Halasovo parkování má utrum, Králíkova laser show taky. Prý jsme chamtivci

Zhruba po měsíci se opět sešli k jednání naši zastupitelé a musím se přiznat, že už dlouho jsem z něj jsem neodcházel tak pozitivně překvapen z některých jejich rozhodnutí.

V záplavě „dvojkových“ bodů týkajících se majetkových záležitostí se u bodu 2/4 přihlásil o slovo zastupitel Richard Kreml (SZ). Zarazilo ho, že rada města doporučila zastupitelům nevyužít předkupního práva na několik pozemků ve Vážanech, které chce prodat jejich současný spoluvlastník a s kterými se do budoucna počítá jako se stavebními parcelami, a otázal se proč to nekoupit (cena by činila něco přes čtvrt milionu), když je tam taková diskrepance mezi cenou, za kterou to nyní můžeme koupit (tj. min. 50 Kč/m2) a cenou, za kterou to později při převedení na stavební parcely můžeme prodat (min. 700Kč/m2). Anebo by se to dalo později alespoň výhodně vyměnit. Starostka Daniela Hebnarová (ODS) předtím říkala, že vedení města nechce na tuto nabídku reflektovat z důvodu, že nabízející má už  jiného zájemce a chtějí umožnit další rozvoj města. Ke Kremlovi se přidala i radní Miroslava Nosková (ČSSD), která řekla, že si toho na radě nevšimla, a dodala, že budoucí by zastupitelé by to těm nynějším měli za zlé, kdyby to nekoupili a nemohli tak získat navíc nějaké peníze z výnosu prodeje. A vzpomněla také na právě probíhající soud se starostou jihočeského Lipna nad Vltavou, byť nechtěla malovat čerta na zeď, který je viněn z toho, že obec prodala pod jeho vedením coby ornou půdu pozemky, i když věděl, že se připravuje změna územního plánu a ta je zhodnotila o 120 milionů. Ruku pro koupi pak zvedlo 17 z 21 přítomných zastupitelů.

Největší očekávání budil už dopředu bod nazvaný: „Uzavření smlouvy o poskytování příspěvku za zajištění parkovacích služeb v krytých garážích u Domu kultury v Kroměříži“. Pro připomenutí: od roku 2006 posílá městská kasa vlastníkovi tohoto parkovacího domu za parkování padesáti (teď se měl počet zvýšit na šedesát) automobilistům z Oskola ročně 300 tisíc (dalších 300 tisíc pak jde z jejich kapes). Proti tomuto záměru se v diskusi postavil lidovecký zastupitel Pavel Motyčka, jenž namítal, že parkování na Oskole by se dalo vyřešit jinak, jelikož u diskontu či Úřadu práce je hodně volných parkovacích míst, jak se byl jednou večer sám osobně přesvědčit, takže by občané v případě neschválení nemuseli mít strach, že nezaparkují. Radní Marek Šindler (ČSSD) připustil, že díky dohodě s vlastníkem mohou lidé parkovat u diskontu, ale to nestačí a také, že není možné v dohledné době vybudovat nová parkovací místa, jelikož kvůli udržitelnosti projektu revitalizace tohoto sídliště tam nesmí ubýt zeleň. Do debaty se vmísil i další ze zastupitelů Vladimír Křemeček (KSČM) s tím, že se z toho dělá zbytečné drama a dotyční občané už potřebují vědět co bude, jelikož předchozí smlouva skončila k 30. září a už dnes jsou ulice před plánovanou rekonstrukcí Spáčilovy ulice plné. Jménem komunistických zastupitelů tedy jako kompromis zmínil možný návrh, že by se smlouva uzavřela do 30. října příštího roku a pak, ať si to řeší nové zastupitelstvo. Tento protinávrh nakonec podala radní Nosková, jež akorát datum konce smluvního vztahu posunula o dva měsíce z října na prosinec příštího roku. Pro její protinávrh se ale místo potřebných čtrnácti hlasů našlo jen dvanáct. Přišlo tedy druhé hlasování, jež se týkalo původního návrhu, a k překvapení některých zastupitelů, kdy jeden dle svých slov zalapal po dechu při pohledu na jeho výsledek, bylo pro návrh dokonce o jednoho zastupitele méně, když proti hlasovala i starostka.


Co se týče naplňování rozpočtu města, tak dle sdělení vedoucího finančního odboru Radima Hlaváče se zatím meziročně zvýšily daňové příjmy města, pokud odfiltrujeme změny způsobené novým rozpočtovým určením daní, o 6,7 milionu. Z výherních automatů byl pak v rozpočtu naplánován příjem ve výši 10,5 milionu, zatímco do kasy města jich doputovalo již třináct a něco navíc by se mohlo ještě do konce roku získat.

Zastupitel Motyčka prezentoval také pokračující práce na přípravě záměru projektu zábavného vědecko-technického centra v osiřelé budově na Hanáckém náměstí. V přízemí by měl být hostel, sociální kavárna a klub pro teenagery, jenž by provozovalo Klubíčko, v prvním patře vědecko-technické centrum a v posledním patře by si prostory rozebrala Galerie Get Art! a Muzeum Kroměřížska. Nyní se pracuje na analýze energetické náročnosti, studii udržitelnosti a řeší se jakou organizační formu by to celé mělo mít, když jako nejlepší se zatím jeví „eseróčko“.

„Jinak tam nebude ani pan ředitel,“ pravila starostka Hebnarová v narážce na ředitele kulturáku Jiřího Králíka, když odpovídala na interpelaci zastupitele Kremla tázajícího se na opatření, která provedla městská policie v noci z 19. na 20. října, kdy probíhala na kulturáku laser game a měl být okolo strašný bugr, s tím, že bylo učiněno opatření, že nic takového se tam již nesmí opakovat. Místostarosta Miloš Malý (ČSSD), odpovědný za městskou policii, k tomu sdělil, že jim provozovatel, ani ředitel Králík, akci nenahlásil a strážníci pak podnapilé nezletilé jedince nestačili odvážet a že binec to fakt byl neskutečný, jelikož lidé od vedle si stěžovali, že něco takového ještě nezažili. A to, že se tam ta akce konala a Králík k ní mohl dát svolení, je dle něj v důsledku toho, že jsme lidé moc chamtiví po penězích. Tož tak.


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

01. 12. 2013 18:51 | Vladimír Koutský
Jen pro upřesnění. Pozemky mezi BÁGRÁKEM a Moravou byly v zastavěném území již v socialistickém územním plánu, tuším z r.1967. Takže nikdo nemusel nic protlačovat. V podstatě tam měla pokračovat OSKLOL. Část pozemků byla v soukromých rukou a dále se nynějším vlastníkům dostala zcela obyčejným prodejem mezi dotyčnými osobami. Ovšem část pozemků přiléhajících k silnici na letiště byla města a prodaly se v dobách velkého rozprodeje městského majetku tehdejším starostou.Sám jsem mu napsal dopis, aby je neprodával. Stalo se a je to velkou chybou, tak jako u mnoha jiných.
27. 11. 2013 19:43 | Libor
Kdo to asi protlačil, když majiteli pozemků u Bagráku jsou multimilionář Horčička a Kuropata, takže přece naše milá koalice ODS - ČSSD - TOP 09, penízky od nich se přece budou do stranickýh pokladen hodin při komunálních volbách a do kapes zastupitelů také něco málo zacinká.
27. 11. 2013 12:07 | Off topic
Nevi nekdo, kdo zase protlacil, novou zmenu uzemniho planu, aby se stavelo u (vedle) Bagraku ? Jde o lokalitu zvanou Zavodi a je to vedle Čápky....Nejvic se mi libi to, ze ta lokalita je v povodnovem pasmu a navic podlozi je sterkopisek, ktery se asi 500m vedle tezil z Bagraku a jsou mozne (mimo zaplav a spodni vody) take posuny podlozi diky pisku...Jen nejaky trouba by tam stavel domy a stavebni urad to povoli ? Bud jsou v tom zase penize nebo zastupitelstvo vcetne podepsane starostky bere drogy, jinak to neni mozne...:))

viz odkaz nize - prvni dva body
http://www.mesto-kromeriz.cz/d...
25. 11. 2013 13:57 | milena
Kamča. Stejnou otázku bych mohla položit já Vám paní, která tuším nepatříte mezi nejmladší jak jste zde, pokud se nemýlím, kdysi sama naznačila (pokud ovšem, jak je v předcházejícím příspěvku uvedeno, je to opravdu tak). A to otázku, kolik akcí vzešlo z "města " pro naše seniory? Poradím Vám, např.stoupněte si před kteroukoli plakátovací plochu a srovnávejte (kulturní) akce. Předpokládám, že vybudování domovů pro seniory, kde investorem bylo město, zde asi nemůžeme počítat. Holt tato "podpora" města je jaksi nezbytně nutná (myslím že ti současní "mladí dospělí" budou jednoho dne jako senioři za to vděčni a svým nynějším steskům se jen blahosklonně pousmějí).
25. 11. 2013 12:15 | jaroslav z hané
expert: tož říkáte tlachání? jak co a jak pro koho. Jméno po jméně? tak se tady milý zlatý dřív či později ukamenujeme. Kdo z nás je ten spravedlivý? Chtěl bych vidět vás experte, jak byste těm "svodům" postů a konexí odolával. Každý se tu čertí a poučuje, ale jak by se zachoval on sám?. Řek bych, ať sedí na těch radních postech ten či ten, vždy se najde černá ovce. To bylo je a bude. Jistě, hlídejme je, to je v pořádku. Zvlášť, pokud z činů našich vyvolených vzejdou nepořádky, ničení majetku a nerespekotování obecných norem, jako v případě zmiňovaných akcí na DK. Přes veškeré nedostatky naší "parlamentní demokracie" bych si nic jiného nepřál. Rozhodně ne žádný "lidový tribunál".
Všiml jsem si, že často tu slýcháme vyzývání odvhrnout anonymitu, zjevit své pravé jméno a pod. Kodex Kroměřížana nic takového nevyžaduje. Kde je záruka "pravosti" jmen těchto diskutujících? Ani jednoho s uvedeným údajným plným skutečným jménem totiž neznám, nic mi jejich velectěná jména neříkají. K čemu by mi to asi bylo? Rád si vyslechnu názory i v anonymitě, vůbec mne to nepohoršuje.
24. 11. 2013 20:22 | Jack
For Expert: Konecne dobry namet na poradny clanek, ale obavam se, ze se verejne kazdy novinar boji presne napsat - Kdo stoji za kym, ktery podnikatel ovlada ktereho zastupitele, kdo stoji v pozadi starosty(ky), kdo lobbuje za co, co rozprodal presne za mestsky majetek byvaly starosta nebo ex-starosta a jake maji dnes trafiky.....To by se asi obcane mesta Kromerize divili, koho volili....
24. 11. 2013 13:17 | Expert
Zanechme už toho neustálého tlachání o ničem, co kdo komu řekl či neřekl, O Domu kultury a pořádku či nepořádku okolo něj, akci a pořadatelích atd. Zaměřme se na nadcházející komunální volby a konkrétní témata a to co tíží naše město a co je třeba řešit. Pojďme se podívat na jednotlivé zastupitele jak který konkrétně hlasoval, co pro město udělal a proč tam vlastně sedí. Kolik z nich je v dozorčích radách a proto sedí v zastupitelstvu, neboť i tam je přísun peněz a ne malý. Nebo se do vedení města tlačí jen pro ty prebendy z dozorčích rad? Hezky jméno po jméně. Zeptejme se taky sami sebe proč jsme se nezajímali o dění ve městě a nevznášeli na zastupitele dotazy a nevyžadovali tvrdě jejich odpovědi a řešení. Proč do toho více nejdeme, jen jít k volbám nestačí.
24. 11. 2013 01:02 | Kamča
Reakce na "milena":
"(Kamca): když dojdou argumenty, tak přichází obvyklá šablona - Kroměříž, město seniorů... město "tuhé"?! Už je to únavné, vymyslete si i něco jiného prosím..."
***
Možná je to obvyklá šablona, ale hlavně je to pravda...zkuste mi říct, (místo podivného se ohánění šablonami), v čem spočívá podpora teenagerů a mladých dospělých, uvítám to.
24. 11. 2013 00:30 | optimista
Dr.Jan: proč by mělo jít o "osočování"? Mě to tak nepřipadá. Byl jsem svědkem diskuze horšího kalibru. Prostě výměna názorů (vždyť o to tu jde, ne?). Že někdo reaguje hned jako uražená slečinka, s tím jednoduše nic nenaděláte (nepochybně si to také nějakou ironickou poznámkou slíznu). Ale to je třeba velkoryse a s úsměvem přehlédnout. Morálku to nezlepší, to je nabíledni, ani nějak "nezhorší". Ale alespoň trochu nějaké "hejbání" se situací, do budoucna asi neudržitelnou. To cítí snad všichni, alespoň trochu soudní lidé. A ještě maličkost, kde ty "opravdové mistry" asi tak hledat?
23. 11. 2013 21:13 | Dr.Jan
Pratele opet problematika sklouzla do osobniho osocovani typu - nauc se cist, plna huba moralky.....Vyresi to problemy ? Pomuze to vychovat mladez ? Zlepsi to moralku ve spolecnosti ? NIKOLIV !!! Priklady tahnou a navic se vzdycky ucilo, uci a bude ucit nejlepe od opravdovych mistru!
23. 11. 2013 17:47 | Petr Pálka
Kamile z Kroměříže, fakt nevím, co říct na to vaše doporučení, že se mám naučit číst. Snad jen - přihoďte nějaké vyčtené moudro nebo moralitku - nenechte se prosit.
23. 11. 2013 16:34 | Kamil z Kroměříže
Pálka Petr: Já podle Vás poučuju, Vy zase, ,jak jsem předpokládal, s oblibou cejchujete. Pane Pálko, naučte se číst, jinak tady ta diskuze nemá smysl. Nic víc a nic míň.
23. 11. 2013 14:21 | Petr Pálka
Kamile z Kroměříže, přejete mně tedy mrskání "boží metlou". Někde jsem slyšel slova: "Nepřej druhému, co nechceš, aby se tobě stalo". Mám tu zkušenost, že morálky má obvykle plnou hubu ten, kdo je s ní ve svém životě naštíru. Z vašich slov vyplývá, že rád poučujete a tlacháte. Nic vic a nic míň.
23. 11. 2013 13:48 | Kamil z Kroměříže
Ludvík : pane, mluvíte mi ze srdce. Přesně totéž si myslím a čím více k podobnému úsudku docházím. Ono se ale bohužel na "věci" nic nezmění. Kultivovanost, solidnost a slušnost jde od generace ke generaci "zu grunt". Hodnotový žebříček je úplně zvrácený. Hrubost, neúcta ve všech směrech, závist, násilí.... to dnes bohužel má zelenou.
Vrchni, Alex: do určité míry máte pravdu, že na mladé se vždy hledělo zpravidla jako na výtržníky, chuligány a pod. Ale srovnáte-li "chování" těchto generací a mladých dnes, je tu přece jen něco v nepořádku. Především v míře hrubosti a násilí.
Vážený pane Pálko: moje babička říkavala, že lidé si nedají po dobrém říct, a proto musí přijít "metla boží", aby se v nich něco hnulo. Jen podotýkám, že nebyla v žádné komunitě kam jste šmahem p. Ludvíka zařadil (a určitě zřejmě nějak ocejchujete i mne). Myslíte si, že když někdo zmíní "desatero", že tím pádem je nějaký "ctitel" nebo člen určité komunity, náb. vyznání a pod.? Zřejmě vám asi není známo, že Desatero patří mezi obecně známé pojmy pokud jde o kulturní dějiny lidstva a jeho nejstarší morální normy (v podstatě platné až dodnes, ať se nám to líbí nebo ne, nikdo nic chytřejšího dosud nevymyslel). Asi vám tato skutečnost není známa, jinak byste s prominutím, tak blbě neplácal.
22. 11. 2013 21:18 | Vrchni
Alex: A cemu/komu tim pomuzete ? V kazde dobe byla generace mladych oznacovana za "strasnou", nevhodne se chovajici apod.... A je uplne jedno co kdo delal pred 15-20 lety....:)) Spis je usmevne, ze je chcete posuzovat neboli kadrovat prave podle toho, kdo sem prave tohle napise. Jste naivni !
22. 11. 2013 19:25 | Alex
Tak jen jen tak pro zajímavost. zajímalo by mě co dělali ti slušní co sem píšou, když jim bylo něco mezi 15 a 20 lety. Na to se těším.
22. 11. 2013 16:21 | Ludvík
Petr Pálka: asi Vás zklamu, ale nevidím důvod. Stran mého riskování či neriskování máte zbytečné obavy a navíc ještě docela hloupé a nevěcné poznámky. Škoda.
22. 11. 2013 14:15 | Petr Pálka
Ludvíku, zavrhl jste amorálnost, odvrhněte i anonymitu, prosím. Zjevte se i příjmením, vím, že riskujete mnohé - zvláště ve Vaší komunitě - že vůbec vstupujete na tyto stránky, s názory zastánců ctitelů Svatohostýnské, ale snad i Břestské madony! A jak píšete o těch generacích po bývalém režimu "horší a horší". Jiní zase říkají, že mladí jsou stále stejní, a že je to na škodu.
22. 11. 2013 13:23 | Ludvík
Pepa: Máte pravdu, že vzory našim mladým chybí. Jenže do veřejného a politického života se rekrutují zase jen naši spoluobčané. Jaký je "spodek", takový je pak "vrch". Do těch křesel a lavic nezasedli marťané. Tudíž jestliže většině národa chybí morálka, pak čeho se chceme dočkat od těch tam nahoře a to včetně "pana prezidenta", za kterého se stydím? Kdysi se mluvilo o tom, že do škol bude zavedena etická výchova. Nevím jestli se tak stalo, ale spíš ne. Ví vůbec naše mládež co to je například desatero? Mnohým to nejspíš bude směšné, ale alespoň by se dověděli, co to vůbec je. Úroveň obecného povědomí je totiž také katastrofální. Kromě celosvětové krize morálky se u nás na všem tom nešvaru podepsal hlavně bývalý režim, který nutil většinu národa k přetvářce, lži a zlodějně. Od generace k další to bylo horší a horší. Velký díl viny na tom proto nesou komunisti. Teď sklízíme jen hořké plody. To není jen těch čtyřiadvacet let jak mnozí tvrdí. Na takové "národní trauma", kterého se nám do vínku dostalo, se zakládalo pěkně dlouho.
22. 11. 2013 12:13 | Pepa
Pane Ludvik: Nedostatek moralky a slusneho chovani zacina
- v rodine (deti kopiruji chovani rodicu)
- pokracuje ve skolce a ve skole (ucitelky cim dal mene rezignuji na karani nebo trestani deti za nevhodne chovani, protoze nemuzou-jsou pak trestani za nevhodne karani a tresty od rodicu a nadrizenych)
- dale stredni a vysoke skoly (kdo ma penize, muze si delat prakticky co chce-viz plzenska prava a kupovani titulu)
- mladez a dospeli denne vidi,ctou = BEZTRESTNE chovani politiku a pokud politik krade, nic se mu nestane - priklad krajsky politik ze Zlina Lukas a Holesovska zona (kolik "prohospodařil a ještě prohospodaří" milionu ?), vcera oznamil Lukas kandidaturu do Senatu ČR....Je to morální ?
-ex-predseda vlady Necas se smeje vysetrovatelum jeho kauzy atd..
- kdo dnes nepracuje, dostava penize prakticky za ležení doma u TV - je to etické a morální ?
Tak je celkově jasne, ze mladez se nema podle ceho chovat, nejsou vzory a pak kdyz je na DK koncert, tak proste delaji bordel a nic se jim nestane, vse je vlastně v poradku ! Kdo je na vině ? Králík ? Hebnarová ? Komunisti ?
22. 11. 2013 08:46 | Ludvík
To je přesně ono. Kdo je na vině způsobu chování a jeho následkům našich mladých při podobných akcích ??? Přitom podotýkám, že toto chování je mnohem horší než chování hovádek (tím příměrem byste Dr. Jene zvířátka hluboce urazil). Kdo je tedy na vině ??? Možná nakonec ne ani až tak ten ředitel DK milí diskutující, či politici na radnici pane Petre Pálko, ale rodiče těch mladých, tedy i my, vy, nejspíš mnozí z nás. Kde jsme asi udělali chybu? Toť otázka. Obrazně řečeno pane Dr. Jene - ano obraťme list, pojďme pryč od hnusu a nepříjemností, proč ne. Ty následky absence morálky nás ale stejně jednou doženou ... Kde se jen ta morálka poděla ?
21. 11. 2013 23:40 | Petr Pálka
Vždyť zdejší působení pana Králíka je v rukou politiků. Ti "dělníci z Brna" mně připomněli akci z před čtyř-pěti let, kdy pracovníci Domu kultury v médiích kritizovali tehdejší vedení a požadovali nápravu. Rychle tehdy našli zastání ve vedení kroměřížské radnice.
21. 11. 2013 22:00 | Lara
No tak Holešov fakt podobný koncert v kulturáku pořádat nemůže, neb Holešov žádný KD nemá:-D Jinak ale z koncertů a akcí, které se pořádají ve Wattsu na bývalé Spořitelně v samém centru města, by se asi značná zdejšího osazenstva opupínkovala přinejmenším. Halt obojí (KM i Holešov) jsou jenom ucmrděná maloměsta...
21. 11. 2013 21:18 | Dr.Jan
Uz bylo dost konverzace na toto tema, Ing. Kralik to jednoduse podcenil a asi nedomyslel, co za zvirata chodi na punkove koncerty. Pro takovy experty je vyhrazena Pionyrska louka nebo Zimni stadion (nejednou tam byl rockovy Kabat, Tublatanka atd)....Obratme list a jedeme dale! Co bude dalsi tema, clanek ?
21. 11. 2013 20:37 | František
U koncertu selhala a nebojím se říct "jako vždy organizace". Kdo to organizoval, no přece DK kdo je tedy zodpovědný DK pan Ing.Králík.. nikoliv mírumílobní punkeři:-)
21. 11. 2013 13:45 | milena
Pane Koutský plně s Vámi souhlasím, snad až na "adresu" ředitele DK, (kde si také myslím, že to nebylo zrovna šťastná volba). Po některých zdejších výrocích o nacismu a svazácích jsem už ani nechtěla na dané téma reagovat, ale Váš názor k věci mne povzbudil v tom, že to není ještě "mezi námi" tak zlé, a že slušnost se má bránit a důsledně vyžadovat. A na adresu těch diskutujících, kteří naše postoje k základním principům slušného chování nepochybně v zápětí zase nějak zesměšní, posílám vzkaz: "Bože odpusť jim, neboť nevědí co činí" (ale neodpusť to rodičům, kteří je tak vychovali)
21. 11. 2013 12:28 | Vladimír Koutský
Nedá mi to a opět se musím vyjádřit. Probíhající bouřlivou debatu považuji za velmi skličující a směšují se v ní naprosto různé věci. K p.Králíkovi jen to, že kroměřížskou kulturu významným způsobem obohatil a nebudu rozebírat jeho jednotlivé složky. Jinou věcí je debata sama. Používat odsuzujících výroků přirovnáním ke stylu Rudého práva, nacistické propagandy či protestům „ dělníků z Brna“ je opravdu pokleslé a právě paradoxně ve stylu toho Rudého práva. Znovu připomínám, že hodnotit úroveň zábavy tím, co bylo zničeno,či poškozeno, je podle mých staromilských názorů velmi pokleslé.Zážitek z vestibulu DK a venkovního okolí, kdy jsem šlapal po změti odpadků nebyl příjemný a myslím, že účastníci takovou spoušť ve svých domovech nemají. A když si k tomu představím jak krásné, navoněné a módně oděné slečny s radostí zaneřádí WC tak, že mísy bohatě překypují až po okraj, je mi velmi smutno. Nechci nikomu diktovat, jakou hudbu má či nemá poslouchat a jak se bavit, ale lidská důstojnost je hodnotou, na kterou není dobré zapomínat.
A ještě k Pussy Riot. To sem vůbec nepleťte, to je naprosto jiná kapitola o které si rád s dotyčným podiskutuji.
Kroměříž je město s bohatými tradicemi a pokud si pamatuji, vždy se považovalo mimo jiné za město důchodců. Kdo to však má změnit, ti staří či to nadějné mládí. Jsem pro město krásné, moderní, prosperující a přívětivé pro všechny, ale v kulturním domě bych se nerad brodil smetištěm.
21. 11. 2013 08:21 | Jožo
No já bych byl s tou páně Králíkovou chválou opatrný. Už tu bylo povícero excesů na jeho vrub. Nevím, proč volba padla zrovna na tohoto pána, když v Uherském Hradišti měl obdobné problémy. Pro Kroměříž to nebyla šťastná volba.
Jinak ještě k Visáčům a pod. Myslím, že tu jde o zcela přirozený střet generací. Nelze odsuzovat. Přesto se přikláním k tomu, že pankový koncert pro KD není vhodné místo. Prostě je to tak. A není to není žádná selekce.
20. 11. 2013 20:47 | druck
Jakožto fanda Visáčů musím říct, že do kroměřížského Kulturáku bych na ně nešel - a ani jsem nešel :-) Kroměříž má dost jiných vhodných prostor (Starý pivec, Pionýrka, kluby). Pane Králíku, prosím, malinko více soudnosti, ale jinak i přes Vaše negativa, díky za Vás, Kroměříž už kulturu potřeboval jako sůl! A nenechte se odradit naším zaprděňoučkým městem a jeho lidem - ste prostě na Hané :-)
20. 11. 2013 20:30 | Pavel
Takze zase aby se resily problemy, tak si nadavame do komunistu,svazaku a kapitalistu a takhle to vypada v Cesku uz 24 let !!! Nedivim se vyspelym okolnim statum, ze nas řadí do sektoru vychodni evropy a maji nas za burany a jeste asi dlouho budou...ach jo !
20. 11. 2013 18:59 | Alex
Kroměříž byl dycky divné. No a ty Zámky a Fixy bychom měli rozebrat na svazácké schůzi a vyvodit z toho závěry. Vždyť přece chceme klid na práci. A v minulosti se takové věci přece neděly. Nebo snad ano?
20. 11. 2013 18:33 | johny
Správně milenko, patriotle, borisi jelcine a gino lollobrigido a spol.
Kulturák si rozvracet nedáme!
20. 11. 2013 17:16 | milena a spol.
Petr Gremlica a spol: A to je vám málo? Špína, čmárance po zdech, zdupané trávníky ... co ještě chcete? Kalkulačku? Jsme pro to: tyto akce akce na kulturáku NEpořádat. Jasné?
20. 11. 2013 16:44 | Petr Gremlica
milena = patriot = boris = igor = gina = to je mi ale povedená rodinka = trolové (nekrmte prosím)
Odpoví už někdo na dotaz co bylo zničeno, poškozeno? Nebo je jen "společenská norma", že punkový koncert se na kulturáku nesmí pořádat?
20. 11. 2013 16:27 | milena
(Zdeněk) : ti podle vás podivně nahastrošení z plesových zábav ale na rozdíl od jinak nahastrošených, neučesaných a ještě jinak znetvořených individuí se rozhodně tak nestřískají, a svůj adrenalin si nevybíjejí ničením a děláním svinčíku kolem sebe. To snad při troše zdravého úsudku ještě dokážete pochopit.(Kamca): když dojdou argumenty, tak přichází obvyklá šablona - Kroměříž, město seniorů... město "tuhé"?! Už je to únavné, vymyslete si i něco jiného prosím...
(topkám): smysl pro slušnost je pro vás propaganda? dokonce srovnávaná s nacismem? ... ale tak to jste už zašel příliš daleko, asi by to chtělo klídek, nožky v teple a aspirín
20. 11. 2013 15:32 | Vít Kroutil
patriot, Boris: slušnost je také se představit. Slušnost je nepoužívat několik přezdívek v diskuzi. To už se rovnou se podepisujte jako "dělníci z Brna".
ostatní: mezi základní pravidla internetové diskuze patří: "Trolové se nekrmí!". http://bit.ly/9WiXlA Zkusím se toho do budoucna držet :)
20. 11. 2013 15:27 | Kamca
to patriot: vsak taky nerikam, ze policie, ale MESTSKA policie. Tedy lidi, kteri patri k reseni aktivit mesta uplne stejne, jako dum kultury. Uz tak je KM az prilis mestem stredni generace a senioru. Ohanet se tim, ze z koncertu vazne hudby lidi chodi domu tise je proste hloupe. Co vim, tak donedavna bylo za kulturou treba z KM jezdit jinam (Holesov, UH, Brno). Ted to mate v KM doma. A zase je to spatne. Nic proti tradicim, ale co je moc, to je fakt prilis. Pak se neni cemu divit - ze se mladi nevraceji. To mesto je tak nejak cele "tuhe".
20. 11. 2013 13:00 | topkám
Pro patriota: z Vašeho komentáře vyplývá, že jste mluvčím pravedlivě rozhořčené většiny. To známe velice dobře. Přesně takovým hlasům dávalo prostor Rudé Právo. A předešlá generace to znala také, a to z nacistické propagandy. Patříte právě do této společnosti.
20. 11. 2013 10:49 | patriot
Volání po slušnosti se ozývá z mnoha stran, a to je dobře. Přesně tak, v celém problému jde hlavně o slušnost. Doufám, že ředitel DK se již konečně nad sebou zamyslí. Pokud chce ve svém "tažení" pokračovat dál, bude prostě narážet na "nepochopení". A plným právem. Pokud tento člověk nebude v programování (velmi zjednodušeně řečeno) schopen ctít základní společenské normy, pak na tomto postu nemá co dělat. Myslím, že už toho co předvedl bylo dost. Takovou "prezentací" kulturního domu jsem nejen já, ale i velká část kroměřížské veřejnosti znechucena. I pro mladistvé se snad dá vybrat a ukočírovat slušná zábava bez alkoholu, drog a řádění. Jenže někteří si tu myslí, že to asi bez toho nejde a pokud se někdo ozve proti, okamžitě vyrukují s nesmysly o "omezováním svobody" a bla bla bla... Změna ve vedení DK by jedině prospěla.
20. 11. 2013 09:18 | Vít Kroutil
Boris: Zkuste se vyvarovat vět, které se, jdoucí po sobě, navzájem vyvracejí. Viz vaše: "Je na čase důsledky těchto akcí pořád nějak omlouvat. Jakkoli je omlouvat je prostě hloupost. "
No a být vámi, zamyslím, se, jestli vaše poslední věta nepopisuje vás samotného : "Patrně jste pouze jednostranně orientován, jinak byste nemohl takový nesmysl napsat."
Na závěr dovolte citát z filmu Bílá paní. "Já vám to nezakazuju - ale na druhou stranu já vám to nemůžu povolit".
20. 11. 2013 08:21 | Boris
Topkám, Zdeněk: Je dobře, že otázku konání obdobných akcí v KD někdo konečně otevřel. Je na čase důsledky těchto akcí pořád nějak omlouvat. Jakkoli je omlouvat je prostě hloupost. Nazvěme věci pravým jménem. Neslušnost je prostě neslušnost. Typ této zábavy zde jednoznačně nepatří! Nikdo Vám ji topkáme nezakazuje, ale pouze odkazuje do patřičných míst. Tak nemystifikujte vašimi hloupými výroky. Srovnávat plesy Zdeňku a zmiňované akce je absolutně neadekvátní. Patrně jste pouze jednostranně orientován, jinak byste nemohl takový nesmysl napsat.
20. 11. 2013 07:52 | Zdeněk
KM: doufám, že stejně horlivě vystupujete proti plesům, kde podivně vyhastrošení muži a ženy s divnými účesy konzumují taktéž alkoholické nápoje.
20. 11. 2013 01:36 | topkám
Pro KM: Výborně, konečně máme jasno a můžeme si představit, co by se asi stalo, kdyby v Kroměříži vystoupily holky z Pussy Riot. V Rusku je jenom zavřeli do klece, tady by jim to tak lehce neprošlo. Napřed by je ostrříhali dohola, svlékli donaha, pak by je donutili se přiznat k všem Satanům Všehomíra, usmažili by je na pomalém ohni, ohořelé mrtvoly pak rozčtvrtili a nakonec je utopili v čistírně odpadních vod. Ředitel Králík má vlastně štěstí. Toho jenom vyštvou. Takoví, jako jste Vy.
20. 11. 2013 01:20 | 600
To all: Ja sem tam byl a me se to zdalo jako krasne naplneni programu v KULTURNIM dome.
19. 11. 2013 14:11 | Vít Kroutil
KM: Podle programu Vypsané fixy http://www.vypsanafixa.cz/konc... bude hrát v Kulturním domě ve Strakonicích, Dražic u Tábora, Staňkova u Plzně, Rožnova pod Radhoštěm, Lipova u Uherského Hradiště a Loun. Na některých místech hraje taktéž Visací zámek http://www.visaci.cz/koncerty.... - hrají spolu na tour. Pokud se podíváte již proběhlé koncerty i tam naleznete místa koncertu v kulturních domech. Že nehrají v Holešově a Uherském Hradišti? No a co?
Na té úrovni návštěvníků může něco být. Za to ale těžko můžeme hnát k odpovědnosti ředitele Domu kultury...
19. 11. 2013 13:33 | KM
Pratele! Pořádá nekdo ze sousednich mest (Holesov, Uherske Hradiste) ve svych Kulturnich domech koncerty podobneho typu - Visaci zamek atd ?
Obavam ze nikoliv...Proc Kromeriz porada koncert punkove kapely ve svem Kulturnim dome ? Je nad slunce jasne, ze tam nebudou "navstevnici" pit nealko !!!Byl jsem nekolikrat na kulturnich akcich v Holesove i v UH - a nejen ze jsem byl potesen programem, ale prekvapila me taky UROVEN obyvatelstva, ktera tam byla a umela se bavit !
Reditel DK by mel take mimo jine svym programem v DK vychovavat a ukazovat jak se chovat a to se v posledni dobe nedeje - snad bude jeho cinnost ukoncena tak, jako jeho pani nadrizene v pristich volbach.
19. 11. 2013 11:35 | patriot
Kamča: ono je to o normálním (slušném) chování, což si měl ohlídat pořadatel. Policie přece nebude pořád chodit za zadkem... Myslím, že jsou zásadnější situace, u kterých by policie měla asistovat. Plně souhlasím s "a". Toto "experimentování" na kulturáku se mnohým spoluobčanům nelíbí. Nedivím se.
19. 11. 2013 11:35 | Vladimír Koutský
Jen letmo jsem přeletěl po delší době aktuální příspěvky Kroměřížana. Musím se přiznat, že některé názory mne doslova šokovaly. Posuzovat kulturnost, či nekulturnost podle toho, kolik demolovaného vybavení se v příslušném zařízení po "akci" nachází, je velmi zarmucující. Moje zkušenost je následující. Jedno nedělní dopoledne, bohužel jsem si nepoznačil datum, ale bylo to asi koncem října, jsme se s manželkou zašli podívat na výstavu fotografií do DK. Již kolem kulturáku a posléze ve vestibulu nás "upoutala" spoušť různorodých odpadků
( skoro jako když v Madriru nedávno stávkovali úklidové služby). Vrcholem byl
však zážitek manželky, když navštívila WC. Slušně se to ani nedá popsat. Takřka
nebylo kam šlápnout, ani kam vykonat potřebu. Mísy překypovaly až přes okraj a to zdůrazňuji v "dámském" WC.Nevím, jestli to svědčí o vhodnosti konání či nekonání podobných akcí, ale v každém případě to svědčí o stavu našich milovaných ratolestí a tím samozřejmě o nás samých. Nevím, jestli jsem staromilec, i když věkem jsem, ale přikláním se k názoru, že dům, který se nazývá kulturním, by měl sloužit především ke kulturní a kultivované záběvě.
18. 11. 2013 21:45 | Jarin
To Kamca.: Mestska Policie (hlavne v Kromerizi) neni od od toho, aby hlidala pohodove fungovani mesta - jde ji hlavne o to, jak za co nejmin namahy a prace nasekat co nejvic pokut, pokud mozno vymahatelnych a nejlepe hotove zaplacenych-z toho je pak odmena ! Maximalne se snazi take o to, nezasvinit si auto od nejakych poblitych adolescentu atd atd...Chapete ? Navic MP spada pod senatora Milose Maleho, ktery si na reditelovani MP "vybral" byvaleho sefa MP z Uherskeho Hradiste (Brodu?), ktereho odtamtud vyhodily....Navic to je kamos,kolega,spoluzak ze skoly kam chodil pan Skrebsky a ten ho doporucil - Skrebsky je byvaly reditel MP Kromeriz....atd atd...Proste je to v KM jedno chapadlo politicko-podnikatelske chobotnice vedle druheho a hodne lidem se to libi, hodne lidi se boji na to poukazat a hodne "novinaru" se boji pojmenovat veci a osoby pravym jmenem. Vse hlida, dozoruje a zaloby podava pani starostka, kterou ovlada kdo ?
18. 11. 2013 20:46 | Kamča
ad "a" - něměla by si to pohlídat městská policie? Tak snad by tady měla být primárně k pohlídání pohodového fungování města - není problém se motat v době ukončení podobných akcí nablízku DK - ono by to asi stačilo samo o sobě.
18. 11. 2013 13:14 | a
Na DK byly od léta 3 podobné akce, ne jen poslední koncert. Kdo prošel ráno v sobotu po těchto "kulturních akcích" kolem kulturáku a je trochu normální nechápal. Nablito, všude střepy, poházené flašky, rozšlapané kelímky - takový čurbes se fakt nevidí. A ten bordel - střepy - tam je v trávě dodnes.
17. 11. 2013 22:33 | Tomas
Co se týká parkovacího domu, on to byl od začátku nesmysl - já tam parkoval za ty roky snad 2x, kdy jsme měli nějakou oslavu na Scéně a jelo nás více aut a zrovna jsme se trefili do nějaké akce ve městě, takže bylo docela plno i na "normálních" parkovištích. Pak to má možná využití při nějakých akcích v DK, že je to blíž. Ale jen na tom se to neuživí, prakticky přes týden to parkoviště není vůbec potřeba, v centru se nějaké to místo najde téměř vždy. Takže prostě si to provozovatel blbě zkalkuloval a snaží se to dohnat na těch dotací za parkování pro místní. Ale tak zase jestli měl pozemek od kamaráda za hubičku, možná i nějaká ta dotace na stavbu (to nevím, ale dnes se jinak už nestaví, možná tenkrát ještě jo) tak to k nějakýmu živobytí asi stačí.
17. 11. 2013 22:28 | Tomas
Zajímavá debata, mám k tomu jen to, že paušalizovat je blbost, samozřejmě když se někteří jedinci ožerou a je jedno na jakém typu koncertu či akce, tak pak dělají bordel. Pak má být městapo v pohotovosti, ta naše Kroměříž je v podstatě malé město, kde snad městapo ví (nebo by mělo vědět) co se kde a kdy koná a podle toho se zařídit a ne ve tři ráno řešit "tajně" parkování, aby bylo na prémie. Ona by si už většina přiožralých machírků dala příště pozor. Ale chápu, pro městapo (všude, nejen v KM) je důležitější zkasírovat za pár minut překročení parkování než řešit nějaké vandalství, sprejerství a bordel. Však i ta podzámka podle toho vypadá bohužel, nebývalo to až tak, ale je to i o lidech samotných...
16. 11. 2013 19:35 | fanda
každý strůjcem štěstí svého. I to by si měl pan Králík uvědomovat. Zatím se tohoto hesla příliš nedržel. Je mi pana Králíka až líto. Ale ani v Uherském Hradišti nakonec neuspěl. Nevím, nevím.
15. 11. 2013 17:53 | Vít Kroutil
Zdeněk: Znám Zdeňky, s kterými si tykám, ale nevím o tom, že bychom si tykali zrovna my dva.
Ad despekt: Pokud má paní starostka a ostatní nejaký důvod, tak by se jeden měl ptát spíše jich.
15. 11. 2013 14:27 | Zdeněk
Víte, a co jsi si při tom despektu pomyslel? Byla to paní starostka, která sem pana Králíka přivedla a teď má na něj asi jiný názor, jeden se tedy musí ptát, čím to bude?
15. 11. 2013 09:55 | a.a.
K Vít Kroutil: ve svém příspěvku jste to docela "trefil", volby se blíží a bude třeba udělat "rošádu", řada lidí skončí vč. paní H. a pana doktora D. i p. ředitele DK.
14. 11. 2013 18:31 | Libor
Konečně Víte, teď jsi trefil hřebíček na hlavičku, všimněte si, jak se začne poukazovat na ty, kteří jsou ve vedení odborů na městském úřadě v důchodovém věku a nebo mají těsně před ním a také bude zajímavé sledovat, kdo z radních, kteří budou v komunálních volbách odstřeleni půjdou do vedení kts a nové společnosti pro sportovní zařízení Kroměříže.
14. 11. 2013 11:33 | Vít Kroutil
Mohl by už někdo konečně definovat onen nepořádek? Při tom koncertě někdo demoloval mobiliář? Prosím buďte konkrétní! Tady stále nezaznělo co se vlastně stalo a o čem se tedy vůbec bavíme. Mě to spíš připadá že začíná sezóna na odstřel Králíků.
Mimochodem na zastupitelstvu jsem si nemohl nevšimnout s jakým despektem o panu Králíkovi mluvila paní starostka(a ostatní vehementně přikyvovali). Nepřijde mi moc důstojné, když jeho případné pozvání na další jednání zastupitelstva odsune "raději až po Vánocích, abychom si nekazili svátky..." Že by se chystalo nové výběrové řízení aby po příštích volbách bylo nějaké to místečko volné pro ty co nebudou mít to štěstí...?
14. 11. 2013 10:54 | igor
johny: jaké ohýbání kontextu? byl shledán nepořádek - byl! to přece nemůžete popřít, maximálně pořád dokola omlouvat a - přikrašlovat... Myslím, že už je to i nudné. Prostě jsou ti, kterým následky tohoto typu zábav vadí, a dle mne právem, a jsou ti, kteří to vybíjení dokonce považují jaksi za součást "koncertů" a tu "správnou" atmosféru". Osobně jsem nikdy například nezaznamenal, že po divadelním představení nebo jiných hudebních produkcích bylo nějaké to "čoro moro", zdevastovaný mobilář apod. Nebo že by se v rámci těchto akcí musel sjednávat policí pořádek. Věřte, že čím déle se budou vést nějaké sofistikované úvahy na téma "rychlého řešení", tím hůře, a k ničemu se stejně nedojde.
Za další, .... ale podíval. Zřejmě jste toho náhledu, že když jeden spustí tu "svou" (i když je to je, velmi mírně řečeno, už za hranou), tak "já" taky. Probůh proč? Navíc, když uznáváte že je to nevkusné...Ptám se proč? Proč je našinec jak stádo? Čím sprostší a hrubší výrok, forma, tím líp. A všichni se chlámou k popukání. I když ti s trochou intelektu nějak tak křečovitě, protože kdesi v hloubi nitra se jim to zrovna moc nezdá, no ale když ostatní ... tak já přece taky. Přece se nestrapním, abych otevřeně řekl ne, tato forma se mi nelíbí, pojďme na to jinak.
Jo, jo, johny. Tak je to.
13. 11. 2013 19:28 | johny
igor: Souhlasím s Vámi, že je nevkusné ironizovat spoluobčany důchodového věku a zajisté se mnou i Vy budete souhlasit, že je nevkusné přikrašlovat si fakta a ohýbat kontext podle toho, jak se mi to zrovna hodí. "Já bych ty..." je v českém prostředí jeden z nejznámějších výroků parodující rychlé vyřešení problémů restriktivní cestou. I ten, kdo jej nezná, si o tom může přečíst v inzerovaném odkaze, kam jste se avšak patrně vůbec nepodíval. Kdybyste se tam totiž podíval, nemohl byste mi podsouvat úplně jiný motiv ironizace a priori důchodců na bázi jejich věku. Věk paní Pohlové (dej jí Pán Bůh věčnou slávu) je v tomto případě druhotná záležitost a uvedl jsem jej společně s jejím jménem čistě jako bibliografický údaj, protože nemám ve zvyku si veřejně přivlastňovat cizí citáty, výroky a ideje.
13. 11. 2013 15:16 | Korzár
Gino, frontman byl na tom videu mírný jako Ježíš, kytarista (od něj je ten citát) na place zjednal pořádek. Nízkonákladově, bez ochranky. Kdo, kdy a jak tu propagoval násilí? Holenko.
13. 11. 2013 14:47 | gina
Korzár a spol: A co tak holenku propagace násilí? Nic? Nic to neříká?
13. 11. 2013 14:04 | Korzár
"Ještě jednou sem vlezeš ty šmejde a rozbiju ti xicht kytarou" Visáči ochranku nepotřebují :-)
13. 11. 2013 13:07 | Zdeněk
Na tom videu je snad zajímavá jen absence ochranky u pódia, buď tam bývají mechanické zábrany, nebo lidi, co to hlídají. Ale to všechno jsou doptrovodné jevy, které se dají řešit samostatně a nikoliv paušálním zákazem, jak by tu někteří rádi viděli.
13. 11. 2013 12:32 | Korzár
Pepino, Honza: Hoši, punk. Slyšeli jste to slovo někdy? To video je krotké jak andulka. Krásný kulturní zážitek. Jen mě mrzí, že z pódia poslali dolů i tu holku. Třeba by se časem víc odvázala :-)
13. 11. 2013 11:15 | Vít Kroutil
Igor: Radan vůbec nesáhl vedle a to co uvedl dobře souměřitelné je. Pokud se malá část nějaké skupiny chová nevhodně, tak řešením není sankcionovat celou skupinu...
13. 11. 2013 09:48 | igor
Radan: Já bych řekl pane, že tu pletete pálky s ošatkama. To co uvádíte je prostě nesouměřitelné. Šáhl jste vedle.
Johny: Je nevkusné (a to je slabé slovo), ironizovat naše spoluobčany důchodového věku. To jste si mohl odpustit. Předpokládám, že jste ještě hodně předdůchodového věku, ale až jej jednou dosáhnete, nebudou Vám s největší pravděpodobností podobné akce zrovna nejpříjemnější. A také předpokládám, že Vám nebudou vonět i ty jejich doprovodné "aktivity" (poblité chodníky, demolované občanské vybavení, počmárané fasády a pod.).
Podle mne ředitel Králík zase šlápl do něčeho .... Jeho přínos zde v Kroměříži je víc neštěstí než štěstí. V Hradišti dobře věděli co činí.
12. 11. 2013 20:16 | Radan
Ota: Problém je v tom, že Vy v důsledku chování několika málo jedinců (ničících veřejné prostranství a soukromý majetek) chcete sankcionovat celou skupinu návštěvníků (a to včetně těch potenciálních) a provozovatele oněch kulturních akcí. Tato logika je velmi nebezpečná. Obdobně můžete argumentovat pro zákaz křesťanských bohoslužeb (někteří faráři zneužívají děti/ministranty) či zákaz jízdy automobilem (někteří agresivní řidiči rovněž ničí veřejné prostranství, soukromý majetek či dokonce maří životy jiných). Za účelem zajištění veřejného pořádku by neměly být kulturní akce zakazovány, ale měly by být vynucovány povinnosti organizátorů zajistit veřejný pořádek v místě konání a povinnosti policie zajistit veřejný pořádek v okolí místa konání. A prosím o vysvětlení, jak souvisí má "adresa" (a co v tomto kontextu přesně znamená) s tím, jaké zastávám názory (viz Váš příspěvek 08:44).
12. 11. 2013 20:13 | Láďa
svoboda projevu není v ničení toho, co slouží nám, spoluobčanům. To máte pánové poněkud zvrácené myšlenky o svobodě projevu.... ach jo. Bohužel jak je u nás zvykem, demokracii si vykládá každý po svém. Svědčí to o naší (teda i Vaší) malosti. Amorální výchova, kterou naše generace dostaly v uplynulých desetiletích nemůže ovšem končit jinak. Je mi 38 let a nepřipadám si jako žádný staromilec. Ale s omlouváním podobných a častých excesů v rámci rockových produkcí nemůžu souhlasit ani v nejmenším. Rozhodně tu nevidím žádnou zásluhu ředitele DK Králíka na "čeření" nějakých zdejších stojatých vod. Spíš naopak. Ten pán by se měl nad sebou raději hluboce zamyslet (a nejen to). Myslím, že už dříve měl namále...
12. 11. 2013 19:47 | Honza
Tak to je opravdu úroveň Korzáre (youtube) Už vím jak se tedy čechrají zplihlý hanácký pírka ...
12. 11. 2013 19:28 | Pepino
Nejlepší reklamu tam městu někteří lidi zrovna moc nedělali:) http://www.youtube.com/watch?v...
12. 11. 2013 17:58 | topkám
Milý Oto, nedá se nic dělat, Vaše názory svědčí o myšlení, které se velice podobá náckovskému pohledu na svět.
12. 11. 2013 10:37 | johny
"já bych všechny ty fixy a králíky zakázala"
Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně
http://cs.wikipedia.org/wiki/J...
12. 11. 2013 10:33 | Jarda1
"Svobodu projevu" bych do toho, jestli někdo někde udělá binec, nějak raději netahal.
12. 11. 2013 10:24 | Korzár
Vít Kroutil: Demokracii, to je přece jasný :-)
12. 11. 2013 10:15 | Vít Kroutil
Ota: a co ty případy, kdy někdo něco zničí a přitom to s žádnou akcí nesouvisí? Co zakážete?
12. 11. 2013 10:08 | Ota
Petr: a víte že jo? Jakmile jakákoli akce (fotbal, "koncert"....) skončí ničením a pod., tak pro příště ji zakázat! Jaké také? Když je někdo rozežraný a neumí se slušně chovat, tak ať jde k šípku! Prostě další příště nebude .... a hotovo! Jinak je to opravdu mlácení slámy a pořád dokola. Jednou se to stane v Kroměříži, podruhé v Holešově nebo někde jinde. Ano, je to celospolečenský problém, týká se totiž docela velkého počtů těch vašich "jedinců".
12. 11. 2013 10:03 | Korzár
Ota: Já se teda omlouvám za trochu té rádoby humorné nadsázky. Ale Oto, co je důležitější? Jednou z půl roku nějaký ten vyvrácený odpadkový koš a poblitý chodník, nebo svoboda projevu, ke které punkový koncert v kulturáku rozhodně patří? Město tak ukazuje, že není zapouzdřený křupanov, ale svobodná půda. Já pamatuju ne tak dávné doby temna, kdy něco takového znělo jako sci-fi. A jsem rád, že jsou pryč. Králík je fajn právě v tom, že nám čechrá ty naše zplihlý hanácký pírka..
12. 11. 2013 09:41 | Petr
Ota: A kdo bude rozhodovat, která z produkcí je ještě vhodná? Jeden rockový koncert měsíčně je myslím město schopné zvládnout. Zakážeme tedy i fotbalová utkání, protože v jedincích vzbuzují agresi? Skupiny fotbalových fanoušků pak demolují okolí stadionu. A nebo plesy, lidé pod vlivem alkoholu jdoucí z plesu demolují okolí sálů. Agresivita asi máte pravdu narůstá, ale je to spíše celospolečenská záležitost a ne záležitost fanoušků rockových kapel. Opravdu je to problém individuálních jedinců.
Vaše řešení mi zní jako: zakažme diskotéky, koncerty, fotbal, plesy a vše bude fajn. Bude tu ticho a klid.
12. 11. 2013 09:29 | Vít Kroutil
Ota: Myslím, že tu nikdo neobhajuje ničení majetku. Mohl byste prosím uvést příklad jak narůstá ona agresivita a ničení na hudebních produkcích v Kroměříži? Já jen ať tu nemlátíme slaměného panáka... Mimochodem co fotbalové a hokejové zápasy? Neměly by se podle této logiky zakázat nebo přesunout mimo civilizaci? K poškozování věcí nejčastěji dochází jen tak bez vazby na jakoukoli pořádanou akci - co budete chtít zakázat v této souvislosti? Co takhle vycházení po setmění?
12. 11. 2013 08:44 | Ota
Korzár,R. Šafařík: Tak si čtu ty vaše komentáře a nestačím se divit ( podle adres se tu sešla sestava k pohledání, takže opravdu není se co divit). Nejlepší je situaci a jiný názor šmahem zesměšnit či ještě lépe převést řeč rádoby do vtipné polohy "ad absurdum", že Korzáre. Takhle se pánové ovšem nedá diskutovat. Každý má svůj díl pravdy. Ale každý! Já osobně se přikláním k tomu, že náš společný majetek se nemá ničit, poškozovat apod., a to prosím do jakékoliv míry. Bohužel, a to prosím nemůžete vyvrátit, zatím se to v případě podobných produkcí neděje. Řekl bych, že ta agresivita a vyžívání se v ničení spíš narůstá. Nevidím, že by situaci řešla represe, v těchto posluchačských individuích vzbuzuje spíš ještě větší agresivitu. Bohužel jiná preventivní opatření, než situovat podobné typy zábavy do míst s nejmenší mírou možného ohrožení majetkových hodnot - nevidím. A to ještě prosím není záruka, že jedinci či skupiny pod vlivem těchto adrenalinových produkcí neučiní škody i mimo bezprostřední okolí dějiště produkcí, což se dosti pravidelně stává třeba v rámci diskoték. Všude asi kamery nejsou a policie také asi nebude na každém kroku. Těší mne, že v tomto názoru je nás zatím většina.
11. 11. 2013 20:53 | Korzár
Kubíku, Frantíku, máte recht. Na kulturák jedině dechova. Na náměstí dechovka. Do zámku dechovka, nanejvýš cimbál. Do zahrad dechovka, možná trpaslík. Všetkých ostatných Terazky pozatvárať a Králíka lidovým soudem ke zdi.. (Juro, nedej se, tohle je Kroměříž..)
11. 11. 2013 16:48 | Radan Šafařík
Proboha, proč by kapely jako Vypsaná fixa či Vysací zámek měly hrávat "v areálech mimo městskou zástavbu" a neměly hrávat v kulturních domech? Ve větších městech (Olomouc, Praha, Brno) i srovnatelně velkých městech zpravidla hrají v kulturních domech a v centru města a většinou není problém pořádek zajistit. Viděl jsem okolí řady podobných "produkcí" po jejich ukončení a nikdy jsem si závažného nepořádku nevšiml. Děsím se momentu, kdy začneme hudební posluchače paušilozovat a některé kapely (a to včetně těch poměrně mainstreaminových jako je VF) ostrakizovat za okraj měst. I kdyby bylo zdemolováno pět odpadkových košů a sprejem počmáraných pět zdí, tak je to vina individuálních osob a městské policie, nikoly ostatních posluchačů či kapel samotných.
11. 11. 2013 15:30 | Vít Kroutil
Kubík M.: Nechtěl jsem nic naznačit. Chtěl jsem se dozvědět, co že bylo poškozeno. Od vás jsem se to nedozvěděl.
11. 11. 2013 14:46 | Kubík M.
i kdyby to byl jediný demolovaný odpadkový koš nebo sprejem počmáraná jediná stěna pane Kroutile (což samozřejmě nebylo), tak mne to znepokojuje a nemohu být k takovému chování lhostejný. Nemyslíte? Nebo co jste chtěl naznačit? Že vlastně až tak o nic nejde? Vy jste ještě nikdy neviděl okolí podobných "produkcí" po jejich ukončení?
11. 11. 2013 13:54 | Vít Kroutil
Mohl by někdo konkrétně říci, co přesně bylo poničeno návštěvníky onoho pátečního koncertu?
11. 11. 2013 13:46 | Kubík M.
topkám: s františkem se plně ztotožňuji. Podobný druh zábavy prostě do kulturáku nepatří. Nepatří ani do centra města. Bez výjimky jsou v souvislosti s těmito produkcemi spojeny stížnosti obyvatel z blízkého i vzálenějšího okolí. Jestliže pro někoho je nedílnou součástí této "zábavy" i ničení a vybíjení adrenalinu, pak to jsou případy spíš pro psychiatra. Za komančů i nyní. Takovéto produkce patří nejlépe do areálů mimo městskou zástavbu a to ještě s policejním dohledem (který ovšem nejsem ochoten dotovat ze svých daní, proč???). Jen se běžte podívat do blízké Podzámky, jak je zplundrovaná od konzumentů podobných zábav (čekal jsem, že zřizovatel uskuteční proti tomu konečně nějaká opatření. Nic se nestalo). Tak jen dál zůstávejme proti podobným nepředloženým krokům lhostejní. Až Vám topkáme poničí soukromý majetek budete také tak "nad věcí"? Pan Králík by se měl nad svými činy už opravdu řádně zamyslet. Já ze svých daní nejsem toleratní platit neustále dokola následky řádění konzumentů příslušné "zábavy", ani drahý dohled státní či městské policie. Pokud Vy ano, já ne! Pokud se umí chovat jedni, musí se umět chovat i druzí. A pokud ne, tak jednoduše "utrum" těchto "zábav" nebo kardinální reprerse. Asi jinak to nepůjde.
11. 11. 2013 12:20 | Jenda
Presne naproti DK je kamera Mestske policie a vse MUZE kontrolovat, davat pokuty nebo odvazet opilce - jenze to asi tolik nenese do kapes mestske policie jako boticky nebo pokuty za parkovani u nemocnice.....Z doslechu mam, ze mestaci se obavaji vozit opilce ve sluzebnich autech, protoze to pak musi po nich cistit....Boticky, pokuticky, buzerace je prece jen cista prace. Proste kdyby chteli, tak se poradek udela, ale ono se nejak nechce...
11. 11. 2013 09:41 | Zdeněk
františek: I kytarové kapely patří ke kultuře, nebo snad chcete chodit na kulturák pouze vy na Screamers? :)
11. 11. 2013 04:53 | johny
františek: samotný fakt pořádání nějakého koncertu má být důvodem k tomu, že se ředitel nepoučil? Pokud se dělo něco z toho, co píšete, má za to být zodpovědná městská a státní policie. To tam má jako Králík běhat s obuškem?
10. 11. 2013 23:03 | topkám
františkovi: Máte naprostou pravdu, takové věci do Domu kultury nepatří. Aspoň v Kroměříži to tak je. Nepatřily tam za komančů, neptařily tam po revoluci, proč by to najednou mělo být jinak? Kroměříž je prostě zvláštní město, takové osvícené a pokrokové. Rozvracet si ho nedáme. Vaše reakce, milý františku, je jako vystřižena z Rudého práva.
10. 11. 2013 20:50 | Tonda
Omlouvám se, pokud jsem napsal něco, co není pravda, ale mám to jen z doslechu. Pokud si ten parkovací dům nechalo město Plzeň v podstatě postavit na splátky 20 let, je to sice trošku delší doba na vrácení investice, ale potom je to v pořádku, pokud ale je to v Plzni tak, jak to probíhalo doposud s parkovacím domem p. Halase, potom je to špatně. Postavil parkovací dům na zakázku a splácet ho určitou dobu, není to až tak špatný nápad, ale musí to mít reálnou návratnost. Na druhé straně, jak k tomu přijdou lidé,ktaří si za hypotéku koupili dům, zaplatili si garáž či nechali před domem vybudovat za 30.000,- Kč parkovací místo a město i z jejich peněz bude investovat do parkování pro ty, kteří bydlí na sídlištích. Musí zde být míra spravedlnosti a za parkování v takových dpmech se musí také adekvátně platit.
10. 11. 2013 19:16 | františek
Ředitel Králík se nepoučil. V pátek 8.11. se na Domě kultury uskutečnil koncert Vypsané fixy a Visacího zámku. Opět nepořádek, hluk, opilí, ničení okolí Domu kultury prostě děs a hrůza. Dům kultury je kulturní stánek občanů města a zasloužil by si udržovat ho na úrovni a ne ho ničit.Tyto koncerty nepatří na Dům kultury.
10. 11. 2013 14:32 | johny
Ja bych se rad mylil, ale myslim ze ani pripadne vitezstvi ANO nic moc nezaruci. V soucasne koalici jsou totiz jedinci, kteri jsou schopni se tam infiltrovat jen, aby se na sve ohrate zidli jeste par let posedeli.
09. 11. 2013 20:16 | Paja
Nestačím se divit jak kromerizska politika funguje: A) Dvoracek byl za starostovani pekny sibal a rozprodal soukromym subjektum mestske pozemky - to musel nebo jen tak to prodal kamaradum podnikatelum (Nestesti nestihl prodat VaK) ? B) Halas a Maly jsou dle popisu nize taky pekni sibalove a de-facto ovladaji Hebnarovou, ktera je tam vlastne jen loutka. C) Snad po blizkych volbach vyhraje ANO a pujdou chapadla mafie od valu - jen aby se ne-prekabatily....
09. 11. 2013 20:09 | Vojta Navrátil
Karle, byl tam protinávrh do konce konce příštího roku. Získal o jeden hlas víc.
09. 11. 2013 20:00 | Karel Toman, ml.
Tonda: místostarosta Malý na tiskovce řekl, že byl pro prodloužení smlouvy s Halasem o rok. Nevím ale, zda to byl bod, o kterém se hlasovalo. Každopádně Malého zdůvodnění znělo, že se z toho udělalo zbytečné politikum, že se mělo počkat, až se vymyslí nějaké systémovější řešení. Navíc pokud se nepletu, čeká Spáčilovu ulici příští rok rekonstrukce. Na druhou stranu pravdou je, že času na hledání řešení bylo dost (Halasova smlouva vypršela v září) a nezdá se, že by byl nějak využit. Na tiskovce to znělo spíš tak, že jednání o možném parkování u diskontu nebo úřadu práce ještě ani nezačala. Ale můžu se mýlit.
PS: ta Plzeň bude ten parkovací dům splácet 20 let.
09. 11. 2013 19:51 | Karel Toman, ml.
Tonda: O tom, jak místostarosta Malý hlasoval, nevím. Na to, zda by Halasovo parkoviště město nekoupilo, jsem se ho na tiskovce já, takže pokud vím, je to můj nápad. Proč? A) starostka připustila, že by město v budoucnu mohlo postavit parkoviště vlastní B) všichni se shodli, že lidi na Oskole další plochy k parkování potřebují, C) město původně za kulturákem chtělo postavit vlastní parkoviště, Dvořáček ale pozemek prodal D) Podnikatel Halas má problémy parkoviště bez dotací obsadit. E) Když už mělo město Halasovi za to parkování platit, proč ten barák nechtělo do majetku a prostě ho splácet a nelifrovat ty peníze pryč E) město pak nemusí nový parkovací barák stavět... Byla to prostá logická úvaha (mimochodem parkovací dům Rychtářka postavil v Plzni soukromý subjekt, a magistrát mu teď za 400 parkovacích míst platí 19 milionů ročně. Ale budova je od začátku města) ... V tom se ale ozvala kolegyně Janoušková a pošeptala mi do ucha, že se hned ozvou lidi na Zacharu, že chtějí parkovací dům taky. A má asi pravdu...
09. 11. 2013 19:41 | Vojta Navrátil
Já tam nic o odkupu nezaslechl, mluvilo se tam spíše o hypotetickém vybudování nějakého na Zachaře. A co se týče toho hlasování, tak mám tušení, že hlasoval pro, ale je to jen tušení.
09. 11. 2013 18:35 | Tonda
Pro ukončení platby za parkování byl prý i Malý, je to ale liška podšitá, když viděl, že není vůle zastupitelů dále platit, raději byl proti, aby sbíral body do komunálních voleb. Na druhé starně mazaně navrhl, aby město odkoupilo prodělečný parkovací dům, čímž by uděůal svému kamarádovi Halasovi velkou službu.Ten by utržil miliony a město by mělo těžkou hlavu jak naplnit dům auty, takže by muselo snížit poplatek za parkování a návratnost milionové investice by byla v nedohlednu. Můžete mi někdo, kdo jste byl na jednání zastupitelstva toto Malého šibalství potvrdit?
09. 11. 2013 17:26 | Tonda
Stavby roku, stejně jako filmové ceny na festivalech dávají komise odborníků a pro veřejnost jsou jak ty stavby, tak ty oceněné filmy v drtivé většině nestravitelné. Prostě veřejnost má sice většinu, ale ceny dává ta menšina, která tomu má rozumět, ale čert ví, proč je tomu jinak.
09. 11. 2013 14:11 | jirka
Tonda: souhlasím s označením křivák, je to přesně vystihující. Nevím, proč bychom se měli pane Navrátil nad tímto výrazem v kontextu věci pohoršovat.
Pan Králík má být v případě podobných akcí předvídavý a počítat s následky, již vzhledem ke svým bohatým zkušenostem. Divím se, že se tak nezachoval.
A ještě k Petře a S.K. (zahradnictví v Podzámce): přesný příklad pohrdání a přehlížení jiných (kritických) názorů a připomínek z řad veřejnosti (laické i odborné). Kroměřížská "zámecká zahradnická" lobby si prostě bezohledně prosazuje SVÉ zámy. Pan urbanista ing.Slanina sice nepatří k mým favoritům, ale v tomto případě má bohužel pravdu.
09. 11. 2013 00:04 | Petr Pálka
Vypadá to, že po třech a někdy více letech plodné spolupráce se některé strany začaly vyhraňovat, aby byly za rok při volbách vůbec odlišitelné. Ale možná jen někteří lidé v těch stranách.
08. 11. 2013 23:01 | Tonda
Vojta Navrátil: nevím o jakém expresivním výrazu mluvíte, jestli se jedná o "křivák", tak to je zcela normální výraz pro zahnutý nůž a nebo charakterově pokřiveného člověka, zde je to charakterově pokřivený člověk.
08. 11. 2013 20:31 | Vojta Navrátil
Tonda: příště se prosím vyvarujte těch expresivních výrazů, ať má ta diskusi úroveň.
08. 11. 2013 19:14 | Tonda
Křemeček opět ukázal, že mu není cizí vyjádřit veřejně podporu podnikatele z peněz města a bagatelizovat to, vždyť Halas byl Malého senátorský asistent, Křemeček je Malého kamarád a Halas senior mu také nebyl cizí. Zbavíme se konečně tohoto křiváka, otce stejně křivého syna, který žije z nájmů, jež platí cikáni v Bystřickém Podhoranu ze sociálních dávek a ty platíme my všichni.
08. 11. 2013 13:39 | Jarda
Je to smutne cist jak se nekde penize prehazuji lopatou a pak cist, jak na mladez neni par korun a pada jim omitka na hlavu...
http://zlin.idnes.cz/kromerizs...

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...