Kasárna jsou bez kupce, radnice bez vlajky a džíp bez viníka

Náladu na čtvrtečním zastupitelstvu ozvláštnil nejprve happening, který před jeho zasedáním uspořádal Kroměřížan. I přestože počasí nepřálo a muzikant dorazil jediný, sešlo se na protest proti záměru prodeje budovy č. 476/1 na Hanáckém náměstí ke zpěvu lidovek a koštu slivovice u radnice několik (i dvě je několik) desítek Kroměřížanů.
Výsledek je takový, že dům se prodávat (alespoň nyní) nebude. Ne snad kvůli tomuto happeningu, ale jediný zájemce nezaplatil kauci. Starostka Daniela Hebnarová (ODS) následně vyzvala zastupitele a občany města ke společné snaze o smysluplné využití domu.
Kvůli přetrvávajícím technickým problémům s hlasovacím zařízením (v jednu chvíli např. ukazovalo, že jediným přihlášeným je Richard Kreml (SZ), který přitom svou hlasovací kartou demonstrativně mával na hlavou) a z důvodů společenských (blahopřání zastupitelce Jitce Dvořákové ke kulatinám) začalo samotné jednání zastupitelstva, na kterém překvapivě chyběl jeden z tradičních návštěvníků Petr Komínek, až s 26minutovým zpožděním.
Pokračuje prodražování rekonstrukce kina, jelikož dotace na jeho digitalizaci ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie bude místo původně nerealisticky požadované sumy 1,35 milionu o 800 tisíc nižší (fond platí max. 50 % nákladů, strop se odvíjí dle aktuálních finančních možností fondu, přičemž loni byl nižší než město nyní od fondu žádalo). Když autor těchto řádků loni na zářijovém zastupitelstvu vedení města na toto upozorňoval, tak se mu dostalo od radní Jarmily Číhalové (Volba pro Kroměříž) a Pavlíny Cvekové z Kroměřížské rozvojové agentury (KROK) velmi neurčité a optimistické odpovědi. Zastupitelům a veřejnosti se stran kina dostalo ještě rovněž informace, že proběhlo měření hlučnosti vzduchotechniky: denní limit v normě, noční mírně překročen.
V dalším průběhu jednání zastupitelstva přišel na přetřes společný návrh opozičních zastupitelů Pavla Motyčky (KDU-ČSL) a Richarda Kremla, aby se Kroměříž přidala k dalším městům na Kroměřížsku a v České republice a každoročně 10. března vyvěšovala vlajku Tibetu, jelikož je to dle zmíněného Pavla Motyčky minimum co pro ně můžeme udělat. Starostka kontrovala tím, že by raději v součinnosti s velvyslanectvím v Číně, kde působí jeden z jejich synů, vyhlásila sbírku na pomoc tibetským dětem (jak by efektivně zajistila, aby se k nim opravdu dostaly, to už nesdělila). Každopádně zvítězila její „koncepce“ nevyvěšovat, když z přítomných 24 zastupitelů se krom ní alibisticky zdržela hlasování ještě desítka zastupitelů z ODS, ČSSD, Volby pro Kroměříž a TOP 09 (Jarmila Číhalová, Miloš Malý, Blanka Šimůnková, Marek Šindler, Jitka Dvořáková, Věra Knapková, Lenka Mergenthalová, Karel Holík, Šárka Kašpárková a Olga Sehnalová - pravila, že lidská práva se porušují na více místech, ne jen tady a proto se zdrží). Ideově pevní komunisté hlasovali všichni čtyři proti a záměr podpořila osmička zastupitelů převážně z řad opozice (Pavel Motyčka, Karel Smíšek, Ondřej Debef, Richard Kreml, Zdeňka Dokoupilová, Lea Pískovská, Jan Žárský a Jaroslav Novák). Karel Chvátal z ODS raději vůbec ani nehlasoval.
Téma prapodivného výběrového řízení na „nákup terénního vozidla SUV pro odbor životního prostředí Městského úřadu Kroměříž“, o kterém vás Kroměřížan informoval, zvedl při interpelacích Richard Kreml. Jeho slovní výměna v této záležitosti s tajemníkem Františkem Dočekalem připomínala tak trochu dohadování se s malým dítětem. Na otázku, kdo je za to odpovědný, dostal odpověď, že Oddělení organizace a řízení úřadu. Když chtěl vědět kdo konkrétně, tak mu bylo řečeno, že to najde v zadání. Na námitku, že to bylo staženo, mu tajemník odpověděl, že odpovědno je Oddělení organizace a řízení úřadu. Každopádně co jsme se dozvěděli je, že se změnily některé, a vznikly nové okolnosti, a zadání se bude údajně více specifikovat a precizovat. Škoda, že to tak nešlo již na první pokus. Jo a bílá barva byla požadována údajně kvůli tomu, že to má být u automobilek základní a nejlevnější verze.
Na téma možné restrukturalizace Správy majetku města Kroměříže se pro změnu vedení města dotazoval Pavel Motyčka. Tímto úkolem pověřená uvolněná předsedkyně výboru pro regeneraci MPR a pro rozvoj města Blanka Šimůnková sdělila, že dochází k prověřování ne/výhodnosti možného vyčlenění všech sportovišť a jejich případné právní formy. Zastupitelstvo s tím má být seznámeno na svém jednání 31. května. Již nějaký čas si holubi na střechách štěbetají o tom, že šéfem takto vytvořené společnosti se má stát předseda představenstva holešovské průmyslové zóny a místopředseda basketbalového oddílu Jiří Němec z ODS.
PS: Někdy v budoucnu se možná dočkáme, že jedno ze zasedání zastupitelstva se uskuteční na zámku. Tak zní nabídka od kastelána Martina Krčmy.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

15. 01. 2013 11:34 | Bubambumba

NO nic moc o čem jsme se to bavili ?
21. 04. 2012 15:05 | Vojta Navrátil

Pavel:
ono by šlo hodně věcí, ale pokud se tady vyskytuje někdo pod neustále měnícími se nicky (tím myslím D a Daniel) a někoho obviňuje, že někoho jiného poškodil, tak mu radím, jestliže to může dokázat ať dotyčného zažaluje, v opačném případě ať je ticho, jelikož tím svým výlevem stejně ničeho nedosáhne.
21. 04. 2012 12:54 | Pavel

ad Vojta Navrátil: vážený diskutující mám prosbu. Bez toho imperativního tónu vašeho příspěvku adresovaného patrně D a Daniel by to nešlo? Víte ono reakce zpravidla plodí protireakci. Když vás diskutující označí třeba za kejdu, pošle do nicky a jiné podobné (na hraně slušnosti i horší), pak se nedivte do jakých konců to vede (a konečně také došlo). Bohužel se tu najdou určití diskutující (víme kteří, nejmenovat), pro které je podobný způsob výraziva bohužel specifický. Jedenkrát byly stránky dány k dispozici veřejné diskuzi, samozřejmě s dodržováním určitých norem, tedy i pravidly slušnosti, proto se neurážejme. Redakce by si to ale měla ohlídat a v takových případech okamžitě reagovat. Pokud jde o VaK: v době příhodné se chopili příležitosti víme přece kdo. Především ti co byli z pozic stranických funkcí u zdroje, u informací a kdo si z minula nahospodařili "na komoru". Stále platí rčení: bylo, jest a bude. Na úterek jsem také zvědav, ale co očekáváte? Už nic nepřekvapí.
21. 04. 2012 10:18 | Vojta Navrátil

Jestli páni Tomanové poškozují vaše či něčí práva, tak to řešte soudní cestou nebo buďte zticha a nezaplevelujte tuto diskusi
21. 04. 2012 08:11 | Admin

D a Daniel:
za prvé - zkuste si vybrat jen jeden nick.
za druhé - zdá, že nerozlišujete mezi články a diskuzí. Výkřiky o žumpě a o tom jak většina trpí mají nulový informační charakter a jen zaplevelují diskuzi. Umíte být konkrétní? Co takhle zacitovat z nějakého článku a zkusit věcně argumentovat? Do té doby dokud nebude konkrétnější na co reagujete, se budeme podobné výkřiky snažit mazat. Ano mazat - netahejte demokracii kam nepatří - tyto stránky mají své majitele a, ať se vám to líbí nebo ne, ti určují co se smaže a co ne.
Mimochodem vy jste jeden z "poškozených"?
21. 04. 2012 02:28 | D

Pro Admin. Tak to musíte smazat všechno, napadání a osobní utoky jsou ve všech článcích. Bulvár, žumpa.
21. 04. 2012 02:22 | Daniel a většina

To co předvádíte není demokracie, mažete příspěvky, které obsahují kriktiku vás a vaší práce a snažíte se tak o manipulaci s veřejným míněním. Opakuji, že KT st. i ml. porušují práva jednotliců, uvádějí nepravdivé údaje a kumuluje se proti nim většina poškozených.
20. 04. 2012 21:20 | Pavel

Admin. Ale to trvalo. Chtělo by to vzít ovšem zgruntu (mám dojem, že něco málo k čištění by se ještě našlo). Stejně ale, dovolte mi upřímnost - redakce je přece jen jakýsi "tvůrčí" tým a ten punc se holt pozná. No ale, nechme toho. Jde přece o jakous takous smysluplnost diskuze a elementární slušnost diskutujících na těchto stránkách, a to myslím by mělo být nejen mým přáním pane Kroutile.
Docela tu ve smršti radničního i neradničního politikaření například zapad příspěvek pana Eduarda, ač zdánlivě s tématem článku nesouvisí. Jedná se opravdu asi o velké peníze které se tu točí, ale o tomto zahradnickém "projektu" bohužel nemám informace od pramene. Kritické názory na dřevěné stavby-boudy v Podzámce jsem ale už zaslech. Moc jsem se o tomto "podniku" nedozvěděl ani ze stránek zahradního centra, kde jsou většinou samé fota z demolice původního zahradnictví a nemasný neslaný text plný podezřele "krásných řečí". Dozvíme se více?
20. 04. 2012 21:01 | XYZPROČ

Takové texty jsou tu všude . Ještě že jsem si udělal printscreen před tím, než jsi začal mazat.
Až budeš zase psát o korektnosti a svobodě názorů, tak to zveřejním, ať si každy udělá názor, jaký jsi demokrat.
20. 04. 2012 20:51 | Admin

XYZ: Celá ta diskuze byla v osobní rovině a nesouvisela s tématem. Prostě jsem ji smazal celou bez výjimky.
20. 04. 2012 20:31 | XYZ

Proč byl smazán můj příspěvek a další ( od p. Tomana st. a ml. a další ).
Přece tyto texty kodex neporušily. Nebo jsme měli špatný názor?
Děkuji Admine za odpověd .
20. 04. 2012 19:41 | Admin

Tak panu Pavlovi plním jeho přání a čístím diskuzi od osobních útoků a příspěvků nesouvisejících v nejmenším s tématem.
(skutečně jsem Vít Kroutil, ovšem s ostatními přezdívkami vás musím zklamat nepřispívám často a když tak jen pod svým jménem - zkuste to taky. Není to tak strašné)
20. 04. 2012 19:37 | 600

about the time!!! Uz se na to nedalo divat.
20. 04. 2012 18:28 | Pepa

Upozorňuji Pepu s pódiem, že se již dlouho jmenuji Pepa a úřispívám na kroměřížana již od začátku a zřejmě to přehlédl, proto si dovolím podepisovat se Pepa1, aby nedocházelo k záměně a další Pepové, prosím řaďte se za mne vzestupně. Děkuji.
19. 04. 2012 09:27 | Vladimír Koutský

Korzárovi,
pokud jsme se před časem bavili o graffiti a jejich veřejné prezentaci, tak se se mnou kontaktujte. Poslal jsem mail na Kuba Hladký, ale asi o ničem neví, má však můj telefon.
18. 04. 2012 19:14 | Kamča

Korzár: pár dní jsem tu nebyla, tak reakce až teď. Ač se hra na "dobrou radu" nechytla, tak ta moje by tady být měla. Poradila bych najít pár lidí (na úřadě), kteří jsou loajální (samozřejmě vůči městu) a ochotní pracovat v jeho prospěch. Tedy třeba i nesouhlasit, třeba i oponovat... umět prosazovat dobrou věc. Je to chytrá ženská, ví, jak takový člověk vypadá. A o takové se opřít a ještě popracovat. Dva roky nejsou zas tak krátká doba. Pozornosti doporučuji stejně jako Vy tvorbu podmínek pro rozumný cestovní ruch. A ještě víc podporu rozvoje města, ale to je běh na dlouhou trať. Začít by se dalo. A to by mohlo stačit :-).
17. 04. 2012 15:25 | Vojta Navrátil

Hanák:
V případě, že se Ing. Věra Knapková, BA, z jakéhokoliv důvodu této Řádné valné hromady nebude moci zúčastnit, Zastupitelstvo města Kroměříže zmocňuje Ing. Jana Žárského, člena Zastupitelstva města Kroměříže, k zastupování města Kroměříže na Řádné valné hromadě společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a. s. 24. dubna 2012, a to také v plném
rozsahu.

u k l á d á
zástupci města Kroměříže, který bude město Kroměříž zastupovat na Řádné valné hromadě společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a. s. 24. dubna 2012 hlasovat pro:
a) schválení všech bodů Řádné valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a. s., konané 24. dubna 2012
b) v případě, že některý z akcionářů zúčastněných na Řádné valné hromadě společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a. s. prosadí hlasování o jakémkoliv jiném bodu než, který je uveden na pozvánce, hlasovat tak, aby byly ochráněny zájmy města Kroměříže.
17. 04. 2012 14:23 | Hanák

Prosím ty, kdo byli na jednání zastupitelstva 12.4., zda by zde mohli uvést, kdo byl pověřen jednat za město jako akcionáře na VH VaKu a pro jakou výši dividend potažmo strukturu rozdělení zisku je zavázán hlasovat.
16. 04. 2012 23:48 | Vojta Navrátil

Já bych jen upozornil, že minule se ve VAKu vyplácely i mimořádné odměny kvůli čemuž musely být vyplaceny i dividendy - jestli to bude i letos se dozvíme hodně brzy, jelikož příští úterý je v 9 hodin v muzeu valná hromada ...
16. 04. 2012 20:07 | Pepa

Jakou chcete ve věci odvolání pana tajemníka od paní starostky reakci, když nebyla schopna reagovat ani na přímé výzvy a apel v novinách, aby odešel z Domu kultury manžel radní Jarmily Číhalové. Mají hroší kůži a nemíní se přece zabývat nějakými požadavky občanů. Koalice: před volbami všichni řeknou, že teď neřeknou s kým ano a s kým ne a po volbách se zase sčuchnou, aby nepřišli o penízky z funkcí. Stačí, když se podíváte, jaké funkce mají jednotliví zástupci v koalici. Za ODS a ČSSD je to jasné plus nemalé peníze (ročně cca 100.000,- až 200.000,- Kč) za členství v dozorčí radě a představenstvu VaKu. Křemeček je v dozorčí radě zásluhou Malého, protože potřebuje hlasy komunistů pro hlasování v zastupitelstvu, stačí se podívat jak Křemeček hlasuje. Komunisti jsou od pradávna tichýni koaličními partnery koalice. Za Volbu je radní Číhalová a také je v představenstvu VaKu, Kašpárková ve finančním výboru, za TOP 09 Mergenthálová jako radní, ještě něco chcete vědět o koalicích? A zbourání obou budov na Hanáckém náměstí je již zcela jasné a domluvené i kdyby se občané na hlavu postavili.
16. 04. 2012 19:58 | Petr Kominek

Ani jsem netušil, že bude někým zaznamenáno, že jsem chyběl na zastupitelstvu. Musím říci, že jsem tentokrát měl mnohem příjemnější zábavu a byl jsem i celkem rád, že jsem nebyl přítomen dalších trapných tahanic našich rádoby politiků. Mimo jiné jsem se nedostavil také proto, že mne zajímal prodej domu na Hanáckém náměstí a ten byl zrušen. Že nejsou zastupitelé vyžadující odpovědi na své zákonem podložené dotazy dostatečně důslední, je jejich chyba, nechávají se odbýt a jsou málo razantní. Pokud na dalším zastupitelstvu nebude nic, co by stálo za to, abych tam trávil svůj drahocený čas, potom opět k radosti nemnoha zastupitelů, nepřijdu.
16. 04. 2012 16:52 | Pepa

Prosim Vás podium na náměstí ponechte a doporučuji tam zřídit zahradní restauraci. Děkuji
16. 04. 2012 16:30 | Eduard

ad Kasárna jsou bez kupce... : bezesporu, autor má pravdu, pokračuje prodražování rekonstrukce kina Nadsklepí (účelově spojeného se stavbou podia na náměstí). Ale všimli jste si vážení diskutující, že prakticky v sousedství tečou mnohem větší peníze? Ačkoliv hlavním aktérem tu není radnice a zdrojem toku jsou z valné části evropské peníze, přesto by nás to mělo zajímat! Řeč je o stavbě nového zahradnictví v Podzámce za klecemi. Byl jsem upozorněn, že se tu vztyčily nějaké konstrukce dřevěných staveb pro zahradnické zázemí (dílny na údržbu, garáže a skladiště), které mají být součástí projektu národního centra zahradní kultury za bratru více jak tři sta miliónů korun (spolu s obnovou Květné zahrady). Kolik z této částky a částky ze strukturálkních fondů od státu spolknou úpravy zahradnického zázemí v Podzámce, čítající hlavně ony lehké dřevostavby (zateplné a nezateplené) připomínající s prominutím obludné šopy, to jsem se ale pořádně nikde nedozvěděl. Ani na web stránkách toho centra. V nějakém novinovém rozhovoru je zmínka o částce 20 milionů. Pokud tomu tak je, a i kdyby to bylo méně, je to na to, co tu vzniká, velmi slušně řečeno nekřesťanská suma za kterou lze nejspíš tušit filištínštinu. Původní zhradnické zázemí pevných staveb šlo k zemi, údajně nesplňovalo estetické a architektonické nároky. No nevím zda musely být původní objekty demolovány všechny. Kritici se vždycky najdou (co vydrží ony dřevěné šopy?, dřevo je a bude jen dřevo).
Na jedné straně chceme a snad i máme právo znát výše platů zvolených zastupitelů, na druhé straně kdo kontroluje čerpání oněch stamilionových částek? Pod zástěnkou odbornosti a bez absolutní kritiky koncepce rehabilitace Podzámky a Květné tu někdo hospodaří rovněž s veřejnými prostředky. Je zajímavé, že nikdo se zatím nad tímto faktem nezamyslel.
16. 04. 2012 12:38 | johny

Kamča:
víceméně s Vámi souhlasím, ale chtěl bych Vás upozornit, že si trochu protiřečíte. Na jedné straně nevidíte nic divného na tom, že když někdo přijde s balíkem inovativních nápadů, nikdo mu na úřadě ani neodpoví (jako se to stalo mně). Hned poté ale píšete, že "lidé, kterým na Kroměříži záleží, se zdejší veřejné správě trochu nešťastně vzdalují. To je jev, který si dle mne zaslouží pozornost, protože s rozumnými a aktivními lidmi to v městech této velikosti prostě stojí a padá." A co ti "rozumní a aktivní lidé" podle Vás ještě mají dělat, když je na MÚ tímto přístupem doslova odhánějí? Nebo jiný příklad: diplomant, který navrhne novou trasu obchvatu, která mimochodem jako jediná vyhovuje místním obyvatelům, je odpálkován s tím, že to není možné, protože navržená varianta vede přes katastr sousední obce Jarohněvice. Tento případ zřetelně poukazuje na to, že:

1) lze mít značné pochybnosti o kompetentnosti některých pracovníků MÚ, tvrdí-li podobné nesmysly.

2) celý MÚ má úplně na háku podobné aktivní lidi. Tímto přístupem totiž říká: navrhuj si co chceš, ale my si to uděláme stejně jak chceme my! A žes to pro nás udělal zadarmo ve volném čase a možná nám navíc ušetřil práci? Tvoje hloupost...

Já jsem ochoten pro Kroměříž udělat první, poslední. Pokud ale budou za nitky tahat pořád ti samí, naděje na změnu se blíží nule.
16. 04. 2012 11:42 | Vladimír Koutský

Polemika pestrá, ale snad ani nevím o čem. Zaujalo mne však téma nového tajemníka. 14 dnů předem jsem se dověděl, že to bude ON. Nevím, byl-li to
jen typ, nebo dobře informovaný zdroj. Obecně ale toliko, že za tajemníka bych si představoval Kroměřížského patriota, poněvadž on vytváří na radnici dlouhodobou kontinuitu a perspektivu vývoje a samozřejmě odpovídá za kvalitu a výkonnost úřadu. Možná, že mnoho z té předcházející polemiky by mohlo být i pro něj poučné a inspirativní.

16. 04. 2012 11:06 | Karel

ad Korzár:ale ale, Vy se také hned necháte s odpuštěním poblbnót kdečím (klinika atd. ...). Je vidět, že o tom, jak to ve skutečnosti chodí ještě mnoho nevíte. Ostatně na podobné tlachání o kongresové turistice před léty upozornil v příspěvku už i předřečník. Říkejte si co chcete a klidně mne titulujte rozežraným Kroměřížákem...(ten obhroublý slovník jak vidím vám sedne), nic naplat, čas jasně prověřil podobné snílkovství.
O zlínském kongresování, kde místní radnice má z toho bolehlav jsem se už zmínil, to holešovské zámkování má také velké problémy neboť město si vzalo na bedra víc než je schopné (příště se podrobněji informujte o aktuálním stavu). Navíc doba je krajně nepříznivá celosvětově, o domácím utahování ani nemluvě a do budoucna žádné optimistické vyhlídky. Na co vlastně čekáte? A co tu chcete zkóšet? Držte se starého osvědčeného dobrého rodinného stříbra (nějaké se tu v Kroměříži přece jen najde). A ten ušmudlaný hadr, jak jste nazval UNESCO, také není samospasitelný. Je to pro město, potažmo stát závazek a ten také něco stojí. Vy jeden Kongrese.
Be Vám řek stréček Křópal.
16. 04. 2012 08:59 | Korzár

Karel: Konkrétně mám turistickým potenciálem na mysli toto - a) 45 minut po D1 z Brna (2. největšího města republiky, moravského Silicon Valley, městem, kde je mimo USA jediná Mayo Clinic, kam začínají proudit obří dotace na podporu center jako CEITEC aj., vývojová centra tam mají Honeywell nebo Microsoft), b) nárůst hotelové kapacity (za poslední roky vzniklo v Kroměříži několik hotelů) c) ožrat ve sklípku se můžou kongresoví turisti i tady, a to hned u zámku. d) dostupný catering v místě od SŠHS e) je kongres a je kongres. To, co pokryje Zlín a Luhačovice, nemá smysl přetahovat sem, aspoň ne hned. Sály kulturáku a ubytovací kapacity města jsou na menší akce. Někdy 2009 nebo 2010 se konal kongres o turistice regionu východní Moravy. Víte kde? V Holešovském zámku, který byl donedána zřícenina. f) způsob, jakým tady mácháte titulem UNESCO zahrad jako nějakým zašmudlaným hadrem je dokladem toho, že jste typický příklad - s odpuštěním - rozežraného Kroměřížáka (Křópala), který neví, co mu leží u zadku. Hlavně nic nezkóšet a bode dobře.
15. 04. 2012 23:07 | Karel

ad Korzár: co máte konkrétně na mysli tím " turistickým potenciálem, zvlášť v kongresové turistice" ? Vždyť už v nedalekém krajském Zlíně teď mají smutné oči z toho, že měli velké oči (blamáž s tamním kongresovým centrem, které jen spolykalo, polyká, ale nevydělává). Nevím o čem to tu pořád chlapci a děvčata sníte ??? Jednoduše Kroměříž UNESCO NEUNESCO bude stále jen ta bodrá, dobrá hanácká Kroměříž... a basta. A ti vaši turisti se tu akorát tak pokochají, ale nepřespí (přespí tam, kde se zhulákají, a to bude ve slováckém sklépku v Hradišti). Radím vám: držte se při zemi, ale držte se pořádně - a bude dobře. To Vám vzkazuje stréček Křópal.
15. 04. 2012 23:06 | Petr Pálka

Korzáre, mantra o kongresové turistice se tu omílá už dvacet roků, mezitím hodně zapracovali ve Zlíně, blízko pro ně jsou Luhačovice. Když bylo téma podpory kongresové turistiky v Kroměříži před deseti roky plus mínus nějaký rok na úplném vrcholu, vždy řeč skončila u nedostatku ubytovacích kapacit ne po penzionech ale v jednom místě. Tak přišla doba rekonstrukce, dostaveb a nádstaveb Hané a po ní zbylo torzo hotelu na náměstí.
15. 04. 2012 19:34 | Kamča

Korzár : komunikace s podnikateli by vůbec prospěla, chce to udělat šikovně - asi jako moderovanou diskusi s jasným cílem. Marketingová strategie byla jako kuchařka míněna, v šuplíku je jí škoda.
Přidávám potřebu najít aktivního člověka na podporu CR (nemusí kývat, musí ho to bavit a musí "makat"), dát mu podporu a čas. Pořád věřím, že lidí, kterým na Kroměříži záleží je dost. Jen se zdejší veřejné správě trochu nešťastně vzdalují. To je jev, který si dle mne zaslouží pozornost, protože s rozumnými a aktivními lidmi to v městech této velikosti prostě stojí a padá.
15. 04. 2012 19:29 | Kamča

Johny: co tak spalujícího je na tom, že Vám nikdo neodpověděl? A jak to souvisí s touto "hrou na rady?" No, už toho nechám :-), omlouvám se za nepochopený nápad, to se stává :-).
15. 04. 2012 11:27 | Korzár

Kamča: Jako první by si starostka měla dát do kalendáře kulatý stůl s podnikateli ve službách a cestovním ruchu, kde by se zformulovaly konkrétní kroky k naplnění dokumentu Marketingová strategie cestovního ruchu pro město Kroměříž 2011-2020. To je totiž pokud vím jediný dokument, který se trochu blíží něčemu jako vize města. A hlavně je to "manuál", jak sem natáhnout turisty, přimět je tady přespat a utratit tu prachy. Turistický potenciál - zvlášť v kongresové turistice - se tady totiž válí ladem. Na to že jsme v UNESCO dost ostudným způsobem..
15. 04. 2012 01:54 | johny

Kamča:

A rada, to jsou zas "kecy v kleci", taková rada by Vám bezpochyby nepomohla
Moje "rada" byla samozřejmě myšlena v nadsázce, pozornému čtenáři to jistě neuniklo :)

Pokud pracujete v soukromém sektoru, tak samozřejmě platí, co jste napsala, nikdo nemá právo to po Vás chtít vědět. Ale tady se bavíme o úplně jiné situaci, než o které píšete.
Mzdy pracovníků veřejného sektoru (státní správy i samosprávy (obcí a krajů)) jsou hrazeny z příjmů státního rozpočtu, tzn. z toho, co stát vybere od všech občanů (i od Vás). Pokud jsou v rámci městských organizací (jakou je např. i Správa majetku v případě KM) navíc vypláceny z těchto zdrojů i variabilní složky mzdy (odměny), o jejichž výši někdo konkrétní rozhoduje, měly by být zveřejňovány. Při absenci veřejné kontroly totiž existuje riziko jejich zneužívání ze strany veřejných činitelů. Podobná podezření však přiživují sami aktéři v případech, kdy na zcela jednoduchý dotaz, jaký redakce TKM položila, odmítají odpovědět a hledají různé kličky, jak se odpovědi vyhnout.

Nejspíš nevědí, co Vaše práce obnáší a kolik se nadřete na každou vydělanou dvacku.
Podle mého osobního názoru už jen stín podezření tak nějak automaticky vkrádá, pokud v podobných městských organizacích působí lidé propojení s onou vládnoucí garniturou. Je-li práce v těchto firmách deklarována jako náročná, mají do ní být přijati pouze kvalifikovaní odborníci, jejichž kompetentnost není posuzována na základě vlastnictví příslušné stranické knížky, ale vzdělání a zkušenostmi.

zcela upřímně - já bych taky nebyla ráda, kdyby o mých příjmech věděl celý svět prostě jen kvůli "transparentnosti". Je to velmi citlivá záležitost...
Dotaz by měl být zodpovězen tak, aby konkrétní částky nebyly přiřazeny ke konkrétním jménům. Ochrana osobních dat samozřejmě platí, to bylo v onom článku, pokud si dobře pamatuji, ostatně zmíněno.

Pokud žijeme ve městě, jehož kauzy už holubi doštěbetali až k mezinárodním nevládním organizacím, které o tom samy píšou, asi se opravdu něco děje:
http://www.transparency.cz/doc...

Je vidět (ale to je obecná lidská vlastnost), že kritizovat je hrozně snadné. Ale dát tu jedinou konkrétní radu, to už taková legrace není...no jo, škoda.
Samozřejmě, že máte pravdu. Já se však za člena takové skupiny nepovažuji, protože jsem se již jednou spálil. Když jsem navrhl soubor opatření v jisté věci a dal to vedení města k dispozici, nejen že se nikdo nic nepokusil zrealizovat, ale nedostalo se mi ani odpovědi, natož poděkování, že jsem někomu na úřadě ušetřil práci. Sice mne to mrzí, ale víte to, v případě Kroměříže už to ani nepřekvapuje...
15. 04. 2012 00:05 | Kamča

A víte, že to jsem si, Johny, nemyslela? Ta předchozí kritická poznámka je velmi přesná a věcná. A rada, to jsou zas "kecy v kleci", taková rada by Vám bezpochyby nepomohla.

A k platům...zcela upřímně - já bych taky nebyla ráda, kdyby o mých příjmech věděl celý svět prostě jen kvůli "transparentnosti". Je to velmi citlivá záležitost...vy byste snad chtěl, aby po sousedech koloval článek s výší vašich příjmů? Nejspíš nevědí, co Vaše práce obnáší a kolik se nadřete na každou vydělanou dvacku.

Je vidět (ale to je obecná lidská vlastnost), že kritizovat je hrozně snadné. Ale dát tu jedinou konkrétní radu, to už taková legrace není...no jo, škoda.

14. 04. 2012 14:45 | johny

Kamča: Otevřenost, transparentnost a naslouchání. Tyhle tři především.

S tou otevřeností to prozatím vypadá tak, že se MÚ snaží tajit výši mezd v majetkové správě města (po čase jsem otevřel Týdeník KM a nestačil se divit). V 21. století zcela neakceptovatelná situace.

Pokud v Kroměříži nebude panovat elementární shoda na podobných výdobytcích demokracie, mám jinou "radu". Červeným sprejem na fasádu radnice napsat: psi štěkají, ale karavana jede dál!
14. 04. 2012 12:00 | Kamča

Johny (nejen): kdybyste měl najít jednu "radu" na úvodní stránku diáře starostky nebo někoho jiného z vedení, jaká by byla?
14. 04. 2012 11:52 | Korzár

Johny: Amen, bratře.. A palec nahoru.
14. 04. 2012 11:23 | johny

Pokud současná garnitura není schopna realizovat tak "jednoduchý" úkol, jakým je vypsání jednoho výběrového řízení, jak může zvládnout tak "složitý" úkol, jakým je celé město řídit? Celkový dojem, který vedení města vyvolává, je tápání, hledání se a nekoncepčnost. Většina vyvíjených aktivit probíhá ad hoc tak, jak to jednotlivé "hlavy" vymyslí. Není slabost si to přiznat, je ale hloupost veřejně předstírat, že tomu tak není. Tečka.
14. 04. 2012 11:22 | Kamča

L. Nikl: nad tím často přemýšlím - kdo by byl lepší. Kdo by situaci zvládal, kdyby na ni byl takto "sám". Když kdokoliv příjde do nového pracovního prostředí (odhlédněme na chvilku od politiky) a není to zrovna nějaká montovna, rok se jen učíte pochopit prostředí, druhý rok chápete souvislosti a začínáte pracovat. Teprve koncem druhého roku a v tom třetím jste schopni rozumného výkonu. Kromě politické roviny (té moc nerozumím) je tady i ta profesní - "lopatou" starosty je úřad. Jenže než pochopíte jak funguje a kdo práci rozumí, chce ji dělat dobře a na městě mu záleží (a jsou takoví samozřejmě) a kdo má tyto vlastnosti v menší míře...jsme zase u těch dvou let. Není to nic lehkého. Ale to by bylo na dlouhou debatu. Upřímně - chtěla bych v té starostovně vidět kohokoliv z nás. Sebe bych snad musela vyhodit oknem nejpozději za měsíc...
14. 04. 2012 11:13 | Sandokan

František Dočekal: Píšete mimo jiné, že "uvedené skutečnosti jsou v rozporu s proklamovaným kodexem". Vše jsem si znovu prošel, ale žádný rozpor jsem nenašel. Můžete to upřesnit? Díky.
14. 04. 2012 06:59 | Korzár

Buď jak buď. F. Dočekal a J. Němec zaslouží aspoň ten aplaus davů, kterým se od věků cení odvaha vstoupit do arény. Pak už jsou to samozřejmě vidle, sítě, meče, písek, piliny a samozřejmě riziko ňáké té krve..
14. 04. 2012 00:15 | topkám

František Dočekal: Zahajujete svůj příspěvek frontálním útokem, cituji. "Tvrzení zde uvedené přesahují hranice slušného chování a etiky." Jako držitel titulů JUDr., ale zejména Ph.D., byste měl ovládat alespoň základy gramatiky. Opravte si to, prosím. Jinak si kde kdo bude myslet, že máte titul z Plzně.
14. 04. 2012 00:02 | Leopold Nikl

Pro Petra Pálku: Velmi dobrá otázka, aspoň podle mne. Také si ji často kladu. Bohužel nejsem mocen, takže ani schopen na ni odpovědět. Ale obě varianty jsou možné. Zatím se mi zdá, že převažuje ta první. Starostka má hodně nepřátel, je v ODS nesystémovým prvkem, není tak říkajíc patřičným směremnapojena. To je samozřejmě spekulace či hypotéza. Pokud ji rozvineme, ODS si ji vylepila jako plakát a teď jsou námitky, že herečka se nedrží role. Takže se to nemusí vylučovat ani s variantou B, která by měla dát dohromady její předpokládané spojence, kterých má málo. Ale když se začnou rodit teorie, že někdo jde někomu po krku, většinou to znamená, že někdo někomu po krku opravdu jde. To je - dejme tomu - třetí varianta. No a závěr: Kdo by byl na jejím místě v současné situaci lepší? Jsou návrhy? Sem s nimi!
13. 04. 2012 23:48 | Q

František Dočekal: Hranici slušného chování a etiky v tomto našem krásném městě bohužel přesahuje ledacos. Slova na tomto blogu jsou to nejmenší.
13. 04. 2012 23:31 | Egypťanka

Tak teď nevím. Skutečně tohle psal p. tajemník? Zaobalenou rádobykvětnatost bych uvěřila, ale co s těmi gramatickými chybami? To by vzdělanec z klávesnice snad nevypustil???
13. 04. 2012 21:52 | František Dočekal

Tvrzení zde uvedené přesahují hranice slušného chování a etiky. Vše se dle mého názoru dostává do osobní roviny a žádám redakci blogu o adekvátní reakci, neboť uvedené skutečnosti jsou v rozporu s proklamovaným kodexem. Nicméně na upřesnění situace chci z mé strany uvést, že na jasný dotaz pana Kremla jsem jasně odpověděl a ne způsobem a obsahem popisovaným v článku. Obsah je zřejmý ze zápisu jednání. Důrazně se ohrazuji vůči tvrzení, že se zříkám odpovědnosti za zajištění výběrového řízení na SÚV. Bohužel došlo k pochybení a za realizaci výběrového řízení na základě usnesení RMK odpovídám osobně. Předmětné výběrové řízení bylo dle možností uvedené v zadání zrušeno a po aktualizaci směrnice pro zadávání veřejných zakázek a jejím schválení RMK bude znovu vyhlášeno se všemi náležitostmi. Míra mého zavinění a následky s tím spojené jsou plně v dispozici kompetentních činitelů města Kroměříž. Odpovědnost je spojena s moji pozicí a já se jí nezbavuji. Nabízím komukoliv z diskutujících možnost se seznámit se všemi okolnostmi výběru a jsem plně k dispozici k odpovědi na jakoukoliv otázku. Zkusme se bavit jako komunikujicí lidé , pod svými jmény, za které se snad nestydíme. Děkuji.
13. 04. 2012 21:31 | Michal

topkám: Tleskám za krásná slova na účet pana Němce:-)
13. 04. 2012 20:02 | topkám

Jiří Němec prostě opět potvrdil svou pověst. Jako by kázal z nadoblačných výšin. Zkrátka taková ta rigidní staroódésácká povaha. Vrchnost se uráčila promluvit ke svým poddaným a trochu je vyplísnit. Že přitom uráží, to mu ani nepřijde. Propadl dojmu, že mu může odporovat jen lůza, a tak žije v iluzi, že má vždy pravdu.
13. 04. 2012 19:43 | Q

Já tomu taky nevěřím, to by přece nešlo všechno stihnout. V holešovské průmyslové zóně je přece tolik, tolik práce!
13. 04. 2012 18:42 | Jiří Němec

Všem štěbetajícím holubům tímto s plnou vážností oznamuji, že jsem neměl a nemám zájem ucházet se o funkci šéfa nově vytvořené společnosti, která by se měla starat o sportoviště v majetku města Kroměříž. Jde o naprosto nepravdivý výmysl, stejně jako v případě lživé pomluvy, podle které jsem měl mít něco společného s vnitřním pučem v ODS, který byl údajně namířen proti předsedkyni D. Hebnarové. Současně tímto veřejně děkuji Petru Komínkovi, který jediný považoval za slušné se v této věci omluvit po té, co se seznámil s pravdivým stavem. Kroměřížan opět prokázal, že si nedělá starost se šířením pomluv, fabulací a fám, při jejichž vytváření se nenechá zmást ani skutečným stavem věcí.
13. 04. 2012 17:39 | Petr Pálka

Ví někdo, proč jsou neustále vypouštěny do světa fámy o odvolání p.Hebnarové jednou z té a po čase z oné funkce (viz výše a jiný článek na Kroměřížanu a mnohde jinde)? Fakt nevím, jestli ji to má jako poškodit (ukázat, že je slabší či oslabená a tedy se na ni vlci vrhněte), nebo jí to má mezi občanstvem pomoci k získání větších sympatií (ve smyslu: Je to křehká žena, čistých úmyslů, zkrátka to obecně myslí dobře, avšak je obklopena nepřáteli, kmotry, kteří jí jdou po krku - a semkněme se za dobrem a pomozme jí tedy vespolek!). Anebo je to jen takové čeření a víření vody?
13. 04. 2012 17:25 | Korzár

Hanák: JJ, ho*no v tomto případě letí vzhůru. Obávám se ale, že starostka je v té řadě pouze poslední, kdo za Dočekala nese politickou odpovědnost. Dosazen tam ale nejspíš byl jinými silami, které ji nenesou. A nenesou ji o to lehčeji, oč větší je koalice..
13. 04. 2012 14:57 | Hanák

Věc je jednoduchá: Z platného organizačního řádu plyne, že odpovědný za tajemníka je starosta, v tomto případě starostka. Je na ní, ponechá-li ona opět veřejnosti toliko spekulace a dohady namísto jasného vysvětlení.
13. 04. 2012 14:57 | Michal

Pan Dočekal pokazil pověst nejen sám sobě, ale už ji kazí i radnici. Hlavně že je JUDr. a PhD. a přitom neumí ani odpovědět na jednoduchou otázku. A že něco po...al, tak to nepřizná a klidně chodí se vztyčenou hlavou dál!!!!!
13. 04. 2012 14:49 | Linda

Tleskám autorovi, mohl by se uplatnit jako autor politické satiry! Souhlasím s názorem, že by měli být zastupitelé více důslední a dotahovat své dotazy "do konce" a do konkrétních opatření. Třeba jednou...
13. 04. 2012 14:46 | Korzár

Kdyby byli zastupitelé opravdu důslední, měl by Dočekal na hodinu letět.
13. 04. 2012 14:37 | Sandokan

Z čeho má pan tajemník kabát je na bíle dni. Stejně tak je ale jasné, že on to tak naprosto nevnímá, chová se zcela sebejistě. Na zastupitelstvu neprojevil ani stín nějakého přiznání čehokoliv. Jen opakoval, že se změnily okolnosti, neobtěžoval se však říci, jaké. Podle mého názoru by měli být zastupitelé důslední a žádat konkrétní odpovědi.
13. 04. 2012 14:28 | Hanák

Pokud je pravda, co píšete, pak si sami odpovězte, zda je někdo zbabělec a lhář:
Usnesení Rady Města Kroměříž ze dne 8.3.2012: Rada města Kroměříže po projednání schvaluje nákup terénního vozidla typu SUV 4x4 pro odbor životního prostředí Městského úřadu Kroměříž POVĚŘUJE TAJEMNÍKA tajemníka MěÚ Kroměříž zajistit prostřednictvím oddělení organizace a řízení úřadu provedení výběrového řízení v souladu s interními předpisy města Kroměříže a zákonem o zadávání veřejných zakázek.
Pověřenou tj. odpovědnou osobou byl tajemník JUDr. (!!!) František Dočekal, PhD. , tomu bylo k ruce dané oddělení, ale byl to on, kdo měl odpovědnost za to, co šlo ven a nikoli úřednice z tohoto oddělení byť třeba i vedoucí.
Je to JUDr. Dočekal, kdo podle Organizačního řádu věcně řídí oddělení organizace a řízení úřadu. Byl to JUDr. Dočekal, kdo jim měl práci zadat a zkontrolovat.
Kolik z platu mu půjde dolů ?
A chce starostka Hebnarová, které je odpovědný, takového tajemníka ? Jaké spolupracovníky si asi vybírá takový šéf ?
Odvážné a přímé jako je on sám ?
Z čeho má pan tajemník kabát ?
13. 04. 2012 13:16 | Muchka

Trochu jak v Kocourkově!
13. 04. 2012 13:14 | Sandokan

Slovní výměnu zastupitele Kremla s tajemníkem Dočekalem bych neoznačil jako dohadování s malým dítětem, ale spíš jako nebetyčnou drzost a pohrdání zastupitelstvem. Tajemník totiž p. Kremlovi vlastně odmítl odpovědět. Ani na opakovaný dotaz nesdělil, kdo má to groteskní zadání výběrového řízení na svědomí. Odkazoval na materiál, který patně sám z webu vymazal, jako by se zastupiteli chtěl vysmívat. Dost se divím, že ten si to nechal líbit.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...