Jak podnikatelsky uspět v Kroměříži? Zeptejte se Pavla Halase

Od 1. září do 31. prosince 2011 měl podle Kanceláře Senátu Parlamentu ČR senátor Miloš Malý za asistenta Pavla Halase.
Pavel Halas je podle obchodního rejstříku polovičním spoluvlastníkem vydavatele Týdeníku Kroměřížska společnosti PROMPT SERVIS, spol. s r.o., padesátiprocentním spoluvlastníkem společnosti BEDEA spol. s r.o., stoprocentním vlastníkem společnosti WAA invest s.r.o., která je vlastníkem garážového domu za Domem kultury.
WAA invest s.r.o. měla podle zveřejněných rozpočtů inkasovat od Kroměříže od roku 2006 do konce roku 2012 dva miliony korun. Celkem 25 tisíc měsíčně pro 50 žadatelů po 500 korunách. Vzhledem k tomu, že stejnou částku musí uhradit nájemci, jedná se o výnos čtyři miliony korun. Údajně je to služba pro občany, kteří v místě bydliště obtížně parkují. Zcela jistě je to příjemná část podnikání pro společnost Pavla Halase WAA invest s.r.o.
Zakázka „Bezpečná ulice – spokojený občan“ za bezmála půl milionu bez DPH byla 1. listopadu 2011 přidělena firmě Bezpečnostní systémy s.r.o., kterou v roce 2006 vlastnila ani ne měsíc Radka Skácelová, ředitelka Týdeníku Kroměřížska, jinak podle výpisu z obchodního rejstříku a výpisu z katastru nemovitostí osoba s trvalým pobytem v domě Pavla Halase, taktéž jeho družka v podnikatelských aktivitách.
Zakázku digitalizace Městského kamerového monitorovacího systému za bezmála 1,3 milionu korun bez DPH schválila rada 8. října 2009. Smlouvu o dílo za 1.470.000 Kč přidělila rada téže firmě 7.srpna 2008. Firma sídlí na stejné adrese jako společnost BEDEA , vlastníkem domu je nyní paní Věra Halasová. Jinému nájemci paní Halasové společnosti Areál Hvězda, s.r.o. schválilo zastupitelstvo 17. května 2007 směnu 173 m2 pozemků pod kopcem Hvězda.
Pavel Halas působil podle obchodního rejstříku také v developerských společnostech, a to HMV - CZ a.s. a TGJ s.r.o.. Pro tyto společnosti je důležitá spolupráce se stavebním úřadem a zastupitelstvem. Kdo stál v čele stavebního úřadu a po čtyři roky v čele samosprávy? Miloš Malý.
Pravidelně nepravidelnými inzerenty v Týdeníku Kroměřížska jsou městské společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž a.s.., kde byl Miloš Malý místopředsedou představenstva a Kroměřížské technické služby s.r.o., jež byla a je ve 100% vlastnictví města, jehož byl Miloš Malý starostou. Jaká je cena za inzerci, která proudí z městem ovládaných společností do firmy pana Halase? A proč neinzeruje VaK v Infonovinách, které jsou distribuovány do více domácností než jen k odběratelům Týdeníku?
V neposlední řadě je ing. Halas spolu se zastupiteli Karlem Chvátalem a Ondřejem Debefem členem kroměřížského Rotary Clubu. Členem klubu podle stránek klubu je či byl i bývalý zastupitel Miloš Mucha.
Shrňme si to: Naše město je opravdu městem roku pro byznys.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

26. 02. 2013 21:36 | Jožin z Bažin

A že se tomu tak všichni divíte? To nevíte,že senátora Malého jsou voliči komunisti z KSČM a i z ČSSD i jiných stran. Jsou to jeho kamarádi co s tím slabochem kroutí.Vzpamatujte se všichni a pojdte odkrýt ta svinstva na radnici.
26. 02. 2013 17:16 | johny

http://zpravy.idnes.cz/petice-...

Článek na Idnes.cz týkající se podání ústavní žaloby na Václava Klause kvůli amnestii. Jako zcela poslední přidal podpis senátor Miloš Malý: "je to tak tři minuty. Rozhodl jsem se tak proto, že mě k tomu, dá se říct, houfně vyzývali moji voliči," potvrdil iDNES.cz Malý.

Takže kdybyste mu to, vážení, nenapsali, samotný by na to nepřišel! Co naplat, že je reprezentantem strany, která ve vztahu k VK deklaruje opačný názor skoro u všeho. Vox populi, vox Dei!
30. 08. 2012 22:45 | Korzár

Pepa1: S tou naoranžovělou tendenčností máte recht. To eště neznamená, že ohledně toho holešovského auditorského ODS dua nemá Týdeník pravdu. Samotné straně se z těch dvou tygrů zvedá kufr, alespoň jedné její části.
30. 08. 2012 20:50 | Pepa1

Ještě jeden postřeh, v minulém Týdeníku byl zveřejněn útočný článek na členy ODS v Holešově Šimčíka a Svobodu a jejich zaměstnankyně a spolupracovnice. Proč asi, no přece se blíží volby do kraje a pan Malý přece potřebuje pro Myšáka získávat body a nebo aspoň strhávat body konkurenci. Sledujte dobře Týdeník a uvidíte tu tendenčnost.
24. 08. 2012 13:32 | Ivn.

se pobleju!!!
10. 08. 2012 22:42 | Karel

No jo, takový lidi ty noviny prostě potřebují aby je chválili. V týdeníku jsem také nezaregistroval žádnou kritiku. Proto týdeník Kroměřížska už nečtu i když je hezky zpracovaný, ale je v poslední době vidět, že už stratil ten účel, který měl! Jo, redakce přeci musí psát, co se bude hodit a líbit jejich majitelům a jejich kamarádů. Proč by to jinak dělali.
04. 08. 2012 22:48 | Pepa1

Provázanost p. Haláse a p. Malého se opět ukáže při projednávání příspěvku města na parkovací dům Halásovy firmy.
Jejich vzájemné sympatie lze také doložit tím, že v době starostování p. Malého se v Týdeníku Kroměřížska neobjevil ani jeden hanlivý článek, právě naopak oslavný o jeho daru Zdouneckým obyvatelům.
31. 07. 2012 11:21 | Petr

Co se týče pana Haláse, myslím si, že jako dobrý rozhodčí píská dobře. V Kroměříži, sem tam přehlédne nějaký ten faul, nebo sám i nastaví nohu. Na ledě" je přece hodně lidí a málo místa!.To se
prostě v tom "sportu zvaném politika versus business " dosti stává. Má tu hráče ve svých dresech a také noviny i s redaktorkou...co si více přát!
Vše co dělá, tak dělá jistě pro blaho občana města, aby si ve svém čase zašel např. k automatům zasportovat a také zaparkovat své auto, neboť chudák nemá kde ve městě stát nebo i zastavit a pokud
zastaví vedle už má od policie botu. Firmy co vlastní, to tak přece musí bejt, to je u takových schopných lidí v ČR normální. Dnes je hodně občanské závisti a špatnosti, tak je třeba se maskovat a také
rozmělnit zisk mezi firmy, je přece i dobrý daňový poradce. Pan Halás je schopný muž a má prostě nos na kšeft a ví za kým zajít, co výhodně koupit, nebo koho ovlivnit a jak to hlavně udělat. Chová se jako
podnikatel tržně! To ti kolem něho jsou adrenalinový podivíni" a rozmachují se s hokejkama s cílem dát někomu další nefér gol" a hlavně faul a to za každou cenu! Pan Halás má tu výhodu, že kromě toho že je hráč" je zároveň i sudí! To je v naší společnosti potřeba" jinak neuspějete. Na tomhle se není třeba podivovat, nebo něco obdivovat. Takových příkladů "hráčů a sudích" je dnes dost a
dost, jak na regionálních úrovních, tak hlavně ve státní svéře. Bohužel je,že se s těchto praktik stává už národní sport. Občan divák" jen hloupě z tribun přihlíží a pokud se jim něco nelíbí tak začnou pískat,
nadávat a troubit a to je málo! Jedna věc je opravdický sport a ta druhá business ruku v ruce s politikou. Pokud necháte takové lidi aby hráli jak chtějí a podle jejich pravidel a zároveň i posuzovali,
tak to není dobře. To se ten sport" začne jaksi vymikat z pravidel slušného fair-play. Problém je v tom, kde vzít ten zprávný příklad jak hráče, tak sudího??...
Co se týče mne, tak pan Halás jím určitě není...otázkou zůstává, jestli vůbec může být!??
20. 07. 2012 20:22 | Pepa1

Asistenta pana senátora Malého dělal také pan Hasa Martin, ten zase do za stamiliony rekonstruvaného kulturáku a dalšíc kanceláří města Kroměříže dodával přes své spřátelené firmy nábytek.
Kdo má však nejvíce másla na hlavě je vždy ten, kdo nese kůži na trh a to je senátor Malý, ten se má stydět vystrčit hlavu na ulici, ten kdo je za vším a těží z toho je Malý a vždycky Malý. Lidé jsou ale tak hloupí, že ho zase budou volit kamkoliv. Takže ještě častěji a houšť takové články a je potřeba stále zdůrazňovat kdo je ten hlavní zloun - Malý, Malý a zase Malý. Chybí mu jakákoliv sebereflexe a je si sám sebou tak jist, že jeho arogance mu nedovoluje se nad takovými vazbami ani pozastavovat, vždyť nás má všechny za blbce, co mu nemůžou ublížit, jedině když ho nezvolí, talže na to myslete až přijde čas. Doporučuji redakci Kroměřížana všechny tyto informace dobře soustřeďovat a vždy před volbami je vypustit a častěji. Děkuji za to.
14. 07. 2012 09:17 | Korzár

Já bych tomu věřil, třeba dělal asistenta proto, že umí neuvěřitelně dobré kafe :-)
13. 07. 2012 23:15 | Sandokan

Hanák: Domněnka, spekulace... Nuže, tady je další. Pan Malý má svou senátorskou kancelář na Hanáckém náměstí. Pan Halas jen přes cestu na Velehradské ulici. A prý se často stává taková věc: Pan senátor a místostarosta Kroměříže prý často tuto ulici přechází a míří ke svému bývalému asistentovi. Ale opakuji - pouhá domněnka, někteří lidé to říkají. Tvrdit to nelze. Třeba jsou to pomluvy.
13. 07. 2012 10:37 | Korzár

Hanák: Je to teorie, ale myslím, že dobrá. Malýho by podle ní zkrátka použil jako svůj privátní výtah na vyšší herní level, kde by aplikoval stejné metody obchůzek vlivných lidí s nabídkami, o nichž si v Kroměříži štěbetají vrabci po kanálech. Ostatně, pokud se nemýlím, v Týdeníku byl Malý značně hájený, aby se náhodou ten výtah nepokazil..
13. 07. 2012 09:18 | Hanák

Oprava: V 2.větě má být samozřejmě asistentem senátora, nikoli asistentem poslance.
13. 07. 2012 01:03 | Hanák

To co nyní napíši, je toliko domněnka či chcete-li spekulace, nic víc. Tedy proč mohl být Pavel Halas asistentem poslance právě v uvedeném období. Připomeňme si, že kartička asistenta senátora je klíčem, který otevírá dveře k volnému pohybu po senátu, tedy k přímému styku se senátory-zákonodárci, kteří jsou zde shromážděni. Senát to je ta druhá komora parlamentu, o které si bůhví proč většina lidí - já mezi ně rozhodně nepatřím - myslí, že je zbytečný. Jeho nezbytečnost se ukázala v lítém boji o podobu jednoho zákona, a to lidově řečeno zákona o regulaci hazardu, který probíhal mezi - zjednodušeně řečeno - prohazardními poslanci a protihazardními senátory v průběhu druhé poloviny roku 2011 a vrcholil soubojem o jeho podobu právě v rozmezí 1.9.2011-31.12.2011.
Pavel Halas je kromě své funkce předsedy komise rozhodčích českého hokejového svazu - který spolu s ostatními sportovními svazy prosazoval podobu zákona, kterou někteří označovali za prohazardní i podnikakelem.
Jedna z firem, na níž je účasten, se jmenuje HP-EKOPPA a.s. Tato spoluvlastní a s ní Pavel Halas jako spoluvlastník dům Oskol č.p. 3359. Ten také vlastní dům Velehradská 507.
HP může znamenat hrací přístroje, protože hlavním a jediným předmětem podnikání této firmy je "provozování výherních hracích přístrojů na Kč." K 22.8.2011 bylo pro výše uvedené adresy v platnosti celkem 7 povolení ministerstva financí na provoz tzv. technických zařízení. HP-EKOPPA a.s. je také 100% vlastníkem společnosti SPORT Kroměříž spol. s r.o., která má jako předmět podnikání mj.provoz výherních hracích automatů.
No nevím, jak říkám, je to vše jen taková spekulace, ale já být vrcholný funkcionář sportovního svazu a podnikat v hazardu,v čase kdy jde o novou podobu zákona, který ovlivní, jak sport tak hazard, tak bych asi taky chtěl být senátorem. Nebo alespoň jeho asistentem. Ale třeba vidím souvislosti tam, kde nejsou. Určitě ne.
12. 07. 2012 21:23 | Korzár

Alex: Ještě k tomu vašemu tvrzení, že text nemá jinou hodnotu, než toho, co si všichni můžou najít na webu. Myslím, že se mýlíte, a že pan Malý ani Halas se tím, že si dělali asistenta, nikde veřejně nechlubili. Vsadím botu, že tohle Hanák vyšťáral přes stošestku (zákon o svobodném přístupu k informacím). A teprve v tomto světle dávají následné veřejně dostupné informace nový smysl. A vyškrabat je, seřadit a hodit na papír, to je mnohem víc, než pro informovanost veřejnosti udělala většina z nás. Včetně vás, troufám si tipnout..
12. 07. 2012 17:45 | Michal

Být asistentem senátora 4 měsíce? Buď to nedává smysl, nebo to mělo nějaký vyšší cíl, který bylo třeba pod hlavičkou asistenta splnit.....
12. 07. 2012 12:29 | Korzár

Není to poprvé, mě kdysi taky vzbudili po půlnoci.. Jen si nejsem jistý, jestli to je při všech těch moderních telekomunikačních prostředcích nutné..
12. 07. 2012 12:19 | Mirek

Siréna - tak to víme: http://www.mesto-kromeriz.cz/z...
12. 07. 2012 10:01 | Korzár

Taky OFF TOPIC: viděli jste tu brýlatou sochu v okně radnice a tu podivnou lampu u morového sloupu? Sebesranda úřadu a umění v ulicích. Z mé strany potlesk pro vedení města. Přesně to tady roky chybělo. Jen houšť a mnohem, mnohem větší kapky!! Bravo!
12. 07. 2012 01:12 | Mirek

OFF topic: S tou sirénou v 1.00 v noci si někdo koleduje o šíření poplašné zprávy. A o pokutu od města za hluk. Uvidíme, co nám k tomu napíše mluvčí radnice.
11. 07. 2012 21:30 | Vít Kroutil

Alex: máte pravdu, že si to každý může dohledat. Ale kolik lidí to skutečně udělá?
11. 07. 2012 17:21 | Vojta Navrátil

Mírněme vášně, já si též myslím, že psi štěkají a radniční karavana jede nerušeně dál ...
11. 07. 2012 16:16 | Alex

Ne nejsem jeden ze zmiňovaných. Dokonce jsem byl tak naivní, že jsem volil pana Malého do senátu. Já jsem se domníval, že když bude zvolen vypadne z kroměřížské radnice a bude otravovat v Praze. Jak hrubě jsem se mýlil. A jestli ta obrovská hodnota článku spočívá v tom že někdo poskládá vazby ve zdejším městě tak to mě podržte. Stačí se podívat třeba na vazby bývalého vedení Pal Magnetonu, nebo slavné firma Ekosolaris, nyní v konkursu. Vše si můžete najít na internetu každý sám, jen se snažit. Nejspíše budu asi normální protože z některých rozhodnutí našich radních je mě na blití.
11. 07. 2012 14:05 | Kroměřížák

Nechápu pana Alexe... snad že jeden ze zmiňovaných..pak chápu!!! ale normálním lidem je z toho špatně!!!!! a je jasne že pan Halas není jediný "kamarád" pana Malého!!!
11. 07. 2012 08:03 | Korzár

Alex: Zkuste teda příště dřív myslet, než začnete psát.
10. 07. 2012 20:04 | Alex

Pro topkám: Ode mne to bylo jen kostatování. Bez hodnoty.
10. 07. 2012 19:50 | topkám

Alex: A co jste jako čekal? Máte tady nějaké informace, které jsou podle mne dost zajímavé. To je zřejmě cílem tohoto webu, který si plní. Víc může sotva dělat. Jestli snad víte o nějakém lepším řešení, podělte se s ostatními. Jinak nemá Vaše sdělení žádnou hodnotu.
10. 07. 2012 17:35 | Alex

Tak jsme se zase něco dozvěděli. Ale je to jako Kotel s pani Jílkovou. Vše jsme pěkně pojmenovali, víme kdo s kým a za co a proč. A to je asi tak vše. Psi štěkají a karavana jde dál.
09. 07. 2012 18:48 | Korzár

Hanák: Díky za mravenčí práci. Mozaiku místních siločar jste mi doplnil o pořádný šutrák. Tedy tušil jsem, že tam je, ale nevěděl jsem, jak detailně vypadá :-)
09. 07. 2012 16:50 | Hanák

Doplnění mozaiky: Město Kroměříž je 50% společníkem společnosti BIOPAS, spol. s r.o. Tato společnost je 34% společníkem společnosti DEPOZ, spol. s r.o., provozovatele skládky odpadu v katastru Nětčic. Této společnosti dělá auditora společnost MH Credit, s.r.o., sídlící v domě ve vlastnictví pana Halase. Jediným společníkem společnosti MH Credit, s.r.o. je bývalý obchodní partner (společník a jednatel) pana Halase v jiné auditorské firmě MORAVIA AUDIT s.r.o., druhdy (do roku spoluvlastněné panem Halasem, Hrabalem, Svobodou (nyní poslanec ODS) a Šimčíkem (nyní náměstek ministra zemědělství, člen výkonné rady ODS). Sám pan Halas v minulosti také působil jako daňový poradce společnosti DEPOZ, spol. s r.o.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...