Kroměřížské gymnázium začíná připomínat sicilské Palermo

Rodiče a kantory nejen na gymnáziu ovládl strach z chobotnice vazeb sahající od ředitelky Jany Polachové ke špičkám krajské politiky, úřadů a byznysu.

O poměrech na škole svědčí fakt, že z ní podle informací Kroměřížana o pololetí stáhl svou dceru na gymnázium v Holešově ředitel ZŠ Slovan Jaroslav Němec. Mluvit o tom ale nechce. Další rodička, s kterou Kroměřížan mluvil, chtěla udělat totéž, holešovské gymnázium ji ale odmítlo.

Dva oblíbené kantory ředitelka z gymnázia vyštípala před dvěma lety, jeden to přitom odnesl malým infarktem. Bylo z toho tehdy na ni i trestní oznámení pro šikanu. Třetí kantor dosud odolává, momentálně ale čelí tvrdému tlaku na svůj odchod a byl dokonce nepřímo obviněn z obtěžování žaček. Domů mu teď chodí anonymy.

Mezi gymnázii v kraji si to kroměřížské v maturitách vedlo dobře. Podle některých rodičů je ale otázkou času, než se to zhorší, protože na škole začalo převládat biflování podle osnov na úkor výuky zaměřené na zvládání problémů. Stěžovat si na autoritářský styl vedení školy nebo na upadající kvalitu výuky, ale podle oslovených rodičů nemá smysl.

"Rezignovali jsme. Sami mě na krajském úřadě naváděli, ať do toho nešťourám, že to nemá smysl. Nějaké politické tlaky tam jsou,“ řekla Kroměřížanovi jedna kroměřížská právnička. Sama ředitelka Polachová se o tom však odmítá s novináři bavit.

Atmosféra kolem gymnázia tak 22 let po Sametu připomíná tuhou normalizaci s vládou krajské partajní kliky. Všichni, s nimiž Kroměřížan mluvil, trvali na zachování anonymity. Pro vysvětlení je dobré připomenout si některé rodinné a profesní vazby ředitelky Polachové.

Jejím bratrem je Tomáš Šimčík - náměstek ministra zemědělství, toho času podle časopisu Týden vyšetřovaný protikorupční policií pro podezření z braní úplatků. Svou vinu popírá a zatím mu nic prokázáno nebylo.

Šimčík je zároveň místopředsedou krajské ODS. Stejně jako Josef Slovák, krajský radní pro školství. Právě Zlínský kraj je zřizovatelem gymnázia s pravomocí jmenovat (a odvolat) ředitelku. (To se týká také COPTu, viz nedávný text na stránce Kroměřížana).

Vedoucí odboru školství krajského úřadu Stanislav Minařík, bývalý kantor kroměřížského COPTu, sice ujišťuje, že vazby Polachové nehrají roli, nebo že ji přinejmenším nebudou hrát dlouho. Navzdory jeho prohlášení že "situace je vážná“ však po zmíněném trestním oznámení před dvěma lety věc skončila v autu.

Mnoho nadějí na změnu nebudí ani současný postup bývalé lidovecké poslankyně, dnes ředitelky odboru ústřední školské inspekce Michaely Šojdrové, na kterou se podle informací Kroměřížana nedávno s prosbou o radu obrátil zmíněný obviněný kantor.

Šojdrová mu poradila, aby věc nemedializoval, "protože to nikomu a ničemu neprospěje.“ O jeho stížnosti však hned druhý informovala přímo v ředitelně paní ředitelku Polachovou. Podle svých slov s úmyslem kantorovi pomoci. Jeho kauzou se však inspekce zabývat nebude, žádný oficiální podnět k tomu prý nedostala.

Klientelistické vazby, kterými ředitelka Polachová svou moc nad školou postupně opřádá, však nespoléhají jen na politicky vlivné figury. Druhý pilíř její moci podle mnohých náznaků tvoří rodinné vazby a náklonnost s místními podnikatelskými kruhy.

Manžel ředitelky Polachové Stanislav Polach je zaměstnancem pozemkového úřadu a tedy podřízeným jejího bratra Tomáše Šimčíka, náměstka pro pozemkové úpravy, který se tím ocitá v podezření na střet zájmů.

Jedním z chráněnců ředitelky Polachové je například učitel Aleš Pergl, švagr vlivného podnikatele Pavla Dvořáčka, majitele likérky Jelínek. S podnikateli - často z řad rodičů žáků - se Polachová často neformálně stýká na kurtech jako aktivní tenistka.

Pokračovat by se dalo ještě dál.

Třetí a vůbec největší chapadlo téhle chobotnice však tvoříme my ostatní, mlčící většina.

Ředitelka Polachová totiž podle všeho nepáchá žádný zločin. Jen s lidmi jedná způsobem, jaký by měl být v demokratické společnosti pro ředitele prestižní školy nepřijatelný. Pokud jí to dovolíme, je to hlavně naše chyba.

Možná je tedy přece jenom na čase vyzkoušet, jestli kraj a inspekce skutečně nelžou, když se dušují, že jakýkoliv podnět, který jí na Polachovou přijde, řádně prošetří. "I podnět anonymní,“ tvrdí šéf krajského školského odboru Minařík.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

16. 04. 2015 08:15 | K23
Zvednout "reputaci" pujde tezko a dlouho, když se to tam systematicky likvidovalo několik let - kvalitní pedagogové buď odešli nebo nechtěli pod Poláchovou učit atd atd....Bude to trvat několik let než se to napraví !!!
15. 04. 2015 22:33 | Jarda1
Jestli si údajně "zvedá reputaci", tak to asi bude záležitost posledních měsíců a na tom článku bude hodně pravdy, jinak by nebyla potřeba tu reputaci zvedat, není-liž pravda?
15. 04. 2015 21:56 | F.
Nic nevíte, jen věříte tomu co tu jeden napsal, gympl si razantně zvedá reputaci, nové vedení, lepší vztahy, děcka se mnohem více zapojují do chodu. Jen věříte 3 roky starému článku, který napsal haj.zl který sotva gympl prošel a vylévá si tu zlost...
05. 02. 2015 17:27 | T.
Jo, ten určitě. Bavíte... Arogantní člověk,kterého nezajímalo nic než ta jeho fyzika.... A hlavně má takový rovný přístup ke všem stejně :-D
05. 02. 2015 15:03 | V.
do pana fyzikáře se laskavě nenavážejte! Zvlášť, když Vaše děti už pomalu neumí ani počítat a jedinné, co skvěle ovládají, je opisování! Pan Fyzikář se zasloužil o jedny z nejlepších studentů, a proto by měl být námi spíš chválen ! A navíc, nikomu neuškodí trocha disciplíny a kázně.
30. 08. 2014 20:34 | T.
A ten arogantní fyzikář tam podle webu gymplu ještě taky pořád straší? Nevím za kterou stranu kope, ale ke studentům měl přístup naprosto mizerný už před lety a to měl být už v důchodu...
30. 08. 2014 19:31 | Jarda1
V MFD dnes psali dnes dokonce o 11 žácích
30. 08. 2014 17:33 | Kato
Je nádherné sledovat diskuzi od roku 2012 az do dneska. Od "v pohodě" az po "nastoupí 12 žáků". Není co dodat.
28. 08. 2014 13:34 | František Malý
Paní ředitelka je jedna z ódeesáckých darmošlapů....ale už na ni také došlo....
28. 08. 2014 10:28 | johny
Huh: v prvním ročníku čtyřletého studia bude dvanáct žáků? Na Arcibiskupském gymnáziu bude ve třech třídách čtyřletého studia 95 žáků: http://www.agkm.cz/aktuality/2...

Stálo by za to pozvat na návštěvu pana Chládka, který navrhuje snížit dotace církevním školám. No jo, jenže co když už ty státní skoro nikdo nechce?
28. 08. 2014 09:22 | zdrada
Vyhlášení konkursu na pracovní místo ředitele/ředitelky Gymnázia Kroměříž
Kategorie: Výběrová řízení – volná pracovní místa – příspěvkové organizace
Datum vyvěšení: 26.8.2014 8:00:00
Datum sejmutí: 19.9.2014 23:59:59
Pořadové číslo: 2014/494/ŠK
Rada Zlínského kraje vyhlašuje konkurs na pracovní místo ředitele/ředitelky Gymnázia Kroměříž na základě usnesení č. 0689/R16/14 ze dne 25. 8. 2014
26. 08. 2014 08:56 | Huh
Prý bude v prvním ročníku čtyřletého gymnázia jedenáct nebo dvanáct žáků...
25. 08. 2014 00:54 | Alois
I na církevní.
24. 08. 2014 21:57 | Lada
Kdo chce z kroměřížáků kvalitní gympl, chodí do Kojetína nebo do Holešova......vítejte v Kroměříži !
24. 08. 2014 21:02 | Jarda1
Však už je tam skoro nikdo nedává, když - jak jsem opět zaslechl - letos ani neotevřeli třídu na čtyřletém studiu.
24. 08. 2014 14:44 | Huh
A zaroven i politicka vazba na radnici...
24. 08. 2014 12:05 | B.G.
Zaslechnout jste mohl, ale hlavni potiz je v tom, ze je tam rodinna vazba na Krajsky urad ve Zline....A kdo je zrizovatelem gymnazia, kdo dosazuje reditele/ku....? Krajsky urad resp.odbor skolstvi....

Smutne je to, ze vsichni ví, ze kvalita reditelky tudiz i cele skoly je otřesná a klesá, ale nikdo s tím nic nezmůže, pedagogové musí držet pusu, a když se ozvou, tak se za par měsíců musí rozloučit (čti jsou "odejiti").....Co s tím ? Nedávat studovat svoje ratolesti na G KM...:((
23. 08. 2014 17:49 | Jarda1
Zaslechl jsem, že dny ředitelky mají být v brzké době sečteny.
23. 08. 2014 17:44 | hrj
Možná by stálo za to vytvořit na toto téma nový článek. Situace na gymnáziu se v poslední době velmi zhoršila.
19. 04. 2013 07:52 | Exstudent

Navstevoval jsem tento ustav pred pani "reditelkou" Polachovou a diky kvalitnim ucitelum (profesorum) mam vzdelani a umim perfektne cizi jazyk. Co je vsak zarazejici, ze sleduji postupne 4 me synovce, kteri postupne studuji a opousti tento ustav a bohuzel musim konstatoval, ze jak uroven zaku, tak profesoru je tristni ! Klan Vasicek Vasickova prosim neuvadejte jako "VYNIKAJICI" ucitele matematiky, protoze jsem mel pani Vasickovou na matematiku (parkrat na suplovani) a NELZE ji nikdy srovnat napriklad s prof. Sulcovou ! Pani Vasickova byla dosazena pomoci MUDr.Bergrove (tehdy pres Lukase), bohuzel nikoliv jako kvalitni ucitelka matematiky atd atd, tak tady muzeme pokracovat do vanoc....Ke smichu taky byla, kdyz si stezovala, ze deti ze zakladnich skol ,ktere jdou na vicelete gymnazium, maji mizerne zaklady matematiky......A proc je tedy berete pani Vasickova - otazka ?.....Odpoved chybela, ale vsichni vi, ze kvuli penezum, aby se naplnily stavy! Nicmene kazdeho kdo chce dat sve dite na tuto soucasnou "vyberovou" kromerizskou skolu dusledne varuji !
18. 04. 2013 20:20 | Žákyně

Ctěla bych reagovat na předchozí příspěvky - předně, znám jinou verzi případu "obtěžování studentek". Podle ní holky z 6.B na tělocvik slušně řečeno kašlaly a neplnily zadané úkoly. Pan Pospíšil to chtěl řešit a ony - kvůli ostudě a problémům doma - začaly tvrdit, že je obtěžoval. Dále bych se chtěla zastat pana Vašíčka a paní Vašíčkové - oba jsou vynikajícími učiteli matematiky, a věřte, že pan Vašíček už aprobaci složil a hodiny tělocviku vede více než důsledně. A nakonec pan Cimra - nepopírám, že žáci v jeho hodinách nedávají pozor a chovají se nepřístojně. Ale to není chyba jeho, ale chyba těch (že to tak musím říct) nevychovaných děcek. Nevidím nic špatného na tom, že se hodinu, která může být pro ty méně nadané nezáživná, snaží zpestřit občasným vtipem.
A závěrem bych poradila rodičům, aby nevěřili všemu, co jim jejich dítka napovídají. Z vlastní zkušenosti vím, že každý si občas něco přimyslí, aby se v očích rodičů ospravedlnil.
18. 04. 2013 19:45 | kocirkova

Dobrý den, poměry na škole znám a s článkem můžu jen souhlasit. Až na jedno. Nevím, proč je zde jmenován zrovna pan Pergl. Je to oblíbený a dobrý učitel a paní ředitelka s ním jedná úplně stejně, jako se všemi (resp. většinou) ostatních.
14. 03. 2012 08:21 | Petr

moravian: Proti bourání sýpky je tu opravdu mnoho lidí, ale drtivá většina si hraje na zapřísáhlé měšťáky, kteří se jen přetváří. Zajímalo by mne kolik z těch mladých lidí vědělo, že se jedná o sýpku a kolik z těch lidí se o ni zajímalo, dokud nevyplavalo napovrch její zbourání .. je to trapné
06. 03. 2012 19:11 | Karel Toman st.

A taky končí. S Vámi je věru škoda ztrácet čas.
06. 03. 2012 19:10 | alois

už to začíná...
06. 03. 2012 19:08 | moravian

pro Marka: proti bourání sýpka je tu spousta lidí, a proti bourání hodnotné stavby na Hanáckém náměstí také, to jistě víte, a právo na občanský názor má každý....
06. 03. 2012 19:00 | Karel Toman st.

Jsem nucen reagovat na slovní padrť pana Marka, neboť jak jsem dešifroval, píše o tři reakce níž mimo jiné o mně. Zmiňuje tam reakci jednoho z čtenářů, kterou poslal redakci Týdeníku Kroměřížska, kde pracuji, a jaksi ji spojuje se mnou. V téže redakci se příště může pan Marek přesvědčit, že s dopisy nemám nic společného, ty má na starosti kolegyně. To si měl ovšem zjistit dřív než začal pořvávat. A pokud jde o mé psaní, ujišťuji Vás, že si budu dělat co chci.
06. 03. 2012 16:48 | alois

souhlas a díky Marek že jste se ozval, myslím že Vám váš názor tady ti pisálkové dají pěkně sežrat...
06. 03. 2012 16:03 | Vojta Navrátil

Nikdo vás "slušné" anonymní tady nenutí nic psát, ani si to číst. Tedy pokud opravdu ten vámi projevovaný nezájem je skutečný ...
PS: Vy zrovna taky moc nediskutujete k tématu.
06. 03. 2012 15:28 | Marek

pro Redakce. Redakce Kroměřížana nás o "nezávislém názoru s nadhledem" (zejména o tom nezávislém) přesvědčuje čím dál tím více. Doporučuji přečíst dnešní vydání Týdeníku Kroměřížska, rubriku Reakce na článek na s. 9. o zbourané sýpce. Jestliže se prezentujete jako nezvávislá redakce, chtělo by to trochu pane Toman přibrzdit a to nejen na těchto stránkách, ale neuškodilo by i ve zmiňovaném Týdeníku. Ještě že vás pane redaktore máme! Bez vás bychom si opravdu asi nevěděli rady. Kde berete prosím odvahu k tvrzení, že: "vyjadřujete názor většiny lidí, kteří nemají odvahu to říci nahlas?" (slova vašeho příznivce "pisatele").
Když jsem si na těchto stránkách pročítal diskuzi konkrétně k sýpce, až tolik shodných stanovisek jsem nenašel. A nakonec se ta diskuze rozplizla v hrubosti a urážkách.
A co jste peticí vlastně dosáhl? Kolik ji (opravdu) podepsalo Kroměřížanů?
Ze všeho tu (na Kroměřížanovi) mám jen pocit špíny a pachuti už v tak složité době, kdy se zabýváme daleko složitějšími existenčními problémy.
Pár lidí od pivního stolu si tu vymněňuje nevkusné poznámky, rádoby kritiku a drby. "Ano, dal jste prostor k veřejné diskuzi".
Opravdu ale v e ř e j n é?
Ti slušní - totiž nemají zájem. Můžete si gratulovat, udělal jste pro to co jste mohl.
27. 02. 2012 23:16 | absolventka GKM

Konec vlády jedné strany!
27. 02. 2012 17:17 | absolvent GK

Kroměřížanka: Díky, válím se tu smíchy. Připomíná mi to projevem Jiřinu Švorcovou. Osobně se teď stydím za to, že jsem kdy na Gymnáziu Kroměříž studoval - to, co se tu dá přečíst v diskusi v příspěvcích obhajujících současnou ředitelku ukazuje, jaké maloměšťácké poměry panují v tomto panoptiku vynucených/dobrovolných patolízalů kolem vedení, kteří se drží svého místa ze strachu aby o něj nepřišli, jak to bývalo před revolucí a snaží se napráskat/pomluvit kohokoliv, kdo si dovolí kritizovat byť vyložené excesy. Čest učitelům, kteří mají odvahu kritizovat špatný management když evidentně riskují z protistrany jednání jak za minulého režimu, vyhrožování a anonymy. Díky že tento článek vůbec vznikl - sama diskuse pod ním totiž ukázala nejlépe, jaké poměry na gymplu panují! Doufám že příspěvek od kroměřížanka visí už někde na Gymnáziu na nástěnce s nadpisem Dopis občanky Kroměříže ředitelce Gymnázia Kroměříž. Tomu se totiž opravdu dá říct nadhled a noblesa :DD a zcela by to odpovídalo mentalitě zdejších obhájců milé paní ředitelky. A co jistě dobře placený tiskový mluvčí gymnázia, ten se ještě bude vyjádřovat, nebo má stále hodně práce? :-). No, těžko říct co s gymplem, kde panuje atmosféra která by se dala krájet. Možná nějaký DEN OTEVŘENÝCH OKEN? :-D. Omlouvám se redakci jestli jsem použil nějaké nevybíravé výrazy, nebízely se samy a nešlo se ubránit.
27. 02. 2012 17:08 | René Tolstolobik

Paní ředitelka se podepisuje jako kroměřížanka? A navíc milá kroměřížanko, položte si otázku. Když je paní ředitelka tak dokonalá, jak tvrdíte a pan Pospíšil takovým zlem, proč nebyl doposud vyhozen? A jen tak btw. udělejte si průzkum mezi studenty gymnázia a zjistíte, že odpůrců pana prof. Pospíšila je daleko méně než odpůrců paní ředitelky.
27. 02. 2012 16:28 | Ovčan ?

No tak já bych jí ještě neblahopřál. Ono není moc k čemu. Jelikož funkční období končí a už ji nemá kdo "poctivě ani pečlivě připravit". A to s kantorem ideálem jste pojmenovala pěkně. Už se třepe na její místo. Bohudík s jeho morálním a profesním profilem už nebude mít šanci i díky medvědí službě pana Tomana.
Celou dobu čekám kdy se pan "autor" chytne za nos a přizná, že v zájmu své slávy tentokráte přestřelil a fest ! Ale od něj se to zřejmě nedočkáme. Hlavně že kafíčko chutnalo a buchty se snědli. Že ?
27. 02. 2012 14:36 | Sandokan

Vypadá to, že paní ředitelka chce mít poslední slovo.
27. 02. 2012 14:26 | kroměřížanka

Blahopřeji paní ředitelce Mgr. Polachové k tomu, že ve zdraví ustála snůšku pomluv na svoji osobu a své blízké. Přeji ji hodně úspěchu při výkonu její kvalitní práce, za kterou jsou vidět výborné výsledky. Také hodně dobrých učitelů kolem sebe, těm nespokojeným nebrání nic v tom, aby odešli tam kde budou spokojeni.Hrstce nespokojených rodičů, kteří se k tomuto "bahnu" připojili, přeřazení svých dítek na jinou školu, nespokojeným studentům totéž. Kdo paní ředitelku zná, jistě ví, kolik času a úsilí věnovala na přípravu k výběrovému řízení na post ředitele. Možnost přihlásit se měl samozdřejmě např. i pan Pospíšil,paní Chvátalová i další učitelé. Jen jedno pozastavení nad hroší kůží pana Pospíšila,k vůli kterému celá tato kauza, plná špíny,pomluv a urážek na adresu ať paní ředitelky, nebo její rodiny či kolegů, vznikla. Je obdivuhodné, že ještě může chodit s hlavou nahoru do zaměstnání, kde jej spousta studentů a kolegů nemusí.Další otázkou zůstává, kde by o něj po této kauze byl zájem. Možná v redakci Týdeníku u pana Tomana. Přeji Vám paní ředitelko za všechny, kteří mají na tuto ničím nepodloženou snůžku lží a pomluv svůj názor, abyste zůstala svá, důsledná a přecházela takové útoky s nadhledem a noblesou Vám vlastní a aby pod Vašim vedením dosahovalo gymnázium stále výborných výsledků jako doposud.
19. 02. 2012 15:10 | Jaroslav Šafer

Kroměřížan, Vojta: Časem se podobnému odlišení příspěvků stejně nevyhnete ... :)
18. 02. 2012 23:31 | Vojta Navrátil

Jardo, prosím tě jen nepalcovat :)
18. 02. 2012 23:18 | Jaroslav Šafer

Korzár: Diskusi bych rozhodně omezovat nechtěl, naopak. Je zde ale spousta "pseudopříspěvků", které evidentně píše jeden člověk nebo skupina s ním spojená. To by vyřešilo zveřejnění začátků IP adres (běžná diskutérská praxe). A jednotlivé názory taky nabudou na váze, když víte, kdo je vyřkl. Byl bych pro, aby identitu přispěvatelů znal alespoň Kroměřížan, respektive aby názory ověřených uživatelů byly odlišeny od ostatních xx/xy. Případně tzv. "palce" jsou taky dobrá metoda odlišení příspěvků.
18. 02. 2012 19:42 | Korzár

Myslíte? Na to, že je naprosto otevřená, je tato i další diskuse místy sice hodně ostrá, ale jinak až překvapivě korektní. Čekal jsem mnohem větší žumpu. Podle mě to je naopak docela dobré vysvědčení jak diskutujících Kroměřížanů (i když některých víc než jiných) tak Kroměřížana. Omezovat volnou diskusi, když k tomu není opravdu vážný důvod, by podle mě byla chyba a škoda.
18. 02. 2012 14:24 | Jaroslav Šafer

Kroměřížan: Z této diskuze je zřejmé, že by tomuto portálu svědčila povinná registrace uživatelů pro přidání komentáře, následné ověřování uživatelů (autorizace) a zveřejnění prvních několika čísel IP adresy pro jejich jednoznačnou identifikaci.
17. 02. 2012 19:22 | Sandokan

Učitel: Nemohu to tvrdit, ale mám za docela možné, že ten poslední komentář psal tiskový mluvčí Gymnázia Kroměříž. Stejně jako spoustu dalších pod různými jmény. Patrně byli zaúkolováni i jiní z ředitelčiny klaky. To je téměř jisté. Ale zajímavější je, že gymnázium vůbec tiskového mluvčího má. To je rarita. A proč ho má? Zjevně hraje roli ředitelčiny němé barikády. Je to jistý Evžen Petřík a další zajímavostí je, že je uveden na stránkách tohoto jedinečného ústavu v kontaktech, leč bez telefonního čísla, mailového spojení, prostě bez ničeho, jen s titulem Mgr.
17. 02. 2012 17:55 | Učitel

Na škole je pohoda a klid, který narušuje pravidelně p.Pospíšil, vždy po tř. schůzkám a po stížnostech žáků a rodičů na jeho hodiny.
17. 02. 2012 17:52 | MM

Výsledek slíbené pomoci je, že se učitel zřejmě rozvede.
11. 02. 2012 10:29 | Korzár

ČTK, 30.9.2011, Litoměřice - Kritizovaná ředitelka Eva Bulasová v pátek končí na litoměřickém Gymnáziu Josefa Jungmanna. Od pondělí školu povede dočasný ředitel jmenovaný radou kraje Vlastimil Klobása, který dosud vedl Střední průmyslovou školu v Teplicích. Nahradí ředitelku Bulasovou, jež podle kritiků vyhazovala učitele, kteří nesouhlasili s jejím stylem vedení školy. Za její odvolání studenti a rodiče demonstrovali.
11. 02. 2012 10:18 | Absolvent

Jindra:
ředitelka si takovýto článek zaslouží, a to je k ní ještě velkorysý..
Vemte si jednoho absolventa vedle druhého, současné dospívající studenty a ptejte se jich na Polachovou.. Učitelé vám k tomu nic neřeknou, nikdo z nich se nechce dostat pod tlak, kterému je vystaven pan Pospíšil. Proto drží pusu a krok..
11. 02. 2012 07:12 | Karel Fuksa

2Jindra: Osobně k Vašemu bodu 2 - s panem Pospíšilem mám zkušenosti z gymplu a byl bych vůči němu rezervovanější. K bodu 4 - pravda, kterou Vám ale ofiko nikdo na kraji nepřizná...
11. 02. 2012 07:06 | Karel Fuksa

2Tereza: Ty jsi (Vy jste) to četla taky, ne? :) Pokud ostatní přepracují ty informace v mozku, neznamená to, že by pana Karla Tomana jr. chtěli postavit na roveň světových velikánů. (Já bych taky řekl, že na vedoucího to ještě nestačí, ale jako "pisatele krajského formátu" ho beru.) Pouze z toho textu ostatní vytáhnou relevantní věci...
11. 02. 2012 01:48 | Jindra

Shrnutí článku:
1. Ředitelkou gymnázia je Jana Polachová.
2. Nedávno odešli dva kantoři, jeden z nich podal na ni trestní oznámení pro šikanu. Další kantor byl obviněn z obtěžování žaček a jeho místo je nejisté.
3. Gymnázium má ve státních maturitách dobré výsledky.
4. Příbuzní ředitelky mají vysoké (bratr) i nevýznamné (manžel) funkce ve státní správě. Ředitelka hraje tenis. Na škole učí švagr podnikatele významného v rámci regionu.
5. Kantor, který odešel, probral záležitosti s ředitelkou odboru ústřední školské inspekce, která je dále probrala s ředitekou školy. Oficiální podnět na inspekci nepřišel.
6. Dcera ředitele školy Slovan přešla v pololetí do holešovského gymnázia.

Jsem trochu "unavený" ale nemohu si pomoci, další fakta v článku nevidím, zbytek na mě působí manipulativně bez předložení jakýchkoliv podkladů. Nyní k uvedeným bodům, jak je interpretuji:
1. Nelze zpochybnit :)
2. Chybí mi uvedení jména onoho učitele a vyjádření svědků, zda je tento pán důvěryhodný. Pokud kdokoliv "nevypočítavý" podá trestní oznámení pro šikanu, něco na tom asi bude, na druhé straně, lidé jsou různě citliví a ředitelka to (teoreticky) nemusela myslet zle.
3. Výsledky školy jsou v pořádku (pane Tomane, napadá mě, kdyby se výsledky ZLEPŠILY, uvedl byste to nebo zamlčel?)
4. Vysoko postavený bratr mohl a nemusel mít vliv na jmenování ředitelky. Další vazby podobného druhu se najdou u kohokoliv. Střet zájmů je nesmysl, švagrem/synovcem/prastrýcem/... bohatého člověka je každý druhý a nevím, odkdy je hraní tenisu závadné.
5. V okamžiku, kdy nejsou vztahy formalizované, závisí další vývoj zejména na mezilidských vztazích a sociální inteligenci - tím není třeba se zabývat. Když osoba nepodala podnět, není jakékoliv hořekování na místě.
6. Zajímavé. Jaké je pozadí a důvod?

Suma sumárum. Ředitelka asi nebude úplně v pohodě, ale takto vágně napsaný článek, plný obecných plků, ve mně vzbuzuje nutkání se jí zastávat. Pro posouzení bych potřeboval více lidských příběhů s uvedenými jmény a vyjádřeními svědků.
Je-li ředitelka záporná postava, měl byste se, pane Tomane stydět, že napíšete článek BEZ UVEDENÍ pořádných argumentů.
Je-li ředitelka kladná nebo neutrální postava, případně něčí loutka, která si na postavu hraje, měl byste se pane Tomane stydět ještě více - křivě obviňujete nevinného člověka.
11. 02. 2012 00:21 | Tereza

Q: A četl jste v mém komentáři slovo "nepřímo"?
Karel Fuksa: "každý si může psát stylem, jakým zaujme své čtenáře" - zajisté máte pravdu. Velmi mne zklamalo, v čem se kroměřížští čtenáři našli.
10. 02. 2012 23:37 | Rodič

Obě moje děti studovaly na GYM KM. Za první dítě všem na GYM děkuji za skvělou přípravu na prestižní VŠ (maturovalo za ředitele Lukáše). Ale za druhé dítě a jeho přijetí na rovněž prestižní VŠ děkuji jemu samotnému (maturovalo za ředitelky Polachové) za jeho osobní snahu, samostatné studium, zatnutí zubů a nekomentování (ani doma) prapodivných vyučovacích praktik některých "profesorů". Škola je taková, jací jsou v ní lidé. Dvacet lidí se může snažit dlouhá léta a školu povznést na super úroveň, ale jen jeden stačí k tomu, aby veškerá práce těch dvaceti v jednom okamžiku přišla v niveč. Škoda. Ta škola si to nezasloužila. Víc dětí už nemám. V tomto případě naštěstí. Muselo by na gymnázium v ...prostě jinam.
10. 02. 2012 23:07 | Reprezentant školy

Po úspěšné reprezentaci školy ve florbale si hráče paní ředitelka nechala rozhlasem svolat do ředitelny, kde nás přijala se slovy "Jo vy ste ti šachisti..." :)
10. 02. 2012 18:46 | Š.

Chápu, že p. Pospíšil je svérázný vyučující, který nemusí být každému po chuti. To se dá ale říct o každém a on rozhodně nepatří mezi ty nejhorší. Jeho hodiny (zeměpis a nakonec i tělocvik) mě bavily a ráda na ně vzpomínám a myslím si, že si nezaslouží takové osočování a už vůbec ne chování ze strany "ředitelky", které se dalo už za nás přirovnat k šikaně. Pamatuji se, jak nás musel vodit do tělocviku doslova za ručičku i jak jsme ho navzdory (nebo taky dík ní) nakonec nedostali ze zeměpisného semináře v maturitním ročníku...obdivuju, že má ještě sílu tam vydržet.
A k pí "ředitelce" je lepší se nevyjadřovat...od jeího nástupu se gymnázium má výzdobu jak mateřská školka, diplomy ze sportovních soutěží po všech zdech, nefunkční televizi na rozvrh a atmosféru, která se dala krájet.
A když jsme se byly chlubit s postupem do republikovýho kola soutěže tak nám gratulovala s tím, jak je překvapená, že na naší škole nejsou děti jen sportovně nadané, ale dokonce i (světe div se)!!!chytré!!!..a pak nás tam nechtěla pustit bez doprovodu, i když nám bylo dávno 18.

a 3. místo ve Zlínském kraji...to je fakt výhra :D :D :D
10. 02. 2012 18:08 | Trit

Jak psala Absolventka: p.Pospisil ma sverazne ucebni metody. Meli jsme jej i z telocviku i ze zemepisu a oboji bylo jen pro silne natury. Kdo nesdili jeho nazor, ma problem. Na druhou stranu je to jediny kantor, ktery si nenecha od..ehm...reditelky kalet na hlavu. Kdo mohl, utekl. Ostatne i z rad studentu. Ja bohuzel nemohla a doted mam z tech poslednich let na gymnaziu trauma. Kvuli reprezentaci skoly na mezinarodnich olympiadach jsem byla u reditelky vecne na koberecku a delala mi problemy s tim, ze nemam povinna procenta dochazky. Opakovane jsem zadala o individualni plan (ten mi nabidlo nekolik jinych gymnazii v okoli, ale kvuli jinym duvodum jsem nemohla prestoupit), nebyl mi pridelen a jeste jsem mela problemy. Nastesti s vetsinou kantoru se dalo domluvit. Ani ti uz tam ale nejsou...lituju vsechny, kdo musi na gymnaziu byt. Zvlast kdyz je nekdo chytry a chce se prosadit, ma problem!
10. 02. 2012 17:54 | Korzár
Já bych jen rád věděl, proč, když je podle vedení gymnázia všecko OK, nechá svou holku dojíždět do Holešova ředitel (druhé?) největší kroměřížské ZŠ..
10. 02. 2012 16:20 | Karel Fuksa
A neodpustím si jednu osobní poznámku k paní Ruth Vašíčkové. Veřejně tu zvete na návštěvu školy, přitom jste nás před 14 dny arogantně počastovala, když jste šla kolem nás v prvním patře,. Jen pro ostatní: Byli jsme se ještě se 2 kolegy, bývalými absolventy, podívat na gymnáziu mj. za panem prof. Zahnašem a když jsme odcházeli, zastavili jsme se u fotek v prvním patře, kdy za chvíli kolem nás procházela paní zástupkyně a ta se nás tázala kdo nás pustil. My jsme řekli, že jsme byli za Zahnašem a ta nám arogantně odpověděla, že když se něco ztratí, bude to hradit on, protože porušil nařízení školy (přičemž sama zve na návštěvu). Myslel jsem si (no co si 25 borec asi v tu dobu může myslet)... Takže jestli jsem to správně pochopil tak tu Vy, paní Vašíčková, nabádáte k porušování nařízení, nebo snad ne? Samozřejmě se jedná o ironii, můj názor je, že chtěla být pouze důležitá... Ale nahrála mi a já vracím smeč!
10. 02. 2012 16:07 | Karel Fuksa
2 Tereza: Bulvár bývá horší! Osobně nemám moc rád příspěvky, které se tváří jako "deus ex machina" a zkritizují ostatní a jejich názory. Není dobré hledat odporné bahno tam, kde by mohla vystačit trocha již zmiňované fantazie. Pokud bychom v těchto a podobných případech měli vyžadovat vysoškolský citační mechanismus, je třeba naplno říct, že se máloco vyšetří a prokáže (viz. poukázání na různé politické kauzy atd.). Na druhou stranu pokud se někomu nelíbí jen styl psaní, není to vůči veřejnosti a aktérům relevantní (to by bylo, kdyby tu byly obsaženy jasné pomluvy, což podle mého názoru nejsou) - každý si může psát stylem, jakým zaujme své čtenáře.
10. 02. 2012 15:44 | D.
No, nalijme si čistého vína. I za p. Lukáše se praktikoval styl "tak si vemte papírky, od okna A, B", někteří by mohli vyprávět, že :-)) A nešlo jen o biologii, ale i angličtinu, rovněž jsme se skládali na papír pro další materiály. Ale jako co, to je dneska pro někoho problém dát těch pár korun, navíc pro vlastní vzdělání?
10. 02. 2012 15:42 | Q
Tereza: autor nabádá k psaní anonymů školskému odboru? Opravdu? A přečetla jste si posledních šest slov tohoto odstavce? Že by autor, tedy Karel Toman ml. a šéf krajského odboru Minařík byla jedna a tatáž osoba? No, možné to je, ale pochybuji...
10. 02. 2012 14:54 | Tereza
O obsahu jsme se již dověděli tolik informací, že k jejich zpracování je zapotřebí více fantazie než k tomu, abychom tento výplod vůbec mohli nazývat článkem. Některé části se nejspíš zakládají na pravdě, ta je ale pohřbena stylem, který by si na svých stránkách nedovolil publikovat ani ten nejhorší bulvár . Jakkoli se nebudu zastávat současného stavu na gymnáziu, jeho kritika by si zasloužila důstojnější podání. Pomineme-li zcela nelogickou výstavbu a mísení nesouvisejících informací, text porušuje základní etická pravidla a v podstatě se svou formou hlásí k tomu, co odsuzuje obsahem. Skutečně signifikantní tečkou je poslední odstavec, v němž autor nepřímo nabádá k psaní anonymů školskému odboru. Tento "článek" je odporné bahno, diskuse pod ním nemůže být ničím jiným než stokou s komentáři, jež stojí za pozornost pouze v několika málo případech - např.: Ovčan?, Iva, saul goodman.
10. 02. 2012 14:53 | Manager
3. místo anebo jinak řečeno 70/ 367
10. 02. 2012 13:50 | Absolvent
Když už jsme u toho basketu a pana Pospíšila.. Díky němu mám vztah k basketu, basket mě naučil hrát a hraji ho dodnes. Jen díky němu jsme to dotáhli až do předrepublikového finále, vyhrávali sme okresní i krajská kola.. V ženské kategorii byly úspěchy podobné. A ne, za tyhle úspěchy vážně nemohla paní polachová a nemůže ani za jiné individuální úspěchy.. ta ženská nemá rozum..
10. 02. 2012 13:41 | Katka
Ještě bych chtěla panu MANAGEROVI říct, že je z jeho komentáře poznat, že je to osoba "zvenčí", neboť nejen že před dosazením paní Polachové vše fungovalo, ale po jejím zvolení odešli učitelé, kteří cíle gymnázia plnili výtečně. Nejsem sice manager obchodu, ale selský rozum mi říká, že pokud nové vedení nerozpozná kvalitní zaměstnance a nahrazuje je méně kvalitními, mělo by být vyměněno to vedení. Nehledě na to, že Váš komentář působí, jako by pan Lukáš byl nahrazen za svou neschopnost, proto bych ráda zdůraznila, že odešel do zaslouženého důchodu!
10. 02. 2012 13:33 | Katka
Velmi by mne zajímalo, kde pan MANAGER vzal informaci, že GKM má v současné době nejlepší výsledky za dobu své existence. Stačí si přečíst můj předchozí komentář, který je na rozdíl od této informace podložený a jistě i na internetu dohledatelný. Pokud jste tak vzdělaný člověk, jak se snažíte ve svém příspěvku působit, jistě nebude věřit pouze tomu, co Vám někdo řekne ústně. Také bych ráda reagovala na poslední komentář absolventky: plně souhlasím s každým slovem. Obzvlášť potvrzuji fakt, že se studenti museli (již na škole nejsem) skládat na papíry na tisk materiálů potřebných do jednotlivých předmětů. Dokonce i písemky se díky tomu začaly místo tisknutí dopředu, provádět ve stylu "tak si každý vytáhněte vlastní papír a nadiktuji vám zadání". Tohle za pana Lukáše nikdy nebylo a myslím, že je to opravdu ostuda pro školu na úrovni gymnázia.
10. 02. 2012 12:48 | Absolventka
70% komentářů se týká pana Pospíšila, jako by jeho příchod nebo odchod měl změnit celou situaci na škole. A některé opravdu ohavné komentáře mě donutily k tomuto příspěvku-Znám ho už hodně dlouho, jak ze školy, tak z basketu. Ano je to cholerik, ano umí nadávat - a umĚL to V BASKETU dost hnusně. Ale nikdy jsem nezažila, že by se takto choval na GKM. Začátky v Zeměpise byly těžké, má své metody - pro ty, co mají jedničky, protože se umí učit zpaměti, to není ta pravá hodina, chápu. Nutí vás logicky myslet a konfrontovat aktuální problémy, dává vám absurdní úlohy, jako "postavte tunel"-no a? Nechce od vás výpočty, aby tunel nespadl, chce, abyste znali povrch ČR a na základě tohoto faktu, vyřešili úlohu. Kdo z vás si pamatuje rozlohu, počet obyvatel, hustotu obyvatel a průmyslové suroviny, byť třeba Rakouska?? Je to dobrý učitel a to je prostě fakt. Že vás nutí něco dělat v tělocviku? Běhat na čas nebo skákat do dálky? Proč si nestěžujete, Že vás v matematice nutí počítat nebo v češtině psát diktát??? A jsem si na 100% jista, že holky, co ho obvinují z obtěžovaní nebo že chodí opilý do výuky, si pěkně vymýšlí. Pani ředitelka mu dělá na GK ze života peklo, zve si ho do ředitelny, protože pustil holky o 10 min dřív z TV, aby měly čas se převléct a stihly pak další hodinu. Nebo protože jsme přišly do TV samy; bez jeho doprovodu (v 18letech!!!) - u jiných tělocvikářů chodí do TV už terciánky. Že tam pan Pospíšil stále je, přičítám jeho přílišné pýše a snaze něco změnit. Vím, že s ostatníma nevychází a že má špatnou pověst v KM, ale to ví každý! Stejně jako každý ví, že s gymplem jde všechno do háje- Polachová vykoupila všechny dárkové obchody a dekorační předměty v okruhu 50 km, koupila televizi na zobrazování změn v rozvrhu,která ale většinu času nefunguje. Nejsou papíry na materiály pro žáky, nejezdí se na Jablůnku .... Jo, SUPER, zařídila relaxační koutek. Ale hned, jak projdete hlavním vchodem a jste ve škole, určitě ani v relaxačním koutku není cítit ta pohoda, co tam byla - už to není ono a tím, že tam pan Pospíšil je nebo není, se NIC NEZMĚNÍ! Jinak naprosto souhlasím s "rodice opravuji" a ztotožňuji se s "Katkou" a s "Alenou P" a opravdu se směji komentáři "rodiče 09. 02. 2012 18:25 Blahopřejeme k 3.místu ve státních maturitách a děkujeme alespoň takto ped.sboru a vedení školy".
10. 02. 2012 12:13 | Manager
V obchodě, když něco nefunguje a nejsou výsledky přichází na řadu výměna vedení. Prioritou a závazkem nového vedení je vytvořit nový tým, který dané cíle dosáhne. V případě, že některý hráči, nejsou schopni přizpůsobit se novým trendům musí dojít k jejich výměně. Tak jednoduché. Gratulace k nejlepším výsledkům za dobu existence instituce. K vazbám, jeden ze základních principů a funkci rodiny je sociálně ekonomický. V tomto ohledu se všechny rodiny chovají stejně.
10. 02. 2012 11:56 | žák
také naše paní prof.Michalová získala ocenění "nejoblíbenější učitelka", blahopřejeme !
10. 02. 2012 11:14 | Markéta
Po pročtení diskuze jsem opravdu ráda, že jsem absolvovala na Gymnáziu TGM ve Zlíně - nejen pro opravdu kvalitní pedagogický sbor (např. skvělý učitel informatiky, který nedávno získal učitelské ocenění Zlatý Ámos) a zajímavou výuku, ale zejména pro kvality tamější paní ředitelky Aleny Štachové. Za osm let studia opravdu nepamatuji žádné intriky, pomluvy, mafiánské praktiky či snad úpadek kvality výuky.
10. 02. 2012 11:11 | Admin
Komentář koumáka byl smazán. Nečiní mi žádné potěšení takto konat a prosím aby se diskuze vedla způsobem který mě k tomu nebude nutit. Děkuji
10. 02. 2012 10:33 | Absolventka
Strávila jsem na gymnáziu 8 let a při čtení některých komentářů nevěřím svým očím... Buď se tady k celé situaci vyjadřují lidé, kteří naprosto netuší o čem mluví, anebo mají někteří vyučující rozdvojenou osobnost, jinak se to asi vysvětlit nedá... Jak to všechno vlastně bylo s p. prof. Pospíšilem asi ví jen on a paní "ředitelka", měla jsem ho ze zeměpisu a musím říct, že jeho hodiny byly zajímavé, přinutil člověka se zamyslet (na GKM úkaz vcelku nevídaný) a nenutil nás cpat do hlavy čísla a podobné věci, které bychom stejně do týdne zapomněli. Na druhé straně ale byly testy koncipovány jako přepis JEHO názorů, nedejbože aby člověk napsal názor svůj, za to hned byla vynechávka a zhoršení známky. Asi nejvíce mi utkvěla jedna testová otázka "Jak byste vyřešili drogový problém?" Všichni víme, že možností je více, a že by se na střední škole v zeměpise neměl známkovat studentův názor, ale vědomosti. Z tělocviku jsem pana Pospíšila sice neměla, ale od kamarádek z jiných tříd jsem na něj slyšela jen chválu. Že paní ředitelka nebyla zvolena demokraticky je asi zřejmé, informoval nás o tom člověk, který se této volby přímo účastnil a bohužel s tím nemohl nic dělat, neboť byl přehlasován. To, že po jejím příchodu bylo odejito mnoho kvalitních pedagogů je také fakt, o němž nemá cenu diskutovat. Nejvíc se mě ale dotklo, že p. prof. Broncová byla odejita do důchodu o rok dříve než chtěla a měla, a že se sama tuto skutečnost dozvěděla až na závěrečné akademii, kdy to bylo řečeno před celou školou. Díky bohu, že se ještě ve škole zuby nehty drží dobré jádro, které umí naučit. Ale asi je už taky nebaví na každé schůzi poslouchat přestřelky mezi ředitelkou a panem Pospíšilem, popř. někým dalším. Ředitel Lukáš nebyl žádným nejlepším ředitelem, blížil se mu důchod, a tak většinu problémů vůbec neřešil a jen je přecházel. Ale to, co se na GKM děje teď mi rozhodně nepřijde lepší. Profesoři se bojí otevřít pusu, aby si nezadělali na problémy. Když je ale přijdou navštívit jejich bývalí studenti (jako např. já), neberou si servítky a člověk nevěří svým uším. Takže vím o čem mluvím a musím říct, že tady tahle diskuse je vcelku dost vtipná, ale situace na GKM tedy není...
10. 02. 2012 09:29 | j
myslím, že těch nepodložených zpráv je tady více......
10. 02. 2012 09:25 | student
psát nějaký nepodložený zprávy o tom, kdo má s kým poměr..to už je docela nevhodné, nemyslíte, Dolná?
10. 02. 2012 09:24 | Absolvent
S panem Pospíšilem mám dlouholetou zkušenost- jak ze školy, tak z mimoškolních aktivit. Jeho chování opravdu neodpovídá chování slušně vychovaného člověka, je pravdou, že k vulgárním nadávkám a ponižování má opravdu blízko, a jakmile není něco po jeho, dokáže z toho udělat opravdu obrovskou bublinu!!!a velmi vám znepříjemnit život. Lidsky mi tento člověk vůbec nesedí a myslím si, že dobrý učitel či trenér s těmito vlastnostmi nikdy být nemůže.Vůbec se nedokáže ovládat a je zákeřný. Na druhou stranu, nikdy jsem nezažila, že by požíval alkohol, nebo byly z jeho strany náznaky obtěžování, jak se tady píše. I slepý by musel vidět, že to, co se stalo s gymplem po nástupu paní ředitelky je smutné, dobrá pověst naprosto fuč, nikdo není spojený, všichni chtějí pryč. Problém s paní ředitelkou by se měl řešit, jen to medializujte, at o tom všichni ví! já jsem jedině pro!!!
10. 02. 2012 09:13 |
Jak někdo může mít poměr s Pospíšilem? fuj, ani hůlkou na hady...!!!
10. 02. 2012 09:09 | student
ale prosím vás..neopakuje se to? tyhle "super inteligentní" články už tady jednou byly, ne? za celou svou třídu mohu říci, že výuka zeměpisu s profesorem Pospíšilem byla na hodně vysoké urovni a opravdu mnozí kantoři by se od něj mohli učit. s tělocvikem taky nikdy nebyl problém. to že se nás občas dotkl, abychom cvičení vykonávali pořádně snad žádný problém není. je to přece jenom tělocvik. Profesorka Vašíčková je také jedna z nejkvalitnějších učitelů na škole. to, že si známky uzavírá dřív je její věc. může si to díky svým kvalitám dovolit.
10. 02. 2012 08:50 | jg
Pan Pospíšil už by mohl konečně odejít!!!!! Prosím Vás odejděte a neházejte tady špínu na všechny kolem!!!!!!!!!
10. 02. 2012 08:48 | studentka SZŠ
Hodiny TV na SZŠ byly vždy ty nejlepší. S úsměvem na rtech na ně ráda vzpomínám. Paní Polachová je super učitelka a když se holt nechce někomu pracovat, tak si toho všimne. Ale to by si měl každý sáhnout na svoje svědomí. Přeji jí hodně štěstí a málo takovýchto starostí.
10. 02. 2012 08:38 | - jméno -
Mohli bychom se tu hádat do nekonečna. A mimochodem, další asi půlka na tom není morálně o nic líp.
10. 02. 2012 08:38 | - jméno -
Mohli bychom se tu hádat do nekonečna. A mimochodem, další asi půlka na tom není morálně o nic líp.
10. 02. 2012 08:31 | Had
Stížnosti na p.Pospíšila jsou od r. 2003, proč se neřešily již dříve ? O jeho charakterově morálních vlastnostech by se daly psát neuvěřitelné příběhy, stačí se zeptat učitelů.
10. 02. 2012 08:25 | absolvent ZŠ Slovan
Pospíšil mě fyzicky napadl na ZŠ Slovan.
10. 02. 2012 08:24 | Kopretina
Půlka z vás si tady stěžuje na tělocvikáře. Zkuste se zeptat bývalých studentek střední zdravotnické školy v Kroměříži na ponižování v hodinách tělocviku, když ho tam vyučovala Polachová... Některé historky jsou skutečně k neuvěření
10. 02. 2012 08:21 | jeden z mnoha
Reaguji na poslední příspěvek. "co nejvíc "sundat" a být před ostatníma naprosto drsnej" byl přesně Pospíšilův styl před takovými cca 8 lety, nevím, jestli to platí dodnes. Ale chtít po studentech vyřešit apartheid v JARu a běda, jak máte jiný názor, to mi na něj zůstane jako vzpomínka asi až do konce života..
10. 02. 2012 07:54 | - jméno -
Musím naprosto souhlasit s - Natálie Š - ..nevím, na kolik procent je pravda to, co píšou ostatní, věty typu - na základce na nás vulgárně řval atd. - Neříkám, že ne. Tam jsem ho nezažil. Ale proč by se člověk nemohl změnit? Chci říct, že na gymnáziu, když nás vyučoval před pár lety, jsem si na výuku zeměpisu nemohl absolutně stěžovat!! To nebyly ty telátka, které - jak píše Absolvent - neví ani základy ČR ( s tou horou mi okamžitě došlo, o kom je řeč - . Monotóně pročíst učebnici, to dokáže každej, ale přeci i na učitele musí být člověk 'udělaný'. To pan Pospíšil rozhodně je, v zeměpise jsme vymýšleli různé problemy řešení, ať už vážně či vtpině, a nikdy si nikdo nepovídal v lavici a nevyrušoval ho, protože všichni jsme ho zaujatě poslouchali. A jestli někdy řekl nějakým holkam nějak vulgárně - ABSOLUTNĚ SE NEDIVÍM! Protože to, co si některé dovolují, jako například holky ze 6.B, je opravdu na facku, jenomže to by šel asi sedět. Dnešní generace naprosto ztrácí respekt před učiteli a jdem jim jen o to, učitele co nejvíc 'sundat' a být před ostatníma naprosto drsnej. Bohužel, za každou cenu. K paní ředitelce už tu snad vše bylo napsáno. Všichni, kdo nepatří do jejích rodinných kruhů těžce prahneme po změně. Nepodepisuji se úmyslně, protože na GKM by se to okamžitě řešilo. Paní ředitelka se zachová velmi slušně a klidně, pozve si vás do ředitelny a bude svámi problém rozebírat jak s dítětem ze školky. Neříkám řvát, nadávat a bít...ale změnit přístup by mohla. Byť třeba už jen kvůli trošce respektu, který jí raketově upadá.
10. 02. 2012 06:40 | Absolvent
Ale o osobě pana Pospíšila se v této souvislosti dá říct jediné - jeden za 18, druhý bez 2 za 20
10. 02. 2012 06:36 | Absolvent
Stačilo by, kdyby někdo zažádal o psychologický profil paní ředitelky, ktrerý ji vyšel při výběrovém řízení. Podle mých informací měl vyjít jako extrémně konfliktní (byla nedoporučena pro funkci), což se v praxi poté ukázalo. Uspěla jen díky patřičnému popostrčení. Pan Minařík nemůže tvrdit nic jiného (ale nepochybuji, že ví), mohl by patřičně dopadnout...
10. 02. 2012 03:34 | Absolvent
Chvíli se zde bude bouřlivě diskutovat, ale stejně se nic nestane a Polachová bude u koryta nadále. (nejen poslanci se drží zuby nehty :) ) člověk s učitelským minimem nemá na gymnáziu = prestižní škola, co dělat. Alespoň si mezi svými studentkami syn paní zástupkyně vybral přítelkyni.. Nechápu co mají studenti proti panu Pospíšilovi. V tělocviku se cvičí (u výše zmíněného syna zástupkyně Vašíčkové věc zcela neznámá) a v zeměpise bych věděl o jiných učitelích, nad kterými je třeba se zamyslet. (ne, Praděd není druhá nejvyšší hora v ČR, dokonce ani třetí ;) ) Shrnul bych vše asi tak, že člověk, který vede gymnázium, má SVĚDOMÍ a má to v hlavě alespoň trochu tak jak by to být mělo, by nedopustil to, co se s gymnáziem stalo. Pověst je naprosto v háji - něco, co se budovalo několik desítek let se zničilo za pár let ředitelování této ženy. (mimochodem během prvních pár vět, kdy mluvíte s touto paní, snad každý pozná, že Polachová není člověk, hodný manažerské pozice) Čekal bych tedy od člověka který tohle dopustil rezignaci, nebo jeho odvolání (kolika z nás by se ulevilo :) ) Rád bych, aby mé děti jednou studovaly také na gymnáziu v Kroměříži. V žádném případě se tak nestane, dokud se na gymnáziu nenastolí pořádek a nevymění vedení, to je raději dám do Uh. Hradiště, nebo do zlína, aby se vyhnuly tomu bordelu co zde panuje..
10. 02. 2012 00:12 | Katka
vzkaz pro rodiče, kteří děkovali učitelům a vedení školy, za 3. místo ve státních maturitách: uvědomte si prosím, že je to 3. místo ve ZLÍNSKÉM KRAJI - a kolik gymnázií máme ve Zlínském kraji?! Je ostuda, že se tím škola vůbec chlubí, když před érou současné ředitelky bylo GKM 4. nejlepším gymnáziem v ČR!!!
09. 02. 2012 23:35 | Michal D.
Velká škoda, že pan prof. Lukáš nezustal dele ředitelem. Tahle politická figurka likviduje celou uroveň Gymplu, tradovanou dlouho do minulosti. Veřím, že sama kvalitní vzdělání ani charisma slušného člověka nepochytila, škoda :(( Překvapily mne i její přitakávači z řad nekterých řadových kantorů (z mé zkušenosti těch méně kvalitních, až neschopných). Děkuji za zveřejnění tohoto článku. Michal PhD.
09. 02. 2012 22:52 | Lenka C.
Ještě bych ráda dodala, že jestli chceme svou nespokojenost s momentální situací GKM změnit, apeluji na schopné lidi, aby vytvořili veřejnou petici a oficiálně doručili na krajský úřad...Tyto diskuze jsou zajímavé, ale stále nic neřeší...Děkuji a těším se na odezvu.
09. 02. 2012 22:48 | Lenka C.
Jediné co dodám je hláška ach můj bože, mediaci na celé Gymnázium. Jinak jsem ráda, že se tu vyslovilo (tedy spíše veřejně napsalo) to, co si o tom myslím už dlouho. Jsem ráda, že na této škole již nemusím být a také jsem ráda, že jsem měla jediného učitele tělocviku se kterým jsme nehráli pořád dokola volejbal (u chlapců to pokryje fotbal). Samozřejmě, že jsem během studia byla několikrát naštvaná na pana Pospíšila, ale to bylo způsobeno mou lenórou. Holt, je to úděl tělocvikářů.
09. 02. 2012 22:44 | Natálie Š.
Nemám zájem se vyjadřovat k vedení školy. Ale svědomí mi nedovolí nevyjádřit se k obvinění na pana profesora Pospíšila. Jako studentka tohoto gymnázia jsem už měla tu čest slyšet něco o stížnostech na jeho osobu. Ale ani jediná z nich se mi nejeví jako oprávněná, jedině snad, že by se pan Pospíšil po hodině s naší třídou proměnil v monstrum, co si libuje v urážení nebo ponižování studentek a u toho klopí jeden rum za druhým. To je ale velmi nepravděpodobné, pravděpodobnější je, že například studentky z 6B jsou líné a mentálně nevyspělé (což se dá omluvit jejich věkem). Tělocvik s panem Pospíšilem probíhá naprosto normálně, snaží se vzbudit náš zájem a motivovat nás, na druhou stranu pokud se někomu do něčeho opravdu nechce, tak prohodí přátelský vtípek a do ničeho ho nenutí. A na zeměpis to byl podle mě nejlepší profesor. Než si člověk zvykl na jeho osobitý styl výuky (spíše snaha zaujmout než monotónní převyprávění učebnice Odmaturuj ze zeměpisu) a kladení důrazu na informace, které řekne v hodinách, mohl schytat z písemky nějakou tu 4, což se asi některým studentům nelíbilo a jejich rodiče ve vidině "mé dítě bylo vždy jedničkář" začali podávat stížnosti na ředitelství.
09. 02. 2012 22:11 | Richard Z
Pan Minařík mne učil na COPTU a někdy v roce 1986 se pře námi , tehdy studenty obrovsky chvástal jaký jaký je přesvědčený Marxista .
09. 02. 2012 21:02 | Silvie K.
Zcela souhlasím s Alenou P. Paní ředitelka Polachová nastoupila až poté, co jsem na gymnáziu absolvovala, tudíž nedokážu vyjádřit názor na její styl vedení školy, ale taky mě popudilo, že namísto kvalitních katorů, jako je p. Chvátalová, na gymnáziu učí lidé, kteří dokonce ani nesplňují (nebo nesplňovali) zákonné požadavky pro učení na střední škole. Co se týká pana prof. Pospíšila, který mě učil TV a seminář zeměpisu, velmi si ho vážím a děkuji mu za soustavné věnování se všem žákům, za možnosti, které nám v TV dal (a které nenabídl žádný z předešlých kantorů jak na ZŠ tak na SŠ), tudíž nemůže být vůbec řeč o nějaké šikaně nebo alkoholismu. Byl vždy naprosto perfektním učitelem a, na rozdíl od jiných,rozumným a kreativním, a takových je v dnešní době jako šafránu.
09. 02. 2012 20:42 | Alena P.
Absolvovala jsem GKM v roce 2007, tedy jsem zažila jak éru p.Lukáše, tak současné paní ředitelky. Chci zde vyjádřit jen svůj názor na celou situaci. Co se týče p.Pospíšila, celou dobu jeho působení na GKM jsem ho měla z tělocviku. Nikdy se neobjevil problém s naznačovaným obtěžováním, nadáváním, nebo dokonce snad s alkoholem. Byl přísný, ale férový, což se samozřejmě některým sportu neholdujícím děvčatům nemusí líbit. Co se týče poměrů ve škole, můj zcela subjektivní názor je ten, že po nastoupení současné paní ředitelky odešla spousta opravdu kvalitních profesorů. Paní ředitelka investovala peníze do relaxačního koutku, zatímco studenti se museli v předmětech skládat na papír, aby jim vyučující mohli kopírovat materiály navíc. To mi přijde více než směšné. Myslím si, že p. ředitelka hraje na to, jak to vše vypadá navenek, ale vůbec jí nejde o kvalitu studia.
09. 02. 2012 19:23 | Kuba H.
Reakce p Vašíčková >>"Nechci obhajovat svoji práci, kterou jsem si nevybrala proto, že se posunu ve své kariéře..."<< ale proto, že si mně vybrala paní ředitelka "za zásluhy" do svého týmu. >>"Nestydím se ani za práci svého syna..."<< , který by tu beze mě určitě neučil
09. 02. 2012 19:14 | Chceme kvalitní studium
Proč byli vyhozeni kantoři typu paní Chvátalové a byli nahrazeni nezkušenými kantory, kteří neumí naučit? Úspěchy studentů ve státní maturitě to je zásluha bývalého vedení, jak kvalitní je učitelský sbor a vedení gymnázia, se ukáže v maturitách až za 3-4 roky.
09. 02. 2012 18:25 | rodiče
Blahopřejeme k 3.místu ve státních maturitách a děkujeme alespoň takto ped.sboru a vedení školy.
09. 02. 2012 16:54 | Ruth Vašíčková
Stále zastávám názor, že se nikdy nepřipojím k vulgárním, annonymním, smyšleným názorům na různých sociálních sítích nebo v bulvárním tisku. Přesto ale přidávám komentář. Nechci obhajovat svoji práci, kterou jsem si nevybrala proto, že se posunu ve své kariéře, ale proto, že se mohu podílet na tom jak nadaní, kvalitní, uvědomělí, vyzrálí žáci školy budou mít co nejlepší podmínky pro svůj další rozvoj. Svou práci dělám ráda a budu ji dělat stále stejně s celým týmen svých kolegů i vedení školy, ne proto, aby mě někdo chválil, ale proto, že žáci školy si to zasloží. Nestydím se ani za práci svého syna, patří mezi učitele školy a všichni splňují zákon o pedagogických pracovnících. Přeji všem kolegům a žákům další úspěchy v soutěžích, u maturit, při realizaci projektů školních i třídních, spolupráci s vysokými školami, sportovních, pěveckých, divadelních, recitačních, výtvarných soutěžích, vybudování nových dalších pěti audiovizuálních učeben, na besedách s odborníky s UP-FTK, UTB, EPI, Policie ČR,... a samozřejmě při studiu. Kdo chcete skutečně něco vědět o škole, přijďte se k nám podívat.
09. 02. 2012 01:01 | Dominik Koukal prostredni
Bakalu na vas na vsechny! Ten by vas postavil do late! To byly casy, to byla vyberova skola! BTW asi jedine, co se ani za 30 let nezmenilo, je tak zalostne kratky cas na osprchovani po hodinach TV :)
08. 02. 2012 21:39 | Hynek Zatloukal
Vážení, situace na kroměřížském gymnáziu by mně mohla již být lhostejná, ale poškozování velmi prestižní školy, kterých zas tolik v okrese, ba dokonce v kraji, nemáme, vyvolává nejen u mě rozporuplné pocity. Nemám rád černobílé vidění a snažím se hledat v lidech vždy to lepší. Tak je tomu i u pedagogů gymnázia, a to včetně pana Mgr. Pospíšila. Posuzovat didaktický záměr - i přes možné výhrady k tehdejší konkrétní formě výuky zeměpisu ve vazbě ke vzdělávacímu programu a určitým problémům v komunikaci - může být totiž dost ošidné, neboť bez inovátorů a reformistů není možný jakýkoliv pokrok. Co už je za hranicí etických, ale v níže uvedených výrocích i právních norem, je snaha využít záminky s pětiminutovým předčasným ukončením vyučovací hodiny ke kárnému řízení (žáci i vyučující Tv jsou především lidé a mají právo se po hodině přinejmenším osprchovat) a očernit zkušeného kantora osočením z údajného "osahávání dívek" a tvrzením, že by chodil "popitý", což mohu z dostatečných přímých pramenů kategoricky vyloučit. Co se týká paní ředitelky, nepřísluší mně posuzovat transparentnost výběrového řízení, a také nemíním spekulovat o údajném vlivu nějakých příbuzných či známých. Faktem je, že po jejím příchodu jsem - v porovnání s předchozím vedením - vnímal dusné, zbytečně napjaté ovzduší, jak v Radě SRPG, tak i mezi tamními pedagogy a studenty. Ale všiml si někdo z vás, kritizujících, výtečných výsledků školy (mj. 3. gymnázium ve ve společné části maturitních zkoušek ve ZK), dlouhé řady školních, mimoškolních i zahraničních aktivit, zapojení do projektů, soutěží či úspěšných reprezentací?! Jistě, v prvé řadě jde o záležitost samotných vyučujících, příp. studentů, ale nelze opomnět ani přínos "kapitánky" sboru, která dokázala ještě zvednout vysoce nastavenou laťku a motivovat tým vesměs vynikajících kolegů ke skvělým výsledkům. Apeluji proto na všechny zúčastněné, diskutující, redaktory i pseudonovináře, avšak především na vás, pane profesore a paní ředitelko, zanechejte prosím žabomyších sporů, vzájemné dehonestace, bonzování, vytahování "kostlivců", špinavostí a podlostí. Jste skvělí lidé a škodíte si stejně v konečném důsledku jen sami sobě. Zkuste víc komunikovat, hlavně ovšem naslouchat, co říká ten druhý a ti ostatní. Zkusme hledat na jiných především dobré, pozitivní, světlé, obdivuhodné... Nebudete-li toho schopni, pak prosím odejděte. Oba dva. Ve jménu pedagogů, personálu i žactva gymnázia Kroměříž, ale i Gymnázia Kroměříž, rodičů a přátel školy, občanů města i českého školství.
08. 02. 2012 16:51 | rodiče opravují
Oprava několika nepřesností Paní Polachová se dostala do své funkce díky své rodině, to je pravda, ale není pravdou, že jí rodina dále už nikdy nepomohla - při ekonomické kontrole (cca 3 roky po nástupu do funkce) byl zjištěn rozdíl cca -50 000 Kč, tento byl na pokyn vlivného sourozence pana Tomáše Šimčíka zahlazen (no proč by ne, když tento muž zpracovával daňové přznání špičkám krajské ODS. A kdopak je radním pro odbor zlínského kraje? Všemi oblíbený a obdivovaný pan Josef Slovák, místopředseda regionálního sdružení ODS). Výběr nových pedagogů za vedení paní Polachové - pan Pergl- záruka kvalitní výuky zeměpisu, která probíhá zadáním četby učiva z učebnice a vyhotovení poznámek, je doprovázena intenzivní četbou denního tisku pana vyučujícího. Jediná odchylka nastala v době týdenního pobytu školní inspekce v budově gymnázia. Pan Vašíček, neaprobovaný učitel matematiky a tělesné výchovy - jeho hodiny zejména ve vyšších ročnících probíhají sporadicky a v kratší lhůtě než jsou určené dvě vyučovací hodiny (běžné zkráceni 20-30 minut), přičemž na tuto skutečnost se nepoukazuje, v případě prof. Pospíšila byl tento problém (nedodržení o 5 minut, protože se musel přemístit na další výuku do budovy gymnázia) předmětem kárného řízení. Naše děti z maturitních ročníků už do tělocviku pana Vašíčka chodit nemusí? I u tohoto mladého nevystudovaného muže proběhla na žádost rodičů výměna ve výuce tělesné výchovy během školního roku. V matematice na nižším gymnáziu nedostatky eliminovala jeho matka paní Vašíčková (vždy 1x týdně), v současné době statutární zástupkyně ředitelky Polachové. Pan Cimra - o jeho neaprobované výuce fyziky a katastrofální výuce chemie by se daly psát ságy. Pokud tyto informace zestručníme, tak učí podle momentálního rozpoloženi, nálady a na co právě vzpomene. U nižších ročníků vyšperkovává výuku sadou vtípků o blondýnách. K příspěvku paní Špačkové - milý a vlídný přístup paní Polachové na jejích předchozích pracovištích se vždy projevil razantním zhoršením mezilidských vztahů, v předposledním působišti na pozici učitelky rozhádaný pedagogický sbor ostentativně opustila v měsíci květnu, neobtěžovala se s dokončením školního roku a do dnešního dne ani nevrátila vypůjčené učebnice. Na svém posledním působišti na pozici učitelky již před konkurzem na post ředitelský na Gymnáziu KM se pochlubila, že je vše zařízené a že tu starou gardu na gymnáziu rozpráší. K příspěvku René Tolstolobika - paní Vašíčkovou bychom nezařadili mezi nejkvalitnější vyučující, jak je možné, že v maturitních ročnících již v únoru nevyučuje matematiku v celé třídě a těm žákům, kteří nebudou z matematiky maturovat, již udělila známku za druhé pololetí a do hodin mnohdy ani nepřichází. K příspěvku paní Dolné - jenom drobnost, pan Pospíšil je zapřisáhlý abstinent.
07. 02. 2012 17:58 | studentka GKM
Právo vyjádřit se věcně a pravdivě k tomuto tématu by snad měli mít jen studenti a kantoři. I tak by platilo "100 lidí, 100 názorů", ale názory lidí zvenčí, kteří jen slyšeli nějakou kritiku-ať už od známých či svých vlastních dítek jsou téměř irelevantní. I dítě si občas něco přibarví a šířením matoucích informací od jednoho člověka ke druhému se nepravděpodobnost informace jen zvyšuje. Nerazím politiku pasivní rezistence, ale jsem proti špinavým diskusím plné nepravdivých informací "z doslechu". Pokud dobře vím, tak mezi hlavní negativa paní ředitelky byla uváděna nepříjemná a napjatá atmosféra v učitelském sboru, která se logicky postupně přenášela na studenty. A dále pak dosazení nekvalitních učitelů. Co se týče atmosféry, tak jako student můžu posoudit, že se zlepšila, a že se přinejmenším nepřenáší z učitelů na žáky, z čehož usuzuji, že na učitele už není vyvíjen tak velký tlak jako na počátku kariéry paní ředitelky nebo že se s tím učitelé srovnali tak, jako se se svými šéfy musí srovnat každý zaměstnanec (akorát někdo to má lehčí, někdo horší). A co se týče nekvalitních učitelů, tak ti na Gymnáziu byli již za předchozího ředitele, dodnes tam přetrvávají a nikdo se o nich nezmiňuje. Proč? A proč když student z kroměřížského Gymnázia řekne, že má nekvalitního učitele, tak se o tom píší sáhodlouhé články v místních novinách, ale když to zmíní student z kterékoliv jiné střední školy v Kroměříži, tak se o tom ani nešpitne? Nikoho a ničeho se nezastávám, ale na druhou stranu nemůžu například přijmout stížnost, že paní ředitelka je špatná proto, že dosadila špatné kantory, když špatní kantoři byli dosazeni na své posty už dávno před jejím nástupem. Jestli má někdo zájem zvýšit úroveň výuky na středních školách, nechť se zabývá daným problémem a nezaměřuje se jen na jednu osobu (na paní ředitelku). Ale bude mít nadlidský úkol, protože kdo z dalších generací by chtěl dělat kvalitního učitele s cílem šířit vzdělanost a rozvíjet inteligenci a možnosti studentů, když se obor pedagogika řadí až za plzeňská práva a na VŠECHNY učitele se vztahuje jen špína, pomluvy, kauzy a otřesné články? A proč někdo z vás, pyšných rodičů a redaktorů, kteří mají potřebu o něčem šokujícím psát, nenapíšete něco o skvělých učitelích, jejich metodách, přístupu ke studentům a vynikajících výsledcích? Ať už se děje na Gymnáziu v Kroměříži cokoliv, není to tak špatné, aby se hanba vztahovala na celou školu a i na excelentní učitele, kterých je na našem Gymnáziu stále většina. Uvědomte si, že špínu, co házíte na naše Gymnázium, házíte taky na ty kvalitní učitele i své vlastní děti, které tam studují.
07. 02. 2012 12:00 | Dolná
Ještě jak jsem chodila na ZŠ Slovan p. Pospíšil nás tam měl s TV a kroužek, TV po nás řval a do hodin chodil sem tam popitý. Ale naopak v kroužku nám to dal sežrat, nadával nám tam do čubek a tak dále a o chlastu ani nemluvím. Proto odešel ze Slovanu a tomu bylo tak všude. Se divím Gymnázii, že ho tam ještě tolerují po tom všem, co provedl, a má za sebou za karieru. Já jsem velice ráda, že už jsem ho nikdy neviděla, a diky němu jsem přerušila kroužky, protože to byl děs. No a nemluvně o tom že na gymnáziu se tutlá že , má poměr s Pi.Levičkovou učitelkou angličtiny. No nevím, zda je správné mít na pracovišti intimnosti. Nechtěla jsem nijak zasahovat do debaty, ale, co tu píší za blaho zpěvy na něho to je děs.
07. 02. 2012 11:54 | rodič
Vloni odchod žáka kvůli výuce Z a Tv Pospíšila.
07. 02. 2012 11:36 | rodič
Pan Pospíšil odmítl poskytnutí první pomoci a ošetření v Tv, stejně tak odmítl záchranu při cvičení na nářadí.
07. 02. 2012 11:33 | Had
Uvádíme, že v současné době se řeší: Zatajování odvodů daní ze soukromých hodin výuky anglického jazyka bývalého kantora.
06. 02. 2012 17:29 | Jméno není podstatné
Kdo zná situaci i zevnitř, tak ví, že holky z 6. třídy jsou pěkné fifleny a hodně rádi dělají prasárny, jen aby někoho poškodili. Pan uč. Pospíšil je výborný učitel, minimálně ze zeměpisu, takže v opačném případě - pokud má problémy jen v tělocviku a zeměpis mu jde, protože jako jeden z mála kantorů dokáže třídu zaujat - proč mu paní Polachová sebrala hodiny zeměpisu a 'naplácala' mu samé tělocviky? Opravdu hledáte chyby na správném místě?
06. 02. 2012 16:27 | Aštar Šeran
Ředitelka Polachová byla očipována ještěry z pekel, již ji není pomoci! Spaste alespoň svoje duše, navštivte stránky http://www.vesmirnilide.cz, kde se dozvíte co a jak.
05. 02. 2012 19:28 | marie
Zajímavé postřehy - jak výstižné,když někteří učitelé tělocviku na stadionu čtou noviny,studentky si dělají co chtějí??A co nástupy do hodin vážení učitelé? Vím,že někteří z vás nastupují kdy se jim zachce-zvonění nic neříká.Musím podotknout,že se to netýká pana učitele Pospíšila.Asi proto s ním někteří nemohou vyjít????A pokud vím, tak nároky dotyčného učitele na znalosti a výuku zeměpisu byly dosti vysoké.Ale gympl je přece škola výběrová,nebo ne???Pan Toman má tentokrát pravdu...
04. 02. 2012 22:41 | Korzár
"Všichni si oddechnou" a bude klid na práci. Mistr Uč bude hádám z těch, co zachrápali v minulém režimu. Žádný názor + plat = žádný problém. A "Pravdu má náčelník.."
04. 02. 2012 19:10 | Had
Všechno jsem si vymyslel, omlouvám se.
04. 02. 2012 19:06 | rodič
Píšete o jiné škole a o jiných lidech. Na G KM se normálně pracuje a jsou tam velmi dobré vztahy, vládne tam přátelská atmosféra. To, že p. Pospíšil má dlouhodobé problémy s žáky, rodiči a kolegy ví celé město.
04. 02. 2012 19:00 |
Pane Tomane, ověřte si laskavě u tělocvikářů a uč.zeměpisu, jak se chová a jak jedná p. Pospíšil. Není nikdo, kdo by s ním chtěl spolupracovat.Ničí pověst školy, stejně jako ji ničil za p.Lukáše. Všichni si oddechnou, až konečně odejde. Po přečtení článku a příspěvků jsme dospěli k názoru, že se opíráte o inf., které nemají nic společného s realitou.
04. 02. 2012 10:11 | studentka
že vás to ještě baví psát do novin pane Pospíšile....je to ubohé. Ani se paní ředitelce nedivím, kdo by chtěl zaměstnávat takového hada a donašeče?
01. 02. 2012 14:50 | Studentka
Ještě bych chtěla dodat, ten kdo nevěří tomuto článku a tomu že nemá pravdivé podklady a základy nic mu přece nebrání v tom se o tom přesvědčit...Myslím že Gymnázium má dost žáků a jejich rodičů...A kdyby jednala paní ředitelka fér vůči všem nebyl by problém...
01. 02. 2012 14:47 | Studentka
Všechno co je v tomhle článku napsané je pravda. Chápu, že někdo kdo do toho není přímo zasvěcený může pochybovat a i nechápat...Ale opradvu to je tak, že paní ředilka dělá jen zlo a velké dusno...Ne jen kantorům, ale i studentům. A protože pořád zastrašuje tak hodně lidí mlčí. Bojí se a to je pochopitelné. Je například fakt,že spousta lidí vůbec neví jak to bylo s dcerou Jaroslava Němce. Kdyby tohle věděli všichni na paní ředitelku by měli jistě stejný názor jako já. Akorát umí zastrašovat a dělat podrazy....
31. 01. 2012 20:12 | matka
Vážení,co se to u Vás děje,že i právníkům se nabízí raději do TOHO nešťourat.Problémy jsou od toho,aby se řešily.Musí v tom být něco moc nezdravého,že se nikdo nechce k problému vyjadřovat.A proč ztrpčovat a znepříjemňovat pohled na školu těm kantorům ,kteří by rádi pracovali s chutí a tato atmosféra jim chuť do práce bere?Jednou se to přece nějak vyřešit musí.Veřejnost na tuto situaci hodně poukazuje a postavení ústavu to hodně škodí.Přeji Vám správnou volbu v řešení.
31. 01. 2012 12:56 | otec studenta
Četl jsem to dvakrát, ale nic konkrétního jsem se nedozvěděl.
30. 01. 2012 22:31 | rodiče studentů
Je smutné,že taková dříve prestižní a vyhlášená škola je dnes plná bahna,které se nikdo neodváží vyčistit.Zamyslet by se měli především kontrolní úřady a sjednat nápravu,ať je pro někoho příjemná či ne. Je to veká ostuda města.Jaký je to příklad pro generaci,kterou vychováváte?
30. 01. 2012 20:49 | Lenka
Ach jo, nebylo snad nad pány Obadala a Bakalu. Kam to Gymnázium spěje?????Mám dostkontaktů na KG a musím konstatovat, že tam opraVDU je mnoho věcí velmi podivných.A pouhá domněka,že pan Pospíšil/ toho mimo jiných kantorů/ znám také velmi dobře by něktěrou z dív ek obtěžoval je přímo směšná . A znám spoustu " kantorů" KG,tzv. vlezdoprdelků....je to velmi smutné. Také jsem / i když mnohem dřívější/ absolventkou toho "Ústavu" a to byl dříve opravdu " Ústav".!!!
30. 01. 2012 16:47 | Alexandra Korandová
Lidi, co se neumí podepsat, a tudíž se asi stydí za své názory vždycky kecají nejvíc. Smutné, navíc když to jsou dospělí, nedejbože kantoři, kteří si navíc ještě vymýšlí. Za to nemůže gymnázium, za to si můžou lidé sami. Uvědomte se. Všichni do jednoho!
30. 01. 2012 14:59 | René Tolstolobik
1. Paní ředitelka se dostala na své místo díky rodinným konexím a tak to prostě je. 2. Otázka by tedy měla znít jestli je schopná nebo neschopná takovéto místo zastávat. Odpověď je více než nasnadě a to, že je neschopná. Nikdo se tu nechce bavit o jménech, ale právě na nich se ukazuje, že paní ředitelka nemá na to vésti tuto školu a že jsou to právě její zástupci, kdo školu drží jakž takž pohromadě. Jmenovitě: odchod vynikající profesorky Chvátalové, vyhazov zkušené profesorky Babušníkové a její nahrazení německou lektorkou Monikou Ahmend, jejiž kvalifikace na vyučování německého jazyka je taková, že je Němka atd. Zkuste si někdo hodinu s touto kantorkou navštívit a zjistíte jak škola upadá. 3. Dobrá úspěšnost přijetí na vysokou školu. V současném školství není tak obtížné se na vysokou školu dostat. A naštěstí je na gymnáziu pořád zdravé kantorské jádro, která dokáže učit, za technické předměty např. pan prof. Kozmík, paní prof. Vašíčková a za humanitní třeba páni prof. Tuček či Petřík. A když je špatná profesor, který nenaučí, tak snad má pilný student knížky, ze kterých si potřebné věci vyčte. A také se přijímačky na vysoké školy skládají z minima znalostí, co se člověk na gymnáziu naučí, takže si tyto zásluhy nelze toliko přisvojovat. 4. Ad prof. Pospíšil, nevím jaký je v tělocviku, ale zejména z jeho učebních metod v zeměpise by se měli další kantoři hodně poučiti. 5. Ad Jakub Omelka: studium pedagogiky je zajisté záslužné, ale pořád je přijímací řízení i samotné studium těžší v Plzni.
29. 01. 2012 00:46 | 1 z davu
jako jeden ze studentů mohu říci, že minulý ředitel byl o mnoho lepší. Polachová se snaží jen dělat bububu... a zakazuje do jejího nástupu zavedené zvyklosti (teď musí jet všsechny třídy na školní výlet v 1 den - holý nesmysl aby temín pasoval všem), neříkám, že porušuje zákony, jenom to , že kdyby odešla, tak žákům rozhodně chybět nebude!!!
28. 01. 2012 18:36 | JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc
Tyto informace nejsou pravdivé! Jsme nejlepší vedení za posledních 120 let existence
28. 01. 2012 17:03 | z pohledu studenta
Paní ředitelka vystrnadila (snížení osobního ohodnoceni na nulu, nevyhovujicimi rozvrhy, snížení počtu vyučujících hodin...) "nevyhovující" profesory, kteří se ji nebáli, nahlas kritizovat a misto nich si dosadila do profesorského sboru ty,kteří ji vyhovují, ať už je jejich učitelská profesorská činnost dobrá či špatná. Je to protizakone? Ostatni profesoří pak musí sympatizovat nebo držet ústa. Je to správný výběr kantorů? Silná osobnost by se nad kritikou povznesla....
28. 01. 2012 14:22 | Petr Ešler
Minulý ředitel byl supr a pak nastoupila ona a zavedla tam režim, který se nikomu nelíbil a všichni ji pomlouvali. A pomlouvají ji doteď,protože si hrála na hvězdu. Zrušila nám třeba turisťák a nemohli jsme na vodu ani na slovensko. Jsem rád,že jsem z tama pryč.
28. 01. 2012 10:50 | Redakce
Upozorňujeme, že příspěvky, ve kterých se vyskytovaly vulgarismy, byly smazány. A to v neprospěch obou stran. Zdůrazňujeme, že kodex Kroměřížana připouští jen férovou debatu bez urážek.
28. 01. 2012 01:00 | saul goodman
to je tak nadherne malomestacka debata, ze by si to zaslouzilo parodii od sedlacka. lokalni janek kroupa, troll vecne v opozici, zaslouzily student, co to dotahl do vysoke mistni politiky, postizene studentky, anonymni vyhrozovatele(ky) kdoviodkud, a tak dale. mile.
27. 01. 2012 23:08 | anonymous
Hlavně že bude zeměpis německy a matika rusky, konečně bude prestižní škola :D
27. 01. 2012 22:54 | Fantomas
děcká, to je jedna komedie vedle druhé, pojďte raděj chrápat.. (zzZz) a né řešit věci, kterým nerozumíme, nejspíš proto, že jsou založeny na falešných informacích a zášti autora, dokonce i kritice :DDDDDD
27. 01. 2012 22:45 | Anonym
jen bych chtěl(a) upozornit dívky z 6.B aby se nepletly do věcí, které v reálném světle vypadají jinak, než říkají a raději se věnovaly studiu!! Nemuselo by to dobře dopadnout.
27. 01. 2012 19:41 | Ovčan ?
Pro pána nebo paní Z MNOHA. Nechápu jak jste přišel na váš názor že mně nevadí dosazená ředitelka. Máte zřejmě problém s pochopením psaného textu. A pokud se vám zdá doplnění neúplných a popuprvení nepřesných a proto zavádějících informaci v článku rezignovaným projevem soudruha, máte zřejmě zmatek ne jen v dějiných souvislostech, ale i ve vlastním sebeurčení. Nejsem psycholog a rád se budu plést, když se nakonec dozvím, že vaše rekce nebyla podpořena vazbou na mnou zmíněného "kantora ideála" Dle stylu a obecného obsahu vaší reakce mám z toho právě tento pocit.
27. 01. 2012 19:08 | 1 Z MNOHA
Nejsem hrdina, bohužel patřím ke čtrtému chapadlu chobotnice, tedy mlčící většině studentů a jejich rodičů, proto neuvedu své jméno, ale vyjádřit se musím. Nemohu souhlasit s komentářem soudruha ovčana. Ano dovoluji si rozšířit jeho pseudonym o toto označení, protože z jeho příspěvku přímo čiší rezignovaný projev, k jakému jsme byli vedeni po dobu totality. Možná díky tomu výše zmíněnému uživateli nepřipadá nic divného na tom, že ředitel gymnázia není vybírán podle svých zkušeností a schopností (což by mělo být zásadou demokratického systému), ale podle vlivu své rodiny (manýra užívaná za totality stejně jako ve společnosti ovládané mafií). Není příliš velkým rizikem obsadit do vedoucí funkce kdysi prestižního gymnázia člověka, který nemá s vedením školy žádné předchozí zkušenosti a svěřit mu do rukou budoucnost našich dětí? Že je článek jednostranně zaměřený? Co z jeho obsahu se nezakládá na pravdě? Nikde tam není psáno, že pan Pospíšil je bezchybný člověk a kantor. Z mých (a podotýkám spolehlivých) zdrojů ale vím, že se určitě neřadí k těm opravdu slabým článkům učitelského sboru. O tom by nám mohl povyprávět také jeden z, v článku jmenovaných, pan Pergl. Ten má možná snahu učit podle osnov, avšak ani to se mu nedaří. Zajímalo by mě, zdali by on byl schopen studenty přivést k úspěšné maturitě. Mám vůbec obavu, že úspěšnost studentů KG není ani tak zásluhou kvalitní práce kantorů, jako spíš jejich vlastní píle. Proč vůbec paní Polachová odmítá k tomuto tématu médiím cokoli sdělit? Proč nepronese nic na svou obhajobu? Čeho se bojí? Pan Toman není prvním (určitě ani posledním), kdo se pokusil tento problém otevřít. Jsem přesvědčen, že diskuze na téma KG může být jedině ku prospěchu věci. Studentům samotným paní Polachová nedá možnost se naplno vyjádřit k tomu, co je pálí.
27. 01. 2012 18:16 | Autor
„Trénoval mě od malička asi osm let,“ vzpomíná, křídlo extraligového týmu Valosun Brno Eva Mrhálková. „I nás bral za ruku a stavěl, kam bylo třeba, “ dodává. Že by ji nebo spoluhráčky obtěžoval, odmítá. „Pro mě je rozhodně jedním z nejlepších trenérů, díky němu jsem tam, kde jsem,“ vzpomíná reprezentantka ČR na mistrovství Evropy do 16 a 20 let.
27. 01. 2012 17:41 | právník radí
Paní ředitelko, podejte žalobu na ochranu osobnosti a lidské důstojnosti na "velkého novináře", který chce na sebe upozornit prostřednictvím pana Pospíšila.
27. 01. 2012 17:36 | baskeťáci
Praktiky p.Pospíšila jsou neslučitelné s chváním slušného člověka. Dodnes si pamatuji jak nám vulgárně nadával. Je to cholerik. Při přestupu hráčů mu museli rodiče zaplatit 100 000,-. Ten přece učit nemůže. Zeptejte se ho, proč nemůže dodnes vstoupit do tělocvičny TJ Slavia.
27. 01. 2012 16:58 | Mgr. Ludmila Špačková
Nevěřím svým očím, co se dovídám o paní ředitelce Polachové! Z celého článku je cítit především nenávist a snaha znevážit její působení na škole. Nikde se nedozvídám ani jednom konkrétním příkladu, čeho protiprávního se paní ředitelka vlastně dopustila! Samé balblabla...Znám ji mnoho let, znám její pedagogické působení na školách, její mimoškolní sportovní aktivity a její vstřícný vztah k žákům i kolegům. Nabízí se otázka: kdo stojí za úsilím "odstranit" ji? Komu to prospěje? Kdo si brousí zuby na její místo?
27. 01. 2012 16:54 | Iva
Vážený pane redaktore. Je mi opravdu smutno z tohoto článku. Kde berete odvahu urážet profesory a studenty, tedy lidi, jejichž práci nejste schopen posoudit? Byl jste se někdy vůbec podívat na gymnáziu? Zkuste to ! Uvidíte, jaké mají studenti vynikající výsledky , kde všude se umísťují, jak jsou dobří. Vy se urputně navážíte do ředitelství, ale za posledních pár let škola udělala velký krok dopředu ve všem, nejvíce ve způsobu vzdělávání. Když chcete hodnotit práci ředitelky- hodnoďte pouze její práci a výsledky. Nepleťte a nezatahujte do toho širokosáhlé příbuzenstvo. To gymnázium nevede. Všichni máme své příbuzné a známé ... Promluvte si s profesory, kteří vzorně odvádí svojí práci a proto nemají problém s ředitelstvím, ale ani se studenty. Nejhorší na tomto všem je, že proti Vašim výmyslům a útokům se dá těžko bránit. Jen se snažíte zvýšit si popularitu tohoto webu. Takoví jako Vy otráví všechny slušné občany v této republice.
27. 01. 2012 13:32 | alle
To nejpodstatnější uvedeno nebylo. Situace se opakuje: stížnost žáků na Pospíšila před dvěma lety kvůli nekvalitní výuce Z, žáci nebrali učivo Z, báli se, že neodmaturují, požadovali výměnu učitele kvůli špatné komunikaci, nedodržování daného obsahu učiva, narušení mezildských vztahů, s Pospíšilem nechtěli jet ani na vodácký kurz. Pospíšil se bránil tak, že psal kritiku na všechny strany. Kde je asi chyba ? Dnes se situace opakuje: děvčata a jejich rodiče si stěžují tentokrát na výuku TV - 6.B vedenou Pospíšilem. Kde je asi chyba ?
27. 01. 2012 13:21 | ???
Komu vadí, že se máme ve škole dobře a komu vadí, že to šlape ????
27. 01. 2012 12:21 | holky 6.B
Nikdo z Vás nás neviděl při hodinách tělocviku s panem Pospíšilem, takové ponížení při některých cvičeních jste nezažili, k tomu patří i slovní urážky. Pondělí byl pro nás nejhorší den, protože nás čekal tělocvik s panem Pospíšilem.
27. 01. 2012 12:17 | žák 3.A
Spolužačka Natálie Němcová zapomněla tatínkovi říct, že chodila za školu a proto by byla neklasifikována a z některých předmětů by propadla.
27. 01. 2012 08:09 | Ovšan?
Vážený pane Omelko. Velmi si vážím, že jste přispěl do této diskuze. Jednak to trošku rozhýbe popularitu tohoto webu a jednak právě konfrontace názorů nás přibližuje k pravdě. Zde bych si dovolil poukázat na to, jak "kvalitní" byla první odpověď, odpověď tvůrce článku na na můj příspěvek. Jinak přezdívka Ovčan s otazníkem je samozřejmě záměrná a lehce pochopitelná. Ničí anonymita, ještě nezavdává důvod k tomu si myslet že patřím do nějakého podsvětí. V podstatě je to jen analogie k presumpci neviny. Nechci se vás dotknout, ale ani já nevím. že se skutečně jmenujete tak, jak jste se zde pojmenoval. A upřímně je mi to jedno. Hodnotím obsah a ne jméno. K jepičímu životu tohoto webu. Vlastně jste si sám odpověděl. Lidé si umí udělat svůj názor a já mám svůj názor právě v takové poloze kterou jsem vyjádřil. Takže podle vás já nejsem člověk a svůj vlastní názor si udělat nemohu ? Ke zbytku vaší reakce řeknu jen toto. V podstatě popisujete co již bylo popsáno v článku. Tedy nic nového. Proč tedy? Důvod mojí reakce na článek byl ten, že byl jednostranně zaměřen na ředitelku školy. Pokud jste si ráčil povšimnou nijak jsem se jí nezastával. A vlastně ani není proč. Chtěl jsem jen popsat skutečný a ucelený stav věci, seskládaný z mnoha pohledů a popsat pokud možno, všechny příčiny rozkladu zdejšího KG. Ono totiž odstřihnutím jednoho chapadla se nic nevyřeší. Jak to ostatně vidíme dnes a denně ve vrcholové politice. A že vám něco zavání? Tak s tím se budete muset srovnat nebo říct, co vám zavání. Že jsou na KG i jiní špatní kantoři? Řekněte kteří a popište jak! Jinak jsou to z vaší strany, už mnou zmiňované "plky". Větu s Plzeňskými právy a učitelstvím jste bohužel nepochopil. Zkuste ještě jednou a pokud to neprojde bude něco špatně. Pro upřesnění k údajnému zavánění: Nepracuji ve školství, nejsem politik ani zastupitel, nejsem ani "pyšný" rodič některého dítka studujícího na zdejším KG, dále nejsem v příbuzenském vztahu s nikým koho se článek týká a pokud vím ani s žádným politikem (díky bohu). Moje zdroje pocházejí z řad bývalých spolužáků, kantorů(ne jen KG), novinářů a v neposlední řadě i rodičů dětí studujících na KG. Zbytek si zjistěte sám. Mám pouze jedno přání, pokud budete formát a zjistíte kdo ve skutečnosti jsem. Kontaktujte prosím nejdříve mne, než začnete vytrubovat do světa svůj objev. Předem děkuji. Ještě dovětek určený autorovy článku. Při psaní mého prvního příspěvku jsem ještě nevěděl co vím dnes. Proto se ptám, opravdu se nechcete trochu chytit za nos? No nechám to na vás, a na vaší reakci.
26. 01. 2012 23:45 | Jakub Omelka
Po vyčerpávajícím komentáři jistého Ovčana ? (tak mě napadá, zda neměl na mysli občan...) musím reagovat. O jeho anonymitě nemluvě. Zajímalo by mě, kde přišel na to, že lidé nejsou zdroje. Jednostranný článek rozhodně není. Pokud si dobře pamatuji, autor píše, že se k tomu paní ředitelka odmítla vyjádřit. Autora článku považuji za dosti důvěryhodného! Neoháněl bych se prognózou jepičího života tohoto webu. Myslím, že si lidé umí udělat svůj vlastní obrázek. A všichni vědí, že s kroměřížským gymnáziem to jde od deseti k pěti. Je vidět, že situaci kolem KG opravdu dobře znáte. Až moc dobře...což trochu zavání. Ano, paní ředitelka nastoupila na Gymnázium díky vlastní rodině. Některým kantorům se to již tehdy nelíbilo. I v případě, že by to byl JEDINÝ zádrhel, je to dostatečný důvod, aby byla z funkce odvolána. Nebo si snad myslíte, že "kamarádčovství" by mělo rozhodovat o tom, kdo bude vykonávat takové posty? To, že jí dál už nikdo nepomohl je jasně vidět. A opět jste to řekl sám. Neměla zkušenosti. A proto se obklopila lidmi. Nejsme ale v 18. století, kdy se mohla panovnice obklopovat rádci. Ředitelka se do své role nenarodila. Byla zvolena. Jak tedy může být zvolen někdo, kdo nemá předpoklad utáhnout takový kolos? Říkáte tím, že je potřeba další síly, která bude dělat práci za ni? A tak šetříme peníze? Mluvme o tom, jaká je nálada mezi kantory. Je podle vás dobré pracovní prostředí, když se kantoři navzájem pomlouvají a donášejí na sebe? Nebo se bojí něco říct, aby neměli problém? Nikdo netvrdí, že učitel Pospíšil je nejlepší na světě. Mezi námi - na KG jsou ale i jiní, kteří svými pedagogickými schopnostmi neodpovídají středoškolskému ústavu tohoto věhlasu. S posledními řádky vašeho komentáře de facto souhlasím. Dovoluji si jen oponovat v případě navazujícího studia. Pokud budeme brát studium pedagogiky jako něco horšího než plzeňská práva (nemluvě o tom, že tato kauza nevznikla u normálních denních studentů, ale u některých velmi vlivných žáků kombinovaného studia), bude naše učitelství ve velmi špatném stavu. Budeme totiž autoritu učitele podrážet u samého zrodu. To si kantoři a ani děti nezaslouží!
26. 01. 2012 16:45 | Ovčan ?
Mluvil jsem o zdrojích a ne o lidech. Jak mně asi odpoví dvacet lidí pracujících ve statní správě na otázku jestli jich tam není trochu moc ? A jaké informace dostanu ze zdrojů blízkých státní správě, ze zdrojů střední třídy a zdrojů sociláně slabých. Řekli bych že rozdílné. To nic nemění na faktu že se sice článkem trefujete do terče nikoliv však do černého. Obecné povědomí o věcech kolem nás má spousta občanů, byť s mnoha náhledy a různým názorem. Pravda se ovšem hledá velmi těžko a cesta k ní vede skrze poskytování pokud možno všech dostupných a přesných informací.
26. 01. 2012 11:47 | Autor
Ovčane, zdrojů bylo asi 20. Jsi vedle. Opět.
26. 01. 2012 09:48 | Ovčan ?
Vážená redakce. Jak jsem již naznačil v diskusní skupině na facebooku. Vaše články by měli být podloženy alespoň minimálně ověřením z několika zdrojů. Bohužel i v tomto případě jde o jednostranně zaměřený článek. A jelikož toto prostředí znám velmi dobře tak i bez udání zdroje vím že byl pouze jeden. A v takovém případě je takový článek neseriozní a zavádějící. V mém případě ho nazvu opět jen "plkem". Ovšem v případě dotčených by jste se mohli dočkat i protiútoku formou trestního oznámení. Nechci ovšem malovat čerta na zeď. Co je ovšem jisté, je ten fakt ,že vaše popularita u rozumně uvažujícího občanstva našeho města bude mít jepičí život. A teď snad k nápravě některých nepřesností: Paní ředitelka Polachová skutečně nastoupila na KG zásluhou své rodiny. Ovšem tím veškerá pomoc skončila. Podotýkám, že k její smůle! Neboť člověk bez zkušeností řídit takový ústav a bez pomoci je předem ztracen. A to se i potvrdilo. Tak tedy nezbylo nic jiného nežli se obklopit schopnými lidmi z řad kantorů a pokračovat v práci. Ovšem kdo by tušil že kolegiální pomoc přijde od ne jen schopných, ale hlavě všeho schopných. A tak se stalo, jako je to ostatně v životě lidském pravidlem, že se na dotyčnou ředitelku nalepili dle mého slovníku "paraziti" (jmenovat nebudu, dotyční se jistě poznají sami a já neriskuji, že se budu poté těšit z jejich pozornosti). Tito nejmenovaní/á mají také na svědomí „dobrovolnou“ výpověď minimálně kantora číslo 2. Na jeho uvolněné tabulkové místo bylo potřeba dosadit osobu potřebnou. Ale postupme dále. Kauza vyhození kantoři a kantoři odolávající tomuto tlaku. Opět si dovolím uvést na pravou míru tento jednostranný výrok, pocházející pravděpodobně z ústrojí používaného ke žvýkaní páně Pospíšila, pracujícího (nacházejícího) se v témže ústavu, jakožto třetího z výše jmenovaných vyhazovaných kantorů. Tento "významný a profesní slávou ověnčený profesor" na zdejším gymnasiu, jak sám o sobě rád prohlašuje, může být vzorem všemu učitelstvu v Čechách i na Moravě. "Ba co dím , na celém světě by jste lepšího kantora nenašli" To o sobě pan učitel zarputile tvrdí. Ovšem jak už to bývá, každá mince má dvě strany. Tento rádoby učitel má drobné vady na svém morálním i profesním profilu. Jen ve zkratce. Před nastoupením na KG vystřídal tolik ústavů co já spodního prádla. Na KG nastoupil jako záskok za učitelku na mateřské dovolené. Využil situace momentálního nedostatku učitelů před zahájením nového školního roku a vynutil si u bývalého ředitele podepsání smlouvy na dobu neurčitou. Jeho vyučovací metody jsou tristní. Chování ke svým kolegům hodno pojmenování dlaždič. Běžná agenda a papírování, nula. Komunikace s nadřízeným se odehrává formou trestních oznámení a podávání stížností na školské a krajské úřady. Tady se trochu pozastavme. To údajné trestní oznámení nepodal vyhozený kantor číslo 2, ale náš kantor číslo 3. A ten samý navštívil i naší dobře známou „trafikantku“ pí. Šojdrovou které vylíčil svoje strasti dle svého vidění. Ta nezaváhala a ihned na druhý den jako správná školní inspektorka jala se sjednávat nápravu křivd, kontrolu a osobní buzerací ředitelky KG. Jaká je motivace k válce těchto dvou žen, nechám na zamyšlení čtenáři. Shrnutí: Jedno chapadlo chobotnice je ředitelka se svými vlivnými přáteli, v současné době již, ale chapadlo postižené silnou svalovou dystrofií. Chapadlo číslo dvě představují „paraziti“ z řad neschopných přisátí na vedení KG a dnes de facto ovládající KG. Chapadlo číslo tři, „kantor ideál“ páně Pospíšil se zatím nejasnou vazbou na trafikantku. Chapadlo číslo čtyři, mlčky přihlížející a v koutku se krčící kantoři, kteří ještě donedávna byli chloubou našeho KG. Páté chapadlo pak rodičové svých žáčků, alibisticky mlčící ze strachu aby jejich miláček prolezl tou „stokou“ a jal se pak studovat minimálně práva na Plzeňské univerzitě v horším případě učitelství ! A na závěr si dovolím uvést na pravou míru tvrzení o „biflování podle osnov na úkor výuky zaměřené na zvládání problémů“. Je potřeba si neplést pojmy. To co dělalo KG v minulých letech prestižním ústavem, bylo právě dodržování osnov a biflování. Právě nepřebíraní pseudohumanistických názoru od neumětelů a absolventů pavědních fofrškol dosazených do různorodých vedoucích funkcích na ministerstvu školství a školských úřadech, neslo dlouhá léta svoje ovoce v podobě kvalitní přípravy studentů na další vzdělávání, za které mimo jiné mluvila i statistika vice než 90% úspěšnosti studentů na navazujících vysokých školách. Pravým opakem je aktivita současného vedení školy zaměřená na důslednou medializaci a prosazování pseudosociálních metod. A to že se dnes mění léty prověřené osnovy a dochází k jejich paušalizaci je zase jiná pohádka. Pohádka vytvořená našim současným všemi „milovaným“ bachařem psychoanalytikem panem Dobešem. Ale o tom až zase jindy.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...