Velká koalice je podvod na voliče a skříň na kostlivce

Co asi potřebují různí kmotři, aby se jim dařilo? Mimo jiné stabilní prostředí. Co jim něco takového může poskytnout? Velká koalice.
Vždyť i opoziční smlouva, kterou podepsal Klaus se Zemanem a která zanechala důsledky, s nimiž jsme se dodnes nevypořádali, nesla oficiální název Smlouva o vytvoření stabilního politického prostředí v České republice.
Což o to, stabilita je dobrá věc, ale pro politiku hodně riskantní. Vidíme, kam to dopracovala velká koalice v Praze. To díky ní musíme sledovat obludnosti s Bémem a Janouškem. Ale politici si z toho dlouho nic nedělali a málo si z toho dělají i teď.
Naopak, velké koalice se staly jakousi módou, čehož jsme svědky i v našem regionu.
Krajské volby vyhrála drtivě ČSSD, ale zachovala velkou koalici, prý se osvědčila. Komu? Těm, kdo v ní byli. Po volbách si jen vymění hejtman a jeho náměstek místa a jede se dál. Kostlivci můžou dát hnít ve skříni a přibývat další. Kmotři mají pokoj a stabilní prostředí.
A velké koalice požírají i radnice ve městech na Kroměřížsku jako nějaká epidemie. Máme ji v různých podobách v Kroměříži, je v Chropyni, v Hulíně, v Holešově i v Bystřici pod Hostýnem.
Politici prostě ukázali po volbách voličům vztyčený prostředníček. ODS a ČSSD si šly před volbami po krku, aby vydyndaly hlasy, a když se jim to podařilo, uzavřely nemravný svazek. Ony to však za zradu na voličích naprosto nepovažují.
Starostka Chropyně za ČSSD Věra Sigmundová na námitku o zradě na voličích odpovídá: „V komunální politice je asi úplně jedno, jestli ten chodník opraví oranžoví nebo modří, anebo nějací jiní.“ To je ovšem ryzí demagogie. Kromě toho tím starostka vlastně říká, že politické strany jsou úplně zbytečné. To si ale jistě nemyslí. V Chropyni je vůbec dobře vidět, že ODS a ČSSD mají nadstandardní vztahy. Volby tam vyhrála ODS, ale Radovan Macháček, který se měl stát starostou, zatajil voličům, že se chystá do Prahy. ODS tedy posadila do starostenského křesla jiného muže, ten se však později znelíbil a byl odstřelen společnými silami ODS a ČSSD. A ODS za této situace klidně přepustila starostenský post největšímu konkurentovi – sociální demokracii. Je to normální?
V Kroměříži velká koalice vůbec být nemusela. Jednou z možností byla středopravá koalice, na níž by se podílela ODS, TOP 09, Volba pro Kroměříž, lidovci, Zdravé Kroměřížsko (zelení) a Věci veřejné (které ještě tehdy nebyly profláknuté). To by dalo dohromady většinu 17 z 27 hlasů. Menší strany skutečně uzavřely dohodu a začaly o koalici vyjednávat s ODS. Jednání však ztroskotala. Koalici tak uzavřela ODS s ČSSD, k nimž se přidala Volba pro Kroměříž a nakonec i TOP 09.
Hodně zasvěcených říkalo, že už tehdy bylo jasné, že jednání byla zbytečná, protože už před volbami se ODS a ČSSD na koalici domluvily. Na dotaz, zda to tak opravdu bylo, dopověděla starostka Daniela Hebnarová (ODS) velmi zajímavě: „Já jsem rozhodně nic s ČSSD nedomlouvala.“ To se dá číst různě. I tak, že to domlouval někdo jiný. Třeba i kmotři. Zvlášť když v době vyjednávání byla u radnice vidět auta některých místních podnikatelů.
Mimochodem, volby v Kroměříži vyhrála ČSSD. Ale tady zase ona prokázala nezvyklou velkorysost a starostenské křeslo přepustila největšímu sokovi.
Není těch zvláštností nějak moc? A neplatíme za takové stabilní prostředí neúnosnou cenu? Říká se třeba, že jedna ze dvou firem, které se podílely na podezřelé rekonstrukci kina Nadsklepí, sponzoruje ČSSD a druhá ODS. Možná je to jen spekulace. Ale i bez ní je kolem velkých koalic otázek víc než dost. V každém případě není velká koalice nic jiného než druh kartelu. A na kartelu není dobrého nic, zato špatného hodně.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

28. 04. 2012 13:33 | Lojza

Pokud to nechá zbourat, a kroměřížská odborná veřejnost je proti, tak přebírá spoluzodpovědnost.
28. 04. 2012 08:47 | Lenka

to Lojza: Lojzo máte trochu zkreslené informace - město budovy bourat nechce. O bourání zatím usiluje jeden z majitelů budovy - PMS Reality. Druhá budová patří sice městu - je však v tak hrozném stavu (propadají se stropy) - díky průtahům v prodeji, které z důvodu soudního sporu trvaly několik let (také díky PMS Reality) ......
27. 04. 2012 21:17 | Lojza

nevíte někdo, proč chce město pořád ty budovy na Hanáckém náměstí zbourat, když tam tyto budovy podle všech důvodů jednoduše patří...
27. 04. 2012 13:11 | 600

To Q:Jo jo,to staci. Diky
27. 04. 2012 11:55 | A.C.

Nedávno jsem si zde přečetl poznámku, že zdejší názory přejdou k "osobním"střetům. "kdo mápravdu" Autor měl dobrou intuici.Co se např. pobavit na téma prodej policejních aut, které jsou stále v majetkové evidenci?
27. 04. 2012 11:00 | topkám

Na chvilku jsem se snažil představit si, co bych dělal já, mít za tyto stránky zodpovědnost. A dospěl jsem z závěru, že urážlivé příspěvky bych mazal také. Riskovat soudní spory kvůli hulvátům by se mi nechtělo a zžumpovatění bych se také snažil zabránit.
27. 04. 2012 09:32 | Vít Kroutil

*: jen v rychlosti. Nechápu které schopnosti bych měl umývat. Taktéž do zbrojařství nedělám... obávám se že náš rozhovor pozbývá na formě i obsahu.
27. 04. 2012 09:28 | Katz

ta pravá * Budu se opakovat: založte si vlastní webové stránky a na nich si analyzujte své vlastní proměnné. Tady Vám nezbývá než respektovat pravidla vlastníků, protože jak pravil klasik: „Rozhodnutí ředitele školy jsou vždy platná“.
27. 04. 2012 09:23 | ta pravá *

Vítku Vítku ! Znovu musím konstatovat, že tvé rétorické schopnosti bohužel převyšují ty schopnosti které by měl mýt někdo kdo založil tento blok s tak bohulibou myšlenkou. Nezdá se ti, že bojuješ stejnými zbraněmi jak ti proti kterým se stavíš.
27. 04. 2012 09:19 | ta pravá *

Pro Katz a Petr. Nic jste nepochopili. Zkuste svoji mysl neomezovat jen tím nejjednodušším řešením a první myšlenku hned považovat za tu jedinou správnou. Je třeba hledat více proměnných. Pak pochopíte proč jsem hodil rukavici v tak zdánlivě jednoduchém přirovnání které podle vás má jediný výsledek. Porovnat službu placenou se službou neplacenou. Protože právě to jste oba udělali. Nebo snad tento blok nemá sloužit ? Byť k jakémukoli účelu ? A pokud se pletu já. Což je mimochodem taky jedna z proměnných se kterou počítám, tak k čemu tedy tento blok je ?
27. 04. 2012 09:11 | Vít Kroutil

pravá *: Ptáte se jak mi to zní? Obávám se, že vaše analogie poněkud pokulhává. Internet je jako nafukovací země, kde si každý může založit svůj ostrov (tedy žádné indiány jsme nevyhnali). Těžko nám tedy můžete mít za zlé naše pravidla - na ostrově jste se nenarodil a pouze nad ním občas přeletíte přičemž i to pro vás není věcí nezbytnou či dokonce životně důležitou - dokonce bych řekl že onen přelet je čistě věcí vaší volby.
Radnice je mimo protože tam jsou lidé kteří jsou voleni měli by být voličům (kteří jsou v místě doma a mají tam historicky svá práva) odpovědni - nevidím žádnou analogii mezi těmito stránkami a radnicí.
Politická strana už je blíž - je to dobrovolné sdružení lidí pod nějakým programem a pravidly, které jsou zjevné předtím než do strany člověk vstoupí a skutečně tam platí, že kdo nesouhlasí může ze strany vystoupit a založit si vlastní stranu. Nicméně vy jste v tomto příměru ve vztahu volič - prostě nás (držím se příměru) "nebudete volit".
A ještě jedna poznámka - když to tu necháme jen tak, bude z toho "žumpa". Když budeme mazat tak "nejsme demokrati a cenzurujeme". Nedělám si iluze, že zrovna vám bychom se mohli nějak zavděčit.
27. 04. 2012 08:59 | Šmudla

Pro Pepa1:
Já si byl téměř jist, že si z toho nic nebudete dělat a nijak mě to proto netrápí. Je mi proto taky srdečně jedno, co uděláte. Že by následoval nějaký konkrétní čin ve vámi naznačeném případu korupce jsem vskutku neočekával.
27. 04. 2012 08:58 | Petr

ta pravá *: Je ale nějaký rozdíl mezi blogem a radnicí, mezi diskutujícími v diskuzním fóru a politickou stranou. Veřejné věci (radnice, úřady, politika) mají smysl být kontrolovány veřejností a diskutovat o nich, máme demokracii a ta bez kontroly ze zdola moc nefunguje. Tady je pro to prostor. Pokud by tu redakce sem-tam něco nesmazala, tak by se tu jen nadávalo.

Ale je zajímavé, že se sem vrací pořád ti samí kritici, kteří už 10x napsali, že to tu číst nebudou. Otázkou je, proč se vrací aby to tu špinili? Jestli se tu píšou takové blbosti, tak by to nikdo nečetl a nemělo by se cenu k tomu ani vyjadřovat, ne?
27. 04. 2012 08:57 | Vulkanolog

Admin2 a Kamča. Jak neurážejte? Každý si pod urážkou může představit něco jiného. Pro někoho je oslovení "ty vole" normální, pro někoho je to urážející. Jak to tu chcete prosím vás determinovat? No a to Kamčino "jsme velcí, a uměli bychom se chovat": kde jste k tomu prosím přišla? To není folklór? Jděte k šípku.
27. 04. 2012 08:54 | Katz

ta pravá * Pletete si veřejnou správu a soukromou sféru. Toto je soukromý web, který se vyjadřuje k veřejným problémům. Pokud budu např. vlastnit nekuřáckou hospodu a vy přijdete a zapálíte si, slušně vás upozorním, abyste nekouřil a pokud to nepomůže, vyrazím vás. Nic víc, nic míň.
27. 04. 2012 08:45 | ta pravá *

Radnice nebo politická strana si stanovuje pravidla a ostatní jsou povinni je respektovat. V opačném případě můžeme jen doporučit se odstěhovat (dnes přeci můžeme že.), nečíst vývěsku, nestěžovat si a vůbec existovat, vypadněte a pořiďte si vlastní ovčín s vlastními ovcemi. Jak vám zní tohle ??
27. 04. 2012 08:36 | Katz

Nechápu, co je pořád k divení? Vlastník stránek si stanovuje pravidla a ostatní jsou povinni je respektovat. V opačném případě mohu jen doporučit: nečtěte příspěvky, nepište je, nechoďte sem a založte si vlastní stránky, s vlastními pravidly.
27. 04. 2012 08:22 | ta pravá *

Nóó, "kluci šikovní" Ještě nebylo vyřčeno zaklínadlo! "Svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého" a pak bude dokonáno ! Od začátku vašeho blogu jste se už pěkně vyprofilovali a obrousili si rohy. Mé shrnutí.. Učelově komunitně zaměřený blog s nejistým cílem. Už jsem dlouho nic nenapsal a teď zvažuji, že už dlouho nebudu číst. A vlastně ani nevím jestli říci, škoda.
26. 04. 2012 23:29 | Admin2 (Vojta Navrátil)

Petr Pálka:
"Základní principy publikování na Kroměřížanu.cz jsou tři: A) dodržování zákonů, B) zákaz zneužívání diskuse ke spamování či komerčním aktivitám a C) slušnost."
To jsou ty zdejší mantinely. Můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom vést spory, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
26. 04. 2012 23:29 | topkám

Probůh!!! Zatím co jsem psal, ozvala se. Beru všechno zpět!!!
26. 04. 2012 23:27 | topkám

Jsem zchátralý a nic s tím neudělám. Nejde však o mne. I při své odpudivosti si troufám namítnout, že by se mělo diskutovat spíš k tématu. I když je jasné, že téma o hranici gumování je důležité, ba podstatné. Navíc by mne mohlo těšit, že jsem vyvolal takovou pozornost. Ale ani to mne při mé zchátralosti netěší. A všimněte si, Kamča se neozvala. Vzali jste mi ji, mou poslední naději.
26. 04. 2012 23:18 | Kamča

to admin: a ja vam fandim, kdyz se v diskusi keca blbe, je potreba to urovnat. Je to tak fer a "kecy" o svobode...no to je takovy folklor. Je na to jednoducha rada - co bys nerekl na autobusove zastavce, "nekvakej" v diskusi. Jsme velci a meli bychom se umet chovat. Kdyz ne, tak to proste smazte...

to topkam: omlouvam se, reagovala jsem jen na to, ze jste se ptal, kde se maji hlasit zednici :-). Kdybych tusila, co to rozpouta, asi bych si tlapky urazila :))
26. 04. 2012 23:12 | Petr Pálka

Asi je to marné. Admin 2 nerozeznává podstatné od nepodstatného, chybí mu nadhled a pasoval se za rozhodčího v kolbišti jménem demokracie (viz mantinely). A Vaše odpověď končí přesně tím kojzarovským tázáním - no ještě o něco horším: "Čemu to prospívá?" To se skutečně ptáte? Tím kojzarovským tázáním, ze kterého si svého času dělal legraci Hanák. To jste teda nastoupil cestu...
26. 04. 2012 22:46 | Admin 2 (Vojta Navrátil)

Kamčatka: topkám ta slova pronesl "sebekriticky" o své vlastní osobě a ne na adresu druhých, to je ten podstatný rozdíl. Jinak vám všem nikdo diskutovat nezakazuje, jen zdůrazňuji nikoho neurážejte.
26. 04. 2012 22:18 | Kamčatka

Admin2: čemu ty řeči o zchátralosti a odpudivosti prospívají vám zodpoví nejspíš ten, který je zde na svou adresu sám pronesl, t.j. topkám. Pro mne mohou být urážkou i ty vaše tři tečky.
A se svobodou slova na Kroměřížanovi nemůžete Petře Pálko počítat. Ostatně to už tu od Administrace jasně zaznělo. Tak to vemte na vědomí. Je proto zbytečné na to téma filosofovat. Ztráta času.
26. 04. 2012 21:43 | Admin2 (Vojta Navrátil)

Petr Pálka: řeči o někom, že je osobou zchátralou a odpudivou prospívají čemu?
26. 04. 2012 21:22 | Petr Pálka

Adminovi 2: Ale s jejím omezováním se musí šetřit, některé skvrny lze bez porušení podstaty látky vyčistit, čištěny být musí a naopak jejich čištění podstatě látky prospívá, posiluje ji, v našem případě jistě rasově, sexuálně, nábožensky apod. motivované slovní útoky, ale že si někdo z někoho udělá citováním jeho slov třeba zlou legraci? Prostě tím omezováním by se mělo šetřit na výše uvedené případy apod. a pak být nekompromisní, ale dělat ze sebe arbitra demokracie v prkotinách? Tady jste fakt blízko k cenzorství.
26. 04. 2012 17:40 | admin 2 (Vojta Navrátil)

Petr Pálka: Svoboda slova není bezbřehá, i v demokracii má své mantinely ...
26. 04. 2012 17:18 | Q

600: Výtah z wikipedie:
Koala se živí téměř výhradně listy blahovičníků. Listy blahovičníků mají nízký obsah proteinů, zato mají vysoký podíl nestravitelných látek a obsahují fenolické a terpenové složky, kvůli kterým jsou pro většinu živočišných druhů jedovaté. V porovnání s ostatními savci má koala velmi pomalý metabolismus a tráví 16 až 18 hodin denně bez pohnutí, přičemž většinu tohoto času prospí. Koalové mohou být vůči příslušníkům svého druhu agresivní (přední tlapou si protivníka přidrží a koušou jej), ačkoli většina agresivního chování jsou pouze krátké roztržky. Manipulace s koaly jim může způsobit stres – otázka agresivity a stresu navozeného manipulací s těmito zvířaty je v Austrálii politickým problémem. Koala tráví kolem tří z pěti hodin své aktivity krmením. To může probíhat v jakoukoli denní dobu, ačkoli k němu obvykle dochází v noci.... atd.
Stačí?
;o)
26. 04. 2012 16:53 | Petr Pálka

K adminovu mazání. Je jen tenká hranice mezi adminem a cenzorem. Pomůžu si hrabalovským úslovím, že některé skvrny nelze vyčistit bez porušení podstaty látky. Zde je podstatou látky svoboda slova.
26. 04. 2012 15:53 | 600

Me by spis zajimalo,cim tu koalici krmi? No, necham se prekvapit, treba to tu nekdo supne.
26. 04. 2012 14:20 | admin2 (Vojta Navrátil)

Já jsem proti jakýmkoliv urážkám, takže mažu. Pokud máte nějaké konkrétní (ne obecné kecy) poznatky, že jsou tady o někom uváděny nepravdivé údaje, tak se s nimi ...
26. 04. 2012 14:03 | vulkánologové

topkám a spol. To byla ale trefa! Stačilo použít citaci (topkám) a jméno v závorce a je zle. A hned pohotově mažeme.Tak to tu chodí ... s nadhledem. S nadhledem, ale asi jak pro koho. Tak laskavě smažte i nepravdivé údaje a nařčení konkrétních jmenovaných v článcích - viz důkazy od Šmudla a j.
26. 04. 2012 12:57 | Pepa1

Šmudlo, z toho si tak určitě něco dělám, že Vy mne považujete za nevěrohodného, asi se půjdu oběsit.
26. 04. 2012 11:14 | Šmudla

Pro Q:
Ne že nevěřím, že korupce neexistuje, já jsem hluboce přesvědčený, že korupce existuje a existovat bude, dokud bude člověk člověkem. Ale nic takového jsem taky nenapsal. Jen jsem dal všanc informaci a dal si práci s jejím sháněním, že to co se zde naznačuje (podle mě záměrně, aby článek správně vyzněl) není v tomto konkrétním případě pravda. Bohužel byla reakce taková, jakou jsem očekával. Zpochybňovat "bohulibý cíl" (někoho pomluvit) se prostě v "dobré společnosti" nedělá a je třeba to ztrestat zesměšněním popřípadě urážkami. Takže závěrem: korupce byla, je a bude a je potřebné ji odhalovat a trestat.
Pro Pepa1:
nejsem mladý, a jestli jsem blbý musí soudit jiní, já jsem v tomto případě podjatý a proto to neudělám. Ale poprosím vás, dejte ten zmíněný příklad oznámením policii nebo počítejte s tím, že vás budu považovat za stejně nevěrohodného jako autora článku "Leopolda Nikla"! Na korupci se podílí ten co korumpuje, ten co se nechá korumpovat a ten co o ní mlčí, pokud o ní ví!!!! Bez těchto tří článků korupce zanikne, ale musel by se člověk stát něčím jiným a v to asi nikdo tady nevěří. Stačí si číst některé příspěvky a "člověčina" z nich přímo čiší.
25. 04. 2012 23:14 | Korzár

Kamčatko, dřímá tu exploze: Pátek, 02 Září 2005 23:43 Vulkán Šiveluč (3283 m n. m.), nejsevernější sopka Kamčatky, opět vybuchl a 9. května pokryl kamčatský poloostrov dvoumilimetrovou vrstvou oranžového prachu. Bahnotok uvolněný erupcí zničil také cesty a přehradu na řece Bekeš. Mírnější, ale déle trvající exploze, která následovala o dva dny později a při níž se do atmosféry dostalo velké množství popílku, zanechala východně od sopky 450 km dlouhou stopu..
25. 04. 2012 23:11 | topkám

Kamča: Jsem zmaten a zaskočen. Netuším, jaký zasunutý příspěvek je ve hře. Kromě toho se obávám, že ostatní to nevědí také a může je to vést k závěru, že to není k věci, což ostaně už bylo naznačeno. Do třetice: signály vydává politik, jímž nejsem, takže nevím, jak se to dělá. Vy ano? Ohně? Morseovka? No, toto asi fakt není seznamka. I tak děkuju, než považuji za korektní upozornit Vás, že jsem osoba naprosto zchátralá a veskrze odpudivá.
25. 04. 2012 22:37 | Kamčatka

pro Kamča, Pálka, Topkam: hurááááá, ať žije seznamka, alespoň k něčemu to tu vede. Nehrozí nám smazání?
25. 04. 2012 22:21 | Petr Pálka

Kamčo, upozorňuji Vás, že nejen svůdkyně snad i internetová svůdkyně potenciálně nezletilého chlapce, tedy jak se u nás lidově a juristicky říká "pod zákonem".
25. 04. 2012 22:14 | Kamča

to Petr Pálka, ale chlapče, nebojte se o mně, je mi 76 a už houby vidím, tak já se nějakých svalů neleknu a neuteču a... holt si něco počnu :-).
Puritání všeho druhu mne napomínají tááákových let, že kdybych si za to dělala čárky do kůry stromu, předčím daleko kalendář Robinsona Crusoe.
Nicméně...já těch lumpáren radši nechám. Že jsem svazačka, dobře. Ale svůdkyně...to už by fakt nešlo :-), díky za upozornění.
25. 04. 2012 21:58 | Petr Pálka

Panenkomarja Břestská, Kamčo, Vy zde a přede všemi Topkáma svádíte? Co když Vás vezme za slovo? Mám takové tušení, že je to pětadvacetiletý nabušený mládenec, co píše přímo od posilovacího stroje!!! Co si takovým kouskem počnete? Nehledě nato, že Vás brzy začnou napomínat debatní puritáni, že tohle není seznamka, anóbrž skutečně vážný společenskokritickodiskusněpolitickokulturněapolitický blog!!! Já Vás rozhodně a se vší vážností nenapomínám, toliko upozorňuji.
25. 04. 2012 21:32 | Kamča

to Topkám (k dávno zasunutému příspěvku): o potřebnosti a současně nevnímání téhož by se dalo napsat samostatné pojednání. Až to místo "srazu" najdete, vyšlete signál, doběhnu. Klidně dobrovolnicky.
25. 04. 2012 13:34 | O

K Olda 1: nevěřím, že Klokánek dostane od města peníze, organizace, kde se vyhrožuje zaměstnancům, organizace, kde je zaměstnáno nejvíc rodinných příslušníků, strach ovládá všechny tety. Zkusila si někdy pí.Petruchová práci tety ? Proč se nezeptáte tet na situaci, jaká zde panuje. To je k neunesení !!!
25. 04. 2012 13:14 | Korzár

Bravo: Že není co dodat? Ale je: oba jste vedle a i proto sem chodíte stejně jako ostatní. A oba to víte.
25. 04. 2012 13:11 | Bravo

Šmudla: situaci na blogu Kroměřížana jste vystihl přesně. Není co dodat.
25. 04. 2012 12:01 | Pepa1

Pardon, samozřejmě ne Šmoula ale Šmudla, zmátl mne ten Gargamel. Děkuji.
25. 04. 2012 12:00 | Pepa1

Mně o korupci na radnici nic neříkejte, znám případ kdy byli korumpovaní dva z radnice, jeden z ČSSD a druhý z ODS a to ruku v ruce v jediném případě jednoho podnikatele a neřeknu více nic, jen jsem chtěl říct, že nechci zde slyšet nic o tom, že na KM radnici korupce není, blbost nad blbost a lež na lež. Vím své. Zdá se, že Šmoula je zcela naivní, jak řekla paní Růžičková alias Škopková, jsem mladá nebo blbá?
25. 04. 2012 11:28 | Q

Šmudla: Bylo by krásné, kdyby korupce neexistovala, kdyby vše bylo jen poctivé a průzračně čisté. Nejsem si ale jist, je-li to pravda. Vy věříte tomu, že žádná korupce není?
25. 04. 2012 11:06 | Olda 1

Týdeník ze dne 24.4. Klokánek žádá město o pomoc..Na chod aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi jim chybí 900 000 kč,měsíční provoz stojí 200 000kč. Tak to je snad chyba v tisku?Snad si před svým rozhodnutím Rada města doopravdy pečlivě prostuduje "veškeré předložené podklady". O praktikách v Klokánku se začíná mluvit nahlas, bohužel už ne jen pozitivně, jak by si přála paní Petruchová. Dále cituji:..organizace se snaží získat finanční prostředky i od sponzorů...Určitě se podaří, vždyď sponzoring má ´prý na starosti snacha p. Petruchové. Ne?


25. 04. 2012 10:52 | Šmudla

Pro Šmoulův obdivovatel"
Omlouvám se, patří samozřejmě "odhalili"
25. 04. 2012 10:49 | Šmudla

Pro Šmudlův obdivovatel
Já tušil, že teorie spiknutí jsou nezničitelné a napsat cokoli proti něčemu, co chce žít naznačeno "v éteru" je boj se stohlavou saní, který nelze vyhrát. Když někdo chce, aby si někdo o černé barvě myslel, že je bílá a napíše, že se o tom někde šušká, a přesto se nějaký duševní chudák odváží tvrdit, ale ono je to černé, tak ti, kterým se líbí, že se "odhalilo", že je to ve skutečnosti bílá, tak napíše, ale ta černá se jen tak tváří a vznikla ve skutečnosti z bílé a možná se doto namočila i zelená, která poprosila modrou a žlutou, aby to celé kamuflovaly, tak s tím nic neuděláte. Přeji vám, aby jste zde například odhalily, že není rok 2012, ale ve skutečnosti 1953, a že za to mohou třeba velké koalice nebo Šmoula. Dál se s vámi přít nebudu, je to k ničemu, budete mít vždycky pravdu a vaše soudy zabalíte do rádoby "ftipných" poznámek o těch, kteří zpochybňují něco, co někdo chce, aby se stalo pravdou. Tak ať vám ta pravda slouží.
25. 04. 2012 10:30 | Šmudlův obdivovatel

Politická strana A přidělí zakázku firmě X. Až přijdou volby objedná si strana A u mediální agentury M reklamu. Ta nakupuje reklamní prostor v balíku, kde na jednu dílčí zakázku schová slevu 90%. Firma X si v témže účetním období objedná PR kampaň u agentury M za smluvní cenu. Bafuňář B. strany A. řekne Šmoulovi: Žádný od sponzoring od X nemáme. Šmoula od radosti napíše článek, v němž usvědčí ze lží a zlolajnosti Gargamela, který tvrdil, že existují neověřené informace o sponzoringu mezi A a X. Šmoula získal nejen obdiv všech, ale i spokojenost B. a nominaci na cenu H.CH.Andersena v kategorii investigativa.
25. 04. 2012 09:44 | Q

Šmudla: Tak to mi spadl kámen ze srdce. Člověk by už už uvěřil, že za neuvěřitelnou cenou rekonstrukce kina Nadsklepí by mohly být nějaké "dary" a vida! Nejsou! A přitom stačí tak málo, zeptat se některého místního politika a člověk je hned v obraze. To jsem rád, že v Kroměříži tento celorepublikový problém s různými "dary" neexistuje.
25. 04. 2012 09:29 | Korzár

Šmudla: no paráda, to je fajn, že jste narozdíl od Kroměřížana tak v obraze o sponzoringu ČSSD i o tom, o co tomuhle webu jde. Určitě to je placený projekt jak někoho vyhodit do sedla :-)
Radnice: uspořádejte exkurzi pro veřejnost do kasárenské budovy a debatu v místě, co s ní. To tam po tom krachu prodeje spíte?
25. 04. 2012 09:02 | Šmudla

Když jsem narazil na tento web s "nezávislými názory s nadhledem" a přečetl si některé "nezávislé příspěvky a komentáře" řekl jsem si, že by nebylo od věci zjistit, v jakém jsem se to ocitl prostředí, zda mají pravdu ti, co píší, že pisatel například tohoto konkrétního příspěvku trefuje hřebíček na hlavičku nebo mu jde o odstřelování jemu nesympatických politických subjektů a jen "připravuje půdu". A tak jsem si vybral tu pasáž, kde naznačuje korupci (velmi závažná věc) ohledně rekonstrukce kina Nadsklep a udělal to, co zřejmě neudělal ani pisatel (neměl by o čem psát a nebylo by to tak úderné) ani ti, co se k článku vyjadřují. Zkusil jsem jednu z osočených stran a obrátil se na jejího okresního předsedu pana Marka Šindlera s dotazem, jestli některá z těch firem, které rekonstrukci prováděly, sponzoruje ČSSD. Odpověď jsem po pár dnech dostal a jsem rád, že je taková jaká je. V několika posledních letech (vzhledem k termínu rekonstrukce v Kroměříži), podle jeho vyjádření, žádná ze dvou firem, které prováděly rekonstrukci, ČSSD nedávala žádný dar. Z tohoto jsem si udělal obrázek o čem a jak se zde píše. Článek je kromě popsané části plný takového naznačování. Večer si dám za svazácký úkol někoho odstřelit a byl by v tom čert, abych to než půjdů spát nestvořil. Stačí zápal, jasný cíl, náznaky, fantazie, a kýžený výsledek se dostaví. Ten, kterého napadnu či osočím, aby chodil kanály, a málokdo si dá tu práci, aby se podíval důkladněji na obsah a zkusil si něco ověřit. Jak prosté a podle debaty účinné. Když tu někdo napíše, že mu chybí nějaké důkazy či faktické údaje, tak se doví, že to není třeba. Mějte se tu všichni rádi a dále se přete o nadhozených udičkách "nezávislého pisatele tohoto nezávislého dílka". Já jsem přece jen o něco více "v obraze" o tom, čemu má tento "nezávislý názorový prostor" napomáhat.
25. 04. 2012 07:28 | Petr Pálka

Pepo, v této věci se vzhledem k Vám vzdávám komentáře, nemá to s Vámi smysl.
24. 04. 2012 23:22 | topkám

Kamča: Takže jsem se asi zmýlil, nebylo by to poprvé. Hlavní však podle mne je, že byste sem psala i v tom případě, kdybyste tam pracovala. Držet pusu neřeší nic, jen zbytečně zaměstnává jednu ruku a skoro celý mozek. A proppos, kde se mají hlásit ti zedníci?
24. 04. 2012 23:13 | Pepa

ad Petr Pálka. Tak s prominutím, a pokud dovolíte, otravovat budu. Hledáte problémy tam, kde zrovna nejsou. Ale s vámi je vůbec asi nějaká rozumná řeč a věcná diskuze stěží možná. Asi byste měl reg. komisi velet vy sám. Pak by to bylo určitě s výběrem v pořádku, podle vašich představ. Já jsem naopak spokojen a jako kroměřížský patriot potěšen, že se něco pozitivního uskuteční a v daném případě (Haná) na pravém místě. Každý opravený a rekonstruovaný dům v MPR je přínosem.
K budově na Hanáckém náměstí: píšete, že ... "sám to teď nevím". Přitom jste mi v příspěvku vzkázal, že já o věci nevím vůbec nic. Tak nevím, co vlastně víte nebo nevíte? Já ale vím, a už jsem vám to prve napsal, že kraj má jiné priority, což si lze snadno ověřit. Uznejte, že s takovou je věcná diskuze s vámi k ničemu a skutečně otravná.
24. 04. 2012 22:06 | Kamča

topkam: chjo, mýlíte...nepracuji. Je to dobře? Špatně? To fakt nevím.
Zcela upřímně - pracovat tam, psala bych sem stejně. Jen nejspíš pěkně v klidu pod svým jménem. Stejně jsem ten typ, co nedrží pusu :-) a za svým si prostě stojí.

Ale jinak jsem upřímně přesvědčena, že se tady tu a tam někdo z radnice najde.

Jinak vší (svou malou) silou celoživotně hlasuji za "stavění". Jen tak trošku přemýšlím jak teď na to. Na čem stavět? A kde jsou nějací použitelní "zedníci"???
24. 04. 2012 22:06 | Korzár

Kamča: Dík za vysvětlení. Topkám: Souhlas.
24. 04. 2012 21:49 | topkám

Z podtextu a souvislostí je jasné, že Kamča pracuje na radnici, leda že bych se velice mýlil. Už se to tady objevilo, ale myslím, že jen jednou. Takže bych se přidal, myslím, že je to důležité. Cením si toho, že sem píše. Lze z toho vyvodit závěr, že radnice s Kroměřížanem začíná komunikovat, přestože jí leze na nervy, což je naprosto přirozené. Tu komunikaci je třeba ocenit, je to základ, na němž se dá stavět. A předpokládám také, že je to jeden z hlavních důvodů, proč byl ten blog založen. Diskuse pod články jsou zatím opravdu hodně divoké, ale snad se časem a zkušenostmi poněkud zkultivují. A chápu také argument, že kritizovat je snadnější, než stavět. Na druhé straně, nic nemůže posunout věci vpřed účiněji než kritika a její reflexe. Naivka by se dokonce dopustli předpokladu, že nakonec zjistíme, že nám jde všem v podstatě o totéž. To je samozřejmě blbost. Blbost ale podle mne není, snažit se tříbit názory v diskuzi.
24. 04. 2012 21:46 | Petr Pálka

Pepo, prvotním a prvním cílem programu regenerace MPR Kroměříž viz Program
regenerace městské památkové rezervace Kroměříž - aktualizace r. 2011 http://www.mesto-kromeriz.cz/d... je:
"Pokračovat v podpoře obnovy kulturních památek nacházejících se v městské
památkové rezervaci" a dalším cílem: "Podílet se na programu rozvoje
města, vč. nezbytného udržení života v MPR." Je přece věcí názoru, jestli je
nová fasáda prázdného a již desetiletí neužívaného domu právě tou ne-li ideální tak kýženou obnovou kulturní památky (navíc je-li prognóza pro další roky neradostná), je přece věcí názoru, jestli je naplněním proklamace o udržení života v MPR, když se prázdnému a dlouhodobě neužívanému domu dá nový kabát. Jen ještě dodávám, že opravu fasády do Křižné ulice chválím, protože jde o potřebnou komunikaci s další částí centra města, o zpřístupnění náměstí, tyto opravy prováděné letos jsou zkrátka účelné a funkční. Je vidět, že se jedno dá dělat bez druhého, že fasáda do náměstí a Křižná nejsou siamská dvojčata. Dále je věcí názoru, zda by si obnovu nezasloužily spíše jiné budovy v historickém jádru, kdesi níže jsem je jmenoval, a je věcí názoru, zda by v jiných budovách ten udržovaný život nebyl lidštější (nevím, co nebo kdo se prohání prázdnými pokoji někdejšího hotelu). Ke kasárenské budově: Byl by to krajský depozitář, byly by v něm nálezy z jeho území a byly by v jeho budově. Pan Koutský volal po realizovatelných návrzích co s budovou, tak jsem jeden uvedl. Je už na někom, kdo má věc na starost, zda učiní nějaký krok, zvedne telefon, napíše mail a zeptá se na daných místech, zda je to realizovatelné nebo ne. Sám to teď nevím, nabídl jsem možnost. To je vše. Své závěrečné připomínky a bezmála otcovské napomínání pošeptejte laskavě příště vrbě a neotravujte s nimi debatu.
24. 04. 2012 21:45 | Q

L.K.: Potíž je v tom, že lidé si své zastupitele zvolili právě proto, aby tyto problémy řešili. A místo řešení se dozvídáme "když se ti to nelíbí, tak si založ svoji stranu" Neuvěřitelné. A navíc se vyrábí nové budoucí problémy zbytečnými a předraženými investicemi, které nebude z čeho splácet.
24. 04. 2012 21:41 | A.C.

ad Kamča: máte dobrý názor na rozdíl od některých jiných na Kroměřížanovi, jsou na Radnici lidé, kteří jsou podstiví a zásadoví at jsou to úředníci, nebo zastupitelé, není jich mnoho, ale existují a stojí si "za svým".
24. 04. 2012 21:17 | Kamča

to Korzár: hned jak jsem to po sobě četla, doteklo mi, že jsem to napsala blbě (ve snaze o stručnost nesrozumitelně) - nepsala jsem o politicích, ale o zbytku úředníků, kteří se o něco snaží. A soudím, že to jsou zdecimované zbytky, možná zbytečky. A zcela realisticky si myslím, že bude hůř.

Roli Kroměřížana jsem tím, doufám, nezpochybnila. Je logickým projevem toho, že v KM, tedy městě, které (doufám) máme všichni rádi, neuvěřitelně klesá úroveň řízení...snad čehokoliv.

Bohužel se svým hájením těch, kterých si cením právě proto, že se "ještě dokáží snažit", nic dělat nechci. Ono je to totiž strašně těžké, chtít v současných podmínkách cokoliv posouvat.

Snad už jsem to napsala lépe.
24. 04. 2012 21:02 | Korzár

Kamčo, rád bych tomu všemu zápalu věřil, v zájmu nás všech. Ale vy mi spíš tady s těma svazáckýma řečma o zapálených lidech na radnici, kterým je Kroměřížan ukradený, nebo jim leze na nervy, začínáte čím dál víc připomínat onen okřídlený normalizační požadavek "klidu na práci." Podle mě je ale naopak Kroměřížan jediný portál, který ve městě tvoří platformu na zkvalitnění poptávky po komunálních politicích. Což je mimochodem hlavní cesta ke zkvalitnění politické nabídky a tím i demokracie. Pak je "lézt radnici na nervy" v popisu práce autorů Kroměřížana. A zaplať pámbů za to.
24. 04. 2012 20:58 | Pepa1

Politici, koalice, to je jen o brebendách, penězích do kapsy, slibech, které se neplní, guláše, které se vaří po volbách a voličům se pro jistotu otráví. Nedělám si o ničem takovém iluze, takže to ani neřeším. To co jsme mohli všichni zažít za poslední desítky let a také v současnosti v přímém přenosu mi naprosto stačí, takže děkuji, nechci.
24. 04. 2012 19:52 | johny

na rovinu: "Jak chcete třeba u takových zajistit, že bude zastupitelský orgán fungovat a něco prosazovat, když nemáte jasno, jak se k prioritám nějaké koalice postaví."

na rovinu Vám chlape řeknu, že Vy jste úplně mimo. Jestli tam sedí víc takových, jako Vy (podle všeho to vypadá, že ano), opravdu nás potěš koště :)) Já jsem četl některé hlavní městské programové dokumenty stvořené v době vlády Vaší koalice a orosilo se mi čelo. Tam totiž žádné opravdové priority nejsou, jenom takové všeobjímající záměry, kam si ta Vaše slavná koalice může dosadit cokoliv, co se jí bude zrovna hodit. Vy jste vskutku profesionální amatéři vytvářející kouřovou clonu vlastní důležitosti a nepostradatelnosti :)
24. 04. 2012 19:28 | Kamča

K vládnutí - v malém městě jako je KM se neutají v zásadě nic a v diskusích a "únicích" se pouze projevuje míra informovanosti. Jsem přesvědčena, že na radnici je pořád pár lidí, kterým na městě záleží (a od těch asi nic neuniká, ty se snaží věci sunout a řešit a nějaký Kroměřížan je upřímně nezajímá, nebo jim leze na nervy). Problém je, zda tam setrvají, zdá se, že personální "politice" se tam teď příliš nedaří. Snad i proto ty "úniky zaručených polopravd". Jeví se mi to poněkud nezdravě.

Jinak souhlas - samospráva je věc veřejná a měla by být otevřená. Ovšem současně kompetentní...
24. 04. 2012 19:08 | Sandokan

L.K.: Nebudu si zajišťovat peníze, vařit guláš (leda pro sebe) ani dělat nic z toho, co mi doporučujete. Nehodlám kandidovat. Nevím, jak jste na to přišel (přišla).
24. 04. 2012 19:03 | topkám

A.C. : Z radnice nemají žádné informace co unikat. Není to BIS. Všechny informace z veřejné správy jsou v zásadě veřejné a mělo by je být možné přetřásat podle libosti. V otevřené společnosti na tom není nic zvláštního. Občané mají právo státní správu i samosprávu kontrolovat. Nevím, proč v tom vidíte očernování.
24. 04. 2012 19:03 | Korzár

Q: Já bych jen dodal, že optika "Na rovinu" je optika zastupitele, který by příště neměl být zvolen. A to právě proto, že žije ve vzduchoprázdnu a stejně jako obě zmiňované strany vůbec nechápe, v čem spočívá podvod na voličích, kterého se opakovaně dopouští. A taky že A.C., L.K. jsou zjevně místní potrefené husy ať už na voleném nebo nevoleném místě. Pokud to někomu připadá osobní, pak mi prosím ukažte věcný argument těchto dvou zkratek. Já ho v umění L.K. vařit guláš a žvatlavém pátrání po "kryse" na radnici v podání A.C. nenacházím..
24. 04. 2012 18:40 | A.C.

Zdravím p. Hanák, Nikl, Sandokan atd, vše je o informacích, které ovlivňují"místní politiku", nemám "patent na rozum jak bylo uvedeno. Je však fakt, že z radnice "unikají" dost závažné informace a "přetřásají se na těchto "stránkách" Je to o tom, že někdo chce být zajímavý,protože něco ví a nebo je to záměr? Očernit některé úředníky a zastupitele?
24. 04. 2012 18:21 | L.K.

Sandokan, někteří zastupitelé mají obdobný názor na M.Š. , Ale je to tak jak to je. Máte na přípravu nových voleb dost času. Zajistěte si nějaké peníze, vyvěstě plakáty, vezměte mikrofon, předneste svoje vize jak by to v KM mělo do budoucna vypadat(jak splatíte Dvořáčkovy dluhy , kde jsi půjčíte na rozvoj, kde seženete peníze zEU) jděte na Náměstí s navařeným volebním gulášem a možná Vás někdo zvolí. Je otázka Kdo??
24. 04. 2012 18:07 | Vojta Navrátil

Vím o jedné koalici ODS a ČSSD, kde to opravdu povolební zrada na voličích nebyla, jelikož jim o svojim spojení "dali echo" předem :). Konkrétně se jednalo o toto http://volby.cz/pls/kv1994/kv1...
24. 04. 2012 17:31 | Q

na rovinu: Váš úhel pohledu je úhlem pohledu zvoleného zastupitele, člena některé z uvedených stran, nikoliv úhlem pohledu voliče. Volič se nerozhoduje podle toho, s kým se umí nebo neumí domluvit zvolení zastupitelé, ale obvykle podle toho, co strana nabízí, jaký má program, jaké názory dlouhodobě prosazuje, jaké osobnosti za ni kandidují atd. Od stran, které se dlouhodobě prezentují jako protivníci většinou neočekává, že se hned po volbách spojí a to ani na komunální úrovni. Z úhlu pohledu voliče je velká koalice podvodem. Jiná situace by nastala, kdyby např. zde v Kroměříži obě strany předem oznámily, že se necítí být vázány ideologií a postoji svého vedení a že se po volbách spojí s kýmkoliv, kdo je ochoten správně zvedat ruce na zastupitelstvu.
24. 04. 2012 14:11 | Hanák

Pro L.K. vidím, že jste neporozuměl psanému. Já jsem jen argumentačně napadal inkorentní teorii přispěvatele "an rovinu".
Nevím, jak může učitel z AG nebo "zelení" řídit město. To se musíte zeptat jejich voličů, ne mne, já mezi ně nepatřím. Ale asi si jejich voliči myslí, že mají tytéž schopnosti řídit jako úředník stavebního úřadu nebo knihovnice. A odpověď: Myslím, že velká koalice vznikla z důvodů velké krajské koalice a zachování statu quo v okresní i krajské ODS a ČSSD. Nepochybně zde byla i silná motivace jedinců, o které by se soukromý sektor doslova popral, tedy i udržení placených míst pro Marka Šindlera a Jarmilu Číhalovou. Když se podíváte na pavučinu stranicko-rodinných vztahů především ODS, uvidíte, že velká koalice je pro ně TO NEJLEPŠÍ PRO BYZNYS. Ostatně Kroměříž je přeci Msto pro byznys 2011. :-))
24. 04. 2012 14:09 | Sandokan

L.K: Vysokoškolsky vzdělaný učitel město řídit nemůže a středoškolák Šindler ano, dokonce jako uvolněný? Vzamatujte se vy.
24. 04. 2012 13:03 | L.K.

Hanáku, hanáku, jak může učitel z AG, nebo "zelení" řídit Město při svých názorech a postojích. Proč jsi myslíš. že vznikla Velká koalice"? Vzpamatuj se.
24. 04. 2012 12:35 | Hanák

Argumentace "na rovinu" je možná teoreticky pěkně popsána, ale je naprosto odtržená od KM dění jako pasování velké politiky na komunál:
Naprosto nečitelný subjekt složený z individuí je např. ad hoc seskupení Volba pro Kroměříž, kde paní Číhalová reprezentuje už třetí subjekt je součástí koalice. To, že jako uvolněná zastupitelka je loajální k těm z jichž vůle je placena, zřejmě napomáhá plnění programových cílů. Stejně jako členství ředitelky KK v radě města KM. Naproti tomu čitelné a vnitřně soudržné KDU a SZ stojí mimo.
Kdyby to bylo o prioritách a ne o výdělcích do vlastní kapsy pak tu máme nějakou programovou shodu, jako byly např. cíle města v období 2006-10. Tady se obě partaje dohodly, že si rozdělí místa, přikryjí se fíkovým listem a jde se dál. Žádný programový dokument v roce 2010 nevznikl.
Asi by bylo lépe, kdyby to tak jak "na rovinu" píše fungovalo, ale v Kroměříži je to zkrátka jinak.
24. 04. 2012 12:21 | A.C.

K přispívajícím :řada věcí a akcí ve Městě neni ideální a asi nikdy nebude, nelze vyhovět všem., počet zaměstnanců se již rozrostl do obludných "rozměrů" vč. městské policie, náklady na "provoz"rostou geometrickou řadou, přesto si úředníci "vpohodě "chodí po nákupech, , p.tajemník ať chce nebo ne s tí asi málo udělá a tak jako s reorganizací MÚ. Je to v podstatě"plácání" do vody. Někteří lidé na radnici mají své zájmy, které se snaží prosazovat "k obrazu a prospěchu svému". Co se týká zastupitelsva, nelze všechny členy "házet do jednoho pytle" jsou tam lidé vzdělaní s praxí a co je hlavní mají na řadu návrhú a rozhodnutí svůj názor, ovšem někdy se kompromisy dělají, o tom je i regionální politika.
24. 04. 2012 11:34 | na rovinu

Pro "Q"
Opravdu si neuvědomujete rozdíl mezi politikou na úrovni státu a na úrovni komunálu? Nevidíte v posledních dnech "v Praze" neustále, jak může vypadat politika, když je nějaký subjekt nečitelný, složený s jednotlivců, kteří mají programově velmi odlišné názory nabo jsou to prachpodivná individua. Jak chcete třeba u takových zajistit, že bude zastupitelský orgán fungovat a něco prosazovat, když nemáte jasno, jak se k prioritám nějaké koalice postaví. Potom hledáte spojenectví, které bude fngovat a mít podporu k tomu, čeho chce společně dosáhnout. A psal jsem tu jasně už několikrát, pokud někdo před volbami vyloučí nějakou koalici či nějakou naopak závazně slíbí (divil bych se velice) a nedodrží to, pak se jedná o podvod. Jinak je o to o výsledku voleb a o tom, co jsem napsal výše v této poznámce.
23. 04. 2012 22:48 | Pepa

ad Petr Pálka. Protože oprava fasád, podloubí, výměna oken a další práce na zchátralém objektu hotelu Haná samy o sobě znamenají věc pozitivní. Proto. Nevím co je na tom k nepochopení? Vy o té podle vás "rozvíjející nicotě za opravenými fasádami" něco konkrétního víte? Pokud ano, tak sem s tím! Pak můžeme naříkat a kritizovat.
K Hanáckému náměstí: na moji otázku kdo by byl provozovatelem vámi navrhovaného využití kasárenské budovy (depozitář,expozice, přednáškové sály a další"nabalení") jste mi neodpověděl. Namísto toho jste jasnozřivě prohlásil, že "o věci nevím vůbec nic". V tom případě si ponechejte vaše konstrukce pro sebe a nedávejte je zde v šanc, totiž v šanc i možným otázkám a připomínkám, ev. i nesouhlasu. Nemyslíte?
23. 04. 2012 22:21 | Q

na rovinu: Dlouhodobě a v celé republice se obě dvě naše největší strany prezentují jako nesmiřitelní protivníci. Povedlo se jim polarizovat velkou část voličů na dva stejně nesmiřitelné tábory. Jejich předvolební kampaně jasně sdělují, že stojí jednoznačně proti sobě. Např. tato hesla:
http://www.volbycr.cz/images/o...
http://media.novinky.cz/416/14...
a nejen tato jsou více než výmluvná. A pak skončí volby a člověk se nestačí divit, jak rychle a kde všude vznikají koalice mezi těmito nesmiřitelnými stranami. Není to nic jiného než podvod na voličích, kterým před volbami v zájmu získání co největšího počtu hlasů namluví, že se opravdu, ale opravdu nemají rádi a po volbách si padnou kolem krku.
23. 04. 2012 18:14 | na rovinu

Pro korzár:
Já jsem zde netvrdil, že si lidé nemyslí, že spojení například ČSSD s ODS v koalici je podvod. Já zde tvrdím ale, že to podvod není.
A pro "Hanák"
Proč zde píši, že se domnívám, že úmysly pana Nikla nejsou čisté? Pro ten prostý fakt, že jeho článek je plný náznaků a invektiv bez něčeho konkrétně doložitelného k těmto výpadům.
23. 04. 2012 18:00 | Korzár

Na rovinu: Myslím, že žádat po vás, abyste podal důkaz, že Nikl lže, zvlášť ohledně toho, o čem tvrdíte, že lže, je naprosto relevantní. Nebo snad chcete říct, že se nenajde jediný volič ODS a ČSSD ve městě, který koalici nevnímá jako podvod? O tom silně pochybuju. Kdybych jednu nebo druhou stranu volil, určitě bych to jako podvod cítil. Ostatně právě slabost obou stran pro tento druh podvodu je jedním z důvodů, proč je nevolím. A taky si troufám říct, že nejsem sám.
23. 04. 2012 17:48 | Hanák

Vážený přispěvateli pod zn."na rovinu", děkuji Vám, že jste se ozval a rozvinul své výhrady. Pro mne osobně jsou nyní podstatně srozumitelnější.
Uvádíte, že mi nevadí styl "říká se", "možná jsou to spekulace", převracení významu. Nemáte pravdu: Vadí mi styl "říká se", i "styl možná jsou to spekulace." Vadí mi silně v útvaru zvaném zpráva nebo reportáž. Nicméně i tam záleži na kontextu. Zda došlo k převracení výroku si netroufám hodnotit. Avšak od komentářů si umím zachovat odstup a vnímat to subjektivní. Hodnotu komentáře a věrohodnost komentátora v mých očích zvyšuje či snižuje mj. trefnost popisu situace, kterou komentuje. Naopak krkolomnost či neučitost argumentace obé snižuje.
Vy panu Niklovi nemusíte také vyvracet nic. Postupujete ve svém komentáři podobně jako on: Na základě nějakého faktu v tomto případě, vaší osobní interpretace výše uvedeného článku dospíváte k názoru, že úmysly pan Nikla jsou nečisté a průhledné. Vy a dost možná i jiní považujete jeho styl a obsah za záměrné pomlouvání. Já jeho článek považuji především za kritiku velké koalice, za kritiku chování kroměřížských odnoží stran ODS a ČSSD.
A zda jde o podvod na voliče ? Nebo jen flexibilní chování zastupitelů ? Zde citát Daniely Hebnarové z jejího článku Předvolební úvaha před KOMUNÁLNÍMI volbami , 29.9.2010 (http://www.danielahebnarova.eu...): "Moc bych si přála, aby se politice vrátila její původní čitelnost, v níž je pravice pravicí a levice levicí. Tak, abychom si mohli volit dlouhodobé směřování společnosti a osobnosti, které budou nejen udržovat onen zvolený směr, ale také se za svá rozhodnutí zodpovídat. Těším se na dobu, kdy se politice vrátí původní obsah a bude ceněno, že lidé, kteří se jí chtějí zabývat, dokáží dát najevo svůj názor na společnost právě tím, že si vyberou (nebo klidně založí) sobě blízkou politickou stranu a za svým názorem si s její podporou budou stát déle, než onen čtyřletý okamžik."
Já jen říkám zlatá slova.
23. 04. 2012 17:13 | Vojta Navrátil

K uvedenému tématu koalic ČSSD a ODS vyšel v MfD 19. 11. 2010 článek docenta Balíka z Masarykovy univerzity pod názvem "Komunální zvůle. Staré kumpánství platí víc než ideová blízkost", tady jsou některé vybrané pasáže:

"Mnohde se pak ale ukázalo, že staré kumpánství platí více než ideová blízkost. Koalici tak raději uzavřeli staří známí, byť včerejší naoko ideoví nepřátelé - jen aby nepustili k lizu nové štiky. Často jsou tato spojenectví obhajována řečmi o tom, že chodníku je jedno, kdo ho buduje. Proč tedy tito lidé kandidují za politickou stranu? Proč mnohde odmítají komunisty? Proč nevytvářejí v obcích a městech jednotnou kandidátku Národní fronty, ale matou voliče politicky profilovanými stranami?
Ano velká část komunální agendy je technického, neideologického rázu. Přesto se občas, třeba jen párkrát za volební období, rozhoduje ideově - o tom jak moc se bude chtít obec montovat občanům do života skrze územní plán, skrze výši daně z nemovitostí, zda upřednostní represi, či prevenci a jak se postaví k bytové politice. Potom není jedno, jak je složena rada.
V mnoha menších městech je pak trend velkých koalic překryt něčím obdobným - koalicemi širokými, které do společné odpovědnosti zahrnují co největší část politické scény. V obou modelech je vůdčím motivem touha po bezpečí - důvěra v to, že po příštích volbách, které mohou dopadnout opačně, se mnou bude chtít můj ideový protivník zase spolupracovat. A také snaha co nejvíce marginalizovat opozici."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Za sebe bych jen uvedl, pokud se tady argumentuje Německem, pak koalice CDU/CSU a SPD vznikla jen dvakrát v historii a bylo to, když nebyla žádná jiná možnost jiné koalice, což v našem případě nějak neplatí.
23. 04. 2012 16:17 | na rovinu

pro Hanák
Pojem "podvod na voličích", jak jej podává autor článku "Leopold Nikl" není nic efemérního, ale konstatování a to lživé. V prostředí, kde se zatupitelské sbory sestavují převážně na principu poměrného zastoupení se dá s velkou mírou pravděpodobnosti předpokládat vznik nějaké koalice. Proto může vzniknout například koalice v Německu CDU/CSU a SPD či jiná. A proto tvrzení, že vznik nějaké koalice je podvod na voličích, je nepravdivé za předpokladu, že tato koalice nebyla před volbami některým z účastníků koalice vyloučena. Pak se jedná o zjevný podvod voličů. Pak Nikl měl napsat, že by si přál takovou či makovou koalici, ale ne psát o podvodu. Kolik asi voličů před volbami mělo jasno, kterou koalici zavrhuje, vždyť spousta lidí kroužkuje napříč politickým spektrem (vybírá si konkrétní lidi), jak chcete z tohoto odvodit, jakou koalici si přáli s nějakou smysluplnou většinou pro rozhodování? Zejména na úrovni komunální? A pravdu má starostka Chropyně, pokud řekne, že je jedno, jestli chodník opraví zelení, červení, modří, béžoví nebo oranžoví. Důležité je, jestli se ten chodník vůbec opravuje (jestli je to nutné) a jak efektivně (kvalita a vynaložené prostředky)! To přece není demagogie, ale konstatování faktu. Ale fakta tu zjevně nejsou na pořadu dne. A já nepovažuji za "pohled" uvádění náznaků, že se dějí nějaké nepravosti bez jakéhokoli faktu, já to považuji za záměrné pomlouvání těch, kterých se to týká a budu považovat do chvíle, kdy pan "Nikl" přijde s něčím doložitelným. Já mám panu "Niklovi" vyvracet jeho náznaky ničím nepodložené? To myslíte vážně? Já jsem vznesl velké pochybnosti o úmyslech pisatele tohoto článku a přijde mi, že jsou nečisté a průhledné. Vám nevadí styl "říká se", "možná jsou to jen spekulace", převracení významu toho, co snad měla pronést starostka Kroměříže. Pamatuji dobu komunistů a vnímám i dnešní sklon k bulvárnosti. Nevím, co je horší. Tehdy jsme všichni mohli tušit, že se s čtenáři manilupuluje, dnes se však média tváří, že jsou svobodná a že nemají důvod psát nepravdy či pravdu komolit nebo zamlčovat. Skutečnost je však hrozivě jiná. A nabyl jsem dojmu, že pan "Nikl" je opravdu schopný všeho.
23. 04. 2012 13:38 | Hanák

Bude dobře, když někdo trestní oznámení podá. Prokázat, že v tomto článku byl spáchán jakýkoli trestný čin je v nemožné. Mj. díky kauze Zeman-Zieleniec, pamětníci si vzpomenou. Článek se z novinových žánrů blíží nejvíce komentáři, v tom smyslu lze rozumět subjektivním soudům autora. Ti z Vás, kteří tu s odpuštěním povykují, neuvedli ani jedno tvrzení autora, které je nepravda ergo lež, snad s tím, že autor "na rovinu" si jinak než autor článku vykládá efemérní pojem "podvod na voličích."
My ostatní buď autorův pohled sdílíme či nesdílíme, popř. bychom třeba neužívali topolánkovský slovník o kmotrech či užívali na téma kroměřížské koalice prebend a postů jiný, ostřejší slovník.
Přispěvateli "na rovinu", pokud marně čekáte na to, že autor svůj pohled podloží fakty, prosím buďte tak hodný a vyložte Vy, co konkrétně je faktická nepravda čili lež.
Totéž se týká Lukretzia. Autor ani mně ani Vám nemusí nic dokazovat, protože on ani v článku nic nedokazuje, on jen něco tvrdí a opírá to o své pozorování, dotazování, osobní zkušenost a vlastní myšlenkovou kombinaci.
Prosím místo povyku, zkuste být lepší než autor v tom, že budete věcní a nám ostatním dáte na rozdíl od vámi denunciovaného autora důkazy pro opačné závěry než učinil on.
Podle úrovně vašich příspěvků soudím, že se vám to nepovede a že se o to ani nepokusíte.
23. 04. 2012 12:52 | Pavel

ad korzár: nepleťte si P. a Pavel. Aby bylo jasno, není to týž a nemají nic společného.
23. 04. 2012 12:37 | admin 2 (Vojta Navrátil)

Co se týče pana Nikla, pak vám všem dotazovaným mohu odpovědět cimrmanovskou replikou z Vizionáře, když se ptá ten uhlobaron smrtky co v budoucnu stihne bohaté lidi: "My nesmíme ani naznačovat."
23. 04. 2012 12:35 | Vojta Navrátil

Z politologického hlediska autor vůbec nelže, jelikož je strany potřeba vnímat z celostátního hlediska, jelikož ta strany a její straníci vyznávají (resp. měli by vyznávat) nějaké vidění světa a ne jen dle toho co dělají v jednom městě (Dvořáček taky před volbami 2002 nebil do komunistů a stejně to lidem vadilo, když se s nimi spojil). A pak si ještě vzpomeňme, že lídr ČSSD Malý kandidoval v tu dobu do Senátu a byly tu plakáty, aby ho lidi volili a on je chránil v Senátu od pravice - to byl v kampani schizofrenik?
23. 04. 2012 12:26 | L.K.

K příspěvku od Kamča: se znalostí věci máte pravdu!
23. 04. 2012 12:15 | Korzár

A za tohle by měl autor už dávno sedět. Co "s"? Zkuste to, třeba to ještě není promlčeno: http://aktualne.centrum.cz/blo...
23. 04. 2012 12:14 | 600

To s:Mile "s",musim s Vami nesouhlasit.Muj prispevek byl taky smazan,ale urcite ne proto,ze bych s nekym nesouhlasil.

To P.:Mile "P.",naivne se dovolavate takove informace,kdyz samo pisete jako anonym.
23. 04. 2012 12:11 | Korzár

s, pavel apod: žádám o jasné důkazy k tomuto špinavému článku, jinak podávám T.O. http://dialog.ihned.cz/komenta...
To jste se zase předvedl..
23. 04. 2012 11:51 | s

Žádám o důkazy ke všem článkům ! Jinak se nedivím, že nikdo nevěří ničemu. Co to mazání příspěvků, které s Vámi nesouhlasí ??? To je dílo !Články špiní, ubližují a podporují většinu k trestním oznámením na autory či přispěvatele.
23. 04. 2012 10:05 | P.

Dobrý den, bylo by možné získat od redakce informaci, jestli Leopold Nikl je opravdu Karel Toman st. ?
Tato informace byla v nějakém smazaném příspěvku.
Děkuji předem za odpověď.
23. 04. 2012 09:49 | Lukretzia

Když něco píšete, pane redaktore, tak jistě máte důkazy, prosím o jejich předložení, protože jinak jediný podvod, který tu na lidi je, je váš web!
23. 04. 2012 09:40 | na rovinu

Já se umím smířit s tím, že má někdo jiný názor, ale nebudu mlčet k tomu, když ten prezentovaný "názor" je lživý. Jak jsem v administrátorem smazaném příspěvku napsal, o podvod na voličích by se jednalo jedině v případě, že by některá ze stran před volbami slibovala, že nebude s některým subjektem po volbách případně spolupracovat na koaliční bázi, a po volbách by to udělala. Taky jsem zde napsal, že psaní ve stylu "proslýchá se", "z dobře informovaných zdrojů", "ze zasvěcených kruhů" s cílem šířit pomluvy by si i od těch, kteří tento diskuzní prostor vytvořili, zasloužilo pozornost a požadavek nějakého doložení takových tvrzení. Jinak jsou to jen pomluvy. Takže ještě jednou požádám odpovědné, chtějte po panu Niklovi doložení svých "říká se třeba". Jinak já budu tvrdit, že pan Nikl záměrně lže a provozovatelům této diskuze to vyhovuje. Pak je na místě otázka, za jakým účelem tuto diskuzi stvořili? Že by právě proto, aby se zde mohly prezentovat takové "horké informace"? A můžete tento příspěvek zase smazat, máte tu moc, ale na mnou popsaných faktech tím nic nezměníte.
22. 04. 2012 23:19 | Petr Pálka

Pepo, proč si myslíte, že jde o první krok pro další rozvoj Hané? Nemůže jít naopak o krok na dlouhou dobu poslední - jistě finanční spoluúčast města a státu se hodí - za novou fasádou se bude po dlouhý čas rozvíjet jen nicota, a to i tehdy, když bude pustnoucí barák s tou novou fasádou dobře zobchodován.
K věci možných depozitářů: Vidím, že o věci nevíte vůbec nic.
22. 04. 2012 22:44 | admin 2 (Vojta Navrátil)

Na titulku není nic lživého, ale jestliže vám spojení levicového a pravicového připadá přirozené, pak je to váš názor, tak vám ho nikdo nebere, ale musíte se smířit s tím, že někdo jako třeba autor má jiný názor.
22. 04. 2012 22:37 | na rovinu

Ještě sdělení adminovi. Neporušil jsem ani jednu psanou podmínku "kodexu Kroměřížana". Pokud tedy nepovažuje admin označení "lhář" pro někoho kdo lže za neslušné (a pisatel článku pod nickem "Leopold Nikl" lže prokazatelně už u názvu svého příspěvku). V případě, že ano, prosím admina o sdělení. jak nazvat jinak lháře nebo o popsání nepsaných pravidel tohoto diskuzního příspěvku (podle zásahu admina bych hádal, že existují)?
22. 04. 2012 22:35 | admin 2 (Vojta Navrátil)

Smázl jsem příspěvky, kde pisatelé na sebe hrubě útočili naprosto mimo téma. Pokud má někdo pocit, že to co autor uvádí není pravda, pak ať to kultivovaně a konkrétně doloží a v diskusi to nikdo mazat nebude. Toť vše.
22. 04. 2012 22:30 | na rovinu

To admin. "Smázl jsem tady několik příspěvků". Ptejte se proč napříklap příspěvek, který se opře do autora zřejmě lživých tvrzení či náznaků. K čemu je takový blog, když se na něm nemůže zpochybnit důvěryhodnost pisatele a sděit ostatním, že sem píše lži? Je tedy jen pro to, aby se zde psalo s určitým záměrem a podle přání admina či těch, co tento prostor založili? Je hanlivým vyjádření třeba požadavek, aby ten, kdo zde něco tvrdí, alespoň minimem konkrétních informací svá "tvrzení" doložil? Nebo zde napište proč jste některý příspěvek smazali? Proč nesmažete či vůbec necháte zveřejnit něco, co pisatel ničím nedokládá, pouze "jedna paní povídala".
22. 04. 2012 17:20 | Korzár

admin2: palec nahoru..
22. 04. 2012 14:07 | admin2 (Vojta Navrátil)

Smázl jsem tady několik příspěvků. Může se Vám to nelíbit, můžete se o tom přít (někde jinde), ale to je tak vše co s tím můžete dělat.
22. 04. 2012 01:24 | Pepa

Petr Pálka: tak si čtu ten váš komentář a musím říci, buďme rádi, že se s Hanou alespoň něco podnikne! Snad je to první vykročení k postupné rekonstrukci celého komplexu, který s přilehlou smradlavou uličkou je ostudou města. Buďme spravedliví, tak či tak je to bod pro reg. komisi
a B. Šimůnkovou.
S tím využitím kasárenské budovy do Purkyňky: kdo prosím ty expozice a přednáškové sály pro školy by tak asi provozoval? Zřejmě asi nevíte, že kraj teď ve velkém investuje ve Zlíně do rekonstrukce továrních budov pro kulturní zařízení BI, do UTB a do PZ v Luhačovicích a s tím má jó co dělat, aby si nezadřel třísku. To jsou krajské priority a ne nějaká záchrana chátrající budovy v Kroměříži s využitím jakéhosi skladu, expozic a nějakého "nabalení" v nákladech za pěkných pár desítek mega. Buďte trochu realista... (a příště se lépe informujte ...)
22. 04. 2012 00:40 | Kamča

To Kominek:
Inu, vlastností internetových diskusi (a tahle je výrazně taková) je i možnost být anonymní. Já jsem opatrná (a korektní). Vás soudit nebudu. Rada je jednoduchá - vyrazte na úřad. Veďte rozvoj. Mějte 27 šéfů, z nichž každý chce něco jiného a všichni to "vědí nejlépe". K tomu patnáct "Kominků", kteří Vás kdykoliv a jakkoliv zkritizují za vše, co uděláte. Ono je totiž hrozně jednoduché nasazovat psí hlavy těm ostatním...a je jedno jak se jmenují. Překračování etických hranic (což jste dle mne udělal), však považuji za naprostou neslušnost. KM chtěla ve vedení rozvoje stavaře. A tak ho tam prostě má.

Co kdo z nás ví o rozvoji? O plánování, koncepcích, systémovém přístupu, obecných i oborových vazbách a souvisejících faktorech?
Prostě to zkuste. Makejte, zkutečně řešte. A čelte všem souvislostem. Sednout a kritizovat, to umí každý.

Nechcete "odtajnit" svůj záměr. Jistě, je to Vaše právo. Ale v okamžiku, kdy zjevně netušíte, jak takový materiál vypadá..inu..o čem vlastně je?? A v tomto případě, proč o něm "kříčíte" v této diskusi?

Že by logorrhea??? Jinak si to bezdůvodné ublížování jiným vysvětlit nedovedu.

(Ostatním diskutujícím se omlouvám, ale základní neslušnost a kopání do jiných lidí, kteří kus práce odvedli, fakt nesnáším a k tomuto tématu se už opravdu vyjadřovat nebudu, slibuji).
21. 04. 2012 23:28 | Petr Pálka

Pane Koutský, děkuji Vám za odpovědi. Vím, že by umístění nálezů z výzkumů Hanácké náměstí samo o sobě neoživilo, avšak je to cesta. Pokud hledáte realizovatelnost, tak realizovatelná. Pokud hledáte udržitelnost, tak na dlouhou dobu. Ta expozice by též byla možná (třeba jistý čas prezentace té lokality, pak zase jiné), snad i nějaký drobný sál pro prezentaci školám. Šlo by o nálezy asi z území celého kraje - minimálně ze širokého okolí. Možná by se na to ještě něco nabalilo, ale nevím, jak na tom kraj je (myslím náklady na přizpůsobení, rekonstrukci a vybavení budovy). K Hané: To je fakt postačující, vylepšit vzhled budovy bez toho, aby došlo ke zlepšení života lidí - obyvatel toho kterého domu - oživení historického jádra města? Jistě, návštěvníci nebudou zaraženi, tak jako jsou dnes, když bude fasáda pustého a prázdného domu opravena, ale... něco mně na tom nesedí, nic víc.
21. 04. 2012 18:58 | Vladimír Koutský

Panu Pálkovi.
1. Jako člen této radniční koalice se necítím a při povolebních setkáních jsem byl proti koalici s ČSSD.
2. Vůbec nic o fungování TOP 09 v MRK a MZK nevím. Nikdo se mne na nic netázal ani o ničem neinformoval. Mám pocit že vyrůstají noví karieristé.
V TOP 09 končím.
3. Opravu fasády hotelu Haná ( Potěmkinovu vesnici ) jsem ve výboru pro regeneraci a rozvoj podpořil. Ing.Šimůnková , pokud vím, jednala s majitelem a zdá se, že v dohledné době se celková rekonstrukce neuskuteční. Tím se alespoń vylepší vzhled budovy.
4. Kasárna na Hanáckém náměstí. Objevují se různé náměty, viz předcházející texty, ale přiznám se, že umístění archeologických nálezů se mi příliš nezamlouvá. Rovněž mi není znám návrh p.Komínka. V každém případě by se všechny náměty měly shromáždit, vyhodnotit a dál s nimi nějak naložit. Náměty jso jedna věc, ale realizace druhá.
21. 04. 2012 15:17 | Petr Kominek

Pro Korzár: opakuji, doufám, že jej nevystřídá stejně neschopný odborník.
Pro Kamču: nezjednodušuji. Sledovala jste někdy kroky páně Koplíka, když se jednalo např. o prodeji pozemků, které byly určeny v územním plánu pro jiné účely a on klidně zcela mlčky přihlížel jejich prodeji a ještě mi do očí řekl, že je mu to jedno? Asi ne. Já vím o čem mluvím. Ptáte se na nějaká pozitiva, kterých jsem svou kritikou dosáhl? Vzpomenu jen to poslední a celkem nezanedbatelné, přeložení plánovaného obchvatu od Bagráku za letiště. To je vše co jsem ochoten anonymovi sdělit.
Měl jsem dobrou vůli a abych právě nebyl nařčen z toho, že jen kritizuji, navrhl jsem vlasní řešení co s budovou na Hanáckém náměstí a zdůrazňuji bez nějakých Vámi smyšlených partnerů či spolupracujících subjektů. Zato od Vás jsem žádný návrh ještě nečetl. Jak s mým návrhem naloží paní starostka a Rada mKM, je jejich věc, ne Vaše.
Nepochopil jsem, proč mne strkáte do Blesku, já informace, které podávám, mám ověřené a nejsou to žádné výmysly. Pokud Vám vadí kritika současné situace, potom jste zřejmě se vším spokojená a závidím Vám a nebo patříte k těm, které kritizuji, v tom případě Vám nezávidím.
21. 04. 2012 10:52 | Vlko

Máme tu KRÁSNÉ JARO ! Lidi, usmívejte se na sebe, mějte se rádi a pomáhejte si.
20. 04. 2012 18:40 | Kamča

Pane Komínku,
Ad1
co se týče rozvoje, neuvěřitelně zjednodušujete - Vám by to fakt snad slušelo v Blesku nebo na podobném místě. Ano, jsme natolik malé město, že jeden člověk ledacos zvládne. Ale úředník je prostě "nástroj" vedení. Jistě, je lepším nebo horším nástrojem, ale to záleží na mnoha faktorech. Ono kritizovat umí každý. A přiznejme, Vám to jde skvěle. Ovšem zajímavé je, že právě takto jste známý. Jako kritik...co spíše nějaký pozitivní výsledek? Nenašel by se? Ráda bych se mýlila.

Ad 2
A nám se se záměrem nesvěříte? Je li spočítán včetně návratnosti (jistě reálné) a navržen s využitím dotací (jistě z reálně využitelných dotačních titulů o nichž i víte, jak je řídit) s jistě jasnými partnery a a spolupracujícími subjekty...pak není důvod nenapsat víc, že? :-).
20. 04. 2012 18:05 | Petr Kominek

Nyní něco málo k budově na Hanáckém náměstí. Přesto, že na radnici nepanuje nálada, která by byla příliš nakloněna nějakým rekonstrukcím této budovy, přispěl jsem svojí troškou do mlýna. Paní Šimůnková mne, stejně jako všechny občany Kroměříže prostřednictvím Týdeníku Kroměřížska vyzvala, abych navrhl nějaké řešení, co s ní. Protože jsem od počátku zastáncem jejího zachování a deklaroval jsem to i veřejně na zastupitelstvu před jednáním o jejím prodeji, rozhodl jsem se, že se zachovám tak, jak by to mělo asi být a vypracoval jsem několikastránkový záměr či studii o jejím využití. Pravda, rekonstrukce by přišla na několik desítek milionů a dotace by byly nezbytné, ale návratnost by byla 18 - 20 let, což zase, jak tu již někdo psal, není pro naše čtyřleté politiky zajímavé. Návratnost pro město je to ale velmi dobrá, protože to dělá pro lidi a jejich budoucnost. Můj návrh byl předán paní starostce a jak s ním naloží, je již pouze na ní. Já jsem ale udělal vše co je v mých silách a nebudu si vyčítat, že jsem byl málo aktivní. Takže zkuste všichni, co máte nějaké návrhy, předložit je radnici. Diskutovat na tomto blogu je sice hezké, ale bez správného efektu.
20. 04. 2012 18:01 | Korzár

Petr Komínek: A mě se chce zase vyřknout, že jestli byl Koplík brzda, tak je třeba ptát se, kdo ji mačkal. A pak taky, že mám podezření, že (pokud město jeho výpověď přijme), vystřídá ho někdo podobně bezproblémový.. A myslím, že přesně o tom tento článek je.
20. 04. 2012 17:49 | Petr Kominek

Článek sice hovoří o něčem poněkud jiném, ale přesto to zkusím.
Rozvoj tohoto města se v podstatě zaškobrtl až zastavil zhruba před 10-ti lety, kdy byl zřízen odbor pro rozvoj města a vedoucím byl jmenován Ing. Koplík. Tento člověk, jak se o něm běžně vyjadřovala jedna minulá místostarostka, byl brzdou rozvoje města Kroměříže, ano byl, protože podle mých informací podal včera údajně výpověď.
Je to malý krok pro Koplíka, ale velký skok pro rozvoj města Kroměříže. Pokud bude na jeho místo jmenován odpovědný, dostatečně průbojný, odborně vzdělaný člověk se zájmem o rozvoj KM a bude mít i za sebou nějaké výsledky, bude brán vážně Radou a zastupiteli (ostatně Rada si ho bude vybírat s komisí jí stanovenou) potom doufám, že se konečně rozvoj KM pohne směrem takovým, jakým se hýbe např UH již řadu let. Město KM bylo historickým městem ČR v roce 1997, za těch posledních 15 let se tu bohužel, ať se na mne minulí starostové zlobí nebo ne, pokud to čtou, nic smysluplného nerozvinulo.
Takže se mi chce vykřiknout, s novým vedoucím rozvoje ke světlým zítřkům rozvoje města Kroměříže.
20. 04. 2012 09:01 | Katz

Využití: Tady se, bohužel, radí obtížně. Přestavět budovy na byty, lhostejno zda startovací nebo normální, je kvůli dispozici budov problém: příliš velké investice. A mecenáši u nás asi vymřeli. Každý podnikatel dnes hledí nikoli na veřejný zájem, ale na rentabilitu, takže pro toho, kdo chce výhodně uložit finance, je jednodušší budovu sundat, nechat pozemek ležet ladem a čekat. K účelům hostelu je možno lépe využít kapacitu ubytoven středních škol, které jsou přes prázdniny prázdné a které jsou i podobně využívané, i když o tom veřejnost, natož turisté, moc neví. Podnikatelské inkubátory a technologické parky má téměř každá VŠ, která je schopná poskytnout příslušné odborné zázemí. Bez něj to dopadne jako v Holešově. Pobočku zde VŠ mohou primárně zřídit pro kombinované studium, ale k tomu účelu jim stačí pronajmout si na víkend sál. Pokusy získat VŠ zde byly z více stran, i z té mé, ve finále to vždy narazí na efektivnost nákladů, i když město bylo ochotno (budovu nyní určenou k prodeji) přenechat za korunu. Napadá mne ale jedno využití, ale tady to, myslím, narazí na neochotu se tím zabývat ze strany NPÚ. Podle mých informací: aby projekt kroměřížských zahrad mohl být vůbec schválen, musela být jeho základem nikoli myšlenka rekonstrukce zahrad, ale inovace v podobě vybudování Národního centra zahradní kultury, jehož hlavním zaměřením by byla edukace, a to v mezinárodním měřítku. Primárně se u zahrad nyní řeší rekonstrukce, nikoli ale vzdělávání, ke kterému se podobný objekt přímo nabízí: spojit do jednoho by tak bylo možné jak místnosti pro vzdělávání, tak i ubytování (zejména v případě krátkodobých kurzů) či případné expozice (nejen o zahradách) přístupné veřejnosti.
20. 04. 2012 08:05 | Korzár

Petr Pálka: Blázníte? Město aby ty kasárna dalo zdarma? Senátor Malý přece na tiskovce jasně řekl, že není možné, aby z toho město něco nemělo. Nejdřív to mělo být 25 mega, pak sedm... Třeba se na tu korunu dostanem. Ale zdarma? To bych si tedy vyprosil :-)
19. 04. 2012 22:47 | Petr Pálka

Než přejdu k nápadu ohledně využití budovy tak čtyři dotazy na V.Koutského. Co říkáte jako člen svrchu uvedené velké koalice na její fungování v Kroměříži? Co říkáte na výsledky působení Vaší strany v jejím rámci? Co říkáte na zanesení nové fasády neobývaného a neužívaného někdejšího hotelu Haná do Programu regenerace MPR pro rok 2012? Není toto neúčelné malování kulis kroměřížskou Potěmkinovou vesnicí? A ten nápad pro zachování kasárenské budovy. Zlínský kraj asi bude muset někde umístit archeologické nálezy ze staveb "kroměřížské" dálnice, holešovské průmyslové zóny, zástřizlovského biokoridoru (velkého rybníku) a dalších akcí podobného typu. Nálezů je mnoho. Co tak mu kasárenskou budovu zdarma nabídnout, aby ji upravil pro tento účel, snad i nějaká expozice by se vešla a dala časem realizovat.
19. 04. 2012 22:02 | Kamča

milé F., obávám se, že v Hradišti městský ho(s)tel nemají, to totiž fakt k veřejné správě moc nepatří :-). A ta budova se uspořádáním na byty moc nehodí - vždyť si představte PDA. Ty levné byty by byly asi setsakra drahá záležitost. Co je ale pravda je, že UH rozvoj prostě umí. Umí mít a postupně realizovat dlouhodobé plány. Nicméně s podnikateli spolupracují velmi pěkně. Je se tam co učit, to rozhodně. Ale kasárna prostě řešili v jiné době, to se prostě opakovat nedá.
19. 04. 2012 21:02 | F

Tak už to udělejme jak v tom Hradišti.... přebudujme ty kasárenské budovy na levné byty nebo ten hostel pro turisty a hned bude zdroj příjmů pro město.... a proč potom to Hradiště získává ceny, teď to byla ta památková cena, předtím opravené historické nádraží, jako nejkrásnější nádraží v ČR... získávají ceny, protože se to tam dělají pro lidi a pro rozvoj města, který tam umí... dělají to pro jeho návštěvníky města a ne pro podnikatele, i když i ti podnikatelé by mohli také zachovat historický soubor budov, já pořád věřím, že se ty budovy zachrání.....
19. 04. 2012 19:30 | Kamča

Korzár etc. nerada jsem negativní, ale s inkubátory je to takové složitější. Investice se nevrací snadno, staví (rekonstruují) se spíše z dotací. Jenže pak by tam měly být v době rozjezdu firmy s inovačním potenciálem...a teď se "položme na otázku" - jak je to s tím potenciálem v KM?
A pustit se na jakékoliv téma z Vámi popsaných do PPP projektu - no to je ta Vámi odhadnutá "pětiletka" hodně optimistický odhad, myslím.
Nechci tím říct, že nad situací nemá smysl přemýšlet, spíš jen to, že se pořád pohybujeme v těch "nad-volební-období-plánech". A to KM prostě nějak neumí - ke škodě města. Moc realistických běžců na dlouhé tratě s nadhledem a "drajvem" si nevybavuji :-( (teď nemyslím ty, co toho spoustu napovídají, ale opravdové tahouny).
19. 04. 2012 12:21 | Korzár

Navíc inkubační kanceláře, startovací byty a hostel jseou všechno věci, které by si na svůj provoz měly umět vydělat. Obávám se ale, že ne tolik, aby zaplatily počáteční investici. Tu by mohly pokrýt jedině vícezdrojové dotace. Chtělo by to, aby radnice dala dohromady s podnikateli plán, jak z toho bude mít každý něco - město opravený barák a veřejnou službu, podnikatel příjmy z nájmu nebo ubytovaných. Takový plán je ale minimálně na pět let..
19. 04. 2012 12:06 | Vít Kroutil

p.Koutský, Johny: taky mě napadlo využít ty budovy pro rozvoj turismu a podnikání. Třeba v širokém okolí Kroměříže zcela chybí hostel (nejbližší je v Olomouci a Uherském Hradišti) Koho sem chceme zvát? Jen bohaté cizince nebo třeba i zahraniční studenty, kteří netrvají na nóbl hotelu? S tím souvisí i malé využití Chřibů jako lákadla pro turisty. Cyklistické stezky se staví jen na rovině směrem na Kvasice - pro rodiny s dětmi které nechtějí žádný kopec to jde, ale na to asi turisty nenalákáme.
19. 04. 2012 11:51 | johny

Kasárenská budova:
Realizace velkých projektů dnes není na pořadu dne, takže se přikláním k této věci přistupovat "per partes". Tzn. bavit se o více záměrech, jejichž realizace by postupně tuto budovu dokázala znovuoživit. V tuto chvíli mne napadají dvě věci:

1) ve městě, v centru pak zejména, je nedostatek levnějších ubytovacích kapacit (tak do 500 Kč). Protože je to v docházkové vzdálenosti od centra i od Květné zahrady, stálo by za to uvažovat část jednoho z pater přestavět na levnější typ ubytování. Nedávno jsem potkal jednoho důchodce (cca 80 let), který s partou svých vrstevníků jel do KM na sraz absolventů a stěžoval si, že v centru jsou samé čtyřhvězdičkové hotely, kde ubytování stojí kolem 1000 Kč. Nic naplat, měl pravdu. I pochybný hotel Oskol má noc za 700 Kč, s ohledem na poměr kvalita:cena podle mě stejnak vychází líp jít do toho čtyřhvězdičkového hotelu...

2) KM, "nejlepší" město pro podnikání v kraji, jehož představitelé si ziskem tohoto titulu nedávno přihřáli svou polívčičku, aniž by se o něj významnějším způsobem zasloužili, by mohlo konečně trochu vyjít vstříc místním začínajícím podnikatelům. Poměrná část budovy by mohla být přestavěna na kanceláře pro tuto skupinu, měly by být nabídnuty zvýhodněné nájmy a další služby. Něco jako mini inkubátor.

Pane Koutský, dotační titul přímo na využití bývalých vojenských budov a areálů nabízí např. MMR.
19. 04. 2012 11:08 | Vladimír Koutský


Mimo téma.
Před časem, přesněji 12.4. jsem se vyjádřil k existenci kasárenské budovy na Purkyňově ul.( Hanácké náměstí ), která zbyla v majetku města a současně položil otázku, co s ní. Moje závěrečná výzva podle přísloví
„více hlav, více rozumu“ podněcovala k rozumné diskuzi, k návrhům, podnětům a myšlenkám, jak s touto budovou naložit a jak ji využít. Nečtu sice podrobně vše, co se v Kroměřížanovi napíše, ale k tomuto tématu jsem nezachytil NIC. Často naopak se v příspěvcích objevuje kritika takřka všeho a samozřejmě kritika na kritiku a tak dále, pokud opominu ostřejší invektivy. Zkusme tedy alespoň občas toto fórum využít rozumněji.Třeba se něco zajímavého a inspirativního objeví a tak i „náš Kroměřížan.cz" přispěje
k dobru ještě krásnějších Hanáckých Athén.
K tématu je ovšem nutno zdůraznit podstatnou podmínku. Můžeme sice vymýšlet vzdušné zámky, vždy ale nakonec rozhoduje REALIZOVATELNOST záměru. I ta městská budova musí najít své zafinancování, smysluplné využití a provozovatele, který bude schopen budovu dlouhodobě „uživit“ vlastním provozem. To celé zřejmě musí jít mimo rozpočet města, které již dnes má spoustu finančních problémů které v budoucnu určitě nebudou menší.
Přeji všem pěkné jarní dny!
18. 04. 2012 12:36 | 600

to Leopold Nikl:"Vydyndat" :-D . To je dobre!!! :-D
17. 04. 2012 22:58 | A.C.

Omlouvám se všem příspívavícím a přeji hodně elánu do další Vaší "práce" na tomto netu.
17. 04. 2012 15:25 | anonym

"Koalice na Radnici byla určitým kompromisem a východiskem z"nouze"

Anonym:
Já se předem omlouvám, že bohužel ani já nedosahuji Vašich intelektuálních kvalit, ale můžete nám tady nastínit, o jaké nouzi to tu hovoříte? Protože pokud nám to tu neosvětlíte, tak si za tím asi většina představí nouzi povolební matematiky, tzn. kolik možných jiných koalic (ne)bylo možno poskládat při takovém počtu subjektů, které v zastupitelstvu jsou. Předem upozorňuji, že mám výbornou náladu, takže doufám, že to nebudete brát tak, že reaguji podrážděně :)
17. 04. 2012 15:13 | Korzár

Anonym: Nikl že reaguje "značně podrážděně a emotivně"? No nevím, podrážděná reakce vypadá spíš takto: "Co to píšete za bláboly" než takto "Neplatí mne nikdo." Ale nevím, jestli se v tom jako Anonym poznáte, váš kontakt s realitou mi připadá hodně tenký...
17. 04. 2012 14:56 | Leopold Nikl

Vážený pane Anonyme, s politováním ozmnamuji, že se vzdávám potěšení konverzace s Vámi, neboť jsem seznal, že nedosahuji takových intelektuálních kvalit, abych byl s to držet s Vámi krok.
17. 04. 2012 14:40 | Anonym

k anonymovi.No comment.
17. 04. 2012 14:32 | Anonym

Vážený p. Nikle nikomu nechci nic podsouvat, Vy reagujete značně podrážděně a emotivně. Koalice na Radnici byla určitým kompromisem a východiskem z"nouze".A ještě se Vás zeptám za co Vy platíte a jakou cenu. Dal jste někomu korunu??
17. 04. 2012 14:12 | Leopold Nikl

Anonym: Neplatí mne nikdo. A text vůbec není o tom, koho bych na radnici chtěl, takže mi nic nepodsouvejte. Chcete snad tvrdit, že každý, komu se nelíbí velká koalice, chce na radnici Motyčku?
17. 04. 2012 11:41 | anonym

Anonyme: A kdo platí Vás? Daňoví poplatníci? Nestyďte se nám napsat, že v tomhle městě máte patent na rozum jenom Vy :)
17. 04. 2012 11:22 | Anonym

Ke článku:Velká koalice- co to píšete za bláboly. kdo vás platí? Chtěl by jste ve vedení Města KDU a Motyčku . Stačil Kvapilík v vr.1990.
17. 04. 2012 11:13 | Jirka

K článku: účel světí prostředky. za Dvořáčka si také komouši "plácli" s ODS.
16. 04. 2012 20:13 | Petr Kominek

Ani jsem netušil, že bude někým zaznamenáno, že jsem chyběl na zastupitelstvu. Musím říci, že jsem tentokrát měl mnohem příjemnější zábavu a byl jsem i celkem rád, že jsem nebyl přítomen dalších trapných tahanic našich rádoby politiků. Mimo jiné jsem se nedostavil také proto, že mne zajímal prodej domu na Hanáckém náměstí a ten byl zrušen. Že nejsou zastupitelé vyžadující odpovědi na své zákonem podložené dotazy dostatečně důslední, je jejich chyba, nechávají se odbýt a jsou málo razantní. Pokud na dalším zastupitelstvu nebude nic, co by stálo za to, abych tam trávil svůj drahocený čas, potom opět k radosti nemnoha zastupitelů, nepřijdu.
16. 04. 2012 15:21 | Sandokan

Díky za další moc pěkný obrázek. Textům dodávají další rozměr.. Vždycky se těším na nový.
16. 04. 2012 15:19 | Leopold Nikl

Laďa: Je-li nějaká věc možná, neznamená to ještě, že je dobrá. V obchodě jsou kartely zakázány. Co s tím, to nevím. Leda snad, že že by se voliči víc starali o osud svých hlasů a strany by v tomto smyslu nějak zavazovaly předem. Ale - jak správně podotýkáte - budou spš frflat u piva.
16. 04. 2012 12:33 | Laďa

Tak co s tím propánakrále ? Co byste radil? Holt demokratické principy jsou demokratické principy a koalice ta či ta je věc možná. Nebo chcete diktát?
Můžeme si tu akorát postěžovat nebo čmárat po radnici. Dnes už nikdo defenestraci dělat nebude. Našinec není schopen ani vyjít před barák když je třeba. Zafrfle si u piva a je to.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...