Naplánujte si Kroměříž. Jděte po žluté a ZKUSTE TO!

Aktualizace strategického plánu města, na kterém se od začátku může podílet i veřejnost, jde do finále. Z dubnového setkání pracovních skupin vzešly prioritní oblasti. Poznáte je snadno, ve výsledném dokumentu jsou vyznačeny žlutě (viz. prioritni oblasti). Projekty vzešlé z těchto „žlutých priorit" chce město uskutečnit v průběhu příštích tří let. Své konkrétní návrhy spadajících do žlutých priorit, může právě teď veřejnost - tedy i vy - zadat do webového formuláře do 17.5.2013. Nemusí to být rovnou hotové projekty, stačí i pouhé projektové záměry.
Čtete správně - zatím co na aktualizaci SWOT analýzy a dvě jednání pracovních skupinek (pojem skupina mi připadne dost nadnesený) byl nějaký ten měsíc, tak na to nejdůležitější - tedy sběr reálných projektů dává město dle informací dostupných na webu 14 dnů (zveřejnění na stránkách města proběhlo 2.5.).
Podle mluvčího radnice Pavla Zrny datem 17.5. ovšem sběr projektů nekončí (zřejmě bude možné oznámit projekt přímo na emailu strategicke.planovani@mesto-kromeriz.cz , pokud formulář skutečně přestane být 17.5. aktivní). Už v průběhu měsíce května však nad těmito narychlo sebranými projekty (za předpokladu, že ty správné projekty už nejsou předem vybrány) zasedne Řídící skupina (Mgr. D. Hebnarová, MUDr. R. Kreml, Ing. R. Vraníková, Ing. V. Krejčíř, Ing. R. Gill). Do července se pak bude radit a doplňovat další projekty, aby se nakonec výsledek tohoto procesu mohl veřejně projednat s širokou veřejností. Doufejme, že veřejnost bude o dost širší než doposud a že projednání není míněno jako synonymum k oznámení výsledku.
Celý proces tvorby strategického plánu se mi bohužel čím dál více jeví dosti virtuálně. Kolik občanů, neziskovek, sdružení či podnikatelů schopných napsat nějaký ten zajímavý projekt o tomto procesu ví? A kolik z nich má chuť posílat nějaké návrhy? Podle jakých kritérií bude Řídící skupina při výběru projektů postupovat?
Na druhou stranu je to šance, která v Kroměříži nebývá příliš častá. Proto nezbývá než vyzvat neziskovky či podnikatele - ZKUSTE TO! Pro začátek stačí stručné shrnutí projektu, čeho by měl projekt dosáhnout. Pokud už máte nějaký projekt rozpracovaný, tím lépe. Pokud vy žádný projekt nemáte, zkuste alespoň pomoct rozšířit tuto informaci ve svém okolí.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

18. 05. 2013 18:59 | johny

Pokud je mi známo, tak výsledkem snažení Stop vandalům je minimálně informační panel na vrcholku, kde jsou uvedeny místopisné a historické informace o Barbořině. Možná došlo i k nějakému úklidu, určitě by o tom mohla vědět více paní architektka Vraníková.

Jinak patří velký dík těm úklidovým nadšencům z o.s., kteří ve svém volném čase vykonávají mnohem záslužnější činnost, než neMALÝ počet členů zdejšího zastupitelstva v pracovním procesu.
18. 05. 2013 07:52 | Karel Toman, ml.

Svého času se za obnovu Barbořiny včetně rozhledny velmi zasazoval aktivista Milan Komínek ze sdružení Stop vandalům. Město svého času žádalo o dotaci na přeměnu tamního hvozdu na lesopark, ale neuspělo. Teď to tam prořezává a chystá tohle: http://kromerizsky.denik.cz/zp... O rozhledně se tam ale nepíše.
18. 05. 2013 07:17 | johny

Nevím, jestli by to bylo úplně bez problémů, protože v podzemí je vodojem a je tam ochranné pásmo. Leda, že by to bylo někde pod vrcholem.
17. 05. 2013 21:17 | Pepa1

A co takhle obnovit rozhlednu na Barbořině? Bývala tam terasa, než ji zarostly stromy, ale rozhledna by se hodila právě tam a nebyl by problém s ničím, je to prostor města a je vidět opravdu velmi daleko.
17. 05. 2013 06:59 | Karel Toman, ml.

Dnes je poslední den na vyplnění formuláře strategického plánu. Kroměřížan navrhnul dva projekty a ani to nebolelo. Brzy se o nich dočtete. Tak pokud máte nápad, hoďte ho do stroje.
09. 05. 2013 07:30 | Jarin

To x a Korzár: Myšlenka pekna, ale nerealna. Neprojde to pres Ochrance ziv.prostredi atd.
Kazdopadne to muzete navrhnout Ing.Krejcirovi.
08. 05. 2013 18:29 | x

Korzár: je to výborný nápad, protože za dobré viditelnosti je odtamtud vidět od Bílých Karpat až po Praděd, což je slušná vzdálenost. Já bych k tomu přidal ještě cyklostezku a to přímo přes Hvězdu (čti les) jako pokračování stávající asfaltky k bývalým vojenským garážím. Nejlíp přes to údolíčko pěkně až nahoru. A myslím, že by určitě nebyli proti ani soudruzi z klubu ČSLA (www.klubcsla.cz) ani sousední kynologové (hvezda.bedea.cz). Mít tam ještě nějakou pěknou zahrádku s orosenou odměnou, hned tam jedu raději než přes Těšnovice po rozhrkané silnici a kolem vepřového závodu.
07. 05. 2013 21:50 | Korzár

Já chci třeba obnovit rozhlednu nad Těšnovicema. Ostražití vojáci Varšavské smlouvy věděli, proč ji tam stavěli,musí odtud být vidět skoro až na hranice. Kdyby tam byl nějaký mírový komerční bufáč, byl by to podle mě cyklistický magnet. Teď to tam ale patří Kuropatovcům (Endergreen) a okolí snad jeho dceři nebo co.. A s těma aby se člověk domlouval přes papeže a ještě po kolenou..

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...