Kroužkujte! Na Kroměřížsko dorazila Rekonstrukce státu

Upraveno 15.10.

Výsledky pro Zlínský kraj

Je skvělé, že i Kroměřížští kandidáti do poslanecké sněmovny podporují Rekonstrukci státu Na facebooku vás o této iniciativě informujeme docela pravidelně. Pro mimo-facebookové čtenáře vysvětlím, že se jedná o společnou iniciativu protikorupčních organizací, firem a občanů. Na stránkách iniciativy se píše toto: Jsme největší občanská lobbistická akce v historii Česka.

Abychom o tom pořád jen nemluvili u piva a na internetu, tak jsme se taky pokusili malinko zapojit. Ambasadora projektu v týmu nemáme - to je časově hodně náročné, ale kandidáty jsme oslovili a posbírali pár podpisů. Kandidáti nám podepsali prohlášení o podpoře 8mi protikorupčních zákonů. Jak se ale lidé dozví, kdo to prohlášení podepsal? Do každé domácnosti rozešle tato iniciativa žluté volební noviny, ve kterých uvidíte kdo podepsal a kdo jen říká Bla bla.

Koho jsme oslovili a kdo nám podepsal? (čísla značí pořadí na kandidátce)
1. ANO2011 - Radek Vondráček
4. ODS - Daniela Hebnarová
5. ODS - Blanka Šimůnková
9. ODS - Věra Knapková
12. ČSSD - Věra Fuksová

dále z vlastní iniciativy nebo díky oslovení jiných lidí podepsali třeba tito:
4. TOP09 - Lenka Mergentalová
10. TOP09 - Emil Sedlařík
16. KDU-ČSL - Vojtěch Navrátil

Jako pomocníci při sběru podpisů jsme si také zažádali o přístup k aktuálním datům o tom kdo podepsal a k 8. 10. je zde zajímavost. Když budou voliči ODS vhodně kroužkovat dle volebních novin, tak by se mohla paní starostka dostat ze 4. místa výš, protože lídři kandidátky toto prohlášení nepodepsali.

Kandidáti mají čas na podepsání do 10. 10. neboli do čtvrtku. Takže pokud máte svého oblíbeného, tak ho urychleně kontaktujte, jinak je velká šance, že ho lidé nebudou kroužkovat.


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

21. 10. 2013 19:11 | Karel

Pro všechny: rozhodně ne KDU-ČSL, KSČM, ODS, TOP 09, ČSSD, ZELENÍ, ti všichni tam už byli a ukázali, že jim o lidi vůbec nejde ať píši hesla jaká chtějí, SPOZ je převlečená ČSSD, takže také ne, takže jedině někoho nového, koho znám osobně. Mimo jiné, co dnes kuli socani za čachry a machry, potkal jsem obtloustlého mastného Smýkala a směřoval na radnici, že by nějaká předvolební agitka Malého s Hebnarovou za přítomnosti nad nimi dohlížejícího "Velkého bratra" a příprava na povolební spolupráci?
21. 10. 2013 14:56 | Vojta Navrátil

nevola: Co se týče toho hesla, tak nejsem jeho autorem, ale apeluje na racionalitu voličů. On se volič mnohdy rozhoduje i dle malichernějších záležitostí než jsou hesla.
21. 10. 2013 14:19 | nevola

Vojta Navrátil: a co jste tou procedúrou chtěl "básníku" vlastně říci??? Já bych lidovcům a stejně i dalším radil, aby ty přiblblé (jinak se to opravdu nedá nazvat) zvolání zahodili do koše. Raději štetřete státní peníze. Přiblblé hesla jsou k ničemu. Podle těch vás stejně nikdo! nevolí.
21. 10. 2013 12:24 | knihovnik

knihovnice: reditelkou NIKDY, ale BYLA zástupkyně ředitelky Knihovny Kroměřížska...
21. 10. 2013 09:27 | knihovnice

k Klaus: D. Hebnarová NIKDY ředitelkou knihovny nebyla
20. 10. 2013 20:13 | Vojta Navrátil

Petře,
jelikož tě znám, tak prostě občas nevím na kolik ty své myšlenky či dotazy myslíš doopravdy vážně.
20. 10. 2013 09:44 | Klaus

No snad se Hebnarove nepodari ta schovka do parlamentu zrealizovat a vrati se delat reditelku knihovny, to se ji aspon darilo.
19. 10. 2013 22:56 | topkám

Pane Mazáči, ve kterém lese jste to mýtili?
19. 10. 2013 21:58 | Jiří Mazáč

To,že i Kroměřížští kanditáti do poslanecké sněmovny podporují Rekonstrukci státu je snad samozřejmá věc. Jsem kandidátem č.7 za hnutí ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOKRACIE TOMIA OKAMURY a podepsané jsem odeslal 4.10.2013.Že by to ještě do dnešního dne nepřišlo? Dokonce na jednom z mýtinků nás starostka/ODS/ nechtěla pustit na zdroj el.energie.Údajně nemají na obci klíče,i když jsme jim to hlásili 14 dnů dopředu.Je smutné, co vše jsou schopni udělat pro udržení svých koryt.
19. 10. 2013 07:46 | Petr Pálka

A to jsem myslel, že přijde pozvánka pro širokou veřejnost. Slovy klasika: Na pivo s Vojtou!
19. 10. 2013 06:39 | johny

Rozumné by bylo připomenout slova páně klasika, totiž, že nejhorší je srážka s blbcem :-)
18. 10. 2013 23:36 | Petr Pálka

Vojto, díky za radu, ale kdybych se podle ní zařídil, nechoval bych se jako rozumný člověk, ale jako magor. Tak zemi do pořádku nedáš, když budeš z lidí - potažmo z potenciálních voličů - dělat svými radami blbce.
18. 10. 2013 18:59 | Vojta Navrátil

Petře,
dej si nejprve nohy do ledničky, pak si omyj čelo vlažnou vodou, zopakuj si třikrát potichu tvůj dotaz a pak budeš možná ve stavu, kdy ho nebudeš muset pokládat ;-)
17. 10. 2013 16:58 | Petr Pálka

Vojto Navrátile, teď mě praštil do očí váš volební plakát: Rozumná volba pro rozumné lidi. Je to tedy tak, že kdo nebude volit Tebe s panem Benešíkem, je nerozumný nebo jeho volba nebude rozumná. Možná chcete říci, že kdo vás nebude volit, je iracionální - snad šílený - anebo volí z voleje.
14. 10. 2013 20:09 | Petr Gremlica

dr.jaN: tak jsem naivní, ale zase ne úplně - vždy to budou jen lidi. Ale korupci si představte jak jako děravou zeď kterou tečou peníze a každý protikorupční zákon nebo opatření je jako opravení jedné díry. Tyto zákony by měly opravit velké díry, kterými peníze tečou ven. Ale nikdy se nepodaří opravit celou - to je utopie.
14. 10. 2013 19:53 | dr.jaN

Jak méně krást? Co je to méně ? Snad se nemá krást vůbec !!!
14. 10. 2013 19:19 | Petr Gremlica

snílek: Však ať se každý volič rozhodne podle jakých priorit volit. Pro ty co je korupce důležité téma, tak je tu tato iniciativa. Bohužel se o některých z těch zákonů mluví už roky a pořád se nic nestalo - nebo nic zásadního. Když se bude méně krást, tak bude více peněz pro podporu proti nezaměstnanosti, revitalizaci krajiny atd.
Minulá vláda si taky říkala protikorupční a neschválila nic, takže proto ten tlak.
14. 10. 2013 16:39 | johny

Vojta Navrátil: Určitě tím musela porušit vnitřní nařízení ODS, které povoluje naklánět se pouze doprava.
14. 10. 2013 16:36 | snílek

Rekonstrukce státu je jistě zajímavá a snad i prospěšná iniciativa, ale v tomto státě nejde pouze a jen o boji s korupcí. Máme přece skomírající hospodářství, příliš mnoho nezaměstnaných, zejména mladých, zvyšující se sociální napětí a rozevírající se nůžky občanské společnosti, nepříznivé životní prostředí a devastovanou českou krajinu. Je toho mnoho, na čem je potřeba pracovat a proto posuďme, jak naši kandidáti přispěli k rozvoji Kroměříže. Čím tedy chtějí přispět ve státě, jakými myšlenkami obohatit své strany? To že zrovna nekradou, či nenapomáhají korupci je asi příliš málo na to, jak rozvíjet slušnou společnost, slušný stát a pracovat na obecném dobru.
14. 10. 2013 13:08 | Vojta Navrátil

Pavel: Tam ovšem neporušovala tím nakláněním žádné úřední nařízení ... nebo já o nějakém takovém aspoň nevím:)
14. 10. 2013 12:56 | Pavel

Vojta Navratil: Holky a hoši z KSCM vylepuji plakaty, ale Hebnarova malem spadla ze zidle, kdyz se naklanela dve hodiny doleva, aby ji zabraly TV kamery pri primem prenosu politicke debaty ze zlk.kraje, jinak by nebyla videt pres toho "kandidata" ODS....
13. 10. 2013 21:57 | Vojta Navrátil

Ještě k těm volbám:
"Rada města Kroměříže po projednání

s c h v a l u j e

umístění propagačních materiálů kandidátů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR konané ve dnech 25. a 26. října 2013 po dobu od 14. října 2013 do 8. listopadu 2013 formou přemístitelných plakátovacích zařízení ve vlastnictví jednotlivých kandidujících politických stran, politických hnutí a koalic na veřejném prostranství v majetku města Kroměříže, a to zejména okolo sloupů veřejného osvětlení, okolo stromů, na zábradlích, případně volně umístěných v zeleni či na pevných prostranstvích s tím, že po tomto termínu bude jejich umístění zpoplatněno."

Tj. od zítřka ... no hoši a holky z KSČ(M) na nic nečekali visí tam už dneska. Ale oni si nikdy v rámci svého "spravedlivého" boje s takovými formalitami nedělali starosti.
11. 10. 2013 13:02 | topkám

Pro Libora: Nezlobte se, ale vy jste zvláštní člověk. Místo toho, abyste něco udělal sám,začnete podezírat Kroměčřížana, že jsou to "také hokejisté". Takové české plebejství.
10. 10. 2013 22:50 | Petr Gremlica

Libor: Neříkám, že by to lidi nezajímalo (to zas určitě ano), ale zrovna na to nemáme kapacity - hokej jsem nikdy nehrál :). Jakéhokoliv dalšího aktivního člověka co by se tím zajímal neodmítneme, klidně se pak můžeme potkat a probrat to. Zkuste poslat žádost 106 - vzor naleznete zde: http://www.eps.cz/sites/defaul... a uvidíme co vám odepíšou.

Jinak prozradím, že chystáme rozšíření stránek kde pak naleznete odkazy na nástroje pro aktivní občany atd.)
10. 10. 2013 21:12 | Luba

Doktore Jene, dle mých poznatků je tzv. zastupitelstvo Zlínského kraje dílem tou nejhloupěší, a dílem tou nejloupeživější politickou bandou republiky. Je tedy velmi pravděpodobné, že v případě Baťovky jde o její násilné převzetí ze sektoru "státního" do sektoru soukromého. Zastupiči se stanou akcionáři, podílníky, spolumajiteli. Švýcarské soudy u nás, bohužel, nemáme, nemluvě o demokracii. Nemáme ani prokurátorku Graziellu de Falco Haldemannovou, která poslala souvěrce našich zastupičů, "manažery" MUS, po zásluze do krimu. Jak se kamarádi kamarádu divili - ano. To by u nás, natož na Zlínsku, možné nebylo. Taková drzost - za miliardovou krádež do vězení! Copak jsou to obyčejní kapsáři?
Ne - pánové z MUS jsou přáteli našich nejmoudřejších a nejspravedlivějších. A přispívají z nakradeného na charitu! Jsou to pilíře naší "demokracie". Jak se může někdo opovážit! Inu - jiný kraj, jiný brav.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c...
10. 10. 2013 19:44 | Libor

Pro Petr Gremlica: tak jo, měl jsem jen mylný dojem, že by to mohlo veřejnost zajímat, ale asi ne, nebo jste také hokejisté?
10. 10. 2013 19:42 | Josef

Pro Petr Gremlica a Korzár: říkejte si co chcete o nějaké pozdější odpovědnosti a mailech, kterými budete ty současné vychytrálky bombardovat, ničeho nedosáhnete, zakuklí se a hotovo, budou mít 4 roky šábes a hezké peníze za flákání a jen se Vám budou smát. Nenaděláte a nevymůžete nic. Já rozhodně budu kroužkovat, ale ten podpis mne určitě neovlivní, aspoň ne u jmenovaných kroměřížských zázračných "politiků".
10. 10. 2013 13:11 | Dr.Jan

Jak se řídí a kam se řítí Zlínská nemocnice v celostátním tisku
http://www.novinky.cz/ekonomik...
10. 10. 2013 08:24 | Korzrár

JXD a klasik, dobrej fór. Klasik pražské intelektuální kavárenské novinařiny s trochu jinou fajfkou v puse. Jak hrozně třeba zeslepičtilo chudák Německo pod tou babou někde z východu Angelou.. JXD má tak akorát z ženské mindrák, podobně jako nějaký nejmenovaný Luba tady z těch dam, které tak odvážně haní..
10. 10. 2013 01:59 | Luba

Jardo, já ráčím být člověkem, což - jistě uznáte - zní hrdě. A rovněž ráčím být občanem tohoto města s klerikálně-bolševickou tradicí. A že se ty tradice zdejších spolurodáků drží - jen co je pravda! Paní starostka nejeví přílišnou úctu k soukromémo vlastnictví, ni k šedinám. Opravdu zvláštní pravičačka ... A paní primářka je charakterově insuficientní sama o sobě. Proto ty dámy nepovažuji za osoby, které by mohly vnést do politiky nějakou novou, lepší kvalitu. Jak říká klasik JXD, více žen v politice neznamená její zkvalitnění, anóbrž zeslepičení. Koneckonců - ženy mají ve společnosti daleko důležitější úlohu, než vést boje na politickém kolbišti, a mohli by tato klání nechat svým pánům, kterými beztak manipulují, až to hezké není. Trochu zdravého šovinismu nezaškodí. Musíme se konečně vyzout z bačkor a pantoflí - a kluci, hurááá za ním ...
09. 10. 2013 23:52 | Jarda1

Lubo,
a oni ráčejí býti čím, že všemu tak dobře rozumí?
09. 10. 2013 23:43 | Luba

Chachááá! Vynikající raklama. Hrozí snad signatářům výzvy "Rekonstrukce státu" za nedodržení závazku nějaká sankce? Ne? Možná by je tedy sžíralo jejich svědomí - podlehli totiž stranické disciplíně/kolektivní nezodpovědnosti, a svůj slib, považte (!) nemohli dodržet. A jak se to má se svědomím těchto význačných osobností? A jak se to má s jejich nejlepším vědomím? Že jsou tyto dvě komodity záležitostí značně nejistou věděli již otcové První republiky. Proto měli poslanci mandát vázaný. Museli dodržet aspoň něco, k čemu se zavázali "straně", a za porušení stranické disciplíny se vylučovalo. Ale proč bychom se měli spoléhat na nejlepší vědomí a svědomí dam, jako je činorodá knihovnice Hebnarová či absentérka/anestezioložka Mergentálová? Já nějak těm děvčatům s modrými ptáky a knížecími dýmkami nevěřím. Věřím, že budou dělat politiku pro svých 10.000, ale co se zbylým desetimiliónem? A prč bych měl volit suchou kalkulantku nebo emotivní hysterku, to tedy nevím. Už tak je ve Sněmovně srandy kopec - není třeba přidávat tam nové Němcové či Nagyové. Sedlaříka bych také neriskoval. Dalšího Marka Bendu nám netřeba. Politolog v politice je asi tak potřebný, jako sexuolog při sexuálním aktu.
09. 10. 2013 21:05 | Korzár

Josef: Částečně vám rozumím, ale přesto souhlasím s autorem. Ani v této zemi není podpis pod nějakým dokumentem žádná legrace. Naše novodobé dějiny ukazují, že podpis může být signatáři přičten "k dobru" i po desítkách let. Ta iniciativa navíc nejsou žádní amatéři, je to profesionální a odhodlaná lobbistická páka, která jen tak nedá pokoj. To už ostatně dokázali. Je proto potřeba ocenit politiky, kteří se s tímto vědomím pod ty protikorupční "resty" připojili svá jména (často i proti většinovému mínění ve strany). Volba (a kontrola) je už na nás, jak správně píše autor. Podpis pod rekonstrukci státu pro nás jen může nebo nemusí znamenat důvod daného politika zakroužkovat a zvýšit jeho šance. Pro mě to důvod je.
09. 10. 2013 18:00 | Petr Gremlica

Josefe: Jsem ještě mladý a naivní, tak mi odpusťte, ale pokud se tyto zákony nepřijmou, tak budou mít tito kandidáti v příštích volbách ve volebních novinách něco jako černý puntík, který bude značit - určitě nevolte, je to jen kecal a nic proti korupci nedělá. Pro mě ten podpis už něco znamená a pokud se tam kdokoliv z podepsaných dostane, tak věřte, že jim budeme psát maily a připomínat to. A vy můžete samozřejmě taky.

Libor: pokud máte čas a energii, tak směle do toho. Rádi pak vaše zjištění zveřejníme. Ale nemáme kapacity a tolik volného času, abychom se zabývali vším (alespoň já, nevím jak ostatní). Už tak tomu věnujeme dost volného času. Na platy se ho můžete zeptat sám, nebo podat žádost 106 a zjistit si to oficiální cestou.
09. 10. 2013 17:39 | Libor

Vážená redakce,
co tak zaměřit se na Sportoviště Kroměříž a zjistit, jaké platy si přidělil pro sebe a své kamarády, které zaměstnal prozatímní ředitel Holík, kolik zpřízněných hokejistů a jeho a jejich kamarádů zaměstnal na zimáku a plavečáku! V prosici mu končí funkce, co tedy dokázal ten samozvaný zachránce sportu v Kroměříži? Myslím, že by to byla zajímavá reportáž.
09. 10. 2013 17:27 | Josef

Můžou podepisovat co chcou, stejně je to nevymahatelné a až budou sedět v parlamentu, budou na nás dělat dlouhý nos. Rozhodně nemíním volit ty, kteří mi již předvedli, že nic nepředvedou a to včetně slabé a neprůbojné Hebnarové, vychytralé a všechny funkce beroucí Šimůnkové, nečitelné a naprosto šedé Knapkové, ČSSD - Fuksová už vůbec ne, křivé a kam vítr tam plášť Mergentalové, ambiciozního ale do své kapsy hrajícího a dnes na Vážany kašlajícího Sedlaříka a nakonec rozhodně nikdy Šojdrové přisluhovače KDU ČSL. Kroužkovat rozhodně ano, ale z rozmyslem a nedat se zlákat šalebnými nesplnitelnými řečmi. Co chtějí reformovat, vždyť jsou to pořád ti samí lidi.
09. 10. 2013 14:42 | Korzár

Jasne, trochu zdraveho rozumu do toho krouzkovani. Lidi jako Smykal si s celou Rekonstrukci statu pri prvni prilezitosti vytrou komin. "Nic" proti CSSD, i kdyz ji stejne jako ODS nevolim. Je to "osobni" jako koncept krouzkovani: neverim absolventum VUMLu.
09. 10. 2013 13:07 | Jestřáb

Goroši, máš pravdu a je třeba ještě dodat, že v parlamentu a vůbec zvítězil jako vyhledávač a pózista televizních kamer.
09. 10. 2013 13:00 | Goroš

Nikdy bych nekroužkoval horlivého svazáka, přehorlivého absolventa Vysoké školy politické ÚV KSČ, nyní pro změnu to samé u ČSSD pana soudruha Smýkala.
09. 10. 2013 10:25 | Petr Gremlica

Ten ještě včera podepsaný nebyl, když jsem se díval. Dnes už je. Jsou tu i další, kteří už podepsaní byli nebo ještě budou. Vybrali jsme si jen pár kandidátů přímo z Kroměříže.
09. 10. 2013 10:17 | Jarys

5. ČSSD - Josef Smýkal

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...