Velitel Skřebský se sám pasoval na ředitele městské policie

Velitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský sám sebe označuje za ředitele městské policie. Přitom ředitelem není, je jen pověřený vedením.
Podle zákona o obecní policii může totiž městskou policii řídit starosta, nebo jiný člen zastupitelstva obce pověřený zastupitelstvem obce. Pokud funkci nevykonává zastupitel, může zastupitelstvo pověřit plněním některých úkolů při řízení obecní police určeného strážníka.
I na městském úřadě mu na jeho „ředitelování“ skočili, protože na webových stránkách města je Skřebský také označován jako ředitel. Přitom křeslo zastupitele opustil už na konci roku 2006, tenkrát reprezentoval Moravany. V současné době je tajemníkem Komise pro prevenci kriminality, jehož předsedou je místostarosta Miloš Malý, který má městskou policii taktéž na starost.
Kolegové Skřebského z Holešova a Bystřice pod Hostýnem Antonín Zalábek a Radek Sigmund jsou poněkud skromnější a spokojí se se zákonným označením funkce „velitel.“
Pod „ředitelem“ se však už dlouhou dobu kymácí židle. Radnice totiž při úsporných opatření propustila všechny zaměstnance, kteří už dosáhli důchodového věku, mezi něž patří i Skřebský. Ten se však místa drží zuby nehty. Starostka Daniela Hebnarová se však nechala slyšet, že do pololetí by situace měla být vyřešena a na místo Skřebského nastoupí někdo mladší.
Ředitel se tak vší silou daří vytvářet dojem, že má chod městské policie pevně v rukou a jeho zásluhou stoupá prestiž strážníků. Pozitivní obraz v očích veřejnosti mu pomáhá vytvářet spřízněná duše, kterou je redaktorka jednoho deníku, který vychází v okrese Kroměříž od pondělí do soboty.
Ódy na „ředitele“ si můžete přečíst téměř denně, několik oslavných článků věnovala například tomu, že by tak moudrý a zkušený člověk jako Skebský neměl odcházet do penze. Například do vydání 28. července minulého roku napsala tato redaktorka článek s názvem: „Vrtochy vyvažuje inteligencí a výkonem.“
Mimo jiných pochvalných slov o Skřebského schopnostech se v něm píše: „S panem ředitelem spolupracuji asi rok. Ačkoli jako každý muž i on hýří ješitností, má své vrtochy, své dny a občas nerozumím jeho smyslu pro humor, uznávám, že je velice inteligentní, schopný a věřím, že městská policie pod jeho vedením pracuje na dvě stě procent.“


Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

02. 11. 2012 13:16 | Mirek

A velitelem městské policie se Mgr. Držálek nestane ....
02. 03. 2012 08:49 | Terezie Henzlová

Už dlouho se také mluví o tom, že pan Skřebský chce rozšířit řady svých zaměstnanců o Janu Rohanovou, redaktorku Kroměřížského deníku. Teď k tomu nahrává fakt, že paní Miroslava Sigmundová (která je mimochodem manželkou Skřebského zástupce Jaroslava Sigmunda) přestoupila od 1. 3. 2012 útvar tajmenmíka Františka Dočekala. Její místo se uvolnilo, a podle dobře informovaného zdroje na její místo nemusí být ze zákona vypsané výběrové řízení. Je tedy otázkou, jestli pracovní místo Miroslavy Sigmundové bylo zrušeno, nebo jestli nastoupí někdo nový, a kdo to bude? Nechme se překvapit.
01. 03. 2012 22:45 | Petr Komínek

Dovolím si poslední poznámku k Jirkovi, tu diskuzi vítám a snažím se odpovídat dle svých nejlepších možností a že nic nedělám, no to se divím, jak tedy víte, že do všeho mluvím, když nic nedělám. Opakuji, nikdy jsem neřekl, že znám a vím všechno. Ale tato Vaše reakce mi stačí, místo přímé a osobní konfrontace se raději stáhnete. Tady se našlo pouze několik odvážných, kteří vyjevili svá jména, nestydí se za své názory, i když se nezamlouvají všem a sklízejí kritiku od anonymů, kteří nemají tolik cti a odvahy (pouze jeden přiznal, že má strach, že by to mělo zlé následky, aspoň něco) se podepsat, když už kritizují. A už Vás Jirko nebudu obtěžovat svými všeznalými názory a příspěvky.
01. 03. 2012 22:36 | Jirka

Petře , ing, Komínku omlouvámse za Vašeho Otce a dále s Vaším názorem a diskuzí, no comment.Všechno víte a znáte a nic? neděláte ? máte prostor pro diskuzi??, máte! v rámci svých aktivit pro "blaho" Města. a dále mně nic nepište. Děkuji, s pozdravem, J.
01. 03. 2012 21:28 | Petr Komínek

Onehdá jsem se u Deníku obzvláště pobavil, když tam byl obrovský článek radní Číhalové (kdyby někdo nevěděl kdo to je, tak je to ta paní, co je odpovědná za kulturu v Kroměříži a proto si zam,ěstnala manžela p. Bariše jako technika na kině Nadsklepí), jak na budově bývalého PDA jsou zazděná dvě okna a nemohla pochopit jak je to možné. Možná, kdyby byla trošku chytřejší, zeptá se na kulturáku lidí, kteří na bývalém PDA pracovali a ti by jí řekli, že je tam bývalý kinosál. Proč ale ten článek vyšel, to jsem absolutně nepochopil, asi se radní Číhalová potřebuje zviditelnit, protože již začíná mít z ostudy kabát.
01. 03. 2012 13:31 | topkám

Kroměřížskému deníku křivdíte. Nedávno přinesl zcela zásadní informaci, jejíž ohromující sdělení je obsaženo už v titulku: "Sluníčko potěšilo i kachničky."
01. 03. 2012 12:48 | Korzár

Popelka: Je mi líto, že to musím napsat, ale ukažte mi jedinou kauzu, s kterou za dobu své existence Kroměřížský deník přišel. Cokoliv je jen trochu kontroverzního, deník obchází velkým obloukem. Je to snůška tiskových zpráv radnic, soudniček a vesnických šibřinek. Ty noviny jsou dobré akorát na sušení hub..
01. 03. 2012 12:25 | Michal

Popelko, že se nestydíte psát "na objednávku" pro Kroměřížský deník. Neskrývá se za "Popelkou" náhodou paní Rohanová?
29. 02. 2012 22:53 | Popelka

Plně souhlasím s autorem příspěvku, který uvedl své jméno netradičně: Kde je objektivita
Doporučuji k přečtení: Deník Kroměřížska, pohladí po duši a jde k jádru věci.
Pan Pařenica je novinář na rozdíl od slaboduchých, zapšklých, nenávistných pisálků článků zde uvedených.
28. 02. 2012 20:15 | Michal

Jak je napsáno v článku, MP má na starost Miloš Malý, a ten Skřebského do důchodu jen tak nepustí. Ti dva si kápli do noty
28. 02. 2012 17:51 | Marek H.

Pravdou je, že strážník byť pověřený vedením, by se neměl titulovat jako ředitel. Tento samotný fakt o něčem vypovídá. Pan Skřebský by si měl raději užívat důchodu a dát prostor jiným (v produktivním věku), zvláště dnes, když je velká nezaměstnanost.
26. 02. 2012 22:26 | Korzár

Šestikilo: Kolego, nezlobte :-) Kolega nejspíš myslel, ať mu redakce pošle na jeho mail svou redakční adresu. Tu adresu, která je nějakých deset centimetrů od diskusního políčka, kterým svou prosbu o ni vyplnil :-)
yaqwer74: redakce@kromerizan.cz
26. 02. 2012 21:34 | 600

To yaqwer74:Nejsem z redakce,ale tvuj email je:yaqwer74@gmail.com
26. 02. 2012 21:14 | yaqwer74

Prosím redakci, zda by se mě mohla poslat kontakt na muj email.Myslím, že mám hodně zajímavých námětů.Díky a čest Vaší práci.yaqwer74(zavinac)gmail.com
26. 02. 2012 15:22 | Q

Lukáš Pařenica: pane Pařenico, píšete tady, že tento příspěvek považujete za obsahově plytkou snůšku polopravd, domněnek a pomluv. Tak nevím, nenašel jsem tam nic z toho. V článku je zmiňováno, kdo podle zákona o obecní policii může řídit MP - je snad toto polopravda? Dále se v článku píše, že se pan Skřebský označuje jako ředitel a to i na stránkách města - je snad toto polopravda, nebo dokonce pomluva? Tady si to můžete ověřit:
http://www.mesto-kromeriz.cz/o...
http://www.mesto-kromeriz.cz/o...
Stejnou cestou si můžete ověřit i další informaci z Holešova a Bystřice.
Dále je zde psáno, že radnice v rámci úsporných opatření propouští zaměstnance v důchodovém věku - je toto pomluva? Že pan Skřebský je v důchodovém věku také - polopravda? Že zatím neodešel ("drží se zuby nehty") - domněnka? Nebo snad už odešel? V poslední třetině článku se zmiňuje vaše redaktorka, která o panu Skřebském píše poněkud "nekriticky". Najděte si v archivu vašeho deníku zde zmiňovaný článek z 28.7. a zkuste sám zvážit, jestli náhodou právě tento text není obsahově plytký. Krásná je věta na konci - městská policie pod jeho vedením pracuje na dvě stě procent. Na 200 %? To jde? To jako páni městští policisté při celodenních směnách odpracují 48 hodin za den? Hmmm, no nevím. To pak nezbývá než se zamyslet, jak se toho dá dosáhnout...
26. 02. 2012 12:34 | topkám

Asi jo, beru to. Nechal jsem se zbytečně unést.
26. 02. 2012 10:04 | Korzár

Pařenica: Nemít vyhraněný názor ze zásady a na nic, to je přesně kredo Kroměřížského deníku pod vaším vedením. Kroměřížana jste měl za dobrý blog, dokud se neotřel o blábol vaší redaktorky. To je prostě bída a nemyslím tím Kroměřížana.. Topkám: proboha, už tu pro jednou přestaňme vyhrožovat žalobama. Tohle je diskuse a pan Pařenica má právo beztrestně vyjádřit svůj názor. Zvlášť když se pod něj podepsal.
24. 02. 2012 21:53 | Fredy

Díky stir 6 a souhlasí s vámi, až s tím rozdílem, že jsem doposud nenarazil na objektivní články, ale možná časem změním názor.
24. 02. 2012 21:30 | stir6

Tady v Kroměřížanu jsou některé články fajn...ale tento se mi zdá se nějak nevyvedl..bo nechapu jeho smysl!
24. 02. 2012 21:29 | stir6

Nevím jestli ta šestice strážníku nedělá náhodou dvanáctihodinové směny, ale to je jedno jestli 8 hodin nebo 12 hodin.....posoudit zda je jich tedy hodně nebo málo by asi měli lidé, kteří znají obsah práce, kterou MP dělá. Jenže v Kroměříži je trend, že každy vidí jen "botičky" a ostatní práce není tolik vidět, proto si jí téměř nikdo nevšímá a spousta lidí pak MP haní. Myslím že radaktorka Deníku je jediná , která o MP podává Kroměříži zprávy o tom co vše skutečně MP dělá. A já to čtu, protože jsou to jediné zprávy kde se dozvím každý den co se v Kroměříži událo.
24. 02. 2012 20:59 | Fredy

Ano, smysl stránek je ne možná, ale určitě pomyslný a ne smysluplný, stejně jako zdejší příspěvky píše možná pět i méně lidí volících bezesmyslu jména.
24. 02. 2012 20:43 | Michal

Kde je objektivita? To se zeptejte slečny redaktorky z deníku a pana šéfšéfa redaktorů Pařenici, kteří plodí do deníku takové bláboly o veliteli MP.
24. 02. 2012 20:42 | jirka

Pro kde je objektivita? máte možnost vyjádřit svůj názor a i když smysl těchto stránek je možná pomyslný, ale snad i potřebný a to k informacím, které něktěří nevědí.
24. 02. 2012 20:29 | Kde je objektivita?

Nezlobte se, ale postrádám smysl těchto infantilních stránek, této ubohé diskuze a také článků nacházejících se tady. Nemůžu se zbavit dojmu, že se jedná o výkřik zhrzených novinářů nebo lidí bez normálního smyslu života, toužících na sebe upozornit. I laik vidí, že zprávy nejsou objektivní a k dokonalosti jim chybí ze sta procent rovná stovka.
24. 02. 2012 19:44 | Vojta Navrátil

Šest dvojic strážníků v terénu na jednu osmihodinovou směnu není dle mě tolik ... ale možná mám svůj úsudek "zkreslen" tím, že jsem členem té Komise pro prevenci kriminality
24. 02. 2012 19:38 | jirka

MP v KM má na starosti místostarosta Malý s tím "nikdo nehne" v této věci , ani starostka, je otázka zda 41 stážníků je pro Město a jeho rozpočet hodně , nebo málo?Zlín, který je do rozlohy a počtu obyvatel téměř 3x větší jich má stejný počet, Vsetín "pouze " 27.
24. 02. 2012 19:32 | topkám

Vážený pane šéfredaktore, obvinil jste autorku textu z pomluv, aniž byste se obtěžoval jakkoliv to doložit. Nedivil bych se, kdyby vás žalovala. Ale to je její věc. Já jako vnější pozorovatel mohu říci jen to, že jako novinář jste se zachoval krajně neprofesionálně, hanebně a podle. Měl byste udělat dvě věci: omluvit se a stydět se.
24. 02. 2012 18:57 | Lukáš Pařenica

Vážená paní autorko, vzhledem k tomu, že citujete z článku Kroměřížského deníku, předpokládám, že onou spřízněnou duší máte na mysli naši redaktorku, jejíž jméno se nicméně stejně "hrdinně" zdráháte uvést. Nemíním tady hájit pana Skřebského, na jeho činnost ve funkce ředitele či velitele MP nemám vyhraněný názor, nicméně musím podotknout, že redaktorka, o kterou se tak elegantně a "mimochodem" otíráte, vydala svůj text (mimochodem, text publicistický, tedy NÁZOROVÝ, nikoli zpravodajský) na rozdíl od vás v periodiku, kde si její jméno a tvář může každý snadno dohledat - na rozdíl od tohoto poněkud anonymního fóra. Za svým názorem si stojí a ani já na něm neshledávám nic nepatřičného. Oproti tomu vás příspěvek považuju za obsahově plytkou snůšku polopravd, domněnek a pomluv. Mrzí mě to, protože jsem tento blog považoval za svého druhu konkurenci a alternativu tištěným novinám - teď nicméně vidím, že jsem se patrně mýlil.
S pozdravem a přáním pěkného dne Lukáš Pařenica, šéfredaktor Kroměřížského deníku
24. 02. 2012 16:03 | Q

XE: to jste Vy pane Skřebský? Přeju hezký den! :-)
24. 02. 2012 15:04 | ta prava *

to žena-muž: Oups! I to se může stát. Asi jsem moc vztahovačný.
24. 02. 2012 14:46 | Sandokan

Jako že je to nejlepší člověk na světě? Když porovnám, jakou má p. Skřebský ve městě pověst s tím, kolik je tady reakcí, které jej obhajují, obávám se, že dnes v ulicích Kroměříže příliš bezpečno nebude.
24. 02. 2012 14:23 | XE

znám osobně pana Skřebského a lepší než on v současné době není
24. 02. 2012 13:44 | Q

stir6: já jsem si neodpovídal, já jsem se ptal. Tak to je dobře že to víte, že je strážníkem a má k tomu splněny všechny náležitosti. To nemusí mít obavy, kdyby se ho náhodou paní starostka zeptala třeba na ono co 3 roky obnovované osvědčení, že by jí neměl co předložit. Už jsem se bál, že by město mohlo přijít o tohoto všemi respektovaného odborníka.
A k Vašemu předchozímu příspěvku. Řešení "blbostí" je oblíbenou kratochvílí celé naší populace. A kdyby se "blbosti" neměly řešit, tak mám ten dojem, že nejvíce by se o práci museli strachovat především úředníci, městskou policii nevyjímaje.
24. 02. 2012 12:31 | ženo-muž

ta pravá:reagoval jsem na Terezii Henzlovou autorku tohoto článku ne na vás (aspoň tedy předpokládám)
24. 02. 2012 12:25 | stir6

Q: Sám jste si odpověděl...kdyby nebyl strážník tak by to nemohl dělat..když nesplňuje to ostatní.
24. 02. 2012 12:22 | ta pravá *

pro ženo-muž: Oslovení hvězdička mně tady bylo jaksi ehmm přiděleno a s tím nic nenadělám. Tedy asi proto usuzujete že jsem transvestita. Správně by bylo transexuál, ale to nevadí, pochopil jsem. A jelikož někdo můj nick kopíroval tak jsem uznal za vhodné uvést věc na pravou míru. A jelikož je hvězdička jak je vám jistě známo rodu ženského, nešlo to jinak. Ale panna redaktorka rozhodně nejsem! :)) Za bezrodovou STAR se nepovažuji jelikož jsem čech.

pro Q: Samozřejmě je to věcná otázka. Ovšem položil by jste ji kdyby nebylo tohoto článku ? A neměl by se takto spíše ptát a pátrat autor? Pokud by pak došel k závěru že je něco špatně a napsal o tom článek mělo by to smysl, hlavu a patu.
Bohužel nemohu odpovědět jelikož k takovým informacím nemám přístup. Tak tedy snad někdo jiný.
24. 02. 2012 12:06 | Q

ta pravá *: je tu vlastně ještě jedna věc, a to mnou již po dvakráte položená otázka, je-li pan Skřebský strážník. Je naprosto nepodstatné, jak si říká, málo podstatné, kolik má let, ale to, jestli tuto funkci vůbec může podle zákona vykonávat tady zatím nikdo neřekl. Starosta není, zastupitel také ne, musí tedy být strážník. Takže má osvědčení? Prošel zkouškou? atd. Je tedy strážník? Jestli ne, tak nemůže tuto funkci zastávat.
24. 02. 2012 11:44 | ženo-muž

Když si muž obléká ženské šaty tak je transvestita, kdo je muž který si dává ženské jméno? Zřejmě bojovník za lepší Kroměříž, nebo někdo kdo s námi chce jenom manipulovat, že pane redaktorko?
24. 02. 2012 11:43 | Jirka

Stir6 máte pravdu celá diskuze na kroměřížanovi je na prd, stejně nic nevyřeší, zásaní věci se řěší někde jinde.
24. 02. 2012 11:36 | ta pravá *

Pro Q. No vidíte nakonec se dobéřeme k meritu věci. Oceňuji že jste mě v návalu emocí nenapadl za má slova jako mnoho zde přispívajících, ale použil jste to nejcennější co má každý člověk. K "dehonestaci" viz wikipedie "Pozitivní obraz v očích veřejnosti mu pomáhá vytvářet spřízněná duše" Je to pravda ? Je to lež ? Pokud na to nedokáže autor prokázat je to pomluva. "Ten se však místa drží zuby nehty" Je to pravda? Je to lež? nebo jen pomluva?
A právě proto že článek v podstatě nic neříká, jsem nezůstal pasivní a snažím se přijít na klub tomu proč tedy vlastně takový článek ? A v tomto bodě jsme se vrátili opět na začátek. Od začátku sleduji Kroměřížana. S povděkem jsem kvitoval snahu o nezávislý elektronický zpravodaj který bude řešit aktuální problémy v našem městě. Zatím mne obsahově ani názorově nepřesvědčil. Stále ovšem doufám že tento nápad dosáhne svojí původní myšlenky. A z toho důvodu nezůstávám jen pasivním čtenářem. Zatím ovšem nemám pocit že lidé kteří se tohoto úkolu zhostili ho berou se vší vážností a bez unáhlených a populistických pohnutek. Tak teď do mne, co se do mně vejde :))
24. 02. 2012 11:23 | stir6

No uplně lidi hledím jak jste hloupí!!Řešíte tady blbosti. Skřebský MP velí nebo řídí..ježiš vždyť je to uplně jedno jak se tomu řekne!!!!
Profesoři na středních školách taky nejsou profesoři a nikdo si toho ani nevšimne.MP v Kroměříži funguje si myslím tak jak si město přeje!A to nejde zazlívat ani těm "botičkářům" ani Skřebskému, který to drží pevně v rukou a řídí nebo velí dobře!
Státní policie sotva stíhá svoji práci a nedovedu si tohle město bez MP vůbec představit!
Tak se zamyslete nad tím co tu píšete!!
24. 02. 2012 11:13 | jirka

K panu Radek- musím opravit to co píšete Vy p. S. není separatista, ale na svojí politické angažovanosti a a za přispění bývalého starosty se dostal do funkce kterou dnes zastává, nic proti němu memám. Jenom pro vysvětlení a můj úhel pohledu.
24. 02. 2012 11:04 | Korzár

Petr Pálka: článek nemá pomáhat paní starostce ani nikomu jinému. Je určen ke čtení a k tomu, aby si čtenář udělal názor na poměry, které tu vládnou. Tečka.
24. 02. 2012 10:56 | ta pravá *

Pro Petra Gremlicu. Sice moc nechápu tvoji reakci zde (řekl bych že jsi do toho byl mírně zatažen) nicméně tvoje práce se mi líbí. Dle mého náhledu máš talent. A také proto jsem tvůj link předal do diskuze. To nic nemění na faktu že to s tebou nemá nic společného. Snad jen reakce na podpis. Na fotce nikde nevidím podpis jen logotyp tvojí firmy. Autoři knih, karikaturisti a mnozí novináři dost často píšou pod pseudonymem. A mají k tomu své důvody. To jen pro upřesnění.
A tvé obrázky? Nejsou rádoby vtipné. Jsou opravdu vtipné a líbivé. Jen by jim slušel jinak psaný článek.
Bohužel zájem nemám. Jelikož nemám potřebu. Nicméně rád dám na tebe kontakt kdyby někdo z mých přátel tuto potřebu měl.
24. 02. 2012 10:56 | Radek

Musím opravit to, co píše pan Jirka. Z jeho podání vyplývá, že je pan Skřebský separatista. Pravda je taková, že se pan Skřebský nedal na "politickou dráhu v rámci osamostatnění Moravy", ale v rámci obnovy moravské (resp. moravskoslezské) samosprávy. A jak někteří tuší - samospráva není samostatnost. I takový zavrhovaný zdroj jako je Wikipedie Vám poví, že "Samospráva je způsob řízení určitého celku, kdy daný subjekt o alespoň NĚKTERÝCH svých záležitostech rozhoduje SÁM autonomním způsobem, tedy „spravuje se sám“...Výhodou samosprávy je, že je blíže spravovanému subjektu než vnější a centrální řízení, a proto by měla být při zabezpečování lokálních či zájmově vymezených záležitostí efektivnější a levnější." Tož tak.
24. 02. 2012 10:50 | Q

ta pravá *: máte pravdu, ta slova nebyla nejšťastnější. Kdybych místo "věk" napsal "stárnutí" a místo "nutnost" třeba "nezpochybnitelný proces", bylo by to lepší? Zbytek jsou jen otázky. Stále nerozumím tomu, jakým způsobem je tady pan Skřebský dehonestován, či zneuctěn. Nikdo tu přece nepíše, že něco ukradl, někoho pošpinil, nebo někomu rozbil ústa. Opravdu je tady napsáno jen to, že si říká ředitel a že je v důchodovém věku. V těchto končinách už je to zavedeno tak, že jedni prahnou po funkcích a titulech a druzí si z nich dělají legraci.
24. 02. 2012 10:43 | Vojta Navrátil

Tady už jen chybí, aby někdo napsal, že za to psaní vyplácíme honoráře a tím pereme špinavé prachy :)
24. 02. 2012 10:29 | Petr gremlica

Pokud máš zájem hvězdičko, tak není problém se na nějakém letáku domluvit. Ceny mám přívětivé. Kontakty sis už našel. S tím proklikem to je pravda - do budoucna to Víťovi navrhnu. Přece jen ať z toho taky něco mám že?

Kdybych se nepodepsal na obrázku, tak:
Je to skoro jako kdyby se autor článku nepodepsal za to co napsal.
Autor knihy psal jako anonym.
Člověk v diskuzi psal jako hvězdička.

Já pana Skřebského neznám, ale baví mě dělat rádoby vtipné obrázky co vystihnou podstatu článku. Někdy jsou povedenější někdy ne. Ale musím vás zklamat. Zatím se mi nikdo skrz nějakou pseudokoláž na těchto stránkách neozval :(
Ale víc takových jako vy (co posílají odkazy na mé stránky) a budu v balíku :)

Ať se daří!
24. 02. 2012 08:59 | Petr Pálka

Pana Skřebského neznám. Myslím, že článek má pomoci paní starostce nebo úřadu v jeho nahrazení někým jiným, jakože veřejnost vyvíjí tlak, podivuje se věku, tomu či onomu apod.
24. 02. 2012 08:55 | ta pravá *

Ano všiml. I když s obchodem, reklamou ani podnikáním nemám pranic společného.
24. 02. 2012 08:37 | Vít Kroutil

ad *:
provedl jsi obrovskou práci - objevení Ameriky. Všiml sis, že jediný, kdo tu neustále přemýšlí o obchodu a penězích z reklamy jsi ty?
24. 02. 2012 08:27 | ta pravá *

A ještě pro Vítka. Vítku udělám ti tedy radost a budu se rochnit v tom, že jsem měl pravdu, jak si napsal. Už jen proto, že jsi to tak napsal. Příště nezapomeňte Foxikkovi k logu dát ještě klikací link. Takhle se moc lidí nedoví kde si má objednat reklamní leták. Viz: http://foxikk.cz/portfolio-tis...
Je to sice podpásovka, ale už jsem takový.
"Hledat pravdu je nadlidský úkol, proto pravda přináleží jen bohům"
24. 02. 2012 08:14 | Sandokan

Ta pravá: Není co dodat. Jste opravdu ta pravá. Děvčata, děvčata...
24. 02. 2012 07:40 | ta pravá *

Mimochodem jak pisatel článku přišel na to že se onen člověk sám pasoval do funkce ředitele ! Ověřil si to na městském úřadě ? Zjistil si jestli to náhodou nebylo naopak. A tu chybu neudělal úřad ? A dotyčný toto titulování jen z neskromnosti přijal. (což by mimochodem udělala většina lidí). A je to důvod k jeho veřejné dehonestaci ?? Co valstně udělal špatně za svoji kariéru ? Koho pošpinil, co ukradl, komu rozbil ústa ? Za co ho autor vlastně pranýřuje. Z článku vyznívají jen dvě věci. Říká si ředitel a je starý. A jinak nikdy nic nedělal a nedělá ??? Chlapci, chlapci. Když něco děláte, tak to dělejte dobře. V opačném případě budete mít z ostudy kabát.
24. 02. 2012 07:27 | ta pravá *

pro Q: "Věk je biologická nutnost" za tak blbý výrok tě omlouvá pouze tvé mládí. K článku tentokráte nemám nic. Nějak mi chybí informace. Ale jinak zase jen plky plky plky. Škoda !
24. 02. 2012 00:48 | Q

pro P Karel Jasna Emil Daniela , zjevně vše v jedné osobě - popořadě:

Zjistit, kdo je ředitelem Správy majetku města Kroměříže může každý, kdo si zadá tento název do libovolného vyhledávače. Problémy a hlavně ty finanční, se dříve či později stejně projeví.

Vždy se politická příslušnost pana Skřebského nezmiňuje. Je zmíněna jednou v článku a jednou v diskusi. Příspěvků do diskuze je tady v tuto chvíli 39 + článek samotný, takže je to v 5% textů. A také si ji můžete najít na www.volby.cz jde o veřejnou informaci.

Věk je biologická nutnost, nikoliv záruka schopnosti, nebo neschopnosti. Jeho nástupce může být stejně tak lepší, jako horší.

Který konkrétní příspěvek podněcuje k nenávisti? Jak?

Listina základních práv a svobod:
Článek 10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
(2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

Co konkrétně z toho tady máte na mysli?
Odst. (1)? Je snad nějak poškozena lidská důstojnost, čest, či dobré jméno pana Skřebského tím, že se zde píše o tom, že nemůže používat označení ředitel? Nebo že má hezkou SPZ? Nebo snad citací z Haška? Nebo čím vlastně?
Nebo odst. (2)? Do jeho soukromého a rodinného života tu přece nikdo nezasahuje. Nebo snad ano? Kde?
Nebo odst. (3)? Jsou zde snad zveřejňovány nějaké neveřejné údaje o jeho osobě? Kde?

P.S.: Pozdravujte prosím Leonu. Díky.
24. 02. 2012 00:20 | jirka

pro -p. ředitel sp.m. města je bývalý starosta města a jedna paní nepovídala, je to realita. Děkuji za odpověď.
23. 02. 2012 23:59 | Sandokan

Daniela, Emil: Nic jiného se nemohlo stát. Morava začíná rozmrzat a potrefená vodní drůbež začíná kejhat. Spíš plkat. Omluvit by se měl jak Emil, tak Daniela. To však neudělají, budou strašit. Máme tady hodně pakáže.
23. 02. 2012 23:52 | Daniela

Porušujete Listinu základních práv a svobod, zejména čl. 10 a to v mnoha vašich vyjádřeních. Myslím, že by se měli pisatelé omluvit.
23. 02. 2012 23:40 | Emil

Po přečtení některých článků musím konstatovat, že jsou příspěvky, které podněcují k nenávisti ke konkrétním lidem, nedodržují se zákony ani Úmluva, pozoruji absenci slušnosti. Zkrátka pisatelé se domnívají, že si mohou dovolit všechno pod rouškou demoracie, jde opravdu o nezávislý názor ?
23. 02. 2012 23:21 | Jasna

že nastoupí někdo mladší, znamená schopnější ??? odpověď může být ano i ne
23. 02. 2012 23:18 | Karel

Kde máte důkaz, že nemá pevně v rukou chod městské policie ? Vždy zmiňujete politické strany a příslušnost k nim. Vy jste asi Veverky, že a chystáte se do voleb. Je jasné, že pisatelé vy všechno dělali lépe a radostněji.
23. 02. 2012 23:14 | P

Pane Jirko, kdo je ředitel Správy majetku Města KM? Zase nepíšete jaký fin.problém a v čem je podstata. Není to opět jedna paní povídala ?
23. 02. 2012 22:08 | Jirka

Na vědomost všem diskutujícím se dává, že ředitel Správy majeku Města Kroměříže má v ve firmě velký finanční problém za který zodpovídá, co bude dál je jednoznačná odpověď .
23. 02. 2012 21:56 | Jirka

Zdravim všechny diskutujici k tematu MP v KM ,je pouze otázka času kdy to projedná Zastupitelsvo(v pololetí) a pan Skřebský ve funkci jako důchodce skončí.
23. 02. 2012 21:32 | Q

Děkuji za odpověď.
23. 02. 2012 21:27 | Q

Jirko, na odpověď paní Leony zatím čekáme. ;-) Asi zbytečně.
23. 02. 2012 21:24 | Q

Ať je klidně třeba generalissimus, pořád ale nevím, jestli je strážníkem. Jestli prošel zkouškou odborné způsobilosti, jestli má osvědčení atd. Protože, jestli ne, tak nemůže tuto funkci vykonávat. To, že kdysi byl členem zastupitelstva a splňoval tedy předpoklad pro výkon této funkce přece neznamená, že na ni má doživotní nárok. To je tam jako ze setrvačnosti? Nebo tu je nějaké zvykové právo?
23. 02. 2012 20:55 | topkám

Re: Švejk: Takže si může napsat na oficiální webové stránky města, že je třeba maršál? Vzpamatuj se!
23. 02. 2012 20:29 | Švejk

Taky tam neni napsany, ze nemuze. A pokud vim, co neni v zakone zakazano, je povoleno.
23. 02. 2012 19:58 | topkám

A proppos: v zákoníku práce někde stojí, že si městský strážník může říkat ředitel? Kde?
23. 02. 2012 19:55 | topkám

To teda rozhodně jedno není. Tak vzniká ten český humus. Začíná to právě takovými kecy, že není třeba dodržovat zákony, že záleží na něčem jiném. Podle toho to pak vypadá.
23. 02. 2012 17:59 | *

Vážení,
seznamte se prosím se Zákoníkem práce. Označení velitel či ředitel je úplně jadno, snad záleží na obsahu práce a výsledcích.
23. 02. 2012 17:49 | Jirka

paní Leono já se nebavím o článku p.Henzlové ale o vašich vyjadřeních že autoři píší nesmysly. To je vso. Děkuji.
23. 02. 2012 16:46 | Q

Leona: Co je konkrétně v tomto článku nesmyslného? Zkuste si celý text paní Terezie Henzlové přečíst ještě jednou a napište, která část je nesmyslná, nebo nepravdivá.
Tipl bych si, že autoři článků na těchto stránkách sledují to, aby se tady dodržovaly zákony, aby se zde neplýtvalo veřejnými penězi, aby se nesmyslně nezadlužovalo město zbytečnými investicemi, aby se nebouraly památky atd.
Je to špatně?
23. 02. 2012 16:32 | Korzár

Leona: Mě třeba konkrétně autoři nenapadli ani ve snu :-)
23. 02. 2012 16:27 | topkám

RE: Leona: Sedávej, panenko, v koutě, budeš-li hodná, najdou tě.
23. 02. 2012 15:26 | jirka

Paní Leono, některé články nejsou nesmysly, ale skutečná realita, jste pamětník?? Děkuji.
23. 02. 2012 13:52 | Leona

Nejlepší bude, když autoři těchto článků napíší, proč píší jeden nesmysl za druhým a co tím sledují. Je zde ještě někdo, koho jste nenapadli ?
23. 02. 2012 11:56 | Jirka

Skřeba byl pracovníkem na tzv. akcích "Z" budova vedle dnešního Kauflandu, Pak se dal na politickou dráhu v rámci osamostatnění Moravy a Slezka(Bárta z Brna budiž mu zeme lehká) od té doby je na Radnici.
23. 02. 2012 07:29 | Michal

Neměl by náhodou novínář být objektivní a nenechat si lézt do ......, jako tak zmíněná redaktorka deníku JR?
23. 02. 2012 03:37 | Q

No, krom titulů tam je ještě jeden malý háček a sice ten, kdo vůbec podle zákona může řídit (nikoliv velet) obecní/městskou policii. Podle níže zmíněného § 3 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii je to jasně definováno. Pan Skřebský není ani starostou, ani pověřeným zastupitelem, takže třetí a poslední možností je, že je pověřeným strážníkem. A tady se dostáváme k jadérku věci. Je pan Skřebský strážníkem? I to je v tomto zákoně definováno a to v § 4, s povinnostmi v §§ následujících. K nahlédnutí např. zde:
http://www.straznici.com/zakon...
§ 4 a-e jasně popisuje, kdo je strážníkem a kdo ne. Splňuje náš místní ředitel/velitel/náčelník* tyto podmínky? Má např. dle § 4e osvědčení, vydané ministerstvem na dobu 3 let? Prošel dle § 4d zkouškou odborné způsobilosti? § 4d(2) Podala přihlášku ke zkoušce obec? Kdy? § 4d(3) Zabezpečila odborné školení? § 4d(1) byli členové zkušební komise vysokoškolsky vzděláni? Jinde než v Plzni? atd.atd. Jestli my tady nemáme náhodou už nějakou dobu úřednický post a úředníka, který vlastně podle zákona vůbec není možný. Neexistuje. Je-li to pravda, pak bych navrhoval, aby se ustálilo jeho oslovení Vojvoda cechu obuvnického (zkratka VOCO), případně Velkej tvrdej Marvin (tady raději bez zkratky).
* nehodící se škrtněte
22. 02. 2012 22:27 | Jirka

Mgr. Pilát byl učitelem na obchodní akademii (dnešní AG) a vzhedem k úctě stredo
škoským učetelům s
e titulovali pane profesoreMgr. Pilát byl učitelem na obhcodní akademii (dnešní AG)a bylo zvykem titulovat učitele všech středníchškol p. profesore, nevím jak je to dnes?22. 02. 2012 22:25 | Korzár

Čtenář: Angličtina, včetně té úřední, má pro takové texty výraz: "name and shame" Jak jinat tyhle trapné manýry skončit, než je pojmenovat pravým jménem a ušít nositeli z ostudy kabát? Zaslouženě, rozumí se.
22. 02. 2012 22:12 | svatý Jakeš

na Kroměřížském gymnáziu se nechávají učitelé oslovovat profesor/profesorka. Při oslovení paní učitelko/pane učiteli se někteří durdí, že se nechávají oslovovat profesorem. Nikdo z nich však tohoto titulu nikdy nedosáhl a ani nedosáhne. Vadí to někomu? Tak o tom napište článek.
22. 02. 2012 22:09 | Jeho Veličenstvo Křupan

Topkám: Naprostý souhlas. Budu se opakovat, ale řeknu to znova. Skřebský v tomhle kroměřížském hobby není sám. Jistý Jiří Němec si nechával říkat inženýre a jistý Miroslav Pilát profesore.
22. 02. 2012 22:03 | jirka

z ceho z jste zmeteny?? Jako Terazky?? Skreba neni Terazky.
22. 02. 2012 22:00 | major HALUSKA

..SOM VOLAJAKO ZMETENY..
22. 02. 2012 21:32 | Jirka

Nediskutujte zde bláboly a běžte se zeptat pana senátota a místostarosty mgr. Malého, který má pod kontrolou MP jak to je. ŘEDITEL MP v KM není žádná funkce.Jde pouze velitele strážníků.
22. 02. 2012 21:26 | topkám

sorry - re čtenář, ne čtenářka.
22. 02. 2012 21:22 | topkám

Re: čtenářka: Moje babička říkala, že komu není shůry dáno...
22. 02. 2012 21:21 | topkám

"Jako když si někde v hospodě nechá nějaký frajtr říkat pane štábní šikovateli." Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka. Ovšem to bylo za zpuchřelé monarchie a hlavně v hospodě. Tohle se ovšem děje na Městském úřadu v Kroměříži v 21. století. Kdybychom chtěli být puntičkáři, museli bychom konstatovat, že radnice nepokrytě porušuje zákon o obecní policii. A zároveň je to malá, ale typická ukázka trapného a ubohého maloměšťáctví, jakési hry na honoraci, která je na radnici ve velké oblibě.
22. 02. 2012 20:52 | Q

Takže pan Skřebský, který není ani starostou, ani zastupitelem, pověřeným řízením městské policie, je buď strážníkem městské policie, pověřeným plněním některých úkolů při jejím řízením (pokud předložil negativní lustrační osvědčení), nebo tam vůbec nemá být.

Zákon č. 553/1991 Sb., o obecní policii:
§ 3
(1) Obecní policii řídí starosta nebo jiný člen zastupitelstva obce pověřený zastupitelstvem obce.
(2) Na návrh osoby podle odstavce 1 zastupitelstvo obce může pověřit plněním některých úkolů při řízení obecní policie určeného strážníka. Podmínkou pověření určeného strážníka je předložení negativního lustračního osvědčení podle zákona upravujícího některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích.

sám sebe by se tedy měl titulovat jako: strážník městské policie Kroměříž, pověřený jejím řízením - ve zkratce SMPKPJŘ, nebo lépe vyslovitelným - stráměpok, pojeř
22. 02. 2012 20:32 | Kroměřížan

Co chtěla autorka říct je jasné,za sebe mohu ocenit jakou má pan řed.pardon velitel hezkou spz na svém autě,to je určitě náhoda.... :-)
22. 02. 2012 20:24 | čtenář

Trochu postrádám význam takovýchto článků. Co tím chtěla autorka říct? Nebo na co chtěla upozornit?

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...