Neřečníme, podáváme žaloby. Volební heslo krajské "Národní fronty"

„Neřečníme, pracujeme“ to je jeden z údernických sloganů kandidáta na hejtmana za ODS Libora Lukáše, který v nerozborném tandemu se Stanislavem Mišákem z ČSSD vládne Zlínskému kraji již deset let. Jak vypadají výsledky práce těchto dvou pracantů v souvislosti s oblastí, která nás občany zajímá přednostně, v oblasti snížení nezaměstnanosti a vzniku nových pracovních míst?
Jedním z nepřehlédnutelných výsledků „práce“ této dvojice je vznik tzv. Strategické průmyslové zóny v Holešově za přibližně dvě miliardy korun. Pár desítek pracovních míst jediné firmy, která v zóně nyní působí lze za skutečně nová považovat jen stěží zkrátka proto, že firma působila v regionu již dávno před vznikem zóny.
Příčina proč se firmy zpoza kraje do průmyslové zóny v Holešově nehrnou, je prostá. Navzdory mnoha vhodnějším lokacím byla průmyslová zóna postavena v ochranném pásmu vodního zdroje pro 28 000 obyvatel regionu. Došlo k tomu i navzdory varovným hlasům a vinou výběru, který vodní zdroj z prapodivných důvodů opomenul.
Senátor Jiří Čunek k tomu prohlásil: „Krajští zastupitelé dostali podklady o tom, jak zóna přinese tisíce pracovních míst a je tou nejvhodnějších ze všech. O problémech s podzemní vodou ani slovo“. Za příčinu vzniku průmyslové zóny v Holešově pak označil zájem původního majitele pozemků, který je chtěl mnohonásobně zhodnotit a za přibližně 600 000 000 Kč nakonec také zhodnotil. A to vinou přízně, kterou nalezl u pana Lukáše, který záměr zónu umístit do Holešova prosazoval „jako buldozer“ (termín Jiřího Čunka). Měl snad slogan pana Lukáše na mysli toto „pracovní“ nasazení?
Výsledkem, přinejmenším manažerského selhání tandemu Lukáš – Mišák ve vedení Zlínského kraje je fakt, že se situace s nezaměstnaností v kraji nezlepšila, že stamiliony investované do pochybné průmyslové zóny nyní obyvatelům kraje chybí v jiných oblastech! Navzdory řečnění pana Lukáše o 12 000 nových pracovních místech či podobně bezobsažného volebního klišé „Neřečníme, pracujeme“ je dnes realitou toto: stamiliony z rozpočtu kraje jsou utraceny a nová pracovní místa nikde. Vznikl však rozsáhlý problém co se strategickou zónou, kterou lze nejlépe označit jako strategický omyl Zlínského kraje.
V porovnání s tímto párem lídrů velké koalice, který je za vznik a trvání černé díry krajských financí v Holešově zodpovědný, jedna osoba skutečně neřeční a pracuje, navíc neutápí finance svých spoluobčanů v pochybných projektech. Může prokázat svůj podíl na vzniku desítek a výhledově stovek nových pracovních míst v našem kraji. Dokládá to vyjádření americké firmy DUPONT – MORAVIA, spol. s r.o. a starosty obce Lukov, kde i její zásluhou vznikla bezproblémová průmyslová zóna. Ale abychom se nepřibližovali bezobsažnému řečnění výše zmíněného sloganu, tak nechejme promluvit zástupce firmy DUPONT – MORAVIA, spol. s r.o. Stanislava Sýkoru a starostu Lukova Jiřího Jangota v dokumentech, které připojujeme (Příloha č.1, Příloha č.2).
Nestojí nakonec za žalobou na odborného hydrogeologa Ing. Zdeňka Vacka, kterou podal Zlínský kraj pod vedením dvojice Mišák – Lukáš obyčejná lidská závist z toho, že on napomohl vzniku nových pracovních míst navzdory nulovým nákladům z kapes daňových poplatníků, zatímco oni svým špatným manažerským rozhodnutím bezúčelně utratili stamiliony a navíc fakticky zakonzervovali neblahou míru nezaměstnanosti ve Zlínském kraji na dlouhou dobu do budoucna? Anebo měla žaloba dát jasně najevo každému, že novodobé „Národní frontě“ ve vedení Zlínského kraje, desetiletí trvajícímu spojení ČSSD – ODS se beztrestně neodporuje? Bylo jejím pravým účelem zastrašení občana či některých občanů žijících v našem kraji? Nezačínají se v jiném kontextu navracet manýry mocných, které byly vlastní době totalitní? Fantazii se v souvislosti s pravou příčinou žaloby mohou klást meze jen velmi těžko, její veřejně deklarovaný „smysl“ se však jeví jako lichý.
„Neřečním, pracuji“ tato slova se lépe rýmují se jménem Zdeňka Vacka, navzdory nesmyslné žalobě i údajně „nezávislým“ kontraposudkům (Příloha č.3), které nás daňové poplatníky stály „jen“ 401 040 Kč.
O tom, proč americká firma DUPONT postavila svou holešovskou továrnu mimo průmyslovou zónu, se dočtete v tomto dokumentu.
V Holešově 1. října 2012
Zdeněk Krajcar, o.s. Za zdravé a krásné Holešovsko; Petra Hanáková, o.s. Ohnica; Jakub Nevřala, o.s. Proud Holešov
(Zdeněk Vacek v krajských volbách figuruje jako kandidát Zemanovců, pozn. redakce.)

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...