Staňte se v úterý starostou, stvořte svou vizi Kroměříže

­Slyšeli jste o Strategickém plánu pro město Kroměříž na roky 2010-2020?. Pokud vás odrazují slova jako "strategický" a 150 stran se vám zdá moc, dovolil bych velmi hrubě shrnout o čem dokument je.
Prvních 110 stran si přečtěte pokud chcete statistická data či přehled historie a kultury Kroměříže. Dají se tam najít i celkem zajímavé údaje ovšem dnes již z doby cca před pěti lety.
Od strany 111 začíná SWOT analýza, která stojí za přečtení. Jsou určeny čtyři oblasti. Rozvoj města, vzdělávání a volnočasové aktivity, kultura a cestovní ruch a jako čtvrtá oblast zdravotní a sociální služby. U posledně jmenovaného je bohužel v dokumentu chyba a jsou použity texty z předešlé kapitoly.
Od strany 119 pak začíná definování pojmů strategické vize, strategického cíle, vize a principy naplňování vize - no co budu povídat, napínavé čtení. Nechte si ujít. Shrnuto: chceme se rozvíjet a aby to tady bylo lepší a lepší a uděláme to tak, že to budeme dělat. Dále se v jednotlivých oblastech určují klíčové faktory (str. 121).
No a co asi dává největší hlavu a patu začíná stranou 127. Tabulky, kde k jednotlivým oblastem jsou uvedeny případné praktické kroky. Je zajímavé si je projít a podívat se co už má město splněno.
V současné době probíhá aktualizace tohoto strategického plánu a následně se budou tvořit dva akční plány(zadání výběrového řízení, výsledek). Nebudu hodnotit, jestli skutečně bylo nutné najímat externí firmu, která za půl milionu zjistí aktuálnější statistická data, přepíše onu napínavou část o strategických cílech a vizích a navrhne ony dva akční plány. Vlastně ani nevím co si představit pod pojmem akční plán. Proč dva? Tato situace zde prostě reálně existuje a byla by škoda ji nevyužít. Tento týden totiž dostanete výjimečnou příležitost promluvit do jeho podoby. Nyní se jedná o tom, jaké praktické kroky budou následovat.
26. a 27. 2. proběhlo jednání pracovních skupin pro projednávání strategického plánu v oblastech vzdělávání a volnočasových aktivit a sociálních a zdravotních služeb.
5.3. v 15:00 se bude projednávat rozvoj města a 6.3. v 15:00 kultura a cestovní ruch. Obě oblasti spolu úzce souvisí. Nevím s jak vysokou účastí se počítá na jednáních, koho oslovili s tím ať se na jednáních účastní. Je možné, že zasedací místnost Městského úřadu v Kroměříži bude ve středu zaplněna lidmi, kteří podnikají v oblasti cestovního ruchu v Kroměříži a jeho okolí. Nějaké to místo pro občana, který si třeba myslí, že se tyto oblasti týkají i jeho života, se určitě ještě najde.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

09. 03. 2013 10:37 | Kamča

Kéž by byl v městské radě nějaký manažer. Ale oni jsou tam politici. A když se nenajde manažersky myslící, odrazí se to i na chodu úřadu. A to na dobu přesahující volební období. O lidi jde totiž především.
06. 03. 2013 21:57 | Laďa

...jak tak čtu tento "výcuc" z městské strategie na dalších 7 let, tak jediná pozitivní věc, kterou snad neopsali z různých dalších "strategických diplomek" jsou ta statistická data o KM. proč tam sedí X managerů v městské radě, kteří nic věcného neřídí???
04. 03. 2013 22:40 | Kamča

Uf, tak tam se nedostanu, to bych potřebovala letadlo :-(. Tak doufejme, že aspoň ta data opravdu zaktualizují. Bude materiál (třeba analytická část a nové "swotky", nebo k čemu se bude zítra diskutovat) někde viset k připomínkování a diskusi? Nevíte?

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...