Počítáte pro uklidnění do sedmi? Kromeriz.eu je tu pro Vás!

Kroměřížan zveřejnil dne 27.5.2012 článek o turistickém webu města. Autorka měla ke stránkám několik výtek, nicméně v té době byl web ve fázi testování.
To 19.7.2012 už bylo radnicí oficiálně vyhlášeno jeho spuštění. Viz článek v Kroměřížském zpravodaji.
Web má tedy za sebou půl roku fungování. Vyplatilo se městu těch 120 tisíc, které portál stál?
Posuďte sami. Po každém kliknutí musí uživatel čekat sedm sekund než se mu stránka zobrazí. Projít třeba všechny penziony je tak zároveň test psychické odolnosti (navíc stále chybí možnost objednání ubytování přímo - i když na tom se již údajně pracuje). Obsah stránek je v podstatě duplicitní se stránkami města s tím rozdílem, že na stránkách města se výsledku vyhledávání dosáhne o dost rychleji.
Rychlost vyhledávání dost odrazuje od procházení stránek, ale i tak jsem zkusil zkontrolovat, jestli je napravena situace zmíněná v e výše zmíněném článku radnice : "Když chtěl parkoviště pro osobní auta, nabídly se mu pouze dvě možnosti. Na dotaz, kde zaparkovat zdarma, pak jen jediná. Ve městě jich přitom je daleko víc. Podle Zrny se na prezentaci stále pracuje...". Hádejte jestli se momentální situace liší od popisované. Pro ty co nechtějí hledat, prozradím, že ne. Stále je prezentována možnost parkování jen na Hanáckém a Velkém náměstí.
Co vyhledávače? Podle vyjádření v článku je cílem stránek: "Přitáhnout do Kroměříže více turistů a přimět je zůstat déle než jeden den". Aby mohly stránky přitáhnout turisty, musí o nich turisti vědět. Zkuste zadat do google slova třeba "ubytování kroměříž". Odkaz na stránky kromeriz.eu mi to nenabídne ani na páté stránce - dál jsem nehledal (zatím jediný výsledek vyhledání stránek kromeriz.eu na první stránce se mi podařil pod heslem "kroměříž turismus").
Nabízí se otázka, jakou hodnotu město získalo za oněch 120 tisíc. A kolik ještě bude třeba investovat? Je nutné investovat dalších 58 tisíc korun na turistický portál pro informační centrum, který jen použije data ze serveru kromeriz.eu? (Mimochodem informační kiosek u radnice už je nainstalovaný, zkoušel jsem tam něco najít, ale nějak to nechtělo reagovat (informace je z 8.1.), výsledek výběrového řízení na stránkách města chybí)
A nakonec jako nejnovější informace - radnice plánuje přípravy nových stránek města. Můžeme jen doufat, že diskuze o tom, co by stránky města měly obsahovat a kolik je třeba investovat, nenastane až v okamžiku, kdy nás postaví před hotovou věc.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

06. 06. 2014 07:32 | Karel Toman, ml.
Zvu do Kroměříže obchodního partnera z Velké Británie. Chtěl jsem mu poslat link na turistický portál Kroměříž.eu ale smazal jsem to. Další sezóna a ta stránka je v troskách. Vyhozené peníze..
08. 03. 2013 16:10 | Zdeněk Dvořák

Mark: nevím, jak se vyznáte v SEO, ale ke zvýšení návštěvnosti z přirozeného vyhledávání žádnému webu jeden odkaz z portálu vychodni-morava.cz nepomůže. Pokud se město rozhodlo mít vlastní portál, musí jej podporovat celým marketingovým mixem, jehož je SEO - které jsem tu navrhl - pouze jedním dílkem.
15. 02. 2013 12:19 | Milan

Zdravým všechny diskutující, při hledání vhodné letní turistické trasy jsem narazil i na web kromeriz.eu, paradoxně přes vaše stránky. Přečetl jsem si i tuto diskuzi a rád bych se také podělil se svým názorem.
Na vašem portálu píšete, že web přebírá velmi mnoho ze stránek města. Nevím, na jaký web se autor článku díval, ale podle mého názoru přebírá informace o ubytování a stravování, ostatní příspěvky které jsou uveřejněny jsem nikde na stránkách mesto-kromeriz.cz nenašel. Na můj vkus je zde uvedeno až zbytečně velké množství restaurací, člověk si téměř nevybere. Nicméně poměrně velmi jednoduše jsem si zde dohledal program pro skupiny přátel (jelikož plánujeme cestu na kolech po jižní moravě) a z třídenního programu pravděpodobně využijeme první dva dny (doufám, že to bude stát zato). Celkem se mi líbí navázání na google mapy, kde jsou jednotlivá místa zobrazena a vidím tak, v jakém okolí se asi budu pohybovat. Viděl jsem pár virtuálních prohlídek i fotografií, celkem se mi to líbilo a pro představu to naprosto stačí.
Nechápu, proč na web nejsou nějaké odkazy, dokonce ani na oficiálních stránkách města jsem nic nenašel. Patrně nikdo z vedení města nespolupracuje v turistickém ruchu s žádným partnerem. Trochu mi to přijde, že Kroměříž se za svůj turistický ruch stydí. Každopádně si myslím, pokud chcete u vás podpořit turistický ruch alespoň nějakým způsobem, můžete třeba na váš server vložit banner, který na něj odkazuje.
13. 02. 2013 13:13 | Mark

To Zdenek Dvorak a Vit Kroutil.: Panove je pekne, ze chcete delat neco, co se tvori treba na krajske urovni jiz nekolik let - viz http://www.vychodni-morava.cz/...

Tato organizace je placena z krajskych penez a ma za ukol celou skalu veci (viz jejich web) a zda se, ze jsou uspesni. Otazka jina je, proc s touto centralou nespolupracuje Kromeriz.....
12. 02. 2013 11:49 | Zdeněk Dvořák

Vít: ano, to určitě můžeme, stav se za mnou a nějaké tipy a doporučení dám rád.
01. 02. 2013 16:42 | Vít Kroutil

Zdeněk: Díky za reakci! Jsi ochoten si se mnou sednout, napsat krátkou instruktáž jak zpropagovat správně své město a že bych to pak rozeslal všem co mají s Kroměříží něco společného a mají stránky? Jdu do toho!
01. 02. 2013 15:41 | Zdeněk Dvořák

Umísťování webu na různé fráze ve výsledcích vyhledávání je složitá záležitost, můžete tomu zkusit pomoci sami a v článku třeba umístit odkaz na tento portál umístěný za slovním spojením "ubytování kroměříž". Můžete tak ukázat trošku podpory městu, co říkáte?

Cestovní ruch je i v online prostředí velmi konkurenční prostředí a bez práce nějaké agentury v oboru SEO se na přední pozice ve výsledcích vyhledávání nedopracuje. To se ale rovná náklady. Pokud by lokální weby vašeho formátu podpořily web cíleným odkazováním, věci by to prospělo, náklady by byly nulové a mohli byste ke své (často oprávněné) kritice přidat i něco konstruktivního. Tak s chutí do toho.
29. 01. 2013 10:46 | Vít Kroutil

Stránky kromeriz.eu se konečně načítají solidní rychlostí. Jen mi občas přeskočí styly (chvíli to má starý design a chvíli tentýž jako dotyková obrazovka v infocentru).
28. 01. 2013 23:49 | Vojta Navrátil

Mě si ty stránky kina nezdají nějak extra špatné. Kéž by tak aspoň vypadaly ty města ...
28. 01. 2013 23:26 | johny

to lenka: prosím nesnižujte úroveň středoškolských projektů :)
to Frk: stránky kina asi nechal dělat Králík s tím, jak kino přešlo pod DK. Aspoň nevypadají tak amatérsky.
28. 01. 2013 18:33 | Frk

plus teda bych chtěla poukázat na změnu stránek Nadsklepí - asi ty původní byly moc přehledné a tak se to změnilo na jednotný styl a la kromeriz.eu ...
28. 01. 2013 18:27 | Frk

Lenka: toto spojení slečny Šrubařové a IT odboru MÚ Kroměříž neslyším poprvé, neví o tom někdo něco bližšího?
28. 01. 2013 18:13 | lenka

web zhotovila firma HDmedia (www.hdmedia.cz), což je prakticky - jak jsem zjistil po chvíli hledání - podnikající fyzická osoba z Kroměříže, slečna Šrubařová. Ta má napojení na někoho ze zaměstnanců odboru informatiky MÚ Kroměříž (http://www.mesto-kromeriz.cz/o...) takže získat tento "kšeft roku" není problém. Jen kvalitou odpovídá spíše středoškolskému projektu než profi práci za 120 tis. (viz: http://www.mesto-kromeriz.cz/z...)
19. 01. 2013 11:08 | Michal

Čemu se divíte, když se na radnici cestovnímu ruchu věnuje jen jeden člověk, a to ještě paní, která má téměř důchodový věk....
18. 01. 2013 18:03 | snílek

Co je dobré, co špatné a co výborné je vždy otázkou pohledu, čeho chci dosáhnout, o co usiluji. Pro naše město bychom měli, podle mého názoru, usilovat vždy jen o to výborné. To se ale bohužel neděje.
Co tak inspirovat se tam, kde umějí. Například Český Krumlov získal loni "ZLATÉ JABLKO", zvané také turistický Oscar, kterou uděluje světová federace novinářů v cestovním ruchu FIJET. Nebo ocenění nejlepší město moderní architektury od Obce českých architektů městu Litomyšl. To jsou pouze sny v Kroměříži nejen nedostižitelné, ale naprosto ignorované.
Jak tedy naplňujeme odkaz "Hanáckých Athén"?
17. 01. 2013 23:05 | Petr Pálka

K Areálu zdraví Kroměříž, D. Dvořáčkovi: Že by z venkovních kurtů sešlo a namísto ubytovny oproti roku 2010 vzniklo welness centrum?
http://portal.cenia.cz/eiasea/...
17. 01. 2013 18:09 | Michal

web je opravdu pomalý, navíc na první pohled působí, že je nedodělaný.Vypadá to, že jde o demo verzi. Brouzdání po stránkách jsem vzdal, jakmile jsem jako první rozklikl sekci gastronomie. Objeví se jakási malá mapka se znětí čísel. A "prodírat" se jednotlivými čísly, na to nemám čas, ani trpělivost. Také jsem viděl jeden překlep, je tam napsáno "město podmanivékrásy". Vypadá to amatérsky.
17. 01. 2013 15:37 | jarmil

David Dvořáček: proč si furt někdo stěžuje. Od nového roku má město hned vedle radnice krásné nové informační centrum. To snad také něco přinese pro uspokojení a informovanost turistů. To už nikdo nevidí?
16. 01. 2013 18:39 | David Dvořáček

Současná radnice plní plán své budovatelské čtyřletky, jiní pracují. http://aktualne.centrum.cz/dom...
16. 01. 2013 16:40 | johny

Tak ono se není co divit, že web moc nefunguje, když deklarovaná velká priorita cestovní ruch je obsluhována 1, slovy jedním (!) pracovníkem. Předpokládám, že nikdo jiný tam není, kdo by se o to staral. Viz http://www.mesto-kromeriz.cz/o...

Web nejen, že funguje velmi pomalu, ale obsahuje i různé chyby. Musí z něj mít velkou radost lidé starší a špatně vidící turisté, protože to rozlišení je fakt dechberoucí. Původně ale vypadal graficky trochu jinak, neví o tom někdo, proč se to změnilo? Pokud za tohle dali 120 000, tak to musel být kšeft roku pro danou firmu.
14. 01. 2013 19:28 | Korzár

Alex: Jj, souhlas... Ačkoliv Stará masna ten rokáč začala suplovat. Jen je škoda, že je skoro až v Hulíně, blíž centru se zřejmě podaří podobný podnik dostat až v příštím tisíciletí.. Magneton se taky chystá opravit sportovní areál na Hané, o opravě Bajdy se myslím taky uvažuje. A je fakt, že to letité oddělení tamního privilegovaného a fakticky privatizovaného tenisového klubu by se mělo taky vyřešit, je to skandální bordel ..
14. 01. 2013 18:44 | Alex

Jeden to nezachrání. Mé zdroje říkají, že turistům chybí koupaliště. Bajda byla dobrá tak před dvaceti lety. Dnes jsou nároky trochu jinde. Dále taneční kavárna. Dříve narození pamatují Centrál a Hanou, kde něco takového fungovalo. O rockovém klubu ani nemluvě. Tenisové kurty nejen pro vyvolené. Promenádní koncerty v parku, ne na náměstí. A ještě se těším jak si budou turisté měnit peníze o vikendech v peněžních ústavech, jak praví nové infocentrum.
14. 01. 2013 16:18 | Korzár

Alexi, pokud jde o web, souhlasím do puntíku. Jinak se ale musím přiznat, že pokud jde o nabídku turistům, jsem mírný optimista. Když se podívám na náměstí, vidím, jak se nabídka zlepšuje. Měl jsem tu kamaráda Američana původem z Finska, a ten o jednom nejmenovaném hotelu na náměstí řekl, že to byl jeho nejlepší pobyt v Evropě vůbec. Kuchyně, ubytování, servis - všechno nemělo chybu. Narozíl od sousedního hotelu, kde ho natáhlý ksicht recepční odradil Příklad zavřeného Centrálu podle mě ukazuje, že nastoupená cesta tržní konkurence ve službách konečně začala fungovat a ten hotel, kterej o toho Amíka přišel, by si měl dávat bacha.. A lepší je i kulturní nabídka. I když úplně jiná otázka je, nakolik je ten Králíkův kulturní boom ekonomicky udržitelný. Kéž by byl.. Ten turistický web je ale doslova tragédie a těm schopnějším podnikatelům ve službách podle mě dělá spíš medvědí službu (rozuměj ostudu)..
14. 01. 2013 15:26 | Alex

Co je to za hovadinu. Opravdu je to líné jak prase. To za ty prachy mohla být trachta na náměstí. To by stačilo možná přidat jen něco na stávající stránky města. Tohle město v nejbližší době těžko přitáhne turisty na více než na jeden den. Nemá jim totiž co nabídnout. Ale to by se musel někdo z radnice zeptat lidí, co sem přijedou, proč jedou dál. Jestli budou na tom novém turistickém webu stejné informace jak na městském, tak potěš Pán Bůh.
14. 01. 2013 15:05 | karel

Velmi zajímavý článek, hlavně s poslední částí textu se zcela ztotožňuji. Pane Kroutil, můžete si být zcela jist, že s výsledkem práce na úpravě webu budeme opravdu seznámeni, až bude vše hotovo. Je to zaběhaná praxe na radnici a jakékoliv postřehy, nebo náměty "odjinud" jen komplikují práci úředníkům. To bohužel zatím platí v drtivé většině toho, co se na radnici dělá. Bohužel...

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...