale všude jinde, neřídí zvolení zástupci města ale podnikatelé a lobisti, kteří je tam dostali. Pokud nám tedy tvrdí, že jednají na ROVINU, tak to tak rozhodně není, protože není ROVINA jako ROVINA :)
10. 01. 2013 17:24 | Hugo

To je pravda. Ale uznejte, že i sprostěji :-)
10. 01. 2013 15:19 | Vojta Navrátil

Pánové mírněte trochu slovník, jde to vyjádřit i slušněji
10. 01. 2013 14:56 | 600

To Pavel: Jste si jist, ze jste v roce 1989 maturoval? S vasich prispevku bych tipoval, ze jste momentalne tak ve treti tride zakladni skoly. Zkuste si jit vyblit ty vase vylevy za klukama ze tridy. Dekuji
10. 01. 2013 14:17 | Hugo

Pavle, plácáte jak paranoidní puberťačka. Ale prosím, je to celkem švanda..
10. 01. 2013 14:01 | Pavel

for 600... ten nick "600" máš jistě ještě jako krycí jméno ze svazku stb, kdy Vás s kamarádem naverbovali jako udavače, a jedna z těch nul jsi ty.... nebo že by pravé krycí jménu bylo ve skutečnosti Hugo.....?
10. 01. 2013 13:24 | 600

To obcan: Vas prispevek opravdu zni, jakoby by byl vystrizen, z projevu jisteho komunistickeho funkcionare. Nadhera!!!
To Pavel: Delas machra a vis h...o. Ukazujes jen na svou ubohost.

Praci zdar kluci dva.
10. 01. 2013 12:47 | Pavel

... Hugo, že ty si fiškus příspěvek KM, který cituješ, jsi psal sám:-)..... no jestli má nekdo podobný názor, tak nechť je to podle tebe poplácávání, ale právě jsi dělal úplně to samé.... A k těm stranickým knížkám, v 1989, kdy jsi ji tajně pálil na dvorku v přesvědčení, že od té chvíle je z tebe antikomunista, jsem teprve maturoval.... prostě jsi Hugo:-D
10. 01. 2013 12:27 | Hugo

Občan a Pavel by tu měli raději vytáhnout ty svoje stranické knížečky, soudruzi..
10. 01. 2013 12:25 | Hugo

Aby to tady v tom poplácávání po ramenou nad chudákem zneuznaným Dočekalem nezapadlo, připomínám níže uvedený příspěvek KM: "Nezaujatě jsem si přečetl článek pana Nikla a musím říct, že téměř se vším, co zde napsal, se zcela ztotožňuji, jelikož o daném tématu leccos vím a tak mohu jednoznačně prohlásit, že se zde uvedené informace a to nejenom o JUDr. Dočekalovi, ale i o personální strategii KM vedení, zakládají na pravdě a nejedná se tak rozhodně o žádné spekulace. A nechápu tak některé zde uvedené názory, že témata související se zcela účelovým naverbováním nekompetentních lidí na významné pozice ve vedení města, jsou již vyčerpány. Právě naopak o tomto by se mělo hlavně psát ať neinformovaná veřejnost vidí, co se tady děje. Takže jen tak dál pane Nikl." A taky citát z textu o výročí Kroměřížana: ""Mě jste velice potěšili posledními dvěma příspěvky: účast na zastupitelstvu a článek o tajemníkovi, super,"“ potvrdila Kroměřížanovi jedna z pracovnic radnice. (Ta zřejmě mezi ublížené neúspěšné uchazeče nějakého výběrka nepatří..)
10. 01. 2013 12:13 | Pavel

.... řekl bych, že Nikl je ten zasloužilý bojovník proti komunismu, který proti bolševiku bojoval tak hospodskými kecy mezi kamarády a režim rozvracel řízením motorového vozidla pod vlivem alkoholu.... a teď si bude žádat o status III. odboje....
10. 01. 2013 11:42 | občan

ano Pavle, přesně tak a kdo ví, zda nemá tajemník taky svůj podíl na hospodářské krizi a amnestii.....
10. 01. 2013 11:38 | Pavel

....nechápu, proč by měl být tajemník odpovědný za výběr ředitele městské policie, když to ani podle zákona není možné, zde zřejmá odpovědnost starostky, popř. rady města.... ale teď je vlastně na pranýři Dočekal, takže mu přičtěte i chřipkovou epidemii, amnestii a tání ledovců....
10. 01. 2013 11:38 | občan

Hugo, nejsem součástí žádné kamarily, jen mě nenechává zcela v klidu co a zejména jak se píše. Máme tu nějaké demokraticky zvolené vedení města, které v rámci koalice a politických dohod funguje tak, jak funguje. Házet všechno co a jak se na kroměřížském úřadě děje na tajemníka je velmi jednoduché, ale asi i slaboduché. Opravdu si myslíte, že věci, které se dějí (mimochodem mnoho z nich už se mělo stát dávno) jsou jen tak myšlenkou jednoho muže, který je v článku očerňován a skandalizován? Netvrdím, že je tajemník svatý, má svou minulost i svou přítomnost, má své chyby, tak jako ostatně každý z nás, ale na druhé straně dělá svou práci s nasazením, které se jen tak nevidí. Nasazuje svou kůži jen proto, aby se pokusil něco změnit a místo toho, aby se věci pomohlo a činnosti úřadu se zlepšila, tak se raději pomlouvá a vytahují se kostlivci ze skříní. Proč nevadil Niklovi a jemu podobným bývalý tajemník Menčl, který v úřadě vyloženě prospal tolik let?
10. 01. 2013 11:37 | Pavel

....nechápu, proč by měl být tajemník odpovědný za výběr ředitele městské policie, když to ani podle zákona není možné, zde zřejmá odpovědnost starostky, popř. rady města.... ale teď je vlastně na pranýři Dočekal, takže mu přičtěte i chřipkovou epidemii, amnestii a tání ledovců....
10. 01. 2013 09:44 | Hugo

Občane, místo Skřebského tu je jakási trafika pro vyhozeného strážníka z Brodu, a Dočekal se ze sedla bohužel zřejmě hned tak nechystá. A pak je tu ta kamarila, jejíž jste zřejmě součástí, a která se o komunisty pořád opírá. Já bych páně Niklovu pracovní náplň viděl pozitivně. Jen houšť.
10. 01. 2013 09:33 | Matrix

.... takže z pisálka se nám vyklubal Podlík Toman:-).... to sedí:-)
10. 01. 2013 07:21 | občan

Samé kecy a štvaní proti člověku, který chce jen něco změnit v kostnatém aparátu úřadu. Do nedávné doby si tam skoro každý dělal co se mu zamanulo a občan byl až na posledním místě. Nyní, když do toho někdo vnáší trošku řád se to samozžejmě těm co se jim šlape na paty nebo přijdou o teplé a velmi dobře placené místo nelíbí a zaplatí pár piv nějakému pisálkovi, který pak píše nějaké bludy. NIKL, tedy Toman, že se nestydíš. O kom budeš psát když tu nebude Skřebský a Dočekal??? Aha, zapomenul jsem, že tu zůstanou ještě komunisti, kteří ti taky pořád leží v tvém vypitém mozku.
09. 01. 2013 21:37 | JC

pozorovateli, povýšené a arogantní úředníky opravdu zbožňuju:-)
09. 01. 2013 17:17 | Katz

To pozorovatel: nezlobte se, ale vážně by mne vaše vysvětlení zajímalo.
09. 01. 2013 16:48 | pozorovatel

.... asi vážně nemá smysl vysvětlovat pracovně právní vztah zaměstnance státní správy, kdo je zaměstnanec a kdo zaměstnavatel, ale ano, pro Kath bude asi jednodušší vzhledem k jeho mozkové kapacitě dále tvrdit, že je to stát. Jsem rád, že Vaše paní pochopila, stejně jako vy, stav těhotná, gravidní či jiný stav a že miminko nenosí čáp.... ale kdo je zaměstnavatelem pracovníka státní správy bych Vám asi stejně nevysvětlil:-( Navíc si myslím, že předmětem debaty by měla být objektivita výše uvedeného článku a ne gravidita Vaší ženy či rozdělení státní správy... a to Vám ještě řeknu, že existuje institut "veřejná správa":-)....
09. 01. 2013 15:27 | Katz

To pozorovatel: doposud jsem žil v naivním přesvědčení, že veřejná správa, pokud pominu instituce ostatní veřejné správy (jako např. ČT, ČR, ČTK apod.), se dělí na dvě složky, na státní správu a samosprávu. Uvádíte, že jste zaměstnancem státní správy, ale že „zaměstnanec státu rozhodně nejsem“. Připomíná mi to jednu dámu, která říkala, že sice je těhotná, ale rozhodně není gravidní.
09. 01. 2013 13:36 | pozorovatel

for JC .... jsem zaměstnanec státní správy ne zprávy (doufám, že jste při výběrovém řízení nepsala test z češtiny, jinak je mi Váš neúspěch zřejmý...), zaměstnanec státu rozhodně nejsem, ale pracovněprávní postavení pracovníka státní správy s Vámi rozebírat vážně nemá smysl. V pracovní době nepíšu, zklátila mě chřipka, ale jak jsem přečetl Vaše komentáře, tak se mi zase přitížilo a raději jdu do postele.... pro Vaši informaci, vyhrál jsem výběrové řízení mezi dalšími 16 účastníky s náskolem 36 bodů (cca 27%) před druhým v pořadí. A Vám doporučím prohloubit si základní vzdělání i všeobecný přehled a budu Vám držet pěsti při dalším výberovém řízení.....
09. 01. 2013 10:48 | JC

Pozorovateli, můžete být zaměstnancem státní zprávy (přenesné působnosti) můžete pracovat na městském úřadě a přitom zaměstnancem úřadu nejste, ale státu. To je v bleděmodrém, to samé. Divím se, že jako státní zaměstnanec si můžete dovolit v pracovní době vypisovat do diskusního fóra. Zajímalo by mě, jak jste se na své pracovní místo dostal vy, a jak se na ně dostávají vaši kolegové... Přes objektivní výběrové řízení to určitě nebude....
09. 01. 2013 10:33 | pozorovatel

Musím Vás zklamat, nejsem zaměstnanec MÚ Kroměříž, ale jsem zaměstnanec státní správy, takže se zákonnými postupy při výběrových řízeních jsem podrobně seznámen. A vy jste jistě jako neúspěšný uchazeč výběrového řízení využila veškerá zákonná práva na odstranění té křivdy, že jste nebyla vybráva ve výběrovém řízení, ale dle mého názoru jste spíše zvolila klasický český model "... byla jsem nejlepší, ale neměla jsem známé či to bylo to předem domluveno...." či podobné přenesení neúspěchu na jiné osoby.
09. 01. 2013 10:19 | JC

pozorovateli, nejste náhodou zaměstnanec MÚ Kroměříž?
09. 01. 2013 09:38 | pozorovatel

Připadá mi to jako diskuzní kroužek zhrzených neúspěšných účastníků výběrových řízení, jejichž neúspěch či možná neschopnost je připisována Dočekalovi, který ovšem ze zákona výběrová řízení jako tajemník vypisuje a organizuje. Ovšem jako kolektivní orgán rozhoduje výběrová komise, což je zcela jistě zaprotokolováno a všem účastníkům výberových řízení k nahlédnutí.
For Nikl ... jim nevadí, že se o tom baví, jim vadí na jaké úrovni (nejen intelektuální) se o tom baví a jaká jsou snesena fakta (ve vašem případě polopravdy, nepodložené spekulace, estébáské kontrukce....).
09. 01. 2013 09:13 | Korzár

JC, Kromerizan: Jj, taky jsem byl v jednom, co mělo dopředu jasného vítěze. Můj známý má nemlich stejnou zkušenost, pravda oba ještě před Dočekalem. Jinak se to tady prostě nedělá..
09. 01. 2013 08:31 | JC

Souhlasím s kroměrizanem. Take jsem se kdysi hlasila do vyberoveho rizeni uradu, a pokud nemate zname, tak se tam nedostanete. Takze znovu bych do toho nesla, kdyt jsem si od jedne urednice vyslechla, jak to s tim vyberovym rizenim, na ktere jsem se hlasila, vlastne bylo...
08. 01. 2013 21:06 | Korzár

Poldo, jen tak dál, dlabte na ty ňumy..
08. 01. 2013 21:06 | kromerizan

Alex: na Vašem inzerátu samozřejmě nic není, takových jsou desítky. Takto napsaný inzerát ale nic nevypovídá o tom, jak moc transparentní bude výběrové řízení. Ve skutečnosti je samotný inzerát je jenom jakýsi nultý krok v procesu výběru kandidáta. A ten může být napsaný sebelépe - vždyť přece papír snese všechno. :-)
Hodně záleží na tom, co se děje v dalších fázích výběru - jak je nastaven zmiňovaný písemný test a ústní pohovor (třeba může být nějaký kandidát předem obeznámen s otázkami). Personální složení hodnotící komise taky může dávat jistou průchodnost. Tímto neříkám, že u pana Dočekala to tak musí nutně být. Kapitola sama o sobě je zveřejňování těchto inzerátů - nikdy v životě jsem nenarazil na podobný inzerát na jakoukoliv pozici na MÚ KM. Možná to dávají někam do databáze ÚP, ale rozhodně by prospělo, kdyby to bylo třeba i na portálech typu www.prace.cz nebo www.jobs.cz. Já osobně bych se určitě rozhodoval i podle image zaměstnavatele - tímto zároveň podotýkám že reagovat na jakýkoliv inzerát pod hlavičkou MÚ KM bych považoval za totální ztrátu času vzpomínajíc na jednu památnou otázku, kterou my kdysi položila referentka na ÚP: "a máte známé?" :)
08. 01. 2013 18:58 | Leopold Nikl

To Alex a další: Pan Dočekal mně osobně neudělal nic. Při četbě Vašeho komentáře se mně však vybavil citát z Jonathana Swifta: "Jim nevadí, jaké to je, ale že se o tom mluví."
08. 01. 2013 18:05 | KM

Nezaujatě jsem si přečetl článek pana Nikla a musím říct, že téměř se vším, co zde napsal, se zcela ztotožňuji, jelikož o daném tématu leccos vím a tak mohu jednoznačně prohlásit, že se zde uvedené informace a to nejenom o JUDr. Dočekalovi, ale i o personální strategii KM vedení, zakládají na pravdě a nejedná se tak rozhodně o žádné spekulace. A nechápu tak některé zde uvedené názory, že témata související se zcela účelovým naverbováním nekompetentních lidí na významné pozice ve vedení města, jsou již vyčerpány. Právě naopak o tomto by se mělo hlavně psát ať neinformovaná veřejnost vidí, co se tady děje. Takže jen tak dál pane Nikl.
08. 01. 2013 16:16 | policista

To je článek, který zapadá do dnešní doby, bohužel. Samá žluč, závist, nevraživost. Nebudu komentovat o čem toho moc nevím, tak se jen vyjádřím k práci pana Dočekala při budování krajského ředitelství ve Zlíně. Jen díky jeho zkušenostem, pragmatickému přístupu a nadhledu teď krajské ředitelství stojí a funguje a nenechal se zlákat k megalomanským investicím do nové budovy jako jiná ředitelství v republice a které požadovali někteří funkcionáři kraje. Po zastavení všech investičních akcí v minulých letech by to byla tragédie. Nevím, jak můžete mluvit za policisty, pokud jím nejste, ale já můžu sám za sebe odpovědně prohlásit, že procesy, které ve Zlíně nastavil plk. Dočekal byly moderní, efektivní a ve vztahu k současnému vývoji v policii možná i vizionářské. Jen se zeptejte jak se policistům slouží ve Zlíně pod staronovým vedením, které jeho reformy zdeformovalo a pokřivilo. Až budete zase chtít zase po někom plivnout, stoupněte si před zrcadlo, Poldíku.... nebo Podlíku?
08. 01. 2013 16:01 | Alex

Tak "Faktum" mohl by jste všem vysvětlit která část je šitá na míru? A která část je neprůhledná?
Výběrové řízení na právníka na MÚ:

Obor: Právo

Profese: Specialisté v oblasti práva a příbuzných oblastech jinde neuvedení

Kraj (okres): Zlínský kraj (Kroměříž)

Firma: MĚSTO KROMĚŘÍŽ (10)

Adresa pracoviště: Velké náměstí 115/1
767 01 Kroměříž, Kroměříž

Úvazek: Plný, Jednosměnný provoz
Plat: 16 750 Kč

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Datum nástupu: 01. 02. 2012

Úřad práce: ÚP ČR - kontaktní pracoviště Kroměříž (653)

Další informace k nabídce práce právník úřadu Kroměříž
právník úřadu - výkon komplexních právních činností v jednotlivých oborech státní správy nebo samosprávy včetně zastupování veřejných zájmů v soudních sporech, vyhodnocování a analýza aktuálních právních předpisů souvisejících s činností města Požadavky: - ukončené vysokoškolské vzdělání právnické - magisterský studijní program podmínkou, praxe ve veřejné správě výhodou, všeobecné právní znalosti s důrazem na správní právo a pracovní právo, zodpovědnost a vysoké pracovní nasazení, samostatnost, flexibilita, organizační a komunikační schopnosti, dobrá znalost práce na PC (MS Office) podmínkou, ŘP sk. B nutný, předpoklady podle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků - výběrové řízení se bude skládat z písemného testu a ústního pohovoru Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti (§ 7 odst. 4 zákona o úřednících): - jméno, příjmení a titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis Doklady, které je nutné doložit k přihlášce (§ 6 odst. 4 zákona o úřednících): - strukturovaný životopis o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání PŘIHLÁŠKY se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami doručte v originále nebo úředně ověřené kopii nejpozději do 20. LEDNA 2012 na adresu: Městský úřad, oddělení personální, mzdové a vzdělávání, p. Janková, Velké náměstí 115, 767 01 Kroměříž - vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběr. řízení kdykoliv v jeho průběhu, či nevybrat žádného z přihlášených uchazečů
08. 01. 2013 14:34 | Martin

Leopolde Nikle po přečtení Vašeho článku musím konstatovat, že je mi Vás fakt líto.... urážíte člověka, kterého obviňujete z nekalých praktik a vyčítáte mu komunistickou minulost a sám volíte prostředky, za které by se nemusel stydět ani zasloužilý estébák. Lži, polopravdy, nepodložené informace, babské kecy. Tak přemýšlím, jestli jste v roce 1989 nepřišel o práci!!!!
08. 01. 2013 13:50 | fakta

Fakta se tady už probírala. Např. nábor nadějné nové mladé právničky Města Hrabcové (ano, papínek Hrabec doktor), která se nejspíš neosvědčila, tak byla uklizena a je z ní řádová referentka. Bylo to myslím ve článku pod Holíkem?

Neprůhledná výběrová řízení psaná "jako prdel na kakáč" na konkrétní osoby jsou běžnou praxí, z čehož plyne i nezájem o lukrativní posty. Neviděla bych to tak striktně, že pan Nikl je ve sporu s tajemníkem. Ve sporu s Mafií KM Město by měl být každý svobodně a kriticky myslící občan!
08. 01. 2013 09:20 | Alex

Hele Nikl, přiznejte se co Vám Dočekal udělal. Z těch Vašich příspěvků je vidět, že Vám leží pěkně v žaludku. Už se to tu propíralo několikrát a Vy jste jak kolovrátek. Už jsem to tu psal jednou - fakta! Zprávy agentury JPP si strčte za klobouk.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...