Starostka spustila čardáš kvůli kinu. Chce se obléct i do kroje

První letošní zasedání zastupitelstva přineslo momenty humorné i dramatické. Poprvé z něj byl také pořizován audio záznam, zatím v testovacím a ne online režimu. Na webu ho najdete zhruba do týdne, na video dojde až příště.
Zbytečné jedno hlasování navíc absolvovali naši zastupitelé při projednávání bodu „Projekt – Starý pivovar – expozice Karla Kryla – posun harmonogramu realizace a úprava usnesení s tím související“, jelikož byl projekt Úřadem regionální rady ve Zlíně doporučen k dopracování. Na otázku zastupitele Pavla Motyčky (KDU-ČSL) v čem se má dopracovat, nedokázal nikdo odpovědět, jelikož zodpovědná pracovnice Kroměřížské rozvojové agentury (KROK) je momentálně v nemocnici. V návaznosti na to navrhnul zastupitel Vladimír Křemeček (KSČM) přeložení tohoto bodu na příští zasedání v březnu, aby se předešlo opakování situace okolo rekonstrukce kina. Pro tento návrh se z v tu dobu přítomných dvaceti zastupitelů potřebných čtrnáct rukou nenašlo. Nenašlo se jich ale ani pro původní návrh na schválení tohoto bodu a výsledek je stejný jako kdyby se schválil Křemečkův návrh: bude se o tom jednat znovu v březnu.
Na jednom z příštích zasedání zastupitelů budou starostka Daniela Hebnarová (ODS) a Motyčka vystupovat v krojích. Ona v hanáckém, on ve vlastním slováckém. Slíbili to za všeobecného veselí v jednacím sále při projednávání bodu týkajícího se nákupu šesti hanáckých krojů pro město v rámci projektu „Československých dnů Kroměříž – Ružomberok“ a jeden ze zastupitelů v žertu podotkl, že to byl pravý důvod, proč hlasoval pro schválení tohoto bodu.
Hladinu negativních emocí u některých z přítomných naopak na konci vyvolala interpelace týkající se vyúčtování rekonstrukce kina již zmíněného lidoveckého zastupitele Pavla Motyčky. Vedení města vytknul, že zastupitelé teprve tento týden konečně po půl roce dostali zprávu k rekonstrukci kina, ve které chyběla zmínka o pokutě ve výši 50 tisíc, kterou město dostalo, že se špatně dostával k materiálům, a to, že město získalo ve finále na dotaci o tři a půl milionu méně než bylo původně slibováno, přičemž o část této sumy raději ani nežádalo (rekonstrukce kina stále 41 milionů, digitalizace necelých 2,5 milionu). Co následovalo, připomínalo čardáš.
Místo věcných odpovědí se Motyčkovi od starostky dostalo podrážděné reakce, že oni nic nezatajovali, a když se ji dotyčný znovu zeptal, jak budou řešit tu více jak třímilionovou ztrátu, tak mu sdělila, že toto jsme už řešili (jak konkrétně ale neřekla). Obdobně jako Hebnarová reagovala i Libuše Spáčilová z odboru školství, sociální péče, kultury a cestovního ruchu, kterou měl dle jejího výkladu Motyčka skoro obvinit, že částku, o kterou město přišlo, ona měla ukrást.
O slovo se nakonec přihlásil i komunista Vladimír Křemeček, který prohlásil, že byl zděšen z finální ceny rekonstrukce a kdyby jen tušil, že se ta cena může takto vyšplhat, tak by pro to nikdy nezvedl ruku (jen díky hlasům komunistů byla 27. ledna 2011 rekonstrukce schválena, Křemeček se za její schválení aktivně zasazoval). A dodal, že jsme se stále nedozvěděli, zdali byl Koplík kvůli tomuto odejit? A asi to nebudeme vědět stále, jelikož se mu odpovědi nedostalo.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

08. 02. 2013 21:49 | Honza

Petr Pálka, tom : netuším, co Vás tak překvapuje a nadzvedává k blahopřání. Takových případů jako podnikatel Bergman alias Květák byste našel! To byste se ublahopřál! Ne každému je ale "dáno" pod čepicí jako dotyčnému. Prostě se v pravý čas "vyznal". Nemyslím si však, že by to té osobě přinášelo štěstí, nevím. Ty milony či miliardy nejsou všechno. A ještě něco, musí být kroměřížský muzejník, nutně nezámožný ??? Znám pár lidí ze zdejšího muzea a zrovna mi nějak nemajetní či nezámožní nepřipadají. Konec konců, vlastnit například pěknou rodinnou nemovitost v hodnotě nejméně dvou milionů dnes není nic neobvyklého, neníliž pravda. A to nemluvím o dalším... Takže ono je to, všechno přece jen složitější. A už vůbec bych nepodezříval jako diskutující tom. To už je o nepodloženém nařčení, a to není fér, padni komu padni. Pana Bergmana alias Květáka se tímto nijak nezastávám. Pokud vím, naštěstí se tu moc dlouho "neohřál" a nestačil natropit co třeba jiní, kteří se tu pane Pálko uvrtali.
08. 02. 2013 19:23 | tom

Petr Palka:podle toho,jak jsem ho měl možnost po revoluci poznat,tak by mne nepřekvapilo,kdyby se v jeho luxusní vile skvělo nemálo vzácných exponátů ze zdejšího muzea a zámku
07. 02. 2013 16:33 | Petr Pálka

Konečně jeden zámožný kroměřížský muzejník:)Blahopřejeme!
http://www.regiony24.cz/12-172...
06. 02. 2013 16:13 | Aleš Gross
06. 02. 2013 15:14 | snílek

V Kroměřížském zpravodaji se dočteme, že dotazník k průzkumu názorů obyvatel Kroměříže pro strategický plán města najdeme na emailové adrese
http://dhv.drualas.cz/kromeriz. Zajímalo by mne, co jste tam našli vy?
06. 02. 2013 08:19 | snílek

Asi by měli příliš mnoho starostí s vyhodnocením velkého množství dotazníků.
05. 02. 2013 15:25 | Aleš Gross

to snílek: v této souvislosti je zajímavé, že se celá tisková zpráva včetně odkazů střídavě objevovala a mizela na oficiálních stránkách města. Nyní opět zmizela, již podruhé! Člověk by řekl, že to nemůže nebýt záměr.
05. 02. 2013 12:11 | snílek

Město zadalo zpracování "Strategického plánu rozvoje do r.2020". V jeho úvodu jako jeden ze základních dokumentů probíhá dotazníkový průzkum názorů obyvatel. Zdá se však, že je Kroměřížanům velmi dobře utajen. Poněvadž si myslím, že na tomto fóru diskutují patrioti, vyzývám Vás k jeho vyplnění. Vyžádejte si zaslání formuláře u mluvčího města v mailové verzi a snažte se jej dále co nejvíce rozšířit. Lhůta se již krátí, platí do 8.2.
01. 02. 2013 23:05 | Vojta Navrátil

Aleš Gross: tu poslední otázku je třeba pokládat někomu jinému, volenému ...
01. 02. 2013 20:04 | Aleš Gross

Libuše Spáčilová: "Jen myslíte si, že pokud by náklady na kino byly reálně 15, max. 20 milionů byla by výše uznatelných nákladů ve smlouvě o dotaci cca 34 milionů?"

Jasně se potvrzuje moje tvrzení z předchozího článku, že objem finančních prostředků získaných z dotací EU je představiteli města slepě a účelově předkládán jako hlavní kritérium naší úspěšnosti, aniž by se hlouběji analyzovala reálná potřebnost těchto výdajů. Je to strašná demagogie a hluboký omyl. Dočkáme se tedy aspoň odpovědi na otázku, jak se bude ta ztráta 3,5 milionu řešit?
01. 02. 2013 19:41 | ehm

L.S. - Abyl.ch byl korektní - ověřil jsem si to u odborníka na stavebnictví - dokumentace na přibližně stavbu typu Nadsklepí s rezervou do půl mil. Dozor cca. kolem 200tis., kdyby prý měl málo práce a chtěl soutěžit (což by měl být úkol úřadu, k tomu soutěžení účastníky vyprovokovat) tak limitně ke 120.000 na budovu kina.
01. 02. 2013 18:30 | ehm

Pokud by byly, byly by? Ano to je docela pravděpodobné. Za takové ceny, za které se staví za EU si prostě žádný soukromník nic neobjedná. Ví to všichni, tak tu trapně neobhajujte neobjhajitelné. Můžeme jít konkrétně - dokumentace tak max 400.000,-. Pokud za ni někdo dal víc, tak vyhazuje. Dozor - při řádně dělaném výběrovém řízení tipnu 300.000,-. Podium, ok dám tam 2 mil navíc, aby byla rezerva - a jsme na max. 22,7 mil. Nadceňuje se zejména v nabídkách, kde je uměle vyloučena konkurence. Třeba ji můžeme postrašit milimetrovými rozměry skříní atd. ne? :-)
01. 02. 2013 18:21 | Vojta Navrátil

L.S.: Já o nákladech kina nic nepsal a ani to Vám nijak nevyčítám (mluvilo se tehdy přede dvěma lety o necelých 38 milionech včetně pódia, Koplík dokonce prohlásil, že „Ceny stavebních prací v roce 2010 poklesly o 20 procent a tak očekávám, že celková cena klesne o několik milionů“), jen bych chtěl, aby konečně veřejně zaznělo proč město skutečně dostalo o toho 3,5 milionu méně.
01. 02. 2013 18:06 | L.S.

to Navrátil, ehm: nemá smysl se tu s Vámi přít. Jen myslíte si, že pokud by náklady na kino byly reálně 15, max. 20 milionů byla by výše uznatelných nákladů ve smlouvě o dotaci cca 34 milionů? Těch 41 milionů je včetně pódia, dokumentace, dozorů aj - nikoliv tedy náklady na kino samotné.
01. 02. 2013 16:36 | ehm

"Nedivím se, když občané reagují na úřad, když jim zde poskytujete takové polopravdy." Nechci Vás, paní L.S. nějak soudit, ale asi byste byla špatným výzkumníkem veřejného minění. Já osobně si tipnu, že ta podrážděnost bude z toho faktu, že kino stálo realně cca. 15 mil., max. do 20. A zbytek se ztratil... Úřad se může snažit tu podrážděnost hodit na jiné, ale nevím nevím...
01. 02. 2013 15:45 | Vojta Navrátil

PS: jen pro jistotu, Vás osobně z ničeho neobviňuji.
01. 02. 2013 15:43 | Vojta Navrátil

Paní Spáčilová,
tak nám předložte Vaši interpretaci včerejška. A můžete nám rovnou i říci proč město přišlo o toho 3,5 milionu - to je to hlavní co tady lidi štve a mě taktéž.
01. 02. 2013 14:21 | L.S.

omlouvám se za překlep v oslovení, samozřejmě má být pane Navrátile
01. 02. 2013 14:20 | Libuše Spáčilová

Pane Navrátila, jen pro pořádek. Na ZMK jsme byli včera oba. To co jste mi však vložil v tomto článku od úst je poněkud překroucené. Nedivím se, že pak občané reagují na úřad podrážděně když jim zde poskytujete takové polopravdy. Doporučuji ještě si ověřit informace o zdědění kina po ing. Koplíkovi - ani tyto nejsou zcela pravdivé.
01. 02. 2013 10:40 | johny

Ještě větší bordel, než jsme doufali :)

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...