Z hazardu město získá až tři miliony nad plán. Natažených rukou přibývá

Dnešní zasedání kroměřížského zastupitelstva provázela po celou dobu jeho trvání ospalá atmosféra. K zimnímu spánku se dali už asi i někteří ze zastupitelů, jelikož jich dorazilo jen 18 z celkových 27.
Po odmítnutí několika drobných zájemců o koupi městských pozemků schválili navýšení letošního příspěvku na provoz basketbalové haly o 200 tisíc (půlka půjde ze zkrouhnutých dotací sportovní komise, půlka přímo z rozpočtu města). Na dotaz zastupitele Pavla Motyčky (KDU-ČSL), jelikož basketbalisté požádali o 450 tisíc, sdělila starostka Daniela Hebnarová (ODS), že do konce roku přijdou ještě s žádostí o zbývajících 250 tisíc a pro město je finančně únosnější posílat jim to po částech. Problém s financováním provozu haly vyřeší převzetí haly městem a její následné začlenění do připravované příspěvkové organizace spravující sportoviště. Dle další členky rady Lenky Mergenthalové (TOP 09) má být provoz haly financován z toho co se na zdanění hazardu vybere navíc oproti plánovým osmi milionům, zatím dle vedoucího finančního odboru Radima Hlaváče přišlo asi devět milionů, do konce roku by mohl přibýt ještě další milion až dva. Před tímto způsobem řešení, aniž by mělo systémové parametry, pak varoval přítomné již zmíněný lidovec Motyčka, dle kterého se z tohoto stane precedens, jelikož je tu mnoho sportovišť a peníze chybí i provozovatelům sociálních služeb.
Pověřenou zastupitelkou Blankou Šimůnkovou byl konečně napotřetí dodán materiál s prognózou výhledu hospodaření již zmíněné připravované příspěvkovky starající o kroměřížská sportoviště a zároveň i sdělila, že konkurs na jejich ředitele se odehraje již příští pondělí 8. října. Součástí materiálu byla i odpověď ministerstva vnitra na dopis, který jim ve věci restrukturalizace Správy majetku města Kroměříže (SMMK) zaslala radnice. A byl formulován tak dokonale, že daná ministerská úřednice v odpovědi konstatovala: „upozorňujeme, že v textu dopisu se formálně nevyskytuje jediná věta, která by z pohledu interpunkce nebo slovosledu mohla být považována za otázku.“ Ale jinak nemá vnitro z pohledu zákona proti danému procesu vážných připomínek, na podobné vyjádření z financí se stále čeká.
S plánovanou restrukturalizací SMMK se váže i převedení části jejího majetku do správy Kroměřížských technických služeb, což je proti SMMK obchodní společnost. Má se tak stát formou bezplatné zápůjčky, což dle informací, které má mít Pavel Motyčka, není možné a město bude v případě tohoto řešení muset zaplatit daň. Verdikt tak vyřkne brněnské finanční ředitelství, kam se má s ním zajet starostka informovat.

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

20. 11. 2012 16:33 | Vrabec na střeše

Tak co Korzáre - ty všeználku - už taky slyšíš trávu růst nebo ti to docvaklo až teď.. Blahopřeji.
20. 11. 2012 16:31 | Janál

Pokud si čtu všechny příspěvky, které jsou k tomuto tématu, tak se mi chce zvracet. V komentářích níže je zcela jasně popsáno, jak celá fraška ohledně výběrového řízení dopadne. A vše se tak skutečně stalo vyjma toho, že se pan Holík nestal vedoucím na základě výběrového řízení, ale pověřením. To je taková ostuda a podvod, jaký jsem v KM snad ještě nezažil. Co pak jsou lidi tak slepí a nevidí to. Zavání to v KM takovou korupcí, že by se za to nemuseli stydět i naši vrcholní politici. A tak se ptám, co orgány činné v trestním řízení.. Že by opět zaspali.. A nebo že by jim to bylo jedno..
20. 11. 2012 13:55 | Hanák

Karel Holík se stal ředitelem sportovišť - viz zde http://www.mesto-kromeriz.cz/z...
20. 11. 2012 13:25 | ZZ

O která sportoviště se vlastně jedná - plavecký bazén - placen městem už nyní, zimní stadion - placen městem už nyní?...
03. 11. 2012 14:25 | Janák

Tak úctihodná rado, kdy už konečně odstraníte z výběrového řízení vysokoškolský požadavek a umožníte Holíkovi tunelovat další organizaci..
02. 11. 2012 21:52 | Pepa1

Na ostudu vám všem kašle z vysoka, hlavně že bude kšeft a pohrnou se mu další penízky, kterých má zřejmě ze svých funkcí málo.
01. 11. 2012 08:34 | Hanka

Dnes rada města opět nikoho nevybere na post ředitele neexistující organizace, následně zruší podmínku VŠ. Za měsíc je Holík ředitelem bez jakékoli námahy jen s obrovskou ostudou. Obsazování nepolitických míst straníky z kartelové strany ODS/ČSSD+KSČM pokračuje.
14. 10. 2012 21:02 | Korzár

Mám pocit, že Pavlové N. a Vrabci tu fakt slyší trávu růst už úplně všude. Já souhlasím s Hanákem,i když se to dalo napsat na čtyři řádky. Chtít na tenhle post vysokoškolský titul je od města podmínka pro podmínku. Stav zimáku není zanedbatelným úspěchem páně Holíka a dost možná to nejlepší doporučení. Ti, co tady na Holíka nasazují, nejspíš reprezentují ty amatéry, kteří stadion kdysi přivedli málem ke krachu a zřícení. Jen podotýkám, že socany ani ODS jsem nikdy nevolil, a to jsem volič svědomitý.
13. 10. 2012 13:08 | Pavel N.

Po přečtení příspěvků ke kauze "hledá se šéf sportovišť v KM", k čemuž bych doplnil zn. "proč dělá radnice z lidí blbce" je zřejmé, že je tento problém daleko hlubší než se zdá. Nicméně pro mě jako běžného občana KM není až tak podstatné, zda-li je pan Holík tou správnou volbou či nikoliv. Daleko podstatnější je to divadlo kolem samotného výběru. Je více než zřejmé, že radnice chce na tento post dosadit svého člověka, prostřednictvím kterého chce realizovat své soukromé podnikání typu "já na bráchu, brácha na mě" a tento svůj krok se snaží všemožně zakrýt tak, aby veřejnost došla sama k závěru, že vlastně jiný lepší kandidát než pan Holík není. Po přečtení komentáře osoby s logem Pepa1 (a podotýkám, že vůbec nevím, kdo to je) je až k neuvěření, že se o panu Holíkovi vůbec uvažuje a že má tento drzost ještě veřejně obhajovat své "manažerské úspěchy". Pokud je pravda to co napsal Pepa1, tak je vlastně úplně jedno, kdo jaké sportoviště řídil a jak, protože výsledek hospodaření (a podotýkám, že vždy ztrátu) zadotuje město (tedy daňoví poplatníci) a pak daný manažer začíná opět s nulou. Hm tak potom je mi jasné, proč máme v KM samé špičkové manažery typu pan Holík (zimní stadion) nebo pan Čermák (bazén). Ale vraťme se k tématu. Pan Holík k článku "Vrabce na střeše" tvrdí, že není schopen ovlivnit postoj jednotlivých radních. Proto se ptám, jak je možné, že již nyní má pan Holík nadpoloviční většinu radních jistou.. A jak je možné, že již nyní pan Holík kontaktuje zástupce jednotlivých sportovišť s tím, jak si představuje další podobu sportovišť...koho vyhodí...kdo co bude řídit apod.
13. 10. 2012 01:02 | Hanák

Karel Holík: Předesílám, že vše co napíši myslím vážně a prosím nehledejte v tom ironii:
1) Děkuji Vám, že jste se ozval, byť primárně Vaší pohnutkou byla ochrana své vlastní pověsti. Myslím, že je to pohnutka legimtimní a svědčí o tom, že nepatříte mezi ty, kteří mají natolik silnou hroší kůži a pro jistotu se - pro mne více méně zbaběle - vyhýbají jakékoli názorové konfrontaci. Bod pro Vás.
2) Ani já si nemyslím, že místo ředitele této případně vzniklé příspěvkové organizace vyžaduje vysokoškolský titul. Vyžaduje především manažerskou zkušenost, jistou míru erudice v právních a především ekonomických předpisech, dotačních titulech a možnostech příjmové diverzifikace, vhled do fungování rekreačního, poloamatérského i profesionálního sportu, osobní vizi cílového stavu a postupů, které by k němu měly vést. A také osobní zarputilost, psychickou odolnost a schopnost hodit ručník do ringu, pokud vedení města bude postupovat i nadále stejně jako při přebírání Bajdy a v oblasti rozpočtu loni a letos, tedy ořezávat příjmy příspěvkové organizace bez toho, že by mělo odvahu ořezat i činnosti a tedy rozsah služeb pro obyvatele. V tom je spíše důležité rozumět vztahu mezi zřizovatelem a příspěvkovou organizací, umět strhnout na svou stranu veřejnost,a to opět nejen tu (polo)profesionální. Toto vše je důležitější (pro tuto pozici) než dokonalá znalost pravopisu.
3) Nepodezírám Vás, že spolu s modro-oranžovo-rudým vedením města, ač sociální demokrat sledujete navrženým konceptem transformace správy městského majetku jeho pravý důvod, totiž oddálení krachu KTS. Myslím, že Vám jde skutečně o dislokaci majetku a účelu pod jednu střechu. Přesto se domnívám, že současný spěch nemůže vyústit v dobře připravený, zpracovaný a fungující výsledek.
4) Vzhledem k tomu, že máte do té práce evidentně chuť stálo by podle mne za to postavit se k tomu čelem a o tu pozici si nebojácně říci, tj. bez ohledu na nesmysl s druhým kolem výběrového řízení, zpracovat koncepci fungování sportovišť v KM (nejen těch ve správě města), opatřit ji samozřejmě ekonomickým výhledem po stránce příjmů i výdajů a to předložit vedení města. Svou koncepci pak stejně nebojácně předložit veřejnosti - věřím, že hubudržící stránky městské organizace ČSSD, případně Vaše osobní stránky nebo při vhodné komunikaci s redakcí i tento blog by takové „Hic Rhodus, hic salta!“ snesly a co víc, jak Vám tak i vedení města by se dostala široká veřejná odezva, bezpochyby také kritická, ale v každém případě potřebná a podnětná. Pokud by jste si obstaral pro svou koncepci a tedy pro sebe podporu i u dalších představitelů sportovních organizací, byl by to silný chlapský (dámy prominou) postoj a minimálně já bych to chápal jako vůli po odpovědnosti a nikoli po funkci. Bez tohoto přístupu jsou Vaše slova, cituji "v takovéto situaci bych své šance viděl poměrně vysoko" jen holedbáním se a jsou cítit ukřivděností (a to moc chlapské věru není).
4) Dovolte, abych opravil Váš omyl, který tu ale také reprodukoval za souduha Kenšu jeho spolustraník. Na tomto blogu nejsou žádní neviditelní lidé. Je tu aktivnější část kroměřížské veřejnosti. Ano jsou tu lidé, kteří nepíší pod svými jmény, jsou tu nenávistné, žlučovité, závistivé, pomlouvačné a pavlačové či malicherné příspěvky a není jich málo. Určitě i mé příspěvky mají různou úroveň a někdy i pod úroveň. Ale téměř každý článek a každá diskuze se tu více tu méně drží tématu, podstaty a nechce být debatou pro debatu. Z toho ji děláte jen Vy na radnici a dalších místech, kteří si tyto debaty denně čtete, denně probíráte mezi sebou ty osobní i tématu se držící příspěvky, dáváte si mezi sebou dementi, uvádíte si věci na pravou míru, vzkazujete ústním podáním bůhvíkomu, že je to jinak a že Vy to víte lépe, jako sekta ohrožená moderním vynálezem se ujišťuje o své správné cestě a mlčíte. Jako představitelé města máte jen plnou hubu keců o otevřenosti radnice - viz všechny volební programy a při tom nejste schopni a ochotni se vyjádřit. A při tom Kroměřížan.cz vznikl právě jako taková otevřená (na rozdíl od novin) a interaktivní (na rozdíl od tiskových zpráv) platforma. Je především Vaše škoda, že tento prostor nevyužíváte. Všichni ti kenšové, malí, šindlerové, číhalové a další se už nepředělají, ale třeba Vy tu šanci po svém a pro sebe uchopit dokážete.
Budu těšit, že uvidím, že mezi zastupiteli sedí skutečný chlap a né ubrečený kluk, kterému nechcou dát hračku.
Přeji Vám hezké podzimní dny a otevřenou mysl.
12. 10. 2012 21:26 | Michal

Podle mě je pan Holík úplně mimo hru a diskuze okolo jeho osoby je úplně zbytečná. Podívejte se na nové výběrové řízení. Podmínka mít vysokou školu tam zůstala.
http://www.mesto-kromeriz.cz/d...
12. 10. 2012 15:09 | Pepa1

Pro Karel Holík: fanklub znamená, že lidé v tomto klubu tomuto člověku fandí a o Vaší osobě se to rozhodně říci nedá. Pokud píšete, že bohužel nemůžete ovlivnit většinu lidí rozhodujících o výběrovém řízení, tak to mluví jasně o Vašem charakteru, čili klidně budete ovlivňovat, když se bude dát, to je hezké, že se k tomu přiznáváte, máte další mínus body. O potřebnosti doplnění nejen Vašeho vysokoškolského, ale i základního vzdělání svědčí to, že v sousloví s napsáním " který má zkušenosti i z řízením sportovní organizace" se nepíše "z" ale "s", což je podle 7. pádu, s kým, s čím. Tomu, že nemáte žádné dluhy také napomohlo věcné břemeno, které Vám vyplácelo a nebo ještě vyplácí město za odkup zimního stadionu. Pokud bude sportovištím, která budou zahrnuta v nové příspěvkové organizaci, něco financí chybět, tak jak jistě dobře víte, jako zkušený řídící pracovník zimního stadionu, člen finančního výboru, předseda sportovní komise, člen dozorčí rady Vodovodů a kanalizací Kroměříž, a.s., manažer sportovního klubu a samozřejmě zastupitel, který řídí náš život v Kroměříži a nakládání s finančními prostředky města Kroměříže, že každý propad musí město vyrovnat a nemůže tuto novou organizaci nechat padnout, nebo snad ne? Jinak si myslím, že vznik nové příspěvkové organizace, která zahrne zimní stadion a plavecký bazén a také tělocvičnu Slávii, která jediná bojuje na své triko, vymaže bez kontroly hospodaření a finančního auditu veškeré ztráty a podivné obchody a čerpání peněz za reklamy na mantinelech a vybrané peníze za veřejné bruslení a bruslení škol a další levárny a to se panu Holíkovi také velmi hodí.
Dále se nad panem Holíkem nemíním zamýšlet, protože pro mne již delší dobu v podstatě tento člověk neexistuje.
12. 10. 2012 13:26 | Vrabec na střeše

Předně - článek pana Holíka bych nadepsal "Potrefená husa nejvíc kejhá". Za další - před napsáním prvního článku, k čemuž došlo 9.10., jsem vůbec nevěděl, že den před tím, tj. 8.10., proběhlo první výběrové řízení a už vůbec jsem nevěděl, jak to dopadlo. Na základě toho a s odkazem na vyjádření samotného pana Holíka, tj. "Kdyby „vrabec“ přišel s touto teorií ještě před výběrovým řízením bylo by to k zamyšlení" nezbývá než usuzovat, že to asi k zamyšlení bude.. A troufnu si napsat, že se nad tím po shlédnutí mého příspěvku snad zamyslel i někdo jiný, který o výběru šéfa sportovišť bude rozhodovat.. Důkazem může být, že daný požadavek je i v dalším výběrovým řízení.. Jsem velmi zvědav, jakou strategii radní zvolí..
11. 10. 2012 11:31 | Hanák

A je tu nové výběrové řízení na ředitele http://www.mesto-kromeriz.cz/d...
10. 10. 2012 19:29 | Karel Holík

Dobrý den všem. Vidím, že mám na těchto stránkách poměrně dost velký fanklub, ale přesto bych chtěl některé věci uvést na pravou míru. Tak za prvé tady „vrabec“ píše o výběrovém řízení, které je psáno na mně. Byl bych asi velký hráč, kdybych mohl ovlivnit takový počet lidí, který o těchto věcech rozhoduje. Bohužel nejsem. Za druhé je pravdou a to nemusí napadnout pouze vysokoškoláky, že by tuto práci měl dělat člověk, který má s řízením těchto zařízení nějaké zkušenosti a pokud budeme chtít nějakým způsobem organizovat i sportovní náplň těchto zařízení, měl by to být člověk,který má zkušenosti i z řízením sportovní organizace. V takovéto situaci bych své šance viděl poměrně vysoko, ale výběrového řízení se mohl účastnit člověk pouze s VV a tím jak už víte ještě nejsem. Proto jsem se ani nepřihlásil. Pokud by radě nešlo o VV, ale spíše o zkušenosti a výsledky z řízením těchto zařízení, určitě bych o to měl zájem. Co se týká mých manažerských výsledků tak tady bych z „vrabcem“ taky polemizoval,protože o tom evidentně moc neví. Co se týká hokejového oddílu, tak jsme se za pouhých pět let staly jedním z nejúspěšnějších mládežnických klubů na Moravě.Viz výsledky, noviny,www stránky apod. Díky prodeji licence druhé ligy mužů jsme byli schopni zaplatit část dluhů klubu, zároveň nastartovat mládežnickou akademii a vybudovat mužstvo mužů na vlastních odchovancích, kteří už dneska hrají na předních místech v kraji. K dnešnímu dni nemáme žádné dluhy a fungujeme v našich podmínkách nejen podle mě docela dobře. Co se týká provozu zimního stadionu, tak možná nečtete noviny, protože při zveřejnění výplat a počtu zaměstnanců na ZS a třeba na bazénu bylo jasně vidět,kdo jak hospodaří,z kolika zaměstnanci a z jakými výplatami.Takže manažersky docela dobrý ne. To, že zimní stadion vypadá jak vypadá není vina vedoucího,který zabezpečuje pouze provoz,ale spíše majitele nemovitosti a samozřejmě minulé době. Věřím však, že se nám to tímto novým rozdělením může změnit. Jo ještě k těm tunelům a vůbec super kšeftu. Popravdě vůbec nezávidím člověku, který to bude řídit, protože pokud je vám známo bude se muset vyhodit část lidí a vůbec přeorganizovat spoustu pracovních postupů což ponese dost problémů. Nechápu ještě tomu termínu „něco kápne“, protože kdo něco ví kolem nové organizace,tak první věcí je velké ořezání dotací na sportoviště, takže bude docela složité v tom systému přežít,nehledě na to,že budou mít občané a zastupitelé daleko větší přehled.Kdyby „vrabec“ přišel s touto teorií ještě před výběrovým řízením bylo by to k zamyšlení, ale pokud s tím přišel 9.10. a o tom,že nikoho nevybrali věděl už 8.10 je to pouhá spekulace. Závěrem chci říci, že se nerad pouštím do konverzací s „neviditelnými“ lidmi a nebudu už odpovídat na případné komentáře. Jsem však komukoli ochoten po domluvení schůzky podat k čemukoli vysvětlení a případně dokázat svá tvrzení. Pokud to ale někdo chce vůbec slyšet a nemá zájem jenom škodit. Sám jsem rád za konstruktivní kritiku a nebráním se ani nepříjemným otázkám.
Jinak vám přeji pokud možno klidný podzim.
09. 10. 2012 21:14 | Honza P.

Ano správně jste to"vrabče na střeše" odhadl a popsal. Souhlasím s Vámi.
09. 10. 2012 19:11 | Vrabec na střeše

Je více než zřejmé, že většina výběrových řízení města KM (samozřejmě ta, kde o "něco jde" - rozuměj - ze kterých něco kápne), jsou nalajnovaná na předem vybrané osoby. A nejinak tomu bude i v případě výběrového řízení na šéfa sportovišť. I vrabci na střeše kroměřížské radnice si štěbetají, že je vše připraveno pro pana Holíka. Rozdíl je v tom, že v tomto případě někdo vymyslel rádoby geniální plán, kterým by se zavřela ústa všem pochybovačům o férovém výběrovém řízení a všem jasnovědcům, že post získá zmíněný hokejový manažer. A v čem tento plán spočívá? Počítá se s tím, že se výběrového řízení (kde je požadavek na ukončené vysokoškolské vzdělání, který pan Holík nesplňuje) zúčastní pouze naivní a věci neznalí kandidáti (což je již nyní po ukončení přihlášek zcela zřejmé), kteří splňují všechny předepsané požadavky a ze kterých zcela logicky nevzejde vítěz. Ale vítěz z tohoto klání nevzejde pouze proto, že by nevyhovoval danému postu, ale prostě proto, že je vše nachystáno pro ještě nepřihlášeného kandidáta. No a následně, po argumentaci radních o nevhodnosti žádného z přihlášených kandidátů, se požadavky resp. požadavek na požadované ukončené vzdělání změní na započaté vysokoškolské studium a rázem je pan Holík opět ve hře. Otázkou ale zůstává - v čem je pan Holík tak vyjímečný a schopný, nebo čeho významného dosáhl, že se s ním počítá na tento post? Jediná jeho manažerská zkušenost je z řízení zimního stadionu. Tím se ale chlubit rozhodně nemůže, jelikož ten je pod jeho vedením v tak katastrofálním stavu, že by jeho slávu nepozvedl ani Jarda Jágr. Spíše se nabízí myšlenka, že pan Holík bude "pracovat" pro potřebnou většinu radních, kteří pro něj při dalším výběrovém řízení zvednou ruku. Takže další tunely, další zaměstnávání rodinných příslušníků a kamarádů, další zakázky pro zpřízněné firmy a to vše opět na úkor obyčejných daňových poplatníků a návštěvníků těchto zařízení.
07. 10. 2012 16:02 | Pepa1

Pro Hanák: doufám, že máte pravdu. Dostal jsem takovou zprávu, že pokud je v požadavku VŠ a není napsáno ukončené, tak jak je to ve výběrovce na velitele MěPol. a vedoucího odboru rozvoje, může se ucházet v případě, že zahájil studium VŠ.
Jinak jsem velmi zvědavý, koho vyberou a kdo se hlásil. Má někdo informace o tom, kdo je přihlášen do výběrovky na ředitele těch sportovišť?
Děkuji.
06. 10. 2012 22:48 | Hanák

Pepa1: Váš výklad je chybný. Pokud nemá Karel Holík,stejně jako kdokoli jiný, ukončené VŠ vzdělání k 1.10. 2012 12.00 tedy k datu uzávěrky podávání přihlášek, tak se ucházet o funkci ředitele organizace Sportovní zařízení města Kroměříže, p.o. nemůže, resp. může, ale musí být vyřazen.
06. 10. 2012 17:51 | Pepa1

Výběrové řízení na ředitele nové příspěvkovky - na sportoviště, je záměrně ušito na zastupitele Holíka, který má splňovat i podivnou podmínku s vysokoškolským vzděláním (nedpkončeným), začal prý studovat na proslulé UTB ve Zlíně a protože VŠ vzdělání není nutné v době konkurzu mít dokončené, splňuje to. Pokud bude ředitelem vybrán právě on, bude to opět jedno z velmi podivných výběrových řízení v KM.
05. 10. 2012 09:56 | Michal

Město zase vymyslelo nějaký "hokus-pokus" aniž by mělo promyšlené následky.... Však ono to nějak dopadne, tak jako vždycky, a z případných průšvihů se vždycky nějak vybruslí a haraje se to do outu. Stejně jako s kinem Nadsklepí....
04. 10. 2012 23:33 | Korzár

..nebo smysluplnou ;-)
04. 10. 2012 23:05 | johny

No, tak furt lepší než kdyby z ministerstva napsali "upozorňujeme, že v textu dopisu se formálně nevyskytuje jediná věta, která by z pohledu interpunkce nebo slovosledu mohla být považována za bezchybnou." :D

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...