Report z VII. zastupitelstva z 25.6.

Upřesněný návrh projednávaných bodů naleznete zde a detailnější podklady pro veřejnost zde (jen se na stránce musíte doklikat ke správnému bodu).

Z bodů nám přišly tyto zajímavé:

 

3/3: Změnil se způsob rozdělování příspěvků pro osadní výbory města. Doposud dostávaly všechny výbory stejnou částku, bez ohledu na velikost. Nově se bude také zohledňovat i počet obyvatel. Výbory dostanou stejně jako doposud fixní částku 10.000 Kč plus nově 10 Kč za každého obyvatele (k datu 30. září předchozího roku - termín je stanoven kvůli přípravám rozpočtu města). Pozitivní na tom je, že každý osadní výbor dostane více a přesto se zohlední velikost. Celkem se rozdá asi o 40.000 Kč více jak minule.

3/4: Padla námitka ke kvalitě/kompletnosti nově opravené zdi u zimního stadionu. Starosta stav prověří. Jinak město schválilo navýšení příspěvku na opravy  skleněné kopility zimního stadionu v Kroměříži na částku 471.900 Kč

4/2: Aktualizace regulačního plánu byla nakonec schválen z důvodu nutnosti ho mít - vyžaduje jej ministerrstvo. Jeho tvorba zabere alespoň 3 roky (dle p. Slaniny). Kdyby se schvaloval až po územním plánu v roce 2020, tak bychom se ho dočkali až možná v roce 2025.

4/3: Uzavřeli jsme partnerskou smlouvu mezi Kroměříží a Ružomberkem.

Nejzábavnější částí byly opět interpelace p. Šimůnkové. Dnes jich měla nachystaných 5 (chválíme za aktivitu v opozici).

Jedna z interpelací se týkala nesprávného číslování pater Starého pivovaru v jedné smlouvě - stavařská chyba. Další interpelace byla opakovaná z minula - zda se mohou konat akce v budově na Hanáckém náměsti. Starosta ji odpověděl, že dle konzultaci s dalšími stavaři a právníky se nyní v budově bohužel nic konat nebude. Na dotaz o destinačním managementu jí starosta sdělil, že všem zastupitelům rozešlou podklady, aby si udělali představu o co se jedná. (Nás občany by to taky zajímalo co se za slovy destinační management skrývá, tak třeba dokument s podrobnostmi bude zveřejněn i pro nás).

V posledním bodě se diskutovalo o problematice lokality Račín v Dolních zahradech. V jakém je to tam stavu, zda tam ty budovy opravovat a jak zamezit kriminalitě. Žádné konkrétní návrhy nezazněly, protože je problematika složitá a jednoduchá řešení zde fungovat nebudou.

Další jednání zastupitelstva nás čeká až v září.

Tak i my přejeme příjemnou dovolenou a načerpejte energii do dalšího diskutování ;)


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

20. 07. 2015 09:05 | Pavel Netušil
Peníze pro osadní výbory jsou dobré. Vytvořenou směrnici 1/2015 už tak pozitivní neshledávám.

Nevím, proč návrh nebyl aspoň s osadními výbory konzultován (pokud mi na nástěnce někde něco neuniklo, pak je to moje chyba), když už se jich to týká.
Některé body jsou dost kontroverzní.

Jedním ze "zajímavých" je povinnost do 14 odeslat zápis... Úřední šiml vesele řehtá.

Nám dva roky na dědině nejde rozhlas, ale zápisy máme odesílat do 14 dnů.

17. 07. 2015 16:41 | Petr Pálka
Možná je to známá věc, noviny jsem teď dlouho nečetl, ale Dům kultury přestane být provozovatelem Starého pivovaru? Usnesení Rady města Kroměříže z 15.6. 2015, bod 14 říká:
-14-
Žádost o dlouhodobý pronájem 1. a 2. NP budovy č. pop. 114 na ulici Prusinovského v Kroměříži (Klub Starý pivovar) – č. 376
Rada města Kroměříže po projednání
s c h v a l u j e
zveřejnění záměru pronájmu nebytových prostor v domě č. p. 114 na ulici Prusinovského v Kroměříži o celkové výměře 511,04 m2, za účelem provozování klubové kulturní činnosti s důrazem a zaměřením na ochotnické divadlo a jiné drobné kulturní (hudební, výtvarné a pod.) formy.
Jestli se nepletu, tak za tímto účelem byl Starý pivovar dán k provozování před skoro deseti lety Domu kultury. Tolik řádků o alternativní kultuře atd. v těch prostorách. Krach záměru nebo co?
02. 07. 2015 01:38 | Tomas
Původně jsem ovšem nechtěl diskutovat s nějakým bojácným cyklistou, ale zaujalo mě tohle:

http://www.mesto-kromeriz.cz/z...

Aneb nahlašte si prostřednictvím aplikace. Nic proti tomu, ale jen mě ohledně toho napadá, že přesně tohle má být náplň práce Městské Policie - všímat si okolí a zajišťovat veřejný pořádek. Nebo na to strážníci nestačí? Docela by bylo zajímavé vytáhnout z města (MP) statistiku a přehled zásahů, mám takový neodbytný pocit, že bychom ani v Kroměříži nebyly daleko od průměru jiných měst, kde "přestupky" v dopravě činí okolo 90% "zásahů" strážníků.
02. 07. 2015 01:29 | Tomas
Kvůli pár jedincům co neumí jezdit po ulici na kole, chcete totálně zacpat již tak zacpaný průtah městem? Nebo Vám nikdo neřekl, že na kole se může i mimo cyklostezku/pruh? Mám projeto v KM snad každou uličku a cestičku už od doby, kdy ještě nebyly vyznačeny snad žádné cyklostezky (snad možná ta kolem Moravy) a nikdy jsem je nepotřeboval. Jezdil jsem na kole do školy i do práce do Dolních Zahrad nebo "jen tak" pro pohyb.
Hulínská je přivaděč do města, to by tam jako včetně křižovatek měl být pro dopravu pouze 1 pruh? Jakože by kvůli pár cyklistům za den třeba autobus čekal v koloně od Magnetonu aby vůbec mohl odbočit na nádraží?
Pokud se chcete vyhnout dopravě, můžete jet po Bílanské. Pokud se bojíte, jezděte MHD nebo pěšky když zlá auta ohrožujicí cyklisty jsou takový problém. Chcete-li směrem z Tovačovského a vyhnout se průtahu, můžete městem, chcete-li směrem na Slovan, jeďte přes Oskol a kolem školy. Řešíte problém, který je naprosto marginální a zelené věty typu "jezdilo by více občanů a auto nechávalo doma" mluví spíše o nějakém cyklokordinátorovi nebo podobném zbytečném aktivistovi. Kdo jede autem, má pro to svůj důvod a na kolo nepůjde - udělal by to už dávno.
01. 07. 2015 08:54 | Mišan
Mohlo by se stát, že moje připomínka není tak důležitá ve srovnání s těmi ostatními, chtěl bych totiž hovořit o cyklistice v našem městě. Jsou zde velmi hezké cyklistické stezky až do Otrokovic a do Hulína a bylo by vhodné tyto stezky vzájemě propojit, tedy umožnit průjezd přes moravní most a možnost průjezdu až na ulici Bílanskou. Také celá ulice Tovačovského a Hulínská by si zasloužily upravy pro cyklisty, jezdí zde lidé do práce a zmiňované ulice jsou silně frekventované, zvláště pak na světelních křižovatkách u mostu a Husově náměstí. Dá se předpojkládat, že kdyby motorová vozidla cyklisty neohrožovala, jezdilo by do práce na kolech více občanů a auta nechávalo doma.
29. 06. 2015 17:19 | Petr Pálka
Pasují k sobě Kroměříž a dobrodružství? A mušketýrské? Na mapce už ano... Ten hluk - to je šrotování v hlavách kroměřížských destinačních manažerů...
http://www.lidovky.cz//foto.as...
26. 06. 2015 16:36 | Vojta Navrátil
Pokud si pamatuju, tak tam zaznělo, že v Račíně to není (jen) o Romech ...
26. 06. 2015 15:51 | Petr Gremlica
K problematice Račína a jiných podobných lokalit:
Doporučuji každému udělat si 25 minut čas na toto video a poslechnout si ho (navzdory malým technickým problémům s mikrofonem). Drahomíra Miklošová je starostkou obce Obrnice na Mostecku. 2500 obyvatel, z toho 40 % jsou Romové. Paní Miklošová šla do komunální politiky proto, aby v Obrnicích vyřešila palčivou otázku soužití Romů s bílými. Mnoho obcí to řeší tak, že skoupí od Romů domy a nechá je odjet "někam pryč". To paní Miklošová nechtěla. Jí šlo o soužití. Plody své několikaleté práce představuje v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?...

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...