Pohádka za 30 mega se nekoná, chyběl jediný hlas

Na čtvrtečním jednání kroměřížských konšelů panovala zpočátku ospalá atmosféra, kdy se jeden ze zastupitelů věnoval více než projednávaným bodům luštění křížovky v MF DNES. Do toho ještě občas zapraskal mikrofon, když ho někteří z hovořících nevědomky drželi špatně.
Spád jednání nabralo, kdy se začaly probírat „trojkové“ body v programu. Město tak pošle do zanikající Správy majetku města Kroměříže, jak již bylo minule avizováno, další peníze: tentokráte 750 tisíc pro poslední odcházející zaměstnance. O další peníze náměstek ředitele Kroměřížských technických služeb Petr Sedláček přijde říci asi na přespříští zastupitelstvo, jelikož budou muset vracet přeplatky na zálohách. Což bude minimálně 1,2 milionu.
Jednoznačně nejvíce času zabral bod týkající se možnosti „podání žádosti o dotaci a financování projektu Dům filmu a pohádek Kroměříž“, kterýžto měl být umístěn ve sklepení kina Nadsklepí a to zrekonstruováno. Dle starostky Daniely Hebnarové (ODS) měly v ROPu zůstat před jeho plánovaným zrušením ještě nějaké peníze, tak zjišťoval v městech jak pomoci cestovnímu ruchu. Dle materiálu pro zastupitele, v části, kterou veřejnost nedostává k dispozici, chtělo město zřídit ve sklepení elektrický vláček či zrcadlovou síň podobné té, která je v Praze na Petříně. Původně zamýšlené pivní lázně či galerie a kavárna by neprošly kvůli tomu, že by to bylo bráno jako veřejná podpora, tak si vedení města uvědomilo, že „Kroměříž je také městem filmu.“
Rekonstrukce sklepení není prý nutně potřeba, ale je škoda nevyužít těchto peněz. Celý projekt měl i s rezervou vyjít max. na 30 milionů, z čehož by město žádalo o 21 milionů a dle projektového manažera Davida Sousedíka by tam mohly být i tvůrčí dílny a o prostor by měly mít zájem i mateřské školky. Proti návrhu se v diskusi postavili zastupitelé Vladimír Křemeček (KSČM) a Pavel Motyčka (KDU-ČSL), kteří v podstatě shodně pravili, že investovat v Kroměříži je více potřeba jinde.
Naopak radní Lenka Mergenthalová (TOP 09) nápad podpořila s tím, že by se tam dal stejně jako v Liberci vybudovat iQpark. Další ze zastupitelů Richard Kreml (SZ) na to namítl, že iQpark by byl vhodnější v budově na Hanáckém náměstí, která je nevyužitá a jsou tam větší prostory. K tomu se připojil i již zmíněný Motyčka s tím, že pracovní skupina, která v záležitosti využití budovy na Hanáckém náměstí vznikla, jíž členkou má být i nově starostka, „počítá“ s iQparkem právě zde.
Na popud exstarosty Petra Dvořáčka (ODS), který prohlásil, že je třeba peněz z ROPu, pokud to půjde, využít, ale na něco úplně jiného než na Nadsklepí, podal pak protinávrh, aby se místo toho podala žádost na rekonstrukci poloviny zmíněného domu na Hanáckém náměstí. Nakonec jej ale stáhl, jelikož by nešel moc dohromady se zbytkem usnesení, jak bylo koncipováno, a po pravdě řečeno by ani nešlo do konce dubna, kdy končí termín pro podávání žádostí, projekt vypracovat a hlasovalo se tak pouze o původním návrhu.
I přestože byla vyhlášena před hlasováním desetiminutová přestávka, během níž radní Jarmila Číhalová (Volba pro Kroměříž) setrvala v dlouhém hovoru s komunistou Křemečkem, i přes výzvy radní Miroslavy Noskové (ČSSD) a zastupitele Jaroslava Adamíka (KSČM), že dneska o nic de facto nejde, jen se podá návrh a příště se to může zamítnout, a trochu sentimentální „závěrečnou“ řeč starostky se pro návrh na podání žádosti 14 rukou nenašlo. Chyběla jedna, kterou by jindy asi dodal „spolehlivě“ hlasující zastupitel Karel Holík (ČSSD), leč byl nepřítomen kvůli nemoci.
A pokud by si chtěl poslechnout někdo ze čtenářů audio záznam z tohoto jednání zastupitelů, tak má smůlu, jelikož to bude asi ještě trvat dlouho než se to na webu objeví. Na webu města se totiž zatím neobjevil ani záznam z prvního nahrávaného zasedání. Kroměřížanu se podařilo zjistit, že důvodem je probíhající úprava. I v audiozáznamu je totiž údajně třeba anonymizovat osobní údaje, na což prozatím nejsou volné personální kapacity.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

13. 04. 2013 13:16 | Jarda1

Pepo1, spíše Vy jste nepochopil, že mě šlo primárně o to Komínkovo zdejší pitomé prohlášení o práci opozice. A o tom byla celá diskuse.
13. 04. 2013 11:41 | Pepa1

Jardo1, potom nechápu, proč jste se pustil do diskuse o tomto tématu, když nemáte žádný názor.
Johny, souhlasím s Vámi, čas na muzeum K.K. je již promeškán.
Využít sklepy pod kinem Nadsklepí bude těžké, nejde o prostory, ty jsou skvělé, ale o téma. Klub pro mladé byl již dávno zavrhnut, snad něco jako výstavní prostory nebo alternativní umění, opravdu je to těžké, ale mohli bychom se inspirovat v Holešově, můžou tam být i prostory pro menší výstavy, one man show či něco podobného a možná i stylová kavárnička by se uchytila, záleží na provozovateli a nabídce. Jsem přesvědčen, že využít by se měly, ale také by se mělo více přemýšlet a ne jen skočit po dotaci a vrazit tam něco za každou cenu. Otevřené hlavy na radnici a zastupitelé jistě něco vymyslí.
12. 04. 2013 22:55 | johny

Jednoznačně nejtragikomičtější počin současné kliky je nápad vystavět památník Karlu Krylovi. Člověk, který nikdy nerozdýchal vývoj po sametové revoluci, se nyní musí těžce otáčet v hrobě při představě, kdo tuto jeho "oslavu" iniciuje a jaké hodnoty tito lidé představují. Za současné "vlády Národní fronty" se to nemělo nikdy stát. Je mi z toho špatně!
12. 04. 2013 22:17 | Jarda1

O tom ať tady diskutují jiní, povolanější:)
12. 04. 2013 22:13 | Pepa1

Jardo1, jak tedy vidíte reálné využití sklepních prosotr v kině Nadsklepí, ať se vrátíme k tématu.
12. 04. 2013 22:09 | Pepa1

Kdepak Jardo1, já jsem tady téměř od začátku existence kroměřížana, ale to je jedno.
12. 04. 2013 21:10 | Jarda1

Pepo1, to já jen tak, že když tu skončil nick "Petr Komínek", tak ho ihned nahradila tato kopie:)
12. 04. 2013 19:47 | Pepa1

Ale Jardo1 trpíš zřejmě nějakým pomatením smyslů, jen proto, že diskutuji v rozporu s Vašimi názory a proti opozici, přece nemusím být členem nějaké záhadné skupiny jako zřejmě jste Vy. Pozor, mohlo by to u Vás přerůst ve schizofrenii.
12. 04. 2013 19:35 | Jarda1

Drahý Pepo1 (a nejspíše i Komínku či některý z jeho "HROMařů"), já za opozici nemluvím, jen mi přijde absurdní, když člověk, tj. Komínek, který o věci evidentně nic neví (a dle toho taky vypadalo to jeho diletantské trestní oznámení i jeho prohlášení) dělá jediného spravedlivého ve městě. Třeba v InfoNovinách jeden ze zastupitelů psal, že by dle TI trestní oznámení muselo podat samo město, což asi nikdy neudělá, a úředníkovi, který za tu pokrácenou dotaci může, dokázat úmysl. A z několika vyjádření starostky je patrné, že to Komínkovo diletantské trestní oznámení přišlo vhod Hebnarové a ne opozici. Otázkou je, zdali to udělal kvůli svému "hurá stylu" či tam byla jiná prozaičtější motivace.
12. 04. 2013 18:43 | Úhoř

Máte naprostou pravdu Snílku, ale je tu jeden problém, ve volbách v roce 2014 bude za ČSSD na 1. místě Malý a opět bude sedět na radnici, jen zatím není jasné v které kanceláři. Tento duchem a slušností malý člověk a kdysi ušlápnutý úředníček, řídí radnici i nyní, kdy je starostkou paní Hebnarová. Ze zákulisí vše kormidluje a vše se děje jak on chce. Pokud se dostane do zastupitelstva někdo z dnešní koalice a bude kolaborovat stejně jako paní Mergenthálová s TOP 09 v roce 2010 a spojí se v koalici s ČSSD, potom bude Malý zase řídit radnici a může být starostou kdo chce, třeba i dnes tolik zbožňovaný pan Motyčka a lidi můžou volit jak chtějí, stejně vyhraje ČSSD a s komunisty nám budou řídit v KM život. Sice se na to netěším, ale tak to bude.
12. 04. 2013 18:27 | Pepa1

Čili Jardo1 dle očekávání nic, žádné výsledky opozičního pokřikování, to jsem ostatně čekal. To k opozici sedí, křičet a bez výsledku se opájet mizivou kritikou. Tak k čemu to obviňování Hlaváče je, když opozice řekne A, ať řekne i B, já nemám důvod podávat trestní oznámení, tím méně tři, to by měla opozice a Vy, když jste si tak jisti konkrétními podklady. Zdá se, že nemáte také nic v ruce, jen kolem sebe kopete a hledáte příčinu vlastního neúspěchu, takže se vám všem teď krok Komínka hodí.
12. 04. 2013 17:46 | snílek

Občas ( snad i často ) je to na Kroměřížanovi velmi smutné čtení. Nejsmutnější ovšem je, že se věci veřejné (a to i ty celostátní ), řeší pomocí trestních žalob, soudů, osočování, lží a pomluv. Zdá se, že tento trend silně zasáhl i Kroměříž. O diskutovaných kauzách sice nic nevím, ale stoprocentně vím, že opravdový rozvoj a prosperita našeho města vězí někde úplně jinde. Samozřejmě je důležité, aby všichni ti nepoctiví šizuňkové a darebáci ztratili svou moc, danou různými machinacemi, nekalostmi a kamarádčovtem ve stylu „ruka ruku myje“. Otázkou však zůstává, jak ty zákulisní manipulátory zbavit jejich moci. Cesta je jediná, prostě se jich zbavit, což je možné jen ve volbách. Nebezpečí ale spočívá v tom, že je nahradí jiní podobní a možná i ti ze současných kritiků.
Kroměříž je krásné město a určitě s potenciálem růstu a řadou možností jak život zkvalitňovat. Základním dlouhodobým problém je, že chybí invence, kreativita, intelektuální schopnosti a jasná vize, kam chceme kráčet a snad i dojít. Zatím to však vypadá, že město řídí nějací tajemní „radniční skřítkové“ , věci se dějí samospádem a nikdo za nic nemůže.
Pro lepší zítřky proto přeji všem kroměřížanům kvalitnější a opravdu schopné osvícené vedení.
12. 04. 2013 16:21 | Jarda1

Ale jestli tak toužíte po "akci", tak také můžete jít podat klidně ty trestní oznámení tři. Jistý Tomáš Jarolím jich svého času, kdy byl místopředsedou tehdy vládních VV, podával např. na Kalouska i několik týdně, aby byly vzápětí zas odloženy, jelikož neměl nic v ruce.
12. 04. 2013 16:18 | Jarda1

Nejsem orgán činný v trestním řízení, abych na toto dokázal odpovědět. Ale aspoň na něco konkrétního poukázali, oproti tomu diletantskému přístupu Komínka, který nic konkrétního neví, ale o to více křičí, aby ho bylo slyšet.
12. 04. 2013 16:11 | Pepa 1

Jardo1 a výsledek toho všeho bude snad potrestání Hlaváče za pokoutné účtování a nebo vrácení 3,5 mil. Kč do pokladny města někým, kdo to způsobil a opoziční hrdinové ho odhalili, nebo to bude opět zahráno do vytracena a stejně se nic nestane, čili nula od nuly pojde, takže výsledek stejný jako u Komínka?
12. 04. 2013 12:48 | Jarda1

Pepo1: Jestli považujete za něco světoborného podat naprosto diletantské trestní oznámení, kterým se teď hájí radnice, a ve kterém se Komínek odkazoval na jednoho z opozičních zastupitelů, když řekl policajtům, ať se zeptají jeho, že on o tom ví nejvíce, tak taky moc dění ve městě nesledujete. Kde poukázal na konkrétní chybu?
Kdybyste si třeba pustil live záznam z jednání zastupitelstva (musíte přežít, že vám doma "hříme" Křemeček či Malý), tak byste třeba zaznamenal to, že opozice přišla s tím jak pokoutně se vyúčtovávala dotace ze strany Hlaváče, jaká se o tom strhla hádka, a v InfoNovinách se dalo od jednoho zastupitele o tom i přečíst nedávno. A dneska paní Janoušková i na základě toho píše v InfoNovinách o jedné platbě za zhruba 230 tisíc.
Říci, že je něco nekokrétního špatně je možná pěkné, ale nic to nevyřeší. Musíte umět na něco ukázat. A to pan Komínek neudělal. To jest vše.
12. 04. 2013 12:26 | Hynek

Pokud si někdo myslí, že rekonstrukce byla odpískána, tak je to omyl. Na dalším zastupitelstvu, až bude k dispozici spolehlivých 14 zastupitelů, bude odhlasována, i kdyby ve sklepě kina Nadsklepí navrli zastávku tramvaje, peníze na volby je nutné rychle sehnat a to dotace umí.
12. 04. 2013 12:23 | Pepa 1

Takže Jardo1, zcela jasně jste dal najevo, že jste myšlenkově s opozicí, dobře, budete tedy mít informace z první ruky, co hmatatelného udělala opozice pro nápravu a potrestání viníka a proč se probudila později než Komínek, jak říkáte, po roce. Nemáte totiž pravdu, to trestní oznámení bylo, pokud mám správné informace, podáno na konci roku 2011 nebo na začátku roku 2012, tedy bezprostředně po oficiálním dokončení rekonstrukce kina Nadsklepí, ne po roce. Co do té doby dělala a udělala opozice, ale konkrétní kroky.
11. 04. 2013 22:40 | Jarda1

A ještě bych mu zatleskal a klidně ho volil.
11. 04. 2013 22:40 | Jarda1

Pepo1, já vůbec netvrdím, že v tom kině je to ok, to právě naopak, ale "komínkovský" styl probudit se po roce ze zimního spánku, nevědět o tom takřka nic a říci, že opozice v tom nic nedělá a vydávat se na základě několika řádek v Týdeníku, kde se bohužel nedozvíte nic konkrétního, za jediného spravedlivého v této záležitosti je ale naprosto mimo mísu. Kdyby za ním byla nějaká přínosná aktivita, tak neřeknu ani popel. Ale nic takového není.
11. 04. 2013 21:58 | Pepa 1

Myslím Jardo 1, že nemáte úplnou pravdu, ne vše, co jsme mohli od Komínka číst, bylo od věci a že se tu někteří chovají jako hulváti je fakt a že při rekonstrukci kina Nadsklepí nebylo vše ok, je taky pravda.
11. 04. 2013 19:02 | Jarda1

Herr Komínek, ono to chce někdy také alespoň něco trochu vědět o věcech, o kterých píšete a nepsat hlouposti. V tom je ten zakopaný pes.
11. 04. 2013 18:43 | Petr Komínek

Tento blog měl a má zřejmě za cíl, zveřejňovat věci, problémy a i skandály, které žádné noviny neotisknou. Ale je zde problém. Problém není v těch článcích, ale v diskusi, či lépe v některých diskutujících. Za poslední dobu zde přestala přispívat řada lidí, kteří zde mají co říct a kteří se podepisovali vlastním jménem a neschovávali se za anonymní smyšlená jména. Odvaha a kuráž a také urážky jiných jsou u některých diskutujících stále obvyklé a naprosto normální. Opakují se zde takoví "diskutující" a pod každým článkem někoho urazí a to zásadně bez důkazů, nesnaží se držet tématu a slušné chování jim nic neříká. Redakce, bohužel, nemůže proti tomu nic dělat, jen sprostý příspěvek vymazat a to ještě sklidí kritiku od dotčeného sprosťáka. Nemám teď vůbec na mysli osočení p. Křemečka, v tomto případě, tedy jeho zmíněné setrvávání v dozorčí radě VaKu ze zištných důvodů a jako poděkování za hlasování v zastupitelstvu, bylo jistě pravdivé, to lze vysledovat v záznamech hlasování o důležitých věcech, ale mám na mysli neustálé napadání mé osoby. Ať napíšu příspěvek k čemukoliv, o čemkoliv, nikoho nenapadnu či osočím, přesto se najdou tací, kteří jdou zcela mimo téma a napadají mne a také další, kteří se pod své příspěvky podepisují. Ani já tomu neumím zabránit, nikdo z takových přispivatelů totiž nemá odvahu odhalit svou identitu. Proto jsem se rozhodl, že mojí obranou bude to, že na tento blog již nebudu přispívat také, jako jiní přede mnou. Pokud se něco nezmění a svůj hnůj z poťápaných hlav některých rádoby chytráků se zde bude stále objevovat, tak jej opustí všichni slušní lidé a budou tu opravdu jen ti, kteří potřebují za každou cenu něco někam napsat. Že to nemá smysl, hlavu ani patu, jim vůbec nevadí. Takže sbohem a šáteček a přeji Vám plodnou a smysluplnou diskusi.
11. 04. 2013 11:31 | Vít Kroutil

Jožin z Bažin: potíž je v tom, že ta vaše "čistá pravda" se skládá z nepodloženého tvrzení o korupci ve VaKu (nějaké doložené informace by nebyly? Pro mě za mě můžete mít i pravdu, ale tak jak to píšete je to jen další výlev ala novinky.cz), a informací, které možná zajímají tak leda diváky televize Nova, či čtenáře Blesku.
Shrnuto: opět zde předvádíte jen bulvár schovávající se za anonymitu a spíše než o těch o kterých píšete, říkají vaše příspěvky něco o vás jako člověku. Za sebe říkám, že vaším přístupem ze srdce pohrdám.
10. 04. 2013 18:00 | Jožin z Bažin.

K Admin: Soudruh Křemeček to má u Vás dobré,proto byl příspěvek smazán, aby si zde čtenáři nemohli přečíst čistou pravdu o něm. Tedy stručněji: o jeho korupci v souvislosti s VAKEM,náklonost k ženám a závislost na alkoholu.Tak to je slušněji a věřím že se to zveřejní a hlavně to prvé prověří. Jeho činnost v zastupitelstvu je jen o výhodách z dozorčí rady/rad?/ a ne o práci pro občany Kroměříže.
10. 04. 2013 17:12 | Admin

Jožin z Bažin: Když to budete vyjadřovat slušněji, nikdo Vám nic mazat nebude. To je celé.
10. 04. 2013 16:49 | Jožin z Bažin

Vidím, že i tady funguje cenzura. Bude mě vysvětleno kdo zařídil, že byl můj příspěvek byl smazán? Tož pravda se nesmí říkat.
10. 04. 2013 16:38 | Admin

Byl smazán příspěvek uživatele "Jožin z Bažin". Pro příště méně expresivně, prosím.
10. 04. 2013 13:35 | Pepa 2
08. 04. 2013 17:32 | snílek

Všem zájemcům oznámení !
Pokračuje další etapa projednávání „Strategického plánu rozvoje Kroměříže“.
V pondělí 15.4. - Rozvoj města + Vzdělávání a volnočasové aktivity; začátek 15,00 hod.
V úterý 16.4. - Zdravotní a sociální služby + Kultura a cestovní ruch; 15,00 hod.
Místo - zasedací místnost Městského úřadu, Velké náměstí.
Ke sklepům Nadsklepí.
Jejich využití je typickým příkladem dlouhodobého chaotického přístupu k rozvoji města a optimálnímu využití daného potenciálu. Místo jasné představy,jakým způsobem směřovat rozvoj a být na různé možnosti vhodnými projekty připraven, někoho něco „blbého“ aktuálně napadne a následné hurá řešení je na světě.
Krásné sklepní prostory pod kinem jsou dlouhodobě známé. Místo toho, abychom měli jasnou představu o jejich optimálním využití a hledali cestu k naplnění představy, spadne něco shůry a nesmysl je na světě.
O této akci města jsem se náhodně dověděl asi týden před uzavřením průzkumu možných námětů. Poněvadž bylo nutné směřovat využití k posílení cestovního ruchu, navrhnul jsem tři možné varianty. 1. iQ park;
2. Stálá expozice multimediálního umělce Petra Nikla ( mimo jiné jsem s ním nedávno hovořil a dověděl se, že o něco takového se pokouší Litomyšl) ;
3. Expozice kouzelného sluchátka „Macha a Šebestové“ . To by navíc mělo smysl v tom, že autor scénáře tohoto a mnoha dalších příběhů je kroměřížský, bohužel již nežijící, rodák p.Miloš Macourek. Žijí však spolutvůrci pánové Václav Vorlíček a Adolf Born. Jsem přesvědčen o atraktivitě a turistické vhodnosti tohoto řešení.

08. 04. 2013 09:42 | Anonym

K def: pana ředitele L. znám dlouho jestli"prekabátil"je to pouze v jeho zájmu a zakázek v KM, ale vždy ve ZL podporoval ODS. A propos paní H. prohlásila ,že pana L. v KM již nechce vidět.
08. 04. 2013 09:36 | pepa 2

K: Kuba, Jožin z bažin: nejsou všichni zastupitelé města stejní , jsou i tací, kteří proMěsto něco dělají i když to " na první pohled" není vidět.
08. 04. 2013 09:34 | def

k anonym : stavební firma a její ředitel Lukšík to je velký sponzor ČSSD. Proto Malý, Krejčíř, Hebnarová a Šimůnková skáčou jak fouká vítr.
08. 04. 2013 09:24 | abc.

Omlouvám se :nevymyslelo
08. 04. 2013 09:23 | abc.

K Michal: mýlíte se , zastupitelé kino Nadsklepí nevymyslemi to" pouze "projektant" a p. ing. Koplík, proto take na úřadě skončil a 3,5 mil. je takě jeho "zásluha".
08. 04. 2013 09:14 | Anonym

K pepa 1:zlínskíá stavební firma není soc.dem. ale ODS nebo je to již jinak? kam vítr tam plášť.?
07. 04. 2013 14:34 | Pepa1

Proč zrovna opět kino Nadsklepí? Není to také tím, že stále je potřeba ještě doplatit chybějící peníze za celý projekt Zlínské stavební firmě spřátelené s ČSSD a tak z ní opět vytáhnout peníze na blížící se volby v roce 2014?! Nápadů, jak využít obrovské prostory ve sklepení kina Nadsklepí již bylo dost, ale taková hovadina jako vláček a zrcadlová síň tady ještě nebyly.
07. 04. 2013 09:47 | Vít Kroutil

1) Prosím poslední dva diskutující, aby se snažili udržet své příspěvky v mantinelech skušnosti a nepřekračovaly je do bulváru a osobních útoků, tím spíš, že se sami neodváží vystoupit jinak než anonymně.
2)ad Kino Nadsklepí: pokud byl sběr projektových záměrů ukončen 12.2.2013, tak je podivné, že pan Krejčíř na každém jednání pracovních skupin k strategickému plánu, které probíhalo v březnu, vyzýval k zasílání návrhů, jak využít podzemní prostory kina...
07. 04. 2013 07:14 | Kuba

To Jozin z Bazin: No ono chlast a holky, nejsou urcite to nejhorsi co zatupitele delaji ve svem volnem case. Napriklad Ex Starosta Dvoracek (ODS) - o chlastani ex starosty by vam mohl vypravet kdejaky kromerizan a jake legalni zlodejiny se za jeho pusobeni děly? O tom uz se radeji nikdo nezminuje....Je to hnus co se deje na tak malem meste jako je Kromeriz. Ale co cekame, kdyz celostatni politika je takova ? Kromeriz je jen jeji obraz.
06. 04. 2013 20:05 | Jožin z Bažin

K Vojtovi Navrátilovi : A to se divím, že se ten zastupitel Křemeček coby známý chlípník nezeptal, zda tam budou obsluhovat i nějaké lepé děvy z Irska.Neboť je o něm známo, že která před ním neskočí na strom tak se nezachrání leč každou přef.....a k tomu i milovník alkoholu by se i zrychtoval whiskou Tulamurkou.To máme zastupitele .Pak se nedivme,že to tak vypadá jak to vypadá.Ne jak na úřadě ale jako v cirkusácké hospodě.
05. 04. 2013 22:45 | Vojta Navrátil

Kamča: Však se nic neděje:). V materiálu pro zastupitele bylo: "Město Kroměříž se zúčastnilo sběru projektových záměrů, který vyhlásil Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava 14. 1. 2013 z důvodu prokázání dostatečné absorpční kapacity regionu Středním Morava ve vztahu k aktivitám cestovního ruchu. Sběr byl ukončen 12. 2. 2013." O těch mateřských školách tam hovořil projektový manažer pan Sousedík, stejně tak, že by o tvůrčí dílny měla zájem Šipka.
05. 04. 2013 22:30 | Kamča

to Vojta N. Nemyslela jsem to špatně (jako "obvinění" z nepochopení). Jen v článku, že by měl ten Dům filmu být pro cestovní ruch a pak se píše o zájmu školek. No a tak ty dotace nefungují - program tak není napsaný. Prostě je buď pro návštěvníky nebo pro místní a nesmí se to moc míchat. Projektů už má za sebou město dost, tak to určitě vědí a přece to nebudou popisovat tak, aby to pak nešlo zpracovat? Mne jen zajímalo, pro koho to vlastně mělo být, jinak bych si toho nejspíš nevšimla.
05. 04. 2013 22:01 | Vojta Navrátil

Kamča: A co jsem tak konkrétně nepochopil v té diskusi?
05. 04. 2013 21:33 | Kamča

Elektrický vláček, zrcadlová síň, IQpark pod Nadsklepím? Tam jsou tak velké prostory? To jsou mi věci. Ale takhle zběžně to působí jako pěkná komerční aktivitka, ne? A s těmi je teď v dotacích potíž, to chce fakt s rozumem a setsakra dobře vymyslet. Otázka je, jestli to v KM někdo umí? A pokud to město chce, proč nezkusit cosi jako PPP projekt, to by mohlo klapnout, myslím. V ROPech se stejně nesmí míchat projekty pro obyvatele a návštěvníky, ale to je známá věc, v článku to bude jen nepochopením diskuse?
05. 04. 2013 15:44 | Michal

Nechápu, proč mesto uvažovalo, že by v Nadsklepí byla kavárna. Copak jich není v KM už dost. Myslím, že nabídka kaváren je tu více než slušná.... Zastupitelé měli vymyslet něco "originálnějšího".
05. 04. 2013 15:01 | Vojta Navrátil

Ještě jednu podstatnou věc ze včerejška jsem zapomněl zmínit. Na konci oznámila europoslankyně Sehnalová, že se v půli května budou konat "Irské dny" a na dotaz zastupitele Křemečka, zdali tam bude i pravá irská whiskey či irské pivo, odpověděla, že něco z toho by tam mělo být.
05. 04. 2013 14:49 | Franta Sudý

Tyto řádky mi silně připomínají jedno krásné odpoledne s mentálně postiženým z Barborky .
Zastupitelé by tam mohli pracovat v chráněných dílnách ,které tam vybudoval dotační mág
p. Mgr. Ivo Vojtek alias náš chráněný "kmotr" púsobící v sociálních službách města KM.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...