Z opravy Nadsklepí vylézají kostlivci, radnice je nechce vidět

Na počátku března letošního roku vyšel v Týdeníku Kroměřížska text uvolněné předsedkyně výboru pro regeneraci MPR a pro rozvoj města Ing. Blanky Šimůnkové (ODS) s názvem "Byla rekonstrukce kina Nadsklepí nutná?", který posléze vyšel i v radničním Kroměřížském zpravodaji, hájící výslednou podobu rekonstrukce kina. Dovolím si reagovat na některé pasáže zmíněného textu.
Předně, již nadpis textu paní Šimůnkové je naprosto zavádějící. Hlavní spornou otázkou nebylo zda ano či ne, ale zdali za takovou cenu. Píše-li paní zastupitelka, že „u rekonstrukcí je běžné, že až v jejich průběhu se ukáže skutečný rozsah poškození a nutných sanací“ a pak není výjimkou, že se rozpočet navyšuje i o desítky procent, pak asi zapomněla na slova, která od zástupců radnice na zastupitelstvu padala v lednu 2011. Např. tehdejší vedoucí odboru rozvoje Ing. Josef Koplík se nechal slyšet, že ceny stavebních prací uplynulý rok (tj. 2010) klesly o 20 %, a tak on očekává, že město nakonec několik milionů ušetří. O možném prodražení tam tehdy od apologetů tohoto způsobu rekonstrukce nepadlo ani slovo. Ba naopak.
Osm měsíců po schválení rekonstrukce náhle vedení města zjistilo, že kino se bez digitalizace prostě neobejde. Trochu se zpožděním, jelikož výtky na to, že kino bez tohoto nepřežije, padaly již na zmíněném zastupitelstvu v lednu 2011 (samozřejmě od těch, co se jim nelíbila navržená cena rekonstrukce, jelikož to pro ně bylo málo muziky za moc peněz). Od Ing. Cvekové z KROKu na zastupitelstvu tehdy na začátku roku 2011 zaznělo naprosto kuriózní vysvětlení: „Když se vymění sedačky, lina a parkety, tak ti lidi přijdou.“
Budiž, názory nemění jen hlupák, jak se říká. Ovšem materiál, který byl zastupitelům v září 2011 předložen ke schválení, byl zpracován naprosto diletantsky, na což jsem tehdy přímo na místě upozorňoval. Na pořízení 2D technologie počítalo vedení města předběžně s náklady 2,7 milionu, přičemž polovinu chtělo získat od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie. Ano, tento fond přispívá na digitalizaci až 50 % z celkové ceny, ale dle stavu finančních prostředků na svém kontě. V té době bylo záležitostí max. několika minut zjistit si na webu fondu, že v první polovině roku 2011 se jím přiznané prostředky pro různá kina v celé ČR Kroměříží požadované částce 1,35 milionu ani zdaleka neblížily a nejvyšší suma, kterou na digitalizaci přispíval byla 700 tisíc. Do Kroměříže nakonec doputovalo 550 tisíc.
Jestliže Kroměříž na dotaci přišla o 3,4 milionu kvůli tomu, že bylo nutno změnit velikosti atypických truhlářských výrobků, pak paní Šimůnková mohla dopovědět celou pravdu. V rozpočtu totiž normálně rozměry jakéhokoliv z těchto truhlářských výrobků vůbec být vyspecifikovány přesně na milimetr nemusely. Město by pak nepřišlo o dotaci, i kdyby skříňka místo předepsaných rozměrů 605 mm a skutečných 600 mm byla realizována třeba v 550 mm. Není ani tak na místě se ptát proč se přesné rozměry v rozpočtu objevily, jakož spíše Cui bono?
Prostě není všechno tak krásné okolo rekonstrukce kina, jak se nám snaží bláhově paní Šimůnková namluvit. A to nevylezli ještě všichni kostlivci.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

17. 04. 2013 14:28 | Jarda3

Mám dojem Jardo, že Vaše informace jsou zcela nepřesné a zavádějící. Nevím, proč kino Nádsklepí spojujete s firmou TIZZI s.r.o. A když už nespojitelné spojujete, tak uvádějte alespoň správná fakta. Pokud byste se řádně podíval do obchodního rejstříku, tak byste- pokud to umíte - zjistil, že pan pan RH nikdy tuto firmu nevlatnil a byl pouze 1/4 spoluvlastníkem. Dále byste se dozvěděl, že tuto firmu opustil v roce 1999 spolu s panem RZ. Dále byste zřejmě zjistil, že v době, kdy firma byla ve vlastnictví tří osob, měla úplně jiný způsob podnikání, než má v současné době. Pak byste zjistil, že pan JK tuto firmu koupil od pana RH v roce 2008 a od roku 2009 má i jinak zaměřený způsob podnikání. Vím, že do kroměřížana píše hodně lidí, kteří si vylévají zlost na některých, kterým se ještě jakž takž daří a kteří díky svému způsobu myšlení a schovávání se za různé anonymní jména pouze mlží a statečně lžou. Pochopitelně pod krycím jménem, aby snad nemuseli za své výroky nést odpovědnost. To jen na vysvětlení. K Vašemu odkazu na golf pak musím opět konstatovat, že Vaše informace jsou staré a dávno neplatné. Měl byste si dávat pozor, ať se zbytečně nevysilujete pliváním jedovatých slin na lidi, kteří si to "zatím" nezaslouží
03. 04. 2013 22:04 | Jarda1

Tak zas za pět měsíců, až se opětovně probudíte ze zimního spánku a obšťastníte všechny kroměřížské svými fundovanými informacemi z doslechu "od jedna paní povídala" ;-)
03. 04. 2013 21:52 | Petr Komínek

Zajímavé, odkud víte pane Jardo 1, že moje informace byly z třetí ruky, rozhodně to není pravda, sedíte snad na státním zastupitelství, či snad na PČR? Nadále nemám zájem s Vámi o čemkoliv diskutovat, za Vámi je jistě hromada vynikající práce a proto se skrýváte odvážně za nic neříkající anonymní jméno. Odvážní většinou v obviňování bývají takoví "odvážlivci" jako Vy, skrývající se v davu. Sbohem, dále na Vaše anonymní bláboly nemíním reagovat. Pokud chcete konstruktivně diskutovat, můžete se za mnou zastavit, jistě víte, kde mne najdete. A také jistě máte již plán jak napravit ten marasmus, který tu panuje. Tak hodně štěstí!!!
03. 04. 2013 20:39 | Jarda1

A jen dodávám, aby mě nikdo nepodezříval, že nejsem žádný z opozičních zastupitelů
03. 04. 2013 20:31 | Jarda1

Právo podat trestní oznámení nikomu neberu, ale musí to mít nějaký smysl a ne se odkazovat na informace z třetí ruky, pak to vypadá, že tím autor spíše i někoho chtěl pokrýt, však vedení města nikdy neopomene zdůraznit, že na to bylo podáno trestní oznámení a policie na tom nic nenašla. Takhle se i přes ztrátu těch 3,5 milionu mohou odvolávat na to, že to prověřovala policie. Opozice má jako všude asi jinde určitý deficit v přístupu k informacím, ale děkujme Bohu, že to tady vše zachraňuje vševědoucí Komínek, který ví o všem co se tam šustne, sedí na každém zastupitelstvu a vždy v tom interpeluje. Není v této záležitosti za Vámi ani trochu odvedené práce (pouze několik obecných keců) a soudíte jiné, že při rozkrývání té záležitosti nic neudělali.
03. 04. 2013 20:14 | Petr Komínek

Trestní oznámení má právo podat každý, kdo má podezření na možné spáchání trestního činu a to jsem také udělal, že nedošlo k jejímu spáchání je věc jedna a že došlo k šlendriánu a ztrátám pro pokladnu města a její občany ve výši 3,5 mil. Kč je věc druhá a také důležitá, pro Jardu 1 zjevně ne, důležitější pro něj je útočit na někoho, kdo chce pořádek a zodpovědnost za vykonané činy. Pokud se opozici podaří donutit vedení města k vyšetření a pojmenování zodpověných úředníků, klidně jim veřejně poděkuji, zatím nemám za co, bohužel.
03. 04. 2013 14:25 | Jarda1

Já jsem jen na tom chtěl dokumentovat to jak "věcně" se znalostí ze třetí ruky tady napadnete opozici, že se nikdo z nich o to nezajímá. Na zastupitelstvu, kde se o to dvakrát strhla solidní hádka jste nebyl. A to Vaše trestní oznámení, kdy řeknete: "Zeptejte se ..., on o tom ví nejvíce" jen Vaši "věcnost" dokládá.
03. 04. 2013 14:21 | revizor

Odpověď je velmi jednoduchá : za zadání a fakturaci ing. Koplík a za průběh a kontrolu realizace kariéristka ing. Šimůnková. Článek v Týdeníku byl opravdu komický. V průběhu realizace Šimůnková zjistila, že jsou okna zhnilá. To věděl a viděl i slepý, kvalita provedené práce je žalostná. Stačí se podívat na odpadávající omítky v předsálí kina, hřebíky přitlučená okna na WC .....
Ztráta 3,5 miliónu není konečná. Díky stejnému dodavateli PSt Zlín se za kino ještě doplácelo cca 230 tisíc z rozpočtu Bajdy !!! Radnice mlží a mlží ..........
03. 04. 2013 13:54 | Petr Komínek

Pro Jarda1: tak zaprvé registrace "mého" webu nebyla moje chyba a nemá to hlavně s tímto problémem zde diskutovaným nic společného a zadruhé pokud sledujete pozorně věci kolem šlendriánu někoho na radnici, kdo způsobil občanům města Kroměříže zbytečnou ztrátu 3,5 mil. Kč, potom to laskavě řekněte a pokud se bojíte, tak raději mlčte. Pokud však je Vaším zájmem odklonit diskuzi jiným směrem, potom v tom zřejmě máte prsty Vy sám.
03. 04. 2013 11:08 | Jarda1

Možná, kdyby se dotyčný Komínek o věci nezajímal tak "pozorně" jako názvem svého webu, kdy si zaregistroval místo hromkm.cz omylem hromkn.cz, kde pro změnu Karolínu Peake přejmenoval na Peak, tak by třeba na to konto opozice a jejího ne/zájmu o tu věc zjistil něco více.
02. 04. 2013 21:47 | Petr Komínek

Na ostudný článek paní Šimůnkové jsem reagoval přímo v Týdeníku Kroměřížska, protože takový samochvalný a lidi Kroměříži škodící obhajující blábol mne nemohl nechat klidným. Bohužel jsem nedostal odpověď na mou otázku, kdo z úředníků podepisoval zápisy při kontrolních dnech a odsouhlasoval práce a kdo prováděl dodávku nábytku na kině Nadsklepí. Co je ale velmi smutné, je to, že nikdo z opozice se o to nezajímá a neusiluje o to, aby se objasnilo, kdo způsobil, že jsme museli z rozpočtu města zaplatit 3,5 mil. Kč za rekonstrukci kina místo ROPu, který právě o tuto částku zkrátil dotaci. Bohužel si myslím, že ať se zde píše cokoliv, ať bombarduje kdo chce vedení radnice čímkoliv, pokud se jim to nehodí do krámu, tak prostě nereagují a hrají mrtvého brouka. Je to házení hrachu na zeď a perel svi..m.
30. 03. 2013 06:50 | Jarda

Pani starostce je to evidentne jedno. Je krasne videt, jak chapadla chobotnice pracuji i v Kromerizi. Napriklad sef fin.odboru RH je ten samy clovek, ktery vlastnil (dale ji ovlada) agenturu na cerpani dotaci z EU - TIZZI s.r.o. Dnes tam soupl jako bileho kone pana JK, ktery je velmi sikovny v cerpani penez z EU
napriklad tady
http://www.rr-strednimorava.cz...

Takze nejake kino je jen spicka ledovce. Vse se bude dit do te doby, dokud budou radnici a penize ovladat soucasni lide.
29. 03. 2013 10:35 | Laura

Tohle se stát u podnikatele/zaměstnavatele = odpovědného zaměstnance by čekala okamžitá výpověď!

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...