Sportovní dinosaury čeká propouštění. Pak snad i investice

Na pozici šéfa Správy sportovišť Města proběhlo několik výběrových řízení, z žádného ale nevzešel vhodný kandidát. Alespoň tak si vysvětluji reakci rady města na to, že mně v pondělí 19.listopadu požádali, abych od 1.12.2012 do konce roku 2013 zastával funkci „pověřený řízením Správy sportovišť Města Kroměříže“.
Vzhledem k tomu, že nevybrali vhodného kandidáta z výběrových řízení, jejich poslední šancí (z časových důvodů) bylo zvolit někoho se znalostí alespoň jednoho sportoviště. Tak jsem to samozřejmě přijal, bez ohledu na negativní dopady, které to může mít v podobě propouštění, snižování mezd atd.
Pokud jde o to, co bych chtěl s městskými sportovišti udělat: V prvé řadě bych chtěl minimálně zachovat rozsah provozu na těchto sportovištích a redukovat mzdy a počet pracovních míst na nezbytně nutný tak, aby nebyl ohrožen plynulý a bezpečný provoz sportovišť. Do čtvrtka musím předložit přehled zaměstnanců a nákladů na příští rok. Po pravdě je na to pramálo času. Zimák mi tolik starostí nedělá, ale bazén bude oříšek.
Moje představy jako sportovce a člověka, který na těchto sportovištích strávil většinu života je samozřejmě vyjednat pro tyto sportovní „dinosaury“ větší pozornost zastupitelstva a rady města. Je potřeba ukázat, že pokud si něco zaslouží rekonstrukce a investice, tak to jsou právě sportoviště, na které se posledních čtyřicet let zapomínalo. V rozpočtu je na investice vyhrazeno minimum financí, které řeší spíše havárie a nutné opravy.
Jakými lidmi se obklopím? Určitě těmi, kterým důvěřuji a vím o jejich kvalitách. Za lidi budu odpovědný já, takže se rozhodnu podle sebe. Zatím je nemám potvrzené.
Jednou z prvních věcí, kterou udělám, až se prokoušu přes personalistiku a ekonomiku budou internetové stránky sportovišť, které zajistí rychlý přehled o možnostech sportovního vyžití.
Za týden budu vědět víc.
(Radní ustanovili pracovní skupinu ve složení Šárka Kašpárková, Věra Knapková, Petr Sedláček, Blanka Šimůnková a Marek Šindler, která bude nad zajištěním plynulého rozjezdu nové příspěvkové organizace Správa sportovišť města dohlížet, pozn.red.)

Chcete-li vložit komentář, musíte být přihlášen.
Případně se můžete zaregistrovat.

Komentáře

03. 03. 2013 17:35 | Martin

podobných vepřových hlav je v příspěvkových organizacích města celá spousta, kulturák, KTS, sportoviště a vlastně i na té radnici. je to na blití...
17. 12. 2012 10:12 | snílek

Nevím, jestli "pokleslá" čeština je znakem sportovní kvalifikace,
ale ".... byli ... zástupci! " se učí myslím v 6.třídě. Diskuze o sportu v KM je asi zbytečná, poněvadž kompetentní naslouchající nejsou a perspektivní řešení od lidí, pro které je "SPORT" nezajímavý pojem, nelze očekávat. louhodobénaslouchající nejsoui o sportu
16. 12. 2012 18:41 | marek z

pro karla tomana ml. : jiz jsem si na tebe i sehnal tel ale pak ho zahadne ztratil:-)rad te uvidim
16. 12. 2012 18:29 | marek z

z fundovanych prispevku nekterych ucastniku diskuse je zrejme, ze by jejich ucast napr. jako hostu na jednani sportovni komise byla jednoznacnym prinosem pro vyvoj situace kolem km sportovist. vzhledem k absenci alespon krestniho jmena za jejich prispevky se mohu domnivat ze by se jen tezko "odmaskovali", a to i v zajmu cele problematiky. velka skoda, konstruktivni opozice by rozhodne prinosem byla. a co se sportovni komise tyce. problem je uz u jejiho vzniku. nominovani do ni byly po volbach zastupci jednotlivych stran a ne kromerizsti odbornici na sport.
14. 12. 2012 17:45 | snílek

Tak s troškou do mlýna.
Měl jsem zato, že se na Kroměřížanovi povede zajímavá diskuze k tématům, ale většinou je to jen pokleslá polemika k ničemu. Spíše než k řediteli sportovišť by bylo potřeba diskutovat ke sportu v Kroměříži, jeho smyslu a významu a od toho pak k jeho podpoře a rozvoji. Cíl vidím
především ve sportu dětí a mládeže a tím zprostředkovaně i v jeho výchovném vlivu. To je ovšem široké téma, které úzce souvisí s otázkou trenérů a cvičitelů, organizované tělovýchovy a sportu a samozřejmě sportovišť. Nejsem si zcela jist, jestli tuto podstatnou část veřejného života má město vůbec nějak zpracováno v dlouhodobé koncepci. Přesto lze konstatovat, že tu máme několik sportovních oddílů s velmi vysokou úrovní práce s mládeží.
Zde vyvolaná polemika ( nebo snad diskuze ? ) se týká sportovišť. Někde jsem četl, že v západních demokraciích to funguje takto. Města jsou majiteli sportovišť, kde zajišťují jejich provoz a vlastní sportovní činnost v nich si zabezpečují sportovní kluby. To je myslím optimální model vhodný i pro Kroměříž. Aktuálním problémem u nás, jak to vidím já, je technický stav sportovišť a udržování provozu těchto zařízení ( náklady na údržbu, opravy, inovace, topení a další provozní media). Město naříká, že nemá finanční prostředky a tak, jak to bývá zvykem se sestavují komise, které stejně nic podstatného nevyřeší. Navíc té naší komisi asi sport vůbec nic neříká. Nového ředitele sportovišť neznám a tak docela rád si počkám na jeho spásná a koncepční řešení. Pokud je ovšem ze stejné kategorie jako pan Zdráhal, pak již teď mám velké pochybnosti. Kroměřížská sportoviště a jejich úspěšná budoucnost určitě řešení má, nespadne však s nebe a není to krátkodobý úkol. K jeho řešení je však třeba splnit několik podmínek. Tou hlavní je dobrá řídící hlava s kvalitními myšlenkami a potom vůle města ( starostky a celého zastupitelstva ) postupně jednotlivé cíle naplňovat. Naše sportoviště potřebují nejen promyšlenou obnovu stávajícího stavu, ale i dobudování celé infrastruktury tak, aby jejich provoz byl účelný a efektivní. Příkladů dobrých řešení je řada, jen je potřeba se rozhlédnout jinde a poučit se. Není na co čekat, je nutno jednat ihned! Komise pro komise a „nouzový“ ředitel je jen prodlužování postupného úpadku.
Ke sponzorské podpoře činnosti sportovních oddílů jen tolik. V Kroměříži nejsou masoví podporovatelé sportu, snad je jen několik těch, kteří mají osobní zájem, ale ani ty zřejmě není město schopno podchytit a s nimi spolupracovat. O to podivnější je, když firmy zřizované, nebo spoluvlastněné městem místo rozvoje podnikání a rozmnožování zdrojů pro takovou podporu, svou činnost omezují, či v nejlepším stagnují a tak vlastně město ochuzují. Kdo tomu nerozumí, ať jej koza trkne!
Přichází nám VÁNOCE. Proto se mějme všichni krásně a buďme na sebe hodní a usmívejme
14. 12. 2012 08:06 | fanoušek

Vážená paní Hrabcová, proč raději narovinu nepřiznáte, že místo na radnici Vám zařídil Váš otec prostřednictvím pana Malého, který je v představenstvu Kroměřížské nemoncice? Víte kolik lidí marně shání práci a nemá ji, protože nemají takové konexe jako vy? A proč už najednou nejste právnička celého úřadu, jak pan tajemník předesílal, ale "uklidili" Vás na majetkoprávní oddělení jako referentku? V podstatě ani nic nemám proti protekci a když se na daný místo dostane schopný člověk, ať je to klidně přes protekci, ale ve Vašem případě... Víte, ono není důležité, jestli se podepíšu stuktečným jménem, nebo přezdívkou, je důležitější nazývat věci pravými jmény a přiznat, jak to skutečně je. Že výběrové řízení bylo vypsáno pro Vás. To, že máme v jistém oboru vystudovanou vysokou školu ještě neznamená, že máte kvalifikaci ji vykonávat.
Přeji Vám pěkný den
13. 12. 2012 20:29 | Alena Hrabcová

Vážený pane "fanoušku"", očerňovat a pomlouvat lidi, které navíc vůbec neznáte, pod pseudonymem, je velice jednoduché, ale hlavně zbabělé. Když máte tolik odvahy tu o někom vykřikovat, že je neschopný, měl byste mít i odvahu se pod to podepsat. Zřejmě byl dříve některý z Vašich příbuzných nebo Vy sám z radnice propuštěn, tak teď kopete kolem sebe. Nemůžu za to, že můj otec je v Kroměříži známou postavou. Kvůli Vám se do jiného města stěhovat nebudu. Sice mám vysokoškolské právnické vzdělání, ale podle Vás zřejmě nemám nárok získat práci, ke které mám kvalifikaci, jen proto, že jsem Hrabcová. Víte co? Polibte si šos, milý pane.
12. 12. 2012 22:22 | Véna

Skutečnost, že se Marek Z. rozuměj Marek Zdráhal, zastává manažera Holíka, je až tragikomická.. Tragická myšleno v angažování pana Zdráhala do fotbalu v Polsku, což vyvrcholilo mezinárodním skandálem a nebývalou ostudou (myslím, že by zasvěcení a zejména jeden velmi známý kroměřížský podnikatel mohl povídat) a komická myšleno v tom, že i přes to všechno se nebojí lézt Holíkovi do zadnice.. Ono totiž co kdyby bylo zapotřebí udělat i něco s místním fotbalem..? Ale jedno z níže uvedeného příspěvku vyplývá a to přísloví "vrána k vráně sedá" i když to bych asi panu Holíkovi uškodil.. I když nikdy neříkej nikdy.. Jen mě na tom všem zaráží - což pak nemáme v KM nikoho ve věci erudovaného, poctivého, pracovitého, kterému by šlo opravdu o dobro věci.. Jak vidno asi nikoliv. Ale na druhou stranu, cožpak lze od nynějšího velmi slabého a nečestného městského vedení čekat něco jiného.. A opět jsme u vran..
12. 12. 2012 21:54 | Karel Toman, ml., Aktuálně.cz

Vojta Navrátil: Moje řeč. Potíž je, že pan Marek Z. svého času Kroměřížanovi slíbil, že text dodá, a pak se po něm slehla zem. Že jo, Marku Z.? Není čas na reparát?
11. 12. 2012 22:44 | Vojta Navrátil

Pane Marku Z,
nechtěl byste k tomuto tématu také napsat pro Kroměřížana nějaký text? Také máte k tomu co za fotbalisty říci.
11. 12. 2012 21:08 | marek z

nemeli by jste do karla holika tak jednostranne kopat. Ono je to spis pyrrhovo vitezstvi tahleta funkce. Vzhledem k tomu, v jakem stavu ta sportoviste jsou, je to spis hodne horka zidle. Navic je to nase "mala kromeriz" a kazdy zna kazdeho. Osobne si myslim, ze jedno z kromerizskych sportovist muze zbankrotovat. Problem je, ze z uzsiho vedeni radnice si nikdo nechce palit prsty s problemem, ktery zanechalo jiz nekolikate volebni obdobi bez povsimnuti. Osobne s karlem holikem ve vsem nesouhlasim, ale jeho odvaha postavit se zdanlive neresitelne situaci v ekonomice kromerizskych sportovnich je mi sympaticka
09. 12. 2012 16:57 | Katz

To ekonom: píši o základu, aby bylo vidět rozdíl mezi ním a tím co je "nad" standard, který je zřejmě poskytnut v max. možné míře, kterou právní předpisy připouští. Podle platu je p. Holík zcela výjimečný, a proto nepostradatelný manažer. Doufám, že mu jednou Kroměříž postaví sochu.
09. 12. 2012 16:20 | ekonom

tak si k tomu připočti 10-12 tisíc osobní ohodnocení a 6 tisíc za vedení a jsi na 36 tisících.
09. 12. 2012 13:55 | Katz

To ekonom: Neuvádíte, zda čistého nebo hrubého. Kromě toho zde několikrát padlo, že K. Holík VŠ vzdělání nemá, pokud má pouze středoškolské vzdělání, pak dle nař. vlády č. 564/2006 Sb. by měl být zařazen v max. 9 platové třídě (určené pro VOŠ a SŠ s maturitou). Pro info: pokud by byl „standardní“ zaměstnanec a a byl zařazen dle přílohy 1 cit. nařízení jako „neúředník“, pak by jeho plat např. v platovém stupni 8 (do 19 let praxe) činil max. 16.280,-Kč hrubého. Pokud by byl zařazen jako úředník, pak by základ v dané třídě a stupni měl 18.440,-Kč hrubého.
09. 12. 2012 11:00 | ekonom

plat ředitele sportovišť pana ing.Holíka je 36 tisíc Kč..... stačí ?
06. 12. 2012 21:56 | fanoušek

Kdyby na radnici neparazitovali neschopní lidi jako je slečna Hrabcová a paní Sigmundová, které jsou tam jen proto, že mají velké konexe, tak by na platy pro "obyčejné" zaměstnance bylo. Jenže se vždycky šetří na nesprávném místě. By mě zajímalo, jaká je produktivita práce obou zmíněných dam. Hlavně že se radnice chlubila, že bude mít právničku (Hrabcovou) a najednou je z jenom referentka na majetkoprávním oddělení. Že by slečna právnička měla tak úžasné schopnosti a tak povýšila? Je mi opravdu líto slušných a poctivých lidí, kteří přijdou o práci a tady těmto "vyžírkům" se nic nestane, protože mají bohaté papínky... Chudáci ti, které radnice propustila a měli třeba 50 let. Ti skončili na dlažbě a práci ve svém věku hledají horko těžko.... A pan tajemník pobírá výsluhy za práci u policie a ještě bere plat z radnice? Proč dostává od státu v podstatě dvoje peníze?
06. 12. 2012 21:50 | Michal

To by měl zajímalo, kolik lidí se propustí ze zimáku, když se tak moc propouštělo na bazéně. A o kolik se zaměstnancům zimáku sníží platy? A jaký bude jít plat sám pan spasitel sportovišť?
03. 12. 2012 10:52 | tom

dle návrhu rozpočtu města na rok 2013 má mít na provoz 12 mil. str. 6
http://www.mesto-kromeriz.cz/d...
01. 12. 2012 20:39 | Pepa1

Pro vodník: jen tak na okraj, vedení nové společnosti má mít rozpočet na rok 2 mil. Kč, ne sportoviště, ne navíc na provoz, ale pouze vedení, tedy ředitel Holík se svými podržtaškami. A plat si snižovat nemůže, ještě žádný není, až se dovíme výši platu, tak se z toho asi po.ereme.
01. 12. 2012 12:45 | vodník

Mě by spíše zajímalo, jestli si tak radikálně sníží plat i super manažer Holík a ta banda, co ho bude jako malé děcko řídit, když oni sami tak radikálně snížili platy všem zaměstnancům na bazéně. Je neskutečné, že tito vyžírkové, kteří jednak nemají vzdělání, ale co je hlavní, nemají ani potuchy o chodu takového zařízení jako je plavecký bazén, jej budou sami řídit. Ať pan Holík veřejně uvede, kolik bere měsíčně z těch jeho melouchů a o kolik si sníží plat jako "šéf" sportovišť. Je to opravdu ostuda celého KM.
30. 11. 2012 18:10 | Petr Komínek

Zdá se, že chrabrý Blanický rytíř a zachránce kroměřížského sportu Karel Holík spadl z koně a již z něj není nepostradatelný manažer a zkušený vedoucí, který podle jeho slov ani nepotřebuje vysokou školu, ale malý vystrašený chlapeček, který se před otázkami veřejnosti schovává a hraje mrtvého brouka. Takovou reakci občanů zřejmě nečekal, když psal svůj oslavný článek.
Tak dočkáme se těch odpovědí nebo ne, pane řediteli !?
28. 11. 2012 15:56 | Pepa1

Já rád počtu v Infonovinách i když kvalitou papíru a rozsahem ostatním nekonkurují, avšak obsah bývá trefný.
Díky aspoň za ně.
27. 11. 2012 21:02 | Laďa Koutňák

...sice je to mimo toto téma, ale dalo by se říct, že do schránek nám chodí 5+2 pana Babiše a týdeník KM (pravda placený), ale taky je to cenzurovaná a cíleně řízená propaganda. kolik takových médií v KM je a kdo je vlastní? četeme vůbec něco nezávislého nebo je to KROMTRIX?
25. 11. 2012 22:09 | P.

fanoušek : Od té doby, co pro týdeník nepíše pan Toman, už ty noviny nekupuju
25. 11. 2012 18:59 | fanoušek

Nevím z jakého důvodu, ale jméno pana Tomana už v týdeníku nefiguruje, což je velká škoda. Ale chápu, že pod dohledem pana Halase je vše, co má jít do novin přísně cenzurováno a to, že by mohlo být pro něj nepohodlné, se psát nesmí. Otázkou tedy je, jaký je účel vydávání takových novin. Objektivní přinášení informací z celého regionu to určitě není. Takže stejně jako radnice, tak i týdeník dělá z lidí akorát blbce a naservíruje jim jen to, co se co zrovna pánům podnikatelům hodí do krámu.
25. 11. 2012 16:04 | Alena

Právě to spojení radnice, resp. místostarosty Malého s místním týdeníkem, resp. podnikatelem Halasem, je už jen třešnička na dortu, která ale drží "nevědomou" veřejnost v tom, že je v KM vlastně všechno v pořádku a nic se tu neděje. Ono je tomu ale naopak. Jako příklady z poslední doby - účelový vznik příspěvkové organizace zastřešující sportoviště, neskutečné jmenování jakéhosi Holíka do čela této organizace, výběrové řízení na šéfa místních strážníků a výběrové řízení na vedoucího odboru rozvoje města.. Někdy si říkám, že to co se tu děje přece nemůže být v dnešní době pravda a následně mě zase něco ještě pikantnějšího překvapí..
25. 11. 2012 10:28 | fanoušek

Díky za blog Kroměřížan, protože tady se alespoň dozvíme zákulisní informace. Radnice vydává oficiální stanoviska a všechny místní noviny je z radostí opisují. Už ani týdeník kroměřížska není to, co býval, soudě podle posledních vydání. Holt paní Skácelová nepůjde proti kamarádovi svého spolubydlícího, senátorovi Malému. Kdyby si týdeník znepřátelil Malého a radnici, tak by se panu Halasovi o dost hůře podnikalo... Takže pane Holíku, jsem zvědavý, jak s ostatními radními upečete novou správu sportovišť a jestli se Vám skutečně podaří stáhnout ztrátu, jak si radnice slibuje. No ono abychom se ještě nedočkali toho, že bude radnice obviněna z toho, že nelegálně zapůjčila městský majetek "eseróčku", byť je v jejím vlastnictví. Myslím, že to už by nikoho nepřekvapilo.
24. 11. 2012 11:33 | Marty

A co kdyby se k tomu postavil pan Holík čelem - ať zanechá všech svých aktivit a začne se věnovat na sto procent sportovištím.. Ale on má v záloze dalších 6 melouchů, kdyby mu to náhodou nevyšlo.. Jak je možné, že někdo může dát člověku, který je zastupitelem, členem několika komisí, šéfem zimáku, manažerem hokejového klubu, členem dozorčí rady ve VAKU takový post, který vyžaduje denodenní činnost? Cožpak by třeba učitel mohl zároveň prodáat v obchodě, dělat v pojišťovně, průvodčího a veterináře a brát tak někoik platů? No mohl, ale na úkor kvality prováděné práce. Možná by to mohl erudovaný člověk zvládnout ale typ pana Holíka rozhodně ne. Copak tento pán dokázal - provozoval hospodu, no spíše pár buněk, u zimáku a jako že stál v čele zimáku, který vždy jednou za rok zadotovalo město. A to jakým způsobem se dostal do zastupitelstva je také zajímavé.. Cožpak už opravdu v tomto státě může dělat kdokoliv cokoliv. Takže pane Holík pokud na to máte žaludek, tak jen tak dál ale nezapomeňte jednou se poměry v KM otočí a za vámi už stát nikdo nebude. A pokud máte alespoň trochu hrdosti v těle, tak rezignujte na všechny funkce a věnujte se jen sportovištím a za rok se ukáže.. Ale upřimně o vás přece vůbec nejde - vy jste jen loutka a takový malý kroměřížský Bém.. A kdopak je tím Janouškem? Že by Malý nebo v pozadu stojící Klár.. Všem v KM je jasné, že Hebnarová je loutka stejně jako vy, takže předpokládám, že za nějaký čas tady budeme mít loutkové divadlo. Teď mě napadá, že dalším do řady může být super šéf městné policie Kubiš a nebo jeden z manžerů co stál za krachem Elma-Thermu a co se teď nově stál šéfem odboru rozvoje.. No a do toho Dočekal a už můžete hrát..
23. 11. 2012 20:31 | Petr Komínek

Pro Vojta Navrátil: pakliže článek vznikl na základě Vaší iniciativy, potom bych Vás chtěl požádat, aby jste sepsal všechny zde uvedené dotazy, položil je panu Holíkovi a odpověděl nám na ně prostřednictvím stejného popudu jakým článek vznikl. Myslím, že je to ér a naprosto relevantní řešení.
Děkuji Vám za všechny zde rozhořčené občany města.
23. 11. 2012 20:26 | Vojta Navrátil

Jen pro vyjasnění, tento článek nevznikl z iniciativy pane Holíka, ale sami jsme jej požádali o vyjádření. Čímž nijak nepopírám oprávněnost vašich dotazů.
23. 11. 2012 18:56 | Michal

Pane Holíku, pokud jste mě dost odvahy napsat sem ten článek, měl byste mít i dost odvahy vyjádřit se k otázkám, které zde zazněly.
23. 11. 2012 18:53 | Petr Komínek

Pane Holíku, je zarážející, že jste se doposud k žádným otázkám, zde položeným ještě nevyjádřil. Ten kabaret, který proběhl kolem Vaši nové funkce již není ani k smíchu ale k pláči, vždyť Vy jste vlastně náš zachránce, jste jediný kdo rozumí sportu v KM. Můžete nám říct, kam se poděly peníze za věcné břemeno, které jste řadu let dostávali na zimáku v rámci převodu na město a kde jsou peníze z reklam na mantinelech a v prostorách zimáku a kde jsou peníze ze vstupného škol na bruslení, kterým nikdo nevydává potvrzení o zaplacení? Chcete snad popřít, že jste byl na krytém bazénu již před výběrovým řízením a domlouval se co a jak tam uděláte až budete ten ředitel?
Copak, došla Vám řeč?
22. 11. 2012 11:49 | Hanka

Anonyma neberte moc vážně, jeho zášť vůči bývalému starostovi, ho zcela zaslepuje a on pak popírá fakta: Viz např. jeho tvrzení o ztrátách za několik posledních fiskálních let. To je čistá lež. Ve ztrátě ta organizace skončila jen 2011, po té co jí vedení radnice silně pokrátilo příspěvek na provoz. Letos to géniové z radnice zkusili znovu (zjevně vedeni stejnou chutí kopnout si do Dvořáčka, což je hrozně populární, že) a po té, co tam nasadili svého oblíbence Sedláčka tam poslušně zase ty prachy, o které to pokrátili, nalévají zpět. Takže o systému řízení je to až v druhé řadě. V prvé řadě je to o osobní zášti a zbabělosti. U anonyma i o závisti. Nic víc. Vsadím se, že anonym věří i skutečnosti, že evidovaný objem městského majetku se mezi lety 2003-07 snížil. Že tomu věříte, že ?
22. 11. 2012 08:57 | topkám

Anonymovi: Mluvím za sebe. A Vy?
21. 11. 2012 23:53 | Vojta Navrátil

Anonyme, takže proto aby to nepokračovalo, tak s tím radnice dělala takové drahoty? To zní hodně divně.
21. 11. 2012 23:51 | Anonym

K topkám: za koho mluvite? jako studenti v Budejicích? Opravdu zajímavý "postřeh".
21. 11. 2012 23:47 | Anonym

K Vojta Navrátil: trochu bych Vás poopravi(ne Aleš)V těcho intencích to nepokračuje a ani nebude.
21. 11. 2012 23:45 | topkám

Dospěl jsem k názoru, že je třeba tak říkajíc zvednout hlas. Už takřka dva roky přihlížíme v Kroměříži sérii výběrových řízení, z nichž jedno je podezřelejší než druhé. Poslední dvě v pořadí pro mne znamenají tu obligátní poslední kapku. Proto vyzývám městskou radu, aby neprodleně rezignovala a vzala si s sebou i pana tajemníka. Přibalit by mohla i vesměs loajáljní komunisty. Je jasné, že to ti lidé neudělají, ale ode dneška aspoň nebudou moci říkat, že je k tomu nikdo nevyzval. Nenechme je, aby si z nás soustavně dělali srandu. Mnohou úvahou jsem dospěl k přesvědčení, že nebudu v tomto požadavku osamocen. Ovlivnit věci můžeme přinejmenším tím, že dáme svou nelibost hlasitě najevo.
21. 11. 2012 22:40 | Vojta Navrátil

Drahý Anonyme,
kdysi jsem tady byl "napaden", když jsem napsal, že to jeho jmenování byla trafika. A přesně v těchto kolejích to pokračuje, akorát se změnila jména a organizace.
21. 11. 2012 22:21 | Anonym

K Vojta Navrátil: pane pisateli zdá se vám to "košer" pokud bývalý starosta dostane do "svého důchodu trafiku s podobě SMMK?. Člověk , který prohospodařil obrovské množství finančních prostředů z městského rozpočtu a dovedl jej do značného mínusu se stal ředitelem městské organizace, která opět vykazuje ztráty za několik posledních fiskálních let? Za svého starostování a "dnesního" ředitelování nastavil svým podřízeným na SMMK např.platy o kterých se řadě znás může jen zdát. Co ho k tomu vedlo ? to je otázka a jeho výrok" musíme si pomáhat" ( s filmem Bolka P. pobobnost čistě náhodná). To je realita , kterou musí vedení radnice a rada řešit.
21. 11. 2012 21:59 | A,c.

K Mara: vite vůbec něco o tom co zde prezentujete? Pokud víte o nějakém ve vašem podání podvodu tak jej dokažte. A nepište nesmysly . Nezastávám se pane H. ,ale v současné době je to východisko z nouze a mezi slepými jednooký králem.
21. 11. 2012 16:36 | pepin

Pane Holíku říkáte :
"Na pozici šéfa Správy sportovišť Města proběhlo několik výběrových řízení, z žádného ale nevzešel vhodný kandidát."
Co jsem se dozvěděl, tak proběhlo pouze jedno výběrové řízení se čtyřmi kandidáty a nebyl žádný vybrán. Potom bylo vypsáno druhé a na to se přihlásilo již osm kandidátů. Vzhledem k tomu, že by byl s největší pravděpodobností již vybrán šéf sportovišť, tak se to muselo zrušit, protože by jste to nedostal Vy, jak bylo předem dohodnuto, či slíbeno Hebnarovou a Malým.
21. 11. 2012 14:36 | Jarda1

A.c: Od kdy je Menčl lidovec? Ti jsou na v tom zastupitelstvu už minimálně deset let páté kolo od vozu.
21. 11. 2012 13:05 | A.c

K Michal: o jakých špinav ostech mluvíte, sami se pošpinili a byli odejiti. ing. Menčl 20let ředitelem firmy(MÚ) NICzásadního neřídil až na pár výjimek. O všem za ta léta rozhodoval Dvořáček a Sedláček.Uměl však na zastupitestvu počítat hlasy. A protože je lidovec tak byl prakticky neodvolatelný(pokud by něco zásadního neprovedl), protože tajemníka úřadu může odvolat na návrh ředitel KÚ(spolustraník ing. Kutý) a proč by to také dělal? když to tak zainteresovaným vyhovovalo.Ing. Koplík jako šéf rozvoje města asi neměl tu správnou vizi a což je podstatné přestala fungovat ochranná ruka , kterou nad sebou měl několik let. Pan Jarmar byl sám důvodem svého odchodu(defraudace, krádež- kvalifikace pro policii v případě podání trestního oznémení).To byla realita nedávné minulosti u těchto lidí.
21. 11. 2012 11:17 | blesk

Nechápu proc je tady tolik lidi překvapeno že tu funkci dostal ten pro koho celou dobu byla chystána... Uvědomte si že jsme v Kroměříži!
21. 11. 2012 10:03 | Jarda1

Michal: Toho Koplíka myslíte vážně?
21. 11. 2012 09:08 | ZZ

Všeobecné informace, jako vždy - pane Holíku, které sportoviště máte na mysli, prosím buďte konečně konkrétní! Mluvíte jen o bazénu a zimáku...., jiné sportoviště tu nejsou nebo je město nehodlá provozovat?
21. 11. 2012 08:37 | Michal

A ti, co se proti špinavostem na radnici postavili, ti už na pro ní nepracují. Viz pan Koplík, Jarmar, Menčl a spol.
21. 11. 2012 08:36 | Michal

Karel: Já si myslím, že paní Šimůnkové nezbude nic jiného, než jen tiše držet krok, jinak by ji z jejího postu ostatní vyštípali. Takže i ten, kdo s těmito počiny radnice nesouhlasí, musí být ticho, jinak půjde z kola ven. Je jasné, že na radnici nikdo skutečně nevykováná funkci, jakou má, ale musí dělat to, co je mu nařízeno "shora".
21. 11. 2012 00:16 | Vojta Navrátil

Bém a Gazdík
21. 11. 2012 00:10 | Petr Pálka

A.c.,jaký primátor a jaký starosta si vyměnili pozice?
20. 11. 2012 23:06 | A.c.

K Aha a Karel: že Vás blbost nefackuje, Nemáte potřebné informace a ještě je zkreslujete , Rada města není žádné divadlo ale, zvolená realita, která musí řešit problémy současné a také ty z minulosti, které se táhnou jako červená nit z dob Dvořáčkových. Nějaký pan Holík je pouze podružná záležitost, vyjádřete se ke koncepci rozvoji města , které hospodaří s třetinovým rozpočtem na rozdíl od pana D. (nevstoupíš dvakrát do stejné řeky) a ještě získalo astronomický dluh (namísto zisku např, jako Vsetín-bez kasáren) po rozprodejích městského(cca 3500 bytů začátem 90.let, lesů., domů na Velkém náměstí atd.) vojenského majetku .Vyjádřete se např. k tomu, že řada žadatelů "natahuje ruku" a chce příspěvek na svoji činnost, ale dnes není téměř kde brát, rozpočet města má svoje meze. Vyměňte si své pozice (tak jak to udělali primator se starostou ) sedněte si do rady města např. na dvě zasedání a pak prezentujte zde své názory na dění ve městě. Snad je budete mít jiné než současné.
20. 11. 2012 22:23 | karel

zapoměli jste ještě na šedou eminenci Šimůnkovou,která se do všeho plete a o všem zákulisně rozhoduje.Ta připravovala půl roku rozbory SmmK a přechod do Technických služeb a Správy sportovišť. Byla za špatné, nejasné a zavádějící informace podrobena ostré kritice zastupitelů. Holík to ale dle vyjádření zvládne za týden. Pěkné divadlo.......
20. 11. 2012 19:50 | Aha

... a co asi mají jmenovaní společného... Kriminál na ně!!!
20. 11. 2012 19:49 | Aha

Stačí jen napsat Janoušek, Bém, Kalousek, Bárta, John, Pitr, Holík, Malý a celá rada KM.. Ostuda!!!
20. 11. 2012 19:47 | Mara

Pane Holík, že Vás hanba nefackuje. Osobně jsem zvědavý, co naše městská vláda angažováním "veleúspěšného" hokejového manažera očekává.. Je jen otázkou času, kdy se to všichni dozvíme.. Starostka Hebnarová a hlavně zastánce Holíka místostarosta Malý by měli rezignovat.. Ale proč si to nechají líbit i ostatní radní.. Cožpak v tom podvodu jedou všichni..
20. 11. 2012 19:44 | Laďa Koutňák

Jak může město obsazovat takový post bez výběrového řízení?
Kdo z města odpovídá za výběr?
Jak to, že není stanovena jasná strategie dalšího postupu na SSM? to dává město v tak zásadních otázkách volnou ruku člověku náhodně vybranému na poslední chvíli?
Bude tento pán také svévolně vybírat k sobě lidi bez VŘ stejně jak to udělalo město?
...takže se nám tu začíná rozjíždět další vlak, který je obsazen (stroj)vedoucím, který možná neumí řídit, neví, kam to pojede a není jistota, zda ty vagóny neskončí někde na severu Polska...
20. 11. 2012 19:11 | Michal

Karel Holík: Pane Holíku, studujete vysokou školu. Kolikátý ročník studujete a budete mít příští rok promoce? Ať už jako bakalář, nebo jako magistr?
20. 11. 2012 19:08 | Michal

Město dělá z lidí akorát blbce. Vedení města si na míru ušije nějakou podrazárnu a pak na lidi hrají divadlo, že je to pro občany i město to nejlepší. A není jim to ani trochu blbé. Všichni vědí, jak to je, že všechno je předem a účelově domluveno, ale radnice bude stejně tvrdit, že to tak není, i kdyby to bylo černé na bílém. Je až k neuvěření, co si dovolí. Hrstka pseudopolitiků a podnikatelů-kmotrů si dělá co chce. Jsem zvědavý na online přenosy ze zasedání zastupitelstva.....
20. 11. 2012 18:47 | Korupce

To, co se událo kolem jmenování nového vedoucího sportovišť, jsem nezaznamenal snad v celé ČR a že se tu toho nekálého děje až až... Je neskutečné, že si vedení města dovolilo takovým způsobem prosadit "svého" člověka do již tak účelově založené instituce. Je až s podivem, když si člověk čte zejména příspěvky k článku "Z hazardu město...", že i zcela obyčejní lidé věděli o tom, jak vše dopadne. A jak se v tomto článku vyjadřoval pan Holík - tak to je na oscary.. Že to vyhraje jmenovaný věděl v tomto městě každý, kdo se o tuto kauzu zajímal. Ale že se úroveň toho hnusu sníží na tu nejnižší úroveň je zarážející.. A jak vidno pan Holík lže i v tomto článku.. Že má pár dní na personalistiku - jen pro informaci - pan Holík obcházel všechny, kdo rozhodují o chodu na příslušných sportovištích minimálně 2 měsíce před rozhodnutím vedení města, že bude pověřen vedením.. Jak toto pan Holík a především vedení města vysvětlí.. Souhlasím s názorem pana Janála k příspěvku "Z hazardu město...", že by se tím měla zabýval policie, vždyť tady jde o korupci v přímém přenosu. Vždy platilo, že na každé prase se vaří voda.. a já doufám, že jak pan Holík, tak i ti, co ho tam zcela účelově dosadili, budou někdy vařit..
20. 11. 2012 17:42 | Vojta Navrátil

No přijde mi trochu podivné při vší úctě k zúčastněným (ne politickým) stranám, že má pověřený šéf řízením SSMK, který se jako kandidát výběrových řízení neúčastnil, do několika desítek hodin od svého jmenování předložit přehled zaměstnanců a nákladů na příští rok, když vedení města podniká veškeré kroky k ustavení SSMK už po dlouhé měsíce. Celé to na mě působí dojmem, že se musela vyvolat krizová situace v podobě záměrného nevybrání šéfa této příspěvkovky ve výběrovém řízení, aby v časové tísni mohl být na post ředitele jako akutní řešení mohl post ředitele jmenován člověk, který se do výběrového řízení nemohl přihlásit. A za rok se řekne, vzhledem k místním zkušenostem, však on to dělá dobře, tak proč otravovat s nějakým výběrovým řízením.

Rád se budu mýlit.

Přihlášení do diskuze

nebo se můžete
Zaregistrovat »

Poslední komentáře

29. 01. 2016 - 17:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stávající senátor za Kroměříž M. Malý v rozhovoru poněkud militaristickém zmiňuje Kroměříž: „…Zažil jsem jeden ...
01. 12. 2015 - 16:18 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
Stalo se viz http://www.ado.cz/ Arcibiskupství převezme první domy z areálu kroměřížského zámku ...
30. 11. 2015 - 18:30 | Petr Pálka
O vánocích v Kroměříži v době I. republiky
kk, jsem si toho vědom, ale nechtěl jsem směšovat nebo zaměňovat původní Vánoce starých křesťanů ...
Jen malá poznámka: podle Pravidel českého pravopisu z roku 1993 se Vánoce píšou s velkým ...
17. 11. 2015 - 17:21 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
A dodatek. Z kroniky města Kroměříže za rok 2012, kapitolka politické strany atd:: "KDU-ČSL ...
17. 11. 2015 - 17:10 | Petr Pálka
Report ze zastupitelstva 5. 11. 2015
Ze stránek facebookových Hnutí Zvuk 2012 https://www.youtube.com/watch?... ...
08. 10. 2015 - 17:47 | Petr Gremlica
V Kroměříži se diskutovalo o uprchlické krizi
Ano jste tu správně - co se vám nezdá, že na uprchlíky nenadáváme? Účastníci diskutovali - ...
Je fajn vidět, že o uprchlících se dá bavit i kultivovaně. Jak uvedl někdo v ...
Neskutečný článek, jsem vůbec na Kroměřížanovi? Ale tak hlavně že si účastníci rozumněli, lidé s ...
Na jednání společnosti Magic Bus a občanského sdružení Hortus Moraviae lze vidět podobnosti: V případě ...
22. 09. 2015 - 17:07 | Petr Pálka
Report z VI. zastupitelstva z 16.4.
V roce 2005 vydalo město Kroměříž nákladem 2000 kusů životopis Ludvíka Svobody z pera jeho ...
TPLK: Tak s tím Solarisem jsem se seknul, zaměnil jsem trolejbus s autobusy. Zase tak ...