Wikipedii jsou tituly komunistů k smíchu, Kroměříži ne

Mám takový návrh. Kroměřížská radnice bude nyní předělávat webové stránky města. Mohla by tedy při té příležitosti umazat u dvou městských zastupitelů ty jejich hnusné tituly RSDr. Jmenovitě jde o pány Kenšu a Křemečka. Byl tam ještě třetí, ale ten umřel.

A proč tento požadavek? Protože matou veřejnost. Vzbuzují v ní dojem, že jde o nějaké doktory, přičemž o žádné doktory nejde.

Tituly RSDr. rozdávala komunistická strana svým členům za věrné služby po jakýchsi dálkových kursech. A už tehdy byly pro smích. Ve Wikipedii se o nich dočteme toto: „Protože tento titul získávali obvykle komunističtí hodnostáři a základní podmínkou pro jeho udělení - mnohem důležitější než individuální vědecký přínos kandidátovy práce - byla jeho politická spolehlivost, měl titul mimo komunistickou stranu jen minimální vážnost a nekomunistická část společnosti jím pohrdala a činila z něj terč posměšků.“

Jenže kroměřížská radnice jim ty tituly určitě nesmaže. Proč? Protože teď už neplatí to, co platilo, když vládli komunisté. Titul RSDr. už není terčem posměšků, alespoň na kroměřížské radnici rozhodně ne. O tom se každý může přesvědčit na kterékoliv schůzi zastupitelstva. A nejen teď, to platí už dlouhou řadu let, vlastně už od listopadového převratu. Všechna ta vedení města, která se tam za tu dobu vystřídala, důsledně oslovovala zmíněné pány takto: „Pane doktore.“ Šlo a jde to tak říkajíc napříč celým spektrem a neskončilo to ani s koncem tajné koaliční dohody mezi ODS a KSČM. I nyní slyšíme pořád, pane doktore sem, pane doktore tam.

Mluví se o odebírání podezřelých titulů z Plzně i odjinud, ale o titulech RSDr., které nejsou jen podezřelé, ale prokazatelně zhovadilé, se nemluví vůbec. Nositelé těchto ohavností přidělených Vysokou školou politickou ÚV KSČ je tak stále vystrkují na odiv jako pávi ocasy v Podzámce i v době, kdy většina populace už ani neví, co se za tím skrývá. A jejich konkurenti v kroměřížském zastupitelstvu je v tom ještě podporují a zvrácené tituly tak vlastně legitimizují. Proto jim je neumažou. Tituly RSDr. tak už dávno přestaly být k smíchu.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

28. 03. 2012 19:45 | topkám

Lola: Pokud jde o Plzeň, souhlas, ale to snad každý ví a kromě toho je Plzeň trochu z ruky. Toto je Kroměřížan. Souhlas i pokud jde o Vaši poznámku o tom, že vysoké školy chrlí tisíce titulů. Ovšem s tou výhradou, že asi nikdo nemůže nařizovat nikomu, co má či nemá studovat. S tím Komenským myslím pravdu nemáte. A s bulvárem je to prostě tak, že jej lidé konzumují a je po něm poptávka. Nevím, jak byste to chtěl(a) řešit. A jestli Vám ta hrůza s Janouškem nepřipadá důležitá, tak jen rozšiřujete řady těch, kteří si koledují o úplnou katastrofu. A k chybám pana prezidenta Klause - to bychom hned tak neskončili. Navíc to je asi něco horšího, než chyby.
28. 03. 2012 19:18 | Lola

Vážení,z Vašich komentářů je zřejmé,že odsuzujete vše,co bylo před sametovým třeskem,zkuste se nezaujatě podívat na dnešní situaci s různými titulomániemi-viz Plzeň atd,což je jen špička ledovce.Dnešní vysoké školy chrlí tisíce Ing. a podobných "vzdělanců",v různých pseudooborech ,které tato republika nikdy nebude potřebovat.
Mimochodem ,výročí Jána Amose Komenského ,podle mně největšího velikána našeho národa všech dob, si téměř žádné medium ani nevšimlo.
Zeptejte se dnešních mladých lidí,kdo to vůbec byl?To je tragedie dnešní doby.Je lepší řešit "Janoušky" a spol. Prostě bulvár a kult peněz válcuje výchovu,vzdělávání,etiku atd.
Jedna z největších chyb dnešního prezidenta bylo,že prohlásil "trh vyřeší vše".Bohužel, ve vzdělávání a výchově se velmi spletl.
14. 02. 2012 12:26 | Q

Napadá mě kacířská myšlenka, že bylo chybou úplně zrušit katedry marxismu-leninismu. Měly zůstat zachovány alespoň ve formě skanzenů, kam by polistopadové generace studentů chodily pozorovat RSDry a jiné ... v jejich přirozeném prostředí. Jejich morfologii, zvyky, chování individuální i chování v kolektivu... Součástí návštěvy by samozřejmě byla výuka marxismu-leninismu, zkouška z marxismu-leninismu, projev předsedy, volba nástěnkáře, platba členských příspěvků a příspěvků na fond solidarity, kolektivní oslavy čehokoliv s mávátky, nepovinná brigáda v akci Z atd. Vše samozřejmě v pracovní soboty. Dnešní studenti by tak mohli mít vlastní zkušenost s tímto druhem a jejich názory by byly asi jiné. Navíc by RSDři byli hezky pohromadě na jednom místě a nepotloukali by se nám po různých dozorčích radách, zastupitelstvech atd.
10. 02. 2012 18:30 | Korzár

Jakže to řekl účetní šikovatel Vaněk, když se dozvěděl, že Švejk bude ordonancem 91.marškumpačky? "No pomoc nám pámbů!.."
10. 02. 2012 18:09 | mdse

Ne RSDr. tedy rozhodně nejsem. A můžu říct, že v brzké době budu mít titul ze školy, ze které již mnoho lidí odešlo na jiné školy, které označují oproti té mojí za velmi snadné.
10. 02. 2012 18:02 | Korzár
Myslím, že není a že ho to dodnes mrzí :-)
10. 02. 2012 17:46 | Q
Není náhodou mdse RSDr.? :-)
10. 02. 2012 17:39 | Korzár
Vidím, že mdse tu v diskusích seká jeden hlod za druhým.. Bravo.
10. 02. 2012 10:30 | Q
Absolventi Reichsführerschule také museli vystudovat a dodat nějakou práci a při setkání s nimi taky nikomu nebylo do smíchu.
10. 02. 2012 00:07 | mdse
Nositelé tohoto titulu museli absolvovat vysokou školu, dodat nějakou diplomovou práci. Pokud je důvodné podezření, že někdo takový titul získal bez patřičných náležitostí, ať se to prošetří a je mu tento titul případně odebrán, jinak ať jej daná osoba klidně používá. Teprve úprava titulu na Dr. je nezákonná, protože to je zcela jiný titul. Osobně si myslím, že je to titul mnohem méně pro smích než třeba JUDr. z Plzně...
09. 02. 2012 17:17 | Q
09. 02. 2012 15:10 | Petr Komínek
V jednom českém filmu říká p. Hrušínský: "ale Šafránek je taky, ne?", když je mu vyčteno, že nepoužil titul doktore a tak k tomu přistupuji, takže každý má své příjmení a jestli ho oslovuji, tak pro mne je na 1. místě příjmení a tak při jednání zastupitelstva oslovuji funkcí, která je v aparátu zastupitelstva dána, tedy paní starostko, místostarosto, radní a zastupitele oslovuji buď příjmením a nebo jménem, podle toho s kým mluvím. Nedělám si z titulů žádnou hlavu a je mi úplně jedno, jestli mi někdo říká inženýre nebo ne. Je to jeho problém. A to je asi to, o čem ten článek je, že někdo se pýří blahem, že mu jako blbovi řekli doktore a někdo, kdo je ochoten takovému doktorovi vlézt mezi půlky je rád, že takovému doktorovi přizná jeho pochybný titul. Ještě jsem neslyšel, že by se někdo ohradil, že byl osloven bez titulu. Pouze namyšlený blb si potrpí na tituly. A s takovými blby já nemluvím, protože my kluci, co spolu kamarádíme, jsme se domluvili, že s nimi mluvit nebudeme.
09. 02. 2012 01:13 | Vojta Navrátil
Poslanec za ČSSD Jožka Smýkal z Holešova, bývalý člen, si z toho RSDr. svévolně umazával to RS a užíval pouze těch "osamocených" dvou písmen Dr. ...
09. 02. 2012 00:29 | neposlusny obcan
V zadnem pripade neodebirat! Pouzivat, tisknout tucne! At clovek nemuze prehlednout, s kym ma tu cest ;)
08. 02. 2012 00:02 | Q
to jako titul RSDr.? :-DDDDD vždy když vidím tento "úctyhodný" "titul", tak místo závisti nastupuje nausea.
07. 02. 2012 21:08 | Korzár
Já jsem Mgr., fakt blednu...
07. 02. 2012 19:26 | občan
závidíte, že ?
07. 02. 2012 12:06 | Q
Obávám se, že hustota blbců mezi nositeli tohoto titulu je podstatně vyšší, než mezi nositeli jiných titulů. To, že zastávají různé "významné" funkce nevypovídá nic o jejich inteligenci. Jsou to obvykle jedinci, kteří nevidí rozdíl mezi chytrostí a vychytralostí a schopností a všehoschopností. Přidá-li se k tomu zástup jejich kamarádu z dob minulých, je jasné, že těmto soudruhům nebude nikdy zle. Srovnání s NSDAP je na místě, rozdíl mezi komunismem a fašismem je zanedbatelný. Němci se se svou minulostí vyrovnávají dodnes.
07. 02. 2012 00:27 | Korzár
Tady se nebavíme o blbcích, rozuměj o inteligenční výbavě nositele titulu. Řeč je o jejich "morální adaptibilitě". To, že jsou dnes na dobře placených místech, titulem režimu (který je zákonem uznaný za zločinný) se stále chlubí, a nikdo se nad tím nepozastavuje, je právě meritem článku. Jako by NSDAP udělovala titul Doktor rasové čistoty a v šedesátých letech 20.století s ním komunální politici vyhrávali volby a místa v dozorčích radách..
06. 02. 2012 23:06 | mdse
Když se podíváte, co nositelé tohoto titulu i mimo veřejné orgány dělají, tak většinou nedělají někde s lopatou, ale slušně placené manažery nebo obchodní zástupce... Takže ten titul asi nedostal každý blbec...
31. 01. 2012 18:40 | Q
Toto téma ale není o legálnosti titulu RSDr. Titul zrušen bohužel nikdy nebyl a má-li jeho nositel potřebu se s ním chlubit, může. Není to bohužel protizákonné. Mám dojem, že autor článku chtěl říct to, že ve většině republiky je tento titul k smíchu, zatímco tady v Kroměříži na radnici je brán vážně a to o nás něco vypovídá.. :o(
31. 01. 2012 09:15 | Cody
Pak si Korzáre prosaďte zákon na zrušení takových titulů. Titul RSDr. je v isoučasném právním stavu legální Mnozí ho nepoužívají, ale kdo jej používat chce, má na něj nárok a Vy nad tím můžete brečet dle libosti, nic víc.
30. 01. 2012 19:30 | Lenka
Tituly vůbec - o co jde|? Jaký to je člověk? Znám spoustu lidí s tituly MUDr.,JUDr. atd. a také RSDr. a ale v poslední době nevím, jaký je mezi některými nositeli rozdíl?????A znám dost lidí / a kvalitních...|/ bez titulů jsou to vzácní lidé, plní lidskosti, citu,lásky. Co to je titul? Nic u lidí bez morálky, lidí be skrupulí... Apodívejte se na lidi v našem parlamentu, senátu a vládě, spousta titulů a výsledek, ubohost
30. 01. 2012 08:41 | Korzár
Naopak fakt, že mezi šiřitele pravdy a lásky řadíte Bendu, Řápkovou a Grosse, je už docela povedený vtip..
30. 01. 2012 08:39 | Korzár
Co myslíte tím "není co řešit"? Že je jejich používání v pořádku? Ano, byly nabyté v souladu se zákony, ty zákony ale stanovil nezákonný režim. My Češi na tyhle malé detaily rádi zapomínáme. Je co řešit, a to sakramentsky.
30. 01. 2012 07:55 | Cody
Pana Křemečka ani pana Kenšu nemusím, ale jejich tituly jsou nabyté v souladu se zákonem a patrně museli podstoupit všechny zkoušky a splnit všechny podmínky, které k jejich získání vedly. Takže tady myslím není co řešit. Diskutabilní situace je ovšem v jiných případech, kdy novodobí šiřitelé pravdy a lásky typu Bendy, Řápkové, Rumla, Grosse aj. zaměňují ústavní "právo na vzdělání" za právo na bezpracného získání titulu.
28. 01. 2012 01:47 | Korzár
Není to jen o komunistech a Plzni. Jistý p. Němec si svého času nechal říkat pane inženýre a jistý p. Pilát pane profesore. Neprávem samozřejmě. Jak figurky z cimrmana..
27. 01. 2012 20:53 | Q
I zde udělovali tento věhlasný titul novým hrdým nositelům: http://www.youtube.com/watch?v... a při promoci nezůstalo jedno zarudlé oko suché...
27. 01. 2012 20:35 | Laďa Koutňák
Rozhodnutím Strany Doktor Riti. Osobne jsem pro jim ty krasne a vystizne tituly nechat(pokud jiz dnes nejsou dostupne) a spise poukazat siroke kromerizske verejnosti na jejich ziskani a vyznam. p. Kremeckovi byste tady mohli udelat skoro blog o zivotnich zasluhach pro KM:-)

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...