Do voleb v Kroměříži sestaví kandidátku Muslimské bratrstvo

Do nadcházejícího boje o kroměřížskou radnici vstoupí nečekaný hráč. Kandidátku tu chce totiž sestavit umírněné Muslimské Bratrstvo, které tak může v kroměřížských komunálkách sehrát roli černého koně.
Podle informací Kroměřížana hodlá nová formace ve městě zavést například monoteistický ekumenický hiphopový festival, kde by své síly měřili rapující muftíové, biskupové a rabíni. Chce zde také zřídit městskou velbloudí farmu a chudobinec. Zasazuje se i o za zavedení orientálních bazarů před příchodem Ramadánu.
„Nikomu nic nenutíme, nejsme žádná Al Káida. Jsme spíš něco jako vaši lidovci," řekl lídr chystané kandidátky, v Kroměříži žijící stomatolog z Egypta, který si zatím nepřál zveřejnit své jméno. Nevyloučil, že svým programem osloví právě nespokojené konzervativní voliče KDU-ČSL a ODS. Povolební spolupráci s těmito stranami se však nebrání.
„I my jsme v jádru konzervativci, máme podobné kořeny i cíle. Chceme jen to, co si tu přeje skoro každý: duchovní rozměr v politice, soucit s bližním, velbloudí dostihy a střízlivé radní,” dodal. Výhodou Muslimského bratrstva před volbami však podle něj je, že na rozdíl od lidovců se o něm poslední dobou častěji mluví v televizi, a že oproti ODS má jeho členská základna vzestupný trend.
Podle lídra nové volební formace sice v Kroměříži zatím nežije dost muslimů, aby sestavili kompletní kandidátku sami, sází ale na obecnou otrávenost lidí ze zkorumpované politiky. Bratrstvo je tak podle něj otevřeno všem, kteří uznají, že úrok je bezbožná lichva a lunární kalendář je větší sranda než gregoriánský.
„Novou mešitu v Kroměříži zatím stavět nechceme. I když je pravda, že minarety by velice slušely obzvláště chrámu Jana Křtitele, kterého stejně jako Ježíše uctíváme jako jednoho z proroků,” tvrdí lídr chystané kandidátky. „Hagia Sofia v Istambulu byla původně taky jen kostel, až po přístavbě minaretů tam výrazně ožil turistický ruch,” dodal.
Naplní tedy možná černo-modro-bílá (neboli tzv. „estonská”) koalice přání voličů na duchovní obrodu komunální politiky v Kroměříži? Podle zkušených pozorovatelů jsou to plané naděje. „Muslimští a křesťanští konzervativci mají příliš podobné programy, než aby umožnily vzniknout životaschopné koalici," míní politický expert Kroměřížana, lidovec Vojtěch Navrátil. „Je to jako věřit, že zájmy Německa, Francie a Velké Británie zformují fungující Evropskou unii,” dodal.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

11. 04. 2013 18:02 | Sajjid Rúholláh Músaví Al-Komí

Tak zaprvé, redakce nastavila malé okénko pro mé jméno a proto toho bude litovat až přijde doba džihádu.
Dále Radio Jerevan zapomnělo zmínit další body našeho programu, jako je např. veřejný harém, který bude řídit zmíněná kolegyně, společné modlitby na Hanáckém náměstí, které je naprosto pro tolik zmiňovanou kulturu stále opomíjeno, dále hodláme na zimu zastřešit Velké náměstí a zřídit z věže Kroměřížského zámku nejvyšší a nejdelší tobogán na světě s přistáním v kašně, v neposlední řadě postavíme ve spolupráci s bratrem Kuropatou na jeho pozemcích za Bagrákem okruh F1, ještě bude radnice litovat, že je prodali za pouhých 20,- Kč/m2. Alláh s vámi všemi, již se těšte, až nastoupíme.
06. 04. 2013 11:38 | Zdeněk

No, jen aby se vám ten APRÍL nevymstil. :-)
04. 04. 2013 18:06 | Miš

No tak ta fotomontáž se opravdu povedla (o článku nemluvě)! :D
03. 04. 2013 17:06 | Q

الله أكبر
01. 04. 2013 22:04 | Radio Jerevan

Dle informací Radia Jerevan, za celým projektem nestojí v Kroměříži žijící egyptský stomatolog, ale dva známí hráči na místní politické scéně: Petr Komínek a radní Jarmila Číhalová. Ten první po několika svých politických neúspěších se rozhodl získat finanční prostředky na volební kampaně, ber, kde ber, a tak přetransformoval své spící hnutí HROM na Muslimské bratrstvo a sám účelově konvertoval k islámu, aby přesvědčil donátory z Blízkého východu. "Pětkrát denně padám k zemi, předstírám, že blaze je mi. Ale neberte to, když mají takové fondy," přiznal naší reportérce Komínek, momentálně vystupující pod jménem Sajjid Rúholláh Músaví Al-Komíení. Radní pro kulturu a cestovní ruch zase k podpoře Muslimského bratrstva vedla snaha o zvýšení návštěvnosti města ze strany arabských turistů. "Máme jediný problém, že egypští šéfové požadují při kandidatuře důsledné oddělení mužů a žen. No snad do té doby parlament přijme kvóty a budeme z obliga," vypověděla radní. Podle neověřených informací má mít k Muslimskému bratrstvu blízko i již zmíněný "politický expert Kroměřížana a lidovec" Vojtěch Navrátil, jelikož byl údajně několika svědky v ulicích Kroměříže viděn s muslimskou pokrývkou hlavy. O dalším vývoji Vás bude Radio Jerevan informovat.
01. 04. 2013 18:47 | topkám

Nejvyšší čas. Drtivá většina Kroměřížanů jsou totiž neobřezaní nevěřící psi.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...