Na kroměřížské frontě klid

Podle zprávy, která se objevila na stránkách města, obsahuje koaliční smlouva stran, které se dohodly na spolupráci, rozdělení postů v radě, rozdělení  „sféry vlivu jednotlivých stran“ a dohodu, že vytvoří programové prohlášení.

Na hnutí ANO 2011 tak připadla oblast finanční, oblast rozvoje města, oblast stavební, oblast dopravy a městská policie. Koalice KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí a Zdravé Kroměřížsko oblast kultury a cestovního ruchu, oblast životního prostředí, oblast školství a sociální péči. A nakonec ČSSD má na starosti oblast služeb, Kroměřížské technické služby s.r.o., Biopas s.r.o a oblast sportu. Opozice má oproti minulému období místa ve všech výborech.

Z rozdělení postů mě nejvíce zaujala okolnost, že firmy zřizované městem i nadále bude mít pod kontrolou ČSSD. Nevím jestli se za těchto okolností dají očekávat větší změny v jejich hospodaření i transparentnosti, když radní Marek Šindler bude dávat v KTS s.r.o. pozor na člena dozorčí rady Šindlera a Adamíka, ředitele a jednatele Sedláčka a jednatele Knapkovou a Kenšu, stejně jako když bude kontrolovat sebe jako jednatele ve firmě Biopas a.s. a radní Holík bude dávat pozor na pana Holíka ve vedení Sportovních zařízení města Kroměříže.

Doufejme tedy, že se po zveřejnění programu současné koalice nedočkáme jen obecných proklamací o dobrých úmyslech, ale budou dány konkrétní cíle, ke kterým by se během následujících čtyřech let mělo dospět.


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

10. 02. 2015 15:57 | Vladimír Koutský
Mám svou osobní zkušenost. Pan tajemník se vůbec neobtěžoval jakkoliv reagovat na mou písemnou stížnost na práci úřadu. Raději jsem to nechal plavat, abych si náhodou neztížil svou situaci při dalším jednání na městě a případně si pozici ještě nezkomplikoval. Že je městský úřad dlouhodobě rozhádaný toť dlouhodobě známá věc. Já však z doby svého někdejšího působení pamatuji velmi přátelskou a kolegiální atmosféru.
09. 02. 2015 16:56 | názor
Schopný či neschopný této diskuse bych se nerad zúčastnil, ale na 100% byl odcházející tajemník osobou, která to uvnitř úřadu, který funguje snad jako poslední socialistická organizace v Kroměříži, pěkně rozpohybovala. Dokázal znejistit některé léta spící úředníčky, kteří včetně jejich vedoucích vedou žabomyší války mezi sebou, sbírají materiály jeden proti druhému a intrikují místo toho, aby tu byli pro občana. Tajemník zamíchal karty všem co seděli léta na slušných postech a mysleli si, že mají svá koryta na doživotí. Snažil se naučit pracovníky úřadu dodržovat pracovní dobu a vůbec chovat se tak, jak by se asi úředník chovat měl, proto byl taky silně neoblíben a jeho současný konec je vodou na mlýn těm skutečně neschopným nebo všeho schopným, kteří na úřadě bohužel zůstávají. Ano, ne vše, co dělal a udělal bylo dobré a správné, všechno se mu taky nepodařilo nedotáhnout do konce, ale to už tak v životě bývá. Jestli nad tajemníkem někdo držel ochranou ruku, nebo mu kryl záda je ve skutečnosti jedno, protože tuto funkci nebude nikdy dělat nikdo se samostatným úsudkem, ale vždy jen ten, kdo se podřídí politickému diktátu těch, kteří jsou zrovna u moci. A tak je to i u končícího tajemníka = plnil a splnil úkoly, které dostal zadány od bývalého vedení města a asi ne úplně špatně, když ve funkci obstál. Nyní se nové politické vlně už nehodí do krámu, přestal být loajálním nebo se mu prostě jen přestalo věřit. Držím pěsti tomu, kdo vyhraje výběrové řízení na tajemníka nového - nebude to mít vůbec lehké, ale jak říká jedno prastaré přísloví - "Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti" ...
09. 02. 2015 13:10 | petr
http://www.mesto-kromeriz.cz/z...
..kam asi půjde!? Tyto bejvalí policajti kteří byli dosazeni do vedení měst ( jako např. na kraji ve Zlíně Koutný-Vaněk..atd) a nad nimi bdělí Kubice v Praze ztrácení už podporu. Myslím, že nějaká vděčná firma z kterou v minulosti byl svázaný ho vezme do svých informačních a bezpečnostních systémů...jako ti druzí co pracují např. v Synotu u Valenty měli prsty" všude a oplývali informacemi, které je třeba v budoucnu, stejně jako po tom 89-tém převratu dobře využít a přilepšit si k tomu důchodu, na který jim my všichni tak bohatě ještě přispíváme! Každý režim má své policajty a ti bejvalí dobře školení byli holt nejchytřejší a nejschopnější a uměli to i dobře prodat a pokračuji v tom dál! Myslím, že příkladů by se našlo dost a dost, ne jenom tento! Tož ať sa daří!
09. 02. 2015 09:35 | Nina
Tajemníka jmenuje a odvolává starosta, ředitel KU s tím pouze vyslovuje souhlas, říká zákon.
09. 02. 2015 08:31 | tangens
K panu tajemníkovi : ten dostal "nůž na krk" buď něco ukáže, že umí a nebo odejde. Proto tady na radnici byl nedávno přítomen v této věci ředitel KÚ Ing. Kutý (jmenuje a odvolává tajemníky MěÚ) a do čtrnácti dnů pan tajemník podává rezignaci, takže ne soukromý sektor, ale neschopnost to je asi ten pravý důvod jeho odchodu.
09. 02. 2015 07:20 | Zuza
Věro, s tím, co jste napsala o tajemníkovi, souhlasím. Ale zbytek... myslíte vážně nebo to bylo míněno ironicky??? Takhle naivní přece nemůžete být.
08. 02. 2015 17:52 | Pavel
Z takového místa se dobrovolně neodchází. Když tak do senátu, parlamentu či do důchodu. Do soukromého sektoru nikdy. Tam se totiž musí dělat a také něco umět. To není ale případ pana tajemníka.
06. 02. 2015 21:41 | Jana
Tady je verze pro veřejnost : http://www.mesto-kromeriz.cz/z...
06. 02. 2015 14:09 | Věra
Tak jsem se právě dozvěděla, že samolibý a hlavně neschopný pan tajemník dostal padáka ! Na co sáhnul, to zničil.... Doba temna na radnici je u konce. Je konec lhaní, výmluv, desinformací a přijímíní známých, kamarádičků, sousedek, neschopných lidí.
Otvírám si na oslavu této výborné zprávy lahvinku. ANO, bude líp.
06. 02. 2015 11:37 | Eskom
Ivan Hofman jako jediný "dopisovatel" kroměřížských novin asi má patent na rozum, alespoň se tak chová do všeho mluví všemu rozumí i když vypadá jako bezdomovec, zkrátka ztělesněná inteligence. Do novin by měli přispívat všechny politické strany, přinejmenším ty které jsou zastoupeny na radnici. Noviny by měly zavést rubriku pro názory občanů jistě by to bylo ve prospěch města. Také inzerce by mohla prospět městu a novinám. No ale když na to nepřišel Hofman tak z to asi nic nebude pravda.
10. 12. 2014 19:12 | Marek
Ta komunistka Kamila Dudová v zastupitelstvu je fakt unikát. Skončila jí insolvence a poběží jí opět exekuce viz zde http://www.mesto-kromeriz.cz/f...
10. 12. 2014 05:26 | Olda
Zda se opravdu, ze je opravdu na kromerizske fronte klid. Kazdopadne na ANO pripadla oblast rozvoje mesta,takze vyhlaseni vyberoveho rizeni na post vedouciho odboru rozvoje a urceni rodinneho viteze je prave na ANO. Takze budou mit na radnici pani Psejovou (Posvancovou) nebo primo Vondrackovou?
05. 12. 2014 13:17 | Ladič
To si socani dělají z lidí srandu, že budou kontrolovat sami sebe? To se to bude hospodařit...

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...