Zpravodaj Kroměříže halí optimistický opar. I trapas prodá jako triumf

Dovolte nejdříve citát ze článku na stránkách naší starostky:

Denně se přesvědčuji, že přibývá těch, kteří jsou arogantní, krutí, nešťastní. Že se nedokážeme vyhrabat z blbé nálady a sami k ní přispíváme vzájemnou nedůvěrou, podezíráním, donášením, osočováním, závistí. Nelíbí se mi hledání důvodů, proč něco nejde, polopravdy a pololži v životě i v práci a rostoucí tolerance nemorálního chování. Přišla jsem na to, že to, co v našem městě chybí nejvíc, je pozitivní myšlení. Jenže právě pozitivní myšlení je tím lékem, který přináší životní štěstí a umožňuje se lehce přenést přes problémy. Dnes tak často zmiňované peníze tím lékem zcela jistě nejsou.

Je těžké odhadnout jestli skutečně přibývá arogantních, krutých a nešťastných, nebo obecnou míru blbé nálady. Zřejmě hodně záleží na tom, v jaké společnosti se člověk pohybuje.
Co se ale musí rozhodně podporovat, je ono pozitivní myšlení. Je potěšitelné, že Kroměřížský zpravodaj již se cestou pozitivního myšlení dávno vydal.
Dodavatelé obsahu třeba dodržují jedno jednoduché a funkční pravidlo: co je negativní, nemůže být pozitivní a proto negativní věci je třeba úplně vynechat. To je důvod, proč se čtenář Zpravodaje může "lehce přenést přes problémy" třeba v případě rekonstrukce Kina Nadsklepí.
Další pravidlo říká: nezáleží kdo přišel s nápadem. Když to protlačí a lidi to chtějí, autoři jsou všichni. Tak se můžou všichni pozitivně pochlubit třeba výdobytky na poli demokratizace jako je záznam o hlasování jednotlivých zatupitelů. Nutno dodat, že záznam je pozitivně umístěný u zápisů ze zastupitelstva ve formátu netextového pdf. Jak odborníci potvrdí, to je vůbec nejlepší výstupní forma. Abyste mohl data případně zpracovat, musíte je totiž všechny ručně opsat. Pochlubit se dá i pořízením zařízení na záznam zvuku z jednání zastupitelstva. Prozatím sice záznam u prvního z nahrávaných jednání chybí, ale hned jak se na úřad pro ochranu osobních údajů nahlásí, že se zaznamenalo veřejné jednání, dostane se k němu i veřejnost. Ostatně na UOOU již je městěm nahlášen účel zpracování osobních údajů z audiozáznamu: OTEVŘENOST A TRANSPARENTNOST OBCE VŮČI JEJÍM OBČANŮM - KAMEROVÝ SYSTÉM SE ZÁZNAMEM Z JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA KROMĚŘÍŽE.
Škoda že tatáž otevřenost není na UOOU nahlášena u obyčejného psaného záznamu z jednání zastupitelstva. Určitě tomu ale brání vážné důvody a nikdo nedráždí paní starostku vymýšlením důvodů proč to nejde.
Další pěkný případ pozitivního myšlení je zpráva o zprovoznění transparentního systému elektronických aukcí od 1.1.2013. Ono se sice díky technickým problémům ještě nepodařilo systém elektronických aukcí zprovoznit pro veřejnost, ale což, jedná se o sofistikovanou zapeklitost, to se dá pochopit. Jednoznačně pozitivní na tom ale je, že minimálně jedna elektronická aukce již proběhla, a to úspěšná. Jaké to štěstí, že pana tajemníka cosi ponouklo k tomu, aby stáhl zadání své původní nabídky na vůz SUV a teď se může ve Zpravodaji pochlubit ušetřením na ceně vozu a hlavně servisu. Nic nemůže působit pozitivněji, než když víte, že ti co rozhodují poznají, že napsali nesmysl. I když až po pár týdnech.
Budoucnost pozitivního myšlení je, v našem městě očividně ve správných rukou. Proto pevně věřím, že bude naším lékem, který nám přinese životní štěstí. Dnes tak často zmiňované miliony které ČR dala do kasy Evropské unie, aby je pak mohla inkasovat na dotacích totiž jako lék skutečně nevypadají.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

19. 06. 2013 11:59 | Lukáš

Vedení města neví jaká realita obyčejných lidí ve městě. Není zde práce, mladí odchází pracovat jinam. Je to město důchodců, realitních kanceláří, studentů, a úředníků.
19. 06. 2013 01:41 | Hanák

Trošku z jiného soudku: Dnes přinesl Týdeník Kroměřížska rozhovor s jakýmsi Zdeňkem Zlámalem, který se stal místopředsedou fotbalového svazu. Jsou to mimořádně pragmatické kecy, co tam pan Zlámal napovídal. Možná jsem to četl špatně, ale nějak mi tam chyběly dotazy na angažmá pana Zlámala v polském klubu Odra Wodzisław. Tam přivedl kromě Kroměřížanů Marka Zdráhala a Ondřeje Kováře i Radomíra Hruboně. 20.9.2010 se stali tito 3 členy předsednictva klubu, přičemž Zdráhal byl i jeho předsedou. Jak si tedy pan Zlámal představuje čistý fotbal ? 10.8.2008 Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání bývalého obchodního ředitele 1.FC Vítkovice Radomíra Hruboně proti trestu krajského soudu v Ostravě za korupci ve fotbale. O 2 roky později jej Zámal prosadil do představenstva polského klubu. Kdy si přečteme v Týdeníku rozhovor k tomuto zajímavému tématu ? V tomto kontaxtu je superpragmatická odpověď jakéhosi Zlámala na téma Bébr naprosto, ale naprosto srozumitelná. Blíže zde http://www.sport.cz/fotbal/ost... a zde http://www.sport.pl/sport/1,67... a další epizody zde http://www.sport.cz/fotbal/evr... a zde http://1-liga.przegladsportowy... a a celá historie zde http://1-liga.przegladsportowy...
28. 02. 2013 11:23 | Vladimír Koutský

Další pracovní skupiny pro "Strategický plán města" budou příští týden v úterý a středu vždy v 15,00 v zasedací místnosti radnice. Témata - kultura a cestovní ruch a rozvoj města. Jestli to platí na 100% a kdy která témata budou nevím, ale dnes jsem požádat p.Zrnu, aby to na stránkách města prezentoval a tudíž umožnil zapojení veřejnosti do diskuze.
27. 02. 2013 12:32 | johny

Vít Kroutil:
Ano, jednání pracovních skupin je klasická "turistická" akce a je třeba oznámit ji co nejpozději, aby si tam snad někdo předem nečekaný nenašel cestu. Klasický zpravodaj radnice si totiž občas někdo přečte, takže je potřeba to zařadit do sekce "akce", kam se jich tolik nepodívá. Pokud by však nějaké informace ven přece jen prosákly, je třeba nastavit začátek jednání tak, aby co nejvíce lidí bylo ještě v práci, aby se zmenšila pravděpodobnost, že by celý vlak vůbec mohl být vykolejen.
27. 02. 2013 11:12 | Vít Kroutil

Včera a dnes v 15:00 probíhá v zasedací místnosti Městského úřadu Kroměříž veřejné jednání pracovních skupin pro projednávání strategického plánu.
viz http://www.mesto-kromeriz.cz/a... nebo http://www.kromeriz.eu/akce_60...
Klasická informace pro návštěvníky a turisty.
27. 02. 2013 10:53 | Michal

Paní Hebnarová je idealistka, ve všem se snaží vidět to dobré. Jenže ve špinavé politice to nejde. Proto je teď tak "zaskočená" tím, jak to na radnici funguje. A nutno říci, že někteří členové vedení města sami k dobré náladě svými roztěkanými počiny rozhodně nepřispívají.
26. 02. 2013 21:38 | Jožin z Bažin

S Johny plně souhlasím.
25. 02. 2013 18:32 | johny

Připomíná mi to jednu z hlášek ze seriálu Jistě, pane ministře/premiére: "Řadoví voliči jsou lidé velice prostincí, nevědí, co chtějí, ti potřebují vedení, které jim ukáže, co mají dělat. Lidé dost často nechápou, co je pro ně dobré (...) jenom s takovým postojem státní správa přežila staletí" :))

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...