Zveřejnění smluv a faktur šetří městům peníze, říká expert

Vsetínský podnikatel a člen strany zelených Michal Berg se problematice otevřených dat věnuje dva roky. Přístup k datům veřejné správy prosazuje od vládní úrovně po obce spolu s nevládními organizacemi Open Society Fund nebo Transparency International.
K čemu je dobré mít na webu měst zveřejněné faktury a smlouvy?
Mnohem důležitější jsou smlouvy. Při běžném projednávání se totiž všechny věci nedostanou ven. Takto si ale každý může zkontrolovat, jestli například město nenakupuje některé služby výrazně předraženě. Nebo zda naopak neprodává svůj majetek za nějakých podezřelých okolností. Město tím taky šetří náklady. Hodně lidí si totiž nechává smlouvy vyžádat přes zákon 106 o svobodném přístupu k informacím. Úředník ji pak musí vyhledat zpracovat a zveřejnit. To při automatickém zveřejňování smluv odpadá.
V Liberci tvrdí, že samotné smlouvy nestačí, že je potřeba je porovnat s fakturami. Souhlasíte?
Ano. Některé smlouvy jsou totiž rámcové a jednotlivá plnění z nich nevyčtete. Podrobnější kontrolu tak lze provést až na úrovni jednotlivých faktur. Těch je ale výrazně více než smluv, takže hodně záleží na tom, jak si je město zabuduje do svých informačních systémů. Je důležité, aby je systém uměl automaticky zveřejňovat a nepřinášel nějakou další práci. První argument zástupců měst, proč faktury nebudou zveřejňovat, je totiž ten, že by s tím měli moc práce.
Ušetřit se údajně dá i zveřejňováním zakázek. Jak?
Dnes se veřejné zakázky musí podle zákona zveřejňovat až od určité úrovně. Když ale město poptává něco menšího, může oslovit jen uzavřený okruh několika dodavatelů. V městech, která své zakázky zveřejňují na webu všechny, došlo k úspoře tím, že do menších zakázek se hlásí stále víc dodavatelů, což cenu tlačí dolů.
V čem je lepší rozklikávací rozpočet než ten, jaký mají na webech obce dnes?
Stávající rozpočty jsou pro občany velmi složitě čitelné. Může tam být třeba výdaj v řádu desítek milionů korun na investice nebo dopravu, není tam ale přímo rozepsáno, na kterou zakázku to jde. V ideálním rozklikávacím rozpočtu jsou rozepsány všechny investiční akce, které město za rok udělá, a u každé si můžete kliknout na smlouvu a faktury, které se k ní vztahují.
Není právě to, že otevřenost dat omezuje politikům moc, důvod, proč se jí brání?
Asi ano. Přínosy otevřených dat jsou v zásadě tři. Ten první, na který narážíte, napadne asi každého: zvýšená kontrola nakládání s veřejnými penězi má protikorupční efekt. Jsou ale ještě dva velmi důležité efekty otevřených dat. Druhým přínosem tedy je lepší správa, to znamená lepší služby za stejné peníze. Pokud totiž budou otevřená data používat sami úředníci měst, mohou navzájem porovnávat, jak to dělají jinde. Protože si budou moci přečíst smlouvy, uvidí, že stejné služby dělá stejná firma někde jinde levněji. A řeknou si aha, na tomhle bychom mohli ušetřit. A konečně třetí efekt spočívá v tom, že přístup k otevřeným datům může vytvářet nové služby, které mohou sloužit neziskové nebo i komerční sféře.
Co si pod takovou komerční službou představit?
Třeba webové aplikace. Třeba v Británii mají k dispozici data hodnotící kvalitu nemocnic a zdravotnických zařízení. Firma, která se v nich vyzná, je dokáže lidem zprostředkovat ve zpracované podobě a nechává si za svou analýzu zaplatit. Pro veřejný sektor je to jakási zpětná vazba. Pokud jde o příklad zlepšení veřejné správy, v Prešově třeba zveřejnili seznam a adresy registrovaných psů. To mělo za následek, že se jim zvýšily příjmy z poplatků za psa, protože sousedé si mohli zkontrolovat, jestli pes, který bydlí vedle něj je nebo není registrovaný. Na Slovensku jsou v otevřených datech obecně dál než my. Na stránkách Prešova mají celý katalog dat, která mohou zveřejňovat. Ideálem je pak Vancouver v Kanadě, kde mají speciální sekci, která se tomu věnuje.
Slováci mají přímou volbu starostů, otevřená data i speciální protikorupční soud. Nepředběhli nás v otevírání veřejné správy?
Myslím, že to tak je. Můj pocit je, že to vzniklo tím, že situace s korupcí tam byla horší, než u nás. Za vlády paní Radičové se jim podařilo posunout některé věci dál, než nám. Čím horší to tam bylo, o to lepší tam na to teď mají nástroje.
Rozhovor byl psán pro MFDnes

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

21. 06. 2013 11:03 | Vojta Navrátil

To s tím "vmetením" jsem měl na mysli toho straníka, to používá velmi rád tvůj brácha, když neví co napsat.
Směšuješ pojmy. Přímá volby se dotýká otevřenosti jen v otázce výběru člověka voliči, nikoliv otevřenosti toho orgánu, do kterého byl zvolen. To, že lid zvolil přímo Zemana a nebyl zvolen zákulisními machinacemi jako Klaus nic neznačí v otázce otevřenosti prezidentského úřadu. O tom co se tam děje, ať má pravomoci jakékoliv, víme stejně asi jako za jeho předchůdce ;-) Způsob volby představitele nějakého orgánu nemá žádnou vazbu na otevřenost jeho fungování. A myslím, alespoň si to tak interpretuji, dal mi v této diskusi za pravdu i Michal Berg;-)

Případné pokračování debaty v neděli ...

PS: Poslanci jsou voleni přímo, my nevolíme nějaké volitele jako v USA při prezidentské volbě, kteří by je pak vybírali
21. 06. 2013 10:34 | Karel Toman, ml.

sory, v textu má být "nikoli nevýznamné pravomoce.."
21. 06. 2013 10:33 | Karel Toman, ml.

Ti gubernátoři se tam dostanou i skrz partaje, ty žádnou zárukou ničeho nejsou. Spíš naopak. Podle mě to je taky otázka měřítka a instituce do které se volí. Podle mě má přímá volba smysl jak u starostů, tak u prezidenta, u poslanců ne. Právě volba prezidenta je dobrý příklad. S jejím výsledkem se vůbec neztotožňuju, její samotná metoda je ale o tisíc procent lepší, než ty partajní handly, protože je transparentní. Vzpomeňme jen poslední Klausovu volbu. Taky naše starostka se přece po volbách nemohla hnout bez své stranické "programové ochranky," do jejíhož složení podle všeho neměla moc co mluvit. To by se jí v přímé volbě asi nestalo. A zastupitelstvo je na Slovensku pokud vím voleno klasicky stranicky podle kandidátek a má taky svoje nevýznamné pravomoce, jak například veto starostů zvrátit. A nenasírej se, soudruhu, rozlišuj smajlíky. Já na tvého "aktivistu" ani nečekal a přišil jsem si ho sám. Je to normální debata.
21. 06. 2013 09:10 | Vojta Navrátil

Karle, čekal jsem, kdy mi to "vmeteš" do tváře. S prominutím, ale to tvoje tvrzení je stejná hloupost jako, když Janeček tvrdí, že zásluhou většinového systému obrodí českou politiku a dostane do ní slušné lidi. Zní to možná pěkně, ale to je tak všechno. Nebo je to stejně absurdní jako tvé oblíbené téma "pohlavních" kvót, aby jsi byl jako člověk osobně naprosto neznalý reálného vnitřního života a fungování stran "doma".
Na Slovensku ta přímá volba vede v některých městech k dobré věci, ale někde jsou z těch starostů a také županů gubernátoři (nebo dokonce je zvolen člověk, který byl takřka negramotný a není schopen takřka přečíst slib). Ti lidé mohou přispět k otevřenosti nebo také ne. Stejně jako u nás. Nic to nezaručuje, to to jsi jen vybral jeden pozitivní příklad a směšuješ různé pojmy.
21. 06. 2013 06:44 | Karel Toman, ml.

Já si myslím, že ono přerozdělení pravomocí směrem k člověku, kterého přímo volíš a odvoláváš, je v komunální politice právě ten otevřenější styl veřejné správy. Možná je to věc politického vkusu, v kterém se příležitostně lišíme. Z tebe Vojto mluví partajník. A ty nepochybně opáčíš, že ze mě zase aktivista :-)
21. 06. 2013 00:38 | Vojta Navrátil

Mě ne. Pouze to akorát přerozděluje pravomoci a mění to způsob volby, leč systémově o otevřenosti to nic nenapovídá.
20. 06. 2013 22:42 | Karel Toman, ml.

Primátor Piešťan Remo Cicutto (50): "Zákon taxativně říká, kdy lze veto využít. Například když má starosta pochybnosti, že usnesení je nevýhodné pro obec, v rozporu se zákonem a podobně. Já jej použil, když se městské zastupitelstvo rozhodlo k prodeji pozemku za, podle mého názoru, výrazně nevýhodných podmínek." Tenhle přímo volený starosta je navíc odvolatelný referendem. Mě to teda jako otevřenější samospráva připadne.

20. 06. 2013 13:18 | Vojta Navrátil

Michal Berg: nezbývá mi nic než souhlasit, krajane :)
20. 06. 2013 13:07 | Michal Berg

ta přímá volba určitě není konkrétní záležitost otevírání veřejné správy, a ani se nedá řict, že by na Slovensku byl ráj (např. v oblasti justice je to tam naprosto špatné), ale co se týče zveřejňování informací a dat, tak v tom je Slovensko obecně dál (hlavně díky Alianci Fair Play a dalším místním watchdogovým neziskovkám)
20. 06. 2013 12:25 | Vojta Navrátil

To ale stále nějak neznamená otevírání veřejné správy, jen o tom jak bude ustaven ten, kdo rozhoduje (stejně tak jako přímá volba prezidenta pro tuto zemi nepřinesla žádný kvalitativní posun).
20. 06. 2013 12:17 | Karel Toman, ml.

V tom, že slovenský volič teď ve větší míře ovlivňuje, kdo ve veřejné správě rozhoduje. V MFDnes na to téma vyšel rozhovor se starostou Piešťan.
20. 06. 2013 11:14 | Vojta Navrátil

Nějak jsem nepochopil v čem konkrétně přímou volbou starostů Slováci předběhli v otevírání veřejné správy.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...